Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερη μέθοδος η επαναφορά από smart switch ή over the air από κινητό σε κινητό?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση για τα screen protectors ...

Αυτα που πηραμε περσι για το S22U ταιριαζουν ΑΠΟΛΥΤΑ και στο S23U

https://www.amazon.de/Samsung-Galaxy-S22-Ultra-Flexibility/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_22?crid=1CRIWHA8O344O&keywords=s22+displayschutz&qid=1676803094&sprefix=s22+scee%2Caps%2C151&sr=8-22

Και αν ειδα καλα και πιο φτηνα απο του S23U...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερη μέθοδος η επαναφορά από smart switch ή over the air από κινητό σε κινητό?

Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο αλλά πάντα OTA έκανα επαναφορά από cloud  αφού πρώτα είχα κάνει εκείνη τη στιγμή ένα τελευταίο buckup πριν την επαναφορά, μήπως δεν είχε πιάσει κάτι από το τελευταίο αυτόματο buckup 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vastegial_74 said:

Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο αλλά πάντα OTA έκανα επαναφορά από cloud  αφού πρώτα είχα κάνει εκείνη τη στιγμή ένα τελευταίο buckup πριν την επαναφορά, μήπως δεν είχε πιάσει κάτι από το τελευταίο αυτόματο buckup 

Αυτό είναι το ιδανικό, αρκεί να έχεις κάποιες εκατοντάδες gb σε cloud

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερη μέθοδος η επαναφορά από smart switch ή over the air από κινητό σε κινητό?
Προσωπικα θεωρω οτι η καλυτερη μεθοδος ειναι μεσω εξωτερικου δισκου της samsung ...ταχυτατος τροπος και δεν μπορει να παει τπτ στραβα ( με smart switch εχει γινει πατατα μια φορα)

Ειναι κοστος μεν (βγαζει προσφορες βεβαια το amazon) αλλα σου μενει και ο δισκος ο οποιος ειναι ταχυτατατος και μικρος


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και τα ανακτά όλα? Δεν ήξερα ότι γίνεται από σκληρό χωρίς smart switch 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Και τα ανακτά όλα? Δεν ήξερα ότι γίνεται από σκληρό χωρίς smart switch 
Τα ΠΑΝΤΑ!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα έχω στο cloud της onedrive...με το που έβαλα τον λογαριασμό στην Samsung gallery ηρθαν όλα όπως ηταν στο προηγούμενο κινητό (όπως γίνεται και στ iphone), πολύ βολικό!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mspant said:

Καλή σας μέρα, φοράει ήδη το κινητό μια θήκη spigen tough armor, η προτεινόμενη προστασία για οθόνη λέτε θα "κάθεται" ή θα την πετάξει ;

Φοράω αυτή τη θήκη Spigen Liquid Air Back Cover Σιλικόνης Matte Black (Galaxy S23 Ultra) | Skroutz.gr

και την γνήσια μεμβράνη της Samsung για S23 Ultra την οποία τοποθέτησα πανεύκολα και σχεδόν άψογα.

Κανένα πρόβλημα συμβατότητας της θήκης με την μεμβράνη.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

[Οφφτοπικ]

Ρε παιδια, βλέπω ότι αρκετοί κάθονται και ασχολουνται με το που εχει 10ε την μεμβρανη αντι για 15 και αν κανει αυτη που εχει ξεμεινει απ το s22u, αλλά αγοράσατε καινουριο κινητο 1500€ με το που βγηκε για να αλλάξετε το 1ετους κινητο που ειχε 1300€. 

[/οφφτοπικ]

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, arxontas2323 said:

Εγω τα έχω στο cloud της onedrive...με το που έβαλα τον λογαριασμό στην Samsung gallery ηρθαν όλα όπως ηταν στο προηγούμενο κινητό (όπως γίνεται και στ iphone), πολύ βολικό!!!

τι εννοεις; ηρθαν και οι εφαρμογες και οι κλησεις, μηνυματα κτλ; μηπως μονο οι φωτογραφιες ειναι στο cloud της onedrive?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερη μέθοδος η επαναφορά από smart switch ή over the air από κινητό σε κινητό?

Απο note 4 σε note 9 και απο το 9 στο s23u επαιξα μεσω smart switch και δεν θυμαμαι να ειχα αντιμετωπισει καποιο προβλημα.

Ειδικά απο το 9άρι στο 23 μετέφερε 120gb δεδομενα μεσα σε 40 λεπτα νομιζω με καλωδιο απο το ενα κινητο στο αλλο.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει/παραλάβει με προπαραγγελία από το e-shop της Samsung. Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω Samsung members για να κάνω το trade-in παλιού κινητού αλλά δεν γίνεται. Πάω στην καρτέλα πλεονεκτήματα, πατάω στο συμμετοχή, με κάνει ανακατεύθυνση στον browser και δεν φορτώνει η σελίδα ποτέ. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει άλλος τρόπος;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, periklik said:

Έχω αγοράσει/παραλάβει με προπαραγγελία από το e-shop της Samsung. Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω Samsung members για να κάνω το trade-in παλιού κινητού αλλά δεν γίνεται. Πάω στην καρτέλα πλεονεκτήματα, πατάω στο συμμετοχή, με κάνει ανακατεύθυνση στον browser και δεν φορτώνει η σελίδα ποτέ. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει άλλος τρόπος;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος τροπος.

Εμενα φορτωνει κανονικα.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, OverClocker said:

[Οφφτοπικ]

Ρε παιδια, βλέπω ότι αρκετοί κάθονται και ασχολουνται με το που εχει 10ε την μεμβρανη αντι για 15 και αν κανει αυτη που εχει ξεμεινει απ το s22u, αλλά αγοράσατε καινουριο κινητο 1500€ με το που βγηκε για να αλλάξετε το 1ετους κινητο που ειχε 1300€. 

[/οφφτοπικ]

Δεν ασχοληθηκαμε επειδή θεωρούμε υψηλό το ποσό (βέβαια και αυτό δεν απαγορεύεται, δε θα κάνω εγώ υποδείξεις στο πώς θα διαθέσει κάποιος τα λεφτά του), αλλά επειδή στην ΙΔΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ, ο ένας έβαλε μεμβράνη με 8 ευρώ, ο άλλος με 10, ο άλλος με 15, ο άλλος με 20, ο ένας με τρύπα στη σελφι, ο άλλος χωρίς τρύπα, χωρίς να υπάρχουν σαφείς διευκρινίσεις με το αν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα. 

2 ώρες πριν, anergos13 said:
2 ώρες πριν, Dark_Lord said:
Και τα ανακτά όλα? Δεν ήξερα ότι γίνεται από σκληρό χωρίς smart switch 

Τα ΠΑΝΤΑ!

Από ό,τι είδα πάντως, η επαναφορά γίνεται μέσω smart switch. Επιλέγεις επαναφορά μέσω sd και διαβάζει τον σκληρό ως sd

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, petpapoy said:

Παιδιά, μόλις την τοποθέτησα.

Έκατσε μια χαρά αλλά όντως έχουνε μείνει οι 2 γραμμες απο το μεσαίο αυτοκόλλητο.

Εάν είναι όπως το S22 θα φύγουν μόνες τους σε 1-2 ημέρες.

Φουσκάλα ούτε καν αλλά όπως λένε και οι @ChrisNikol & @v@gelis παραπάνω, δύσκολο να μείνουν.

Αν κατα την τοποθέτηση δεις φουσκάλα και εφόσον είναι καθαρή η επιφάνεια την σηκώνεις λίγο  και φεύγουν.  

Όντως, οι οριζόντιες γραμμές εξαφανίστηκαν σε λιγότερο απο 24 ώρες.

Αυτό το αναφέρω για κάποιους που διαβάζουν αρνητικά σχόλια στο skroutz.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την προσφορά από το samsung members. Δεν έλαβα κάποιο email επιβεβαίωσης. Όσοι κάνατε αργεί, μήπως είναι το σαββατοκύριακο; Αν είναι να πάρω τηλέφωνο αύριο μήπως και δεν περάστηκε.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, periklik said:

Έχω αγοράσει/παραλάβει με προπαραγγελία από το e-shop της Samsung. Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω Samsung members για να κάνω το trade-in παλιού κινητού αλλά δεν γίνεται. Πάω στην καρτέλα πλεονεκτήματα, πατάω στο συμμετοχή, με κάνει ανακατεύθυνση στον browser και δεν φορτώνει η σελίδα ποτέ. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει άλλος τρόπος;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνα κόλλημα θα έφαγε δεν νομίζω ότι κάνεις κάτι λάθος. 

Κλείσε άνοιξε την εφαρμογή ή στην χειρότερη κάνε μια επανεκκίνηση το τηλέφωνο. 

15 minutes ago, costsa41 said:

Χθες έκανα την προσφορά από το samsung members. Δεν έλαβα κάποιο email επιβεβαίωσης. Όσοι κάνατε αργεί, μήπως είναι το σαββατοκύριακο; Αν είναι να πάρω τηλέφωνο αύριο μήπως και δεν περάστηκε.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το πρώτο μεηλ που γράφει ότι επεξεργαζομαστε την αίτηση σου (ή κάτι τέτοιο σχετικό τέλος πάντων) έρχεται αμέσως. Θεωρώ αυτοματοποιημενα. 

Το δεύτερο, με τον κωδικό των 100 ευρώ και το link που σε προωθεί στην pandas σε έως 7 εργάσιμες όπως μου είχαν πει. 

Και πράγματι την Πέμπτη εργάσιμη το έλαβα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, periklik said:

Έχω αγοράσει/παραλάβει με προπαραγγελία από το e-shop της Samsung. Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω Samsung members για να κάνω το trade-in παλιού κινητού αλλά δεν γίνεται. Πάω στην καρτέλα πλεονεκτήματα, πατάω στο συμμετοχή, με κάνει ανακατεύθυνση στον browser και δεν φορτώνει η σελίδα ποτέ. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει άλλος τρόπος;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Περίμενε θέλει αρκετό χρόνο για να εμφανιστεί η σελίδα.Και σε εμένα το ίδιο έκανε ίσως πάρει 2 η3 λεπτά 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Δεν ασχοληθηκαμε επειδή θεωρούμε υψηλό το ποσό (βέβαια και αυτό δεν απαγορεύεται, δε θα κάνω εγώ υποδείξεις στο πώς θα διαθέσει κάποιος τα λεφτά του), αλλά επειδή στην ΙΔΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ, ο ένας έβαλε μεμβράνη με 8 ευρώ, ο άλλος με 10, ο άλλος με 15, ο άλλος με 20, ο ένας με τρύπα στη σελφι, ο άλλος χωρίς τρύπα, χωρίς να υπάρχουν σαφείς διευκρινίσεις με το αν υπάρχει διαφορά στην ποιότητα. 

Από ό,τι είδα πάντως, η επαναφορά γίνεται μέσω smart switch. Επιλέγεις επαναφορά μέσω sd και διαβάζει τον σκληρό ως sd

Πρώτα απ όλα να ξεκαθαρίσω ότι δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά και εννοείται όπως λες και εσύ, ποιος είμαι εγώ να κάνω κουμάντο στο πορτοφόλι άλλου. Το λέω απ την άποψη ότι δεν αξίζει να σπαταλήσεις φαιά ουσία για τέτοια ποσά που είναι 1-2% του κόστους της συσκευής που προσπαθείς να προστατέψεις.

 

Για το smart switch, οταν πας να κανεις backup σου εχει επιλογη για να σωσεις η να επαναφερεις απο usb storage device. Τωρα αν θα βαλεις φλασακι ή θα βαλεις 5ΤΒ σκληρο, δε το απασχολει αρκει να εχει ελευθερο χωρο.

1 hour ago, petpapoy said:

Όντως, οι οριζόντιες γραμμές εξαφανίστηκαν σε λιγότερο απο 24 ώρες.

Αυτό το αναφέρω για κάποιους που διαβάζουν αρνητικά σχόλια στο skroutz.

Επιβεβαιώνω και γω για τις 2 γραμμες στη μεση, μεσα στο επομενο 24ωρο οντως εχουν εξαφανιστει, μην τις πιεζετε υπερβολικα με την καρτα, τσαμπα ταλαιπωρείτε το κινητο.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, OverClocker said:

Πρώτα απ όλα να ξεκαθαρίσω ότι δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά και εννοείται όπως λες και εσύ, ποιος είμαι εγώ να κάνω κουμάντο στο πορτοφόλι άλλου. Το λέω απ την άποψη ότι δεν αξίζει να σπαταλήσεις φαιά ουσία για τέτοια ποσά που είναι 1-2% του κόστους της συσκευής που προσπαθείς να προστατέψεις.

 

Για το smart switch, οταν πας να κανεις backup σου εχει επιλογη για να σωσεις η να επαναφερεις απο usb storage device. Τωρα αν θα βαλεις φλασακι ή θα βαλεις 5ΤΒ σκληρο, δε το απασχολει αρκει να εχει ελευθερο χωρο.

Επιβεβαιώνω και γω για τις 2 γραμμες στη μεση, μεσα στο επομενο 24ωρο οντως εχουν εξαφανιστει, μην τις πιεζετε υπερβολικα με την καρτα, τσαμπα ταλαιπωρείτε το κινητο.

Εννοειται ότι δεν αξίζει να το ψειριζεις πολύ, άλλωστε μια ζημια στη συσκευή θα σου κοστίσει τα μαλλιοκεφαλα σου, απλώς ένιωσα ότι μας δουλεύουνε, με τόσο διαφορετικές τιμές και αντιμετώπιση. Πάντως έχει τύχει και εγώ να πάω σε τρία διαφορετικά irepair, να μου πούνε 3 διαφορετικά πράγματα και να πληρώσω 3 διαφορετικά ποσά για την ίδια συσκευή. Μάλιστα για το s23u πλήρωσα λιγότερα από ό,τι για το s22u!

Just now, Dark_Lord said:

Εννοειται ότι δεν αξίζει να το ψειριζεις πολύ, άλλωστε μια ζημια στη συσκευή θα σου κοστίσει τα μαλλιοκεφαλα σου, απλώς ένιωσα ότι μας δουλεύουνε, με τόσο διαφορετικές τιμές και αντιμετώπιση. Πάντως έχει τύχει και εγώ να πάω σε τρία διαφορετικά irepair, να μου πούνε 3 διαφορετικά πράγματα και να πληρώσω 3 διαφορετικά ποσά για την ίδια συσκευή. Μάλιστα για το s23u πλήρωσα λιγότερα από ό,τι για το s22u!

επιβεβαιώνω επίσης για την τσάκιση. Φεύγει σε 48 ώρες μαξ! Μη διαλυσετε καμία οθόνη!

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

τι εννοεις; ηρθαν και οι εφαρμογες και οι κλησεις, μηνυματα κτλ; μηπως μονο οι φωτογραφιες ειναι στο cloud της onedrive?

Ναι,μονο για φωτογραφίες και βίντεο λέω,που και οου κάνω απελευθέρωση χώρου και ειναι ολα στο cloud,και τώρα ηρθαν ολα τ άλμπουμ οπως τα εχω στο cloud!! αξίζει για φωτογραφίες και όσους έχουν θεμα χώρου (στα 512gb δύσκολο πλέον)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

εγω με το smart switch περασα τα παντα απο το s21 ultra στο s23 ultra καπου 65 γιγα. 

μυνηματα , φωτο , επαφες  βιντεο , τα παντα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Θυμιστε μου λιγο εσεις που εχετε εμπειρια με το οικοσυστημα .

Στο iphone ειχαμε icloud backup που εσωζε απο φωτος βιντεο και εγγραφα μεχρι και τις τελευταιες κλησεις και ολα επανερχονταν στην νεα συσκευη απλα με ενα login / restore.

Στα samsung υπαρχει κατι αντιστοιχο? Μιλαω για απλες λυσεις και οχι google photos για τις φωτος , one drive για κατι αλλο κοκ.

Υπαρχει samsung backup auto ομως που να τα σωζει ολα αυτα μαζι και να επανερχονται ετσι?

Επισης με το icloud μπορουσα να προσπελασω τα δεδομενα απο οπουδηποτε με εναν υπολογιστη και ιντερνετ. Υπαρχει κατι αντιστοιχο κι εδω?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων !

 

PS : SmartSwitch το γνωριζω αλλα προυποθετει να εχεις την παλια συσκευη ή καποιο αντιγραφο σε φλασακι αν δεν απατωμαι. Μειονεκτημα επισης αν δεν τραβαει backups αυτοματα μονο του ωστε να μην κανεις εσυ αντιγραφα χειροκινητα καθε βραδυ.

Edited by stiflerakos

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...