Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

54 minutes ago, OverClocker said:

Δηλαδή ένα SGS3 με ραγισμένη οθόνη που έχω και δεν ανάβει μπορώ να το χρησιμοποιήσω για το trade in?

Προσπαθώ κάπου να βρώ να υπάρχουν κάποιες ελάχιστες προδιαγραφές για το κινητό που θα δώσεις και δεν βρήκα κατι οπου και αν διαβασα τους ορους και προυποθέσεις.

Ναι. 

Τους πήρα τηλέφωνο. 

Λέω έχω ένα με κουμπιά. 

Δεν λειτουργεί δεν έχω κουτί δεν έχω φορτιστή με ενδιαφέρει μόνο να πάρω τα 100 ευρώ. 

Και μου είπαν ναι γίνεται. 

Θα στείλω αύριο και από βδομάδα αν μπουν τα χρήματα στον λογαριασμό σου θα ενημερώσω με 100% σιγουριά. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kountoura said:

Ναι. 

Τους πήρα τηλέφωνο. 

Λέω έχω ένα με κουμπιά. 

Δεν λειτουργεί δεν έχω κουτί δεν έχω φορτιστή με ενδιαφέρει μόνο να πάρω τα 100 ευρώ. 

Και μου είπαν ναι γίνεται. 

Θα στείλω αύριο και από βδομάδα αν μπουν τα χρήματα στον λογαριασμό σου θα ενημερώσω με 100% σιγουριά. 

 

Κανονικά δε θα πρέπει να υπάρχει θέμα.

Στους όρους και προϋποθέσεις δεν αναφέρει πουθενά αν θα πρέπει να λειτουργεί η όχι η συσκευή ή αν θα πρέπει να είναι κάποια συγκεκριμένη.

Για αυτό και αν πας στο pandas όχι μέσω του συνδέσμου της Samsung και πας να κάνεις trade συσκευή που δεν δουλεύει ή που δεν είναι στην λίστα, δεν σε αφήνει να προχωρήσεις.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω και κάτι διαφορετικό από τα τετρημένα της αγοράς του κινητού μας!

Δοκίμασα να εγκαταστήσω βαριά και καλά παιχνίδια στην συσκευή! Δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από την ταχύτητα του επεξεργαστή!!! Κι όμως είναι αληθινό!! Με γύρισε πίσω χρόνια, όταν περίμενα και περίμενα και περίμενα!

Τελικά ρε snap-sammy μας κοροιδεύετε?

Κάποιος μου έλεγε ότι το iphone 14 πάει πιο γρήγορα από το δικό μας έξι μήνες μετά την κυκλοφορία του!!!!

Μήπως το διαπίστωσε και κανείς άλλος αυτό?

Από την άλλη, όταν δοκίμασα τα παιχνίδια, διαπίστωσα ότι έτρεχαν αρκετά γρήγορα (αν και δεν είναι της ηλικίας μου αυτά...) Τι παίζει τελικά με τον επεξεργαστή στη συσκευή μας???

Παιχνίδα: Battle Prime 1.50G, Call of Duty 2.16G, pes 2023 1.8G Modern Combat 5, Fornite, Arena breakout, Warframe mobile 4G, Valorant mobile 3G, Brawlhalla 0.9G, Counter Terrorist Strike, Left to Survive Mod1,2,3 3.3G, Spider Hero 2 165M, Lost in blue 1.03G και όλα τα παιχνίδια sport μέχρι και άλογα κλπ

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tips2022 said:

Ας γράψω και κάτι διαφορετικό από τα τετρημένα της αγοράς του κινητού μας!

Δοκίμασα να εγκαταστήσω βαριά και καλά παιχνίδια στην συσκευή! Δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από την ταχύτητα του επεξεργαστή!!! Κι όμως είναι αληθινό!! Με γύρισε πίσω χρόνια, όταν περίμενα και περίμενα και περίμενα!

Τελικά ρε snap-sammy μας κοροιδεύετε?

Κάποιος μου έλεγε ότι το iphone 14 πάει πιο γρήγορα από το δικό μας έξι μήνες μετά την κυκλοφορία του!!!!

Μήπως το διαπίστωσε και κανείς άλλος αυτό?

Από την άλλη, όταν δοκίμασα τα παιχνίδια, διαπίστωσα ότι έτρεχαν αρκετά γρήγορα (αν και δεν είναι της ηλικίας μου αυτά...) Τι παίζετε τελικά με τον επεξεργαστή στη συσκευή μας???

Παιχνίδα: Battle Prime 1.50G, Call of Duty 2.16G, pes 2023 1.8G κλπ

Θυμίζω ότι ακόμα δεν έχει βγει καν το "Day 1 patch" με την επίσημη μέρα κυκλοφορίας που θα βελτιώσει κάποια σημεία. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Tips2022 said:

Ας γράψω και κάτι διαφορετικό από τα τετρημένα της αγοράς του κινητού μας!

Δοκίμασα να εγκαταστήσω βαριά και καλά παιχνίδια στην συσκευή! Δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από την ταχύτητα του επεξεργαστή!!! Κι όμως είναι αληθινό!! Με γύρισε πίσω χρόνια, όταν περίμενα και περίμενα και περίμενα!

Τελικά ρε snap-sammy μας κοροιδεύετε?

Κάποιος μου έλεγε ότι το iphone 14 πάει πιο γρήγορα από το δικό μας έξι μήνες μετά την κυκλοφορία του!!!!

Μήπως το διαπίστωσε και κανείς άλλος αυτό?

Από την άλλη, όταν δοκίμασα τα παιχνίδια, διαπίστωσα ότι έτρεχαν αρκετά γρήγορα (αν και δεν είναι της ηλικίας μου αυτά...) Τι παίζετε τελικά με τον επεξεργαστή στη συσκευή μας???

Παιχνίδα: Battle Prime 1.50G, Call of Duty 2.16G, pes 2023 1.8G κλπ

Αν μιλαμε για την εγκατασταση των εφαρμογων αμιγως, δεν ξερω τι παιζει αλλα το εχω δει σε φορουμ με γενικευμενα παραπονα, το εχω δει σε δυο συσκευες Σαμμυ που εχουν περασει απτα χερια μου η μια με SD (s10 lite), η αλλη με Exynos (s21 ultra), στο κατεβασμα εφαρμογων ειμαστε χειροτερα απο Realme και Xiaomi των 200-300€. 

Μη μου την πεσει κανενας απο εδω 😛 sammy οικοσυστημα εχω κι εγω και τα αλλα τα εχω συγκρινει απο κινητα φιλων γτ προσωπικα δεν τα ειχα (βασικα ειχα μια συσκευη Huawei των 250€ και παλι κατεβαζε μαζικα τις εφαρμογες πολυ ταχυτερα), απλως αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Και δεν μιλαω καν για τοσο μεγαλες οσο αυτες που λες, αλλα πχ για μαζικο update 15 εφαρμογων με λιγα mb η καθε μια.

Για καποιον λογο κολλαει φουλ κατα τη διαδικασια της εγκαταστασης της εφαρμογης/update.

Προσπαθησα να κανω διαφορα που προτεινουν (πχ απενεργοποιηση καποιας ρυθμισης που στελνει στατιστικα στη γουγλε, απενεργοποιηση play protect κλπ) αλλα τιποτα ουσιαστικο.

Απ'οσο κατανοω απτο ποστ σου δεν το αποφευγουμε αυτο ουτε καν με την πιο ολοκληρωμενη ναυαρχιδα της σαμμυ συναμα με τη ναυαρχιδα της κουαλκομ.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε τελευταία στιγμή παραγγελία κ από μένα για Phantom Black.. Έβαλα κ την έξτρα εγγύηση για ένα έτος.. Για να δούμε πόσο καλύτερο θα είναι απ το s21 ultra που έχω τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

1629€ πλέον η επίσημη τιμή για το 512...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1629€ πλέον η επίσημη τιμή για το 512...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Δεν πειράζει... υπάρχει ακόμη φτηνότερα αλλού...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι παραγγειλατε απο samsung.gr με τι μεταφορικη παραλαβατε;

Εμενα μου ερχεται με easymail, αν και μπαινοντας να διαβασω κριτικες στη google για την συγκεκριμενη,  εχω θορυβηθει ειναι η αληθεια…

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι παραγγειλατε απο samsung.gr με τι μεταφορικη παραλαβατε;
Εμενα μου ερχεται με easymail, αν και μπαινοντας να διαβασω κριτικες στη google για την συγκεκριμενη,  εχω θορυβηθει ειναι η αληθεια…
Εγω παρήγγειλα απο samsung προχθες το μεσημερι και ηρθε με easymail χθες το μεσημερι σε λιγοτερο απο 24ωρες

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου κάτι. Όταν βάζετε την αυτόματη ανανέωση στον καιρό σας βγάζει το κουμπάκι της χειροκίνητης ανανέωσης κάτω από το widget όπως είναι στη δεύτερη φωτό; Όταν το έχω σε αυτόματη ανανέωση δε μου το βγάζει όπως είναι στην πρώτη φωτό.Screenshot_20230217_005806_One UI Home.jpgScreenshot_20230217_005820_One UI Home.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος φίλος εάν η διαδικασία για το trade-in ισχύει και στην περίπτωση αγοράς με τιμολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, giannis_lo said:

Γνωρίζει κάποιος φίλος εάν η διαδικασία για το trade-in ισχύει και στην περίπτωση αγοράς με τιμολόγιο;

Φυσικά και ισχύει. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Ρε παιδιά πείτε μου κάτι. Όταν βάζετε την αυτόματη ανανέωση στον καιρό σας βγάζει το κουμπάκι της χειροκίνητης ανανέωσης κάτω από το widget όπως είναι στη δεύτερη φωτό; Όταν το έχω σε αυτόματη ανανέωση δε μου το βγάζει όπως είναι στην πρώτη φωτό.Screenshot_20230217_005806_One UI Home.jpgScreenshot_20230217_005820_One UI Home.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι, στην αυτόματη ανανέωση στον καιρό δεν βγάζει το κουμπάκι της χειροκίνητης ανανέωσης κάτω από το widget. Είναι όπως την πρώτη φωτογραφία δλσδ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Από βδομάδα παραλαμβάνω. 

Κάποια πρόταση για θήκη (πλάτης)? 

Κάτι σε λεπτή και με ελαφρώς σηκωμένα άκρα για να το προστατεύει από πτώσεις σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι) 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος φίλος εάν η διαδικασία για το trade-in ισχύει και στην περίπτωση αγοράς με τιμολόγιο;
Σε public στην επαρχία μου είπαν δεν ισχύει. Μόνο με απόδειξη.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει κάποιος whitestone dome ας πει εντυπώσεις από το δακτυλικό αποτύπωμα...επίσης έχει βγάλει και μεμβράνη η εταιρεια από ό,τι είδα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jbpaok89 said:

Υπάρχει κάποια θήκη που να καλύπτει κάπως το χρώμα του κινητού; γιατί με έχει πιάσει απελπισία που έχει μείνει μόνο το μωβ

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εχω παραγγειλει την samsung smart view cover. χθες παρελαβα την spiegen hybrid crystal frost metal .

σαν λευκο φαινεται.

παντως εμενα μου αρεσει το χρωμα. επειδη δεν ειχε πρασινο διαλεξα αυτο παροτι ειχε και μαυρο και  λευκο.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, efbill said:

Σε public στην επαρχία μου είπαν δεν ισχύει. Μόνο με απόδειξη.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ισχυει κανονικα.το εκανα κανονικα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, gsa1967 said:

εχω παραγγειλει την samsung smart view cover. χθες παρελαβα την spiegen hybrid crystal frost metal .

σαν λευκο φαινεται.

παντως εμενα μου αρεσει το χρωμα. επειδη δεν ειχε πρασινο διαλεξα αυτο παροτι ειχε και μαυρο και  λευκο.

Πολύ ωραίο είναι, το έχει η γυναίκα μου. Μου άρεσε και το cream το οποίο δεν είναι το κλασικό άσπρο και είναι πολύ minimal 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Linuxisti said:

Κάτι διάβασα για WiFi 7 ισχύει η όχι εδώ;;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

WiFi 6E έχει 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Και που θα χρησιμοποιήσετε αυτό το Wi-Fi μου λέτε?Σε πιο ρούτερ?


Sent from my iPad using Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αλλού γράφουν ότι έχει 6 και αλλού 7 πάντως το router τις κοσμοτέ υποστηρίζει wifi6 και όταν συνδέομαι στο εικονίδιο του σήματος γράφει και το 6 διπλα

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/homewifi.html

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Αν βάλει κάποιος whitestone dome ας πει εντυπώσεις από το δακτυλικό αποτύπωμα...επίσης έχει βγάλει και μεμβράνη η εταιρεια από ό,τι είδα..

Ναι έχει βγάλει και μεμβράνη. 

Παρόλα αυτά επέλεξα πάλι το tempered. 

Με λίγο παραπάνω πίεση μια χαρά δουλεύει το δακτυλικο. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...