Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, theke13 said:

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου και σε εσένα.

Τώρα αυτονομία μπαταρίας δεν είμαι έτοιμος να πω την εμπειρία μου για ένα πράγμα είμαι σίγουρος,είχα s22 ultra με snap και με exynos.

Παιδιά το κινητό έχει ΤΡΟΜΕΡΗ ταχύτητα.

Κάνει τα πάντα (ανάλογα ο καθένας για τι χρήση το έχει) απίστευτα γρήγορα με άμεση απόκριση.

(μην παρεξηγηθώ και το s22 ultra ήταν πυροβόλο αλλά νιώθω όντας πρώων κάτοχος των παραπάνω και fold 3 ,ότι είναι ότι πιο ολοκληρωμένο (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) έχει βγάλει στην αγορά η sammy

Την ΤΡΟΜΕΡΉ ταχύτητα θα ήθελα πολύ να μάθω πως την καταλαβαίνετε είμαι πολύ περίεργος γιατί εδώ στην οικογένεια υπάρχουν από όλα τα Βαλαντια επεξεργαστές κ αν όντως εννοείς σε edit foto 2 κλάσματα του δευτερολέπτου ποιο γρήγορο όντως , γιατί εγώ προσωπικά εκεί καταλαβαίνω κάτι αμυδρό μετά από raw επεξεργασία μέσο προγράμματος σε sd.🤨

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτόμουν να το πάρω άλλα άλλαξα γνώμη. Εχω τα 2 κουπόνια της Samsung (-100 και 10% για αγορά από το site). 'Οποιος τα θέλει ας μου στείλει προσωπικό μύνημα. Δε χρησιμοποιούνται μαζι
Καλησπέρα φίλε μου μπορείς να μου στείλεις το 10%?
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το 21121210G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geovass said:

Ξεθωριασμένη η οθόνη δυστυχώς. Απορώ πως το επέτρεψαν φέτος. Υπάρχει ένα πέπλο ασπριλας.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Καλοριζικο! Τα ειπαμε Γιωργο. Εχω δει πλεον 6 S23 ultra, δεν εχω καμια αμφιβολια οτι δεν τιθεται θεμα για ελαττωματικες παρτιδες κλπ κλπ, ολα ετσι ειναι φετος. Στο βωμο του "να κανω ο,τι κανει κι η μηλιά", θα φαμε ξεπλυμα φετος. Και θα το επικροτησουν και τα "αντικειμενικα" site τεχνολογιας, που θα δωσουν την πρωτια στην οθονη, με τα σχετικα reviews.

 Ενα 99% δε θα παρει καν χαμπαρι. Οι υπολοιποι που εχουμε σκαλωμα με το θεμα, απλα ειτε το ανεχομαστε, ειτε παμε στην πεπατημενη (προσωπικα ουτως η αλλως δε μπορω να αποχωριστω το fold 4, αλλα και το s22 ultra παραμενει αψογη επιλογη)... 

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά σε σχέση με το S22 ultra στα χρώματα προσωπικά, ίσως παίζει ρόλο που πάντα έχω ενεργή την αυτόματη ξεκούραση για τα μάτια σε όλα μου τα κινητά. Τέλος μην ξεχνάτε ότι ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το κινητό, και το λέω αυτό διότι η Samsung κάθε χρόνο βγάζει launch update που εκτός του ότι διορθώνει τα όποια θέματα (βλέπε πέρυσι κάτιγραμμές στην οθόνη), εναρμονίζει τις δυνατότητες του νέου Hardware ! Ακόμα πιστεύω δεν παίρνουμε το 100% του Gen 2, 4.0 flash και ddr5x memory.

Edited by nikosaek2121
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikosaek2121 said:

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά σε σχέση με το S22 ultra στα χρώματα προσωπικά, ίσως παίζει ρόλο που πάντα έχω ενεργή την αυτόματη ξεκούραση για τα μάτια σε όλα μου τα κινητά. Τέλος μην ξεχνάτε ότι ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει το κινητό, και το λέω αυτό διότι η Samsung κάθε χρόνο βγάζει launch update που εκτός του ότι διορθώνει τα όποια θέματα (βλέπε πέρυσι κάτιγραμμές στην οθόνη), εναρμονίζει τις δυνατότητες του νέου Hardware ! Ακόμα πιστεύω δεν παίρνουμε το 100% του Gen 2, 4.0 flash και ddr5x memory.

Φυσικά και δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα. Όμως κάποια θέματα της οθόνης δε λύνονται με update. εγώ πέρσι με το s22u είχα τις γραμμές στην οθόνη και μετά από 2 update χωρίς αποτελεσμα άλλαξα συσκευή 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δε μου άρεσε στο κινητό μας είναι η θέση του (στα αριστερά) του spen, καθώς και η ποιότητα κατασκευής της πένας! Θα το ήθελα και πιο λεπτό, αλλά με τόσα που έχει πως να χωρέσουν όλα!

Το S23 Ultra + watch 5 pro τα σπάνε! Απόλαυση των γκατζετ στο έπακρο!

Έρχονται και οι θήκες από aliexpress (8-9 σε πράσινο, μαύρο, κόκκινο, camel, διάφανο με στηρίγματα, μαγνήτες κλπ) + temp 8k + τζάμι 4κ = 45 ευρουλάκια! Το film θα το ήθελα να το φορά (Φάουλ της εταιρίας)! Μήπως να το έδωνε δωρεάν τις επόμενες μέρες, θα ήταν μία κίνηση καλής θέλησης προς τους fan!

Ευτυχώς είχα φορτιστή 65W με C1, C2 και Usb A. Καλώδιο φόρτισης να βάλω αυτό της συσκευασίας μας ή άλλα που έχω? Παίζουν κανένα ρόλο? Πήρα άσπρη συσκευή και αυτοί είχαν στην συσκευασία μαύρο καλώδιο. Πρόσεχε τις λεπτομέρειες ρε sammy! Πρόσεχε!

Μετά από 3 μέρες στησίματος του κινητού όλα λειτουργούν τέλεια και πάρα πολύ γρήγορα (προέρχομαι από το Xiaomi Mi 10T pro - Note 9 χακαρισμένο με one ui 5.0, android 13)!

Συνδεσιμότητα με το pc (win 11 pro dev) άμεση, laptop + οθόνη oled lg + dex + TV Philips 854 oled, drone mavic 3, dgi osmo 6, ποδήλατο κλπ τα πάντα λειτουργούν άψογα! Μπράβο ρε sammy τα καταφερες αυτή τη φορά χωρίς προβλήματα και με καλή αρχική τιμή!

Περιμένω το email (7 εργάσιμες μέρες μου είπαν) για την επιστροφή της συσκευής και τα 100 ευρώ! Προσανατολίζομαι να δώσω μία που δεν ανοίγει (το θρυλικό Leecho max)!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 10:51 ΠΜ, stcp said:

Σε σχεση με το S22 ultra η πρωτη εντυπωση απο την οθονη σε εμενα ηταν απογοητευτικη, σε σημειο που σκεφτομαι μηπως εχω πεσει σε ελαττωματικο. Δεν ξερω πως να το περιγραψω, εχει μια θαμπαδα στο λευκο, νομιζω μπλεδιζει...Μπορει να ειναι υποκειμενικο, μπορει να φταιει η γενικοτερη μουνταδα του theme των S23, μοιαζει καταθλιπτικο (γουστα). Ψαχνω μηπως εχει καποια μεμβρανη που πρεπει να αφαιρεθει απο την οθονη, δε βλεπω κατι ομως.

Αυτα πρωτη μερα...

Τελικα δεν εχω ελαττωματικο μοντελο, ε? Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα τελικα, μην ειμαστε αχαριστοι😜

Μακαρι να βελτιωθει με καποιο update. Στα υπολοιπα μια χαρα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

οσοι κανατε trade in περιμενατε να παραλαβετε η το κανατε μολις πηρατε την αποδειξη εξοφλησης του κινητου?

αφου στειλατε την αποδειξη σας ηρθε μειλ απο την σαμυ και εσεις ειδοπoιησατε την pandas? 

επειδη θελω να δωσω το τηλ της κορης μου για αποσυρση αλλα να μεινει και χωρις τηλεφωνο μεχρι να ερθει το ultra, μπορω να τους ειδοποιησω οταν θελω εγω? και μεχρι ποτε εχουμε περιθωριο να κανουμε το trade in?

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, bikerson said:

Τι μπορούμε να κάνουμε για το notification led που δεν έχει;

Με μια γρήγορη ματιά δλδ να βλέπουμε αν υπάρχει κάτι, το always on δεν με βολεύει ιδιαίτερα.
Το λαμπάκι αν και μικρό έκανε μπαμ και από μακρυά και στο σκοτάδι.

Επίσης όταν είναι κλειδωμένο το κινητό, ακούω μεν την ειδοποίηση αλλά δεν ανάβει η οθόνη. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτο; Έχω βρει ρύθμιση όταν υπάρχει ειδοποίηση να ανάβει η always on οθόνη αλλά όπως είπα και πριν δεν με βολεύει και τόσο και αν γίνεται στην Always on οθόνη να φαίνεται preview ενός πχ email ή μηνύματος και όχι μόνο το εικονίδιο.

Έχω βάλει την εφαρμογή AodNotify από το play store, τη σεταρεις και όταν υπάρχουν μηνύματα αναβοσβήνει ένας κυκλικός δακτύλιος γύρο από την μπροστινή κάμερα για 5λ εκτός εαν ανοίξεις το μήνυμα οπότε σβήνει... Την έχω free. Εαν την αγοράσεις υπάρχουν πολλές ακόμα δυνατότητες όπως πχ διαφορετικά χρώματα ανάλογα με το ποιά εφαρμογή έστειλε μήνυμα... 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tips2022 said:

Το μόνο που δε μου άρεσε στο κινητό μας είναι η θέση του (στα αριστερά) του spen, καθώς και η ποιότητα κατασκευής της πένας! Θα το ήθελα και πιο λεπτό, αλλά με τόσα που έχει πως να χωρέσουν όλα!

Το S23 Ultra + watch 5 pro τα σπάνε! Απόλαυση των γκατζετ στο έπακρο!

Έρχονται και οι θήκες από aliexpress (8-9 σε πράσινο, μαύρο, κόκκινο, camel, διάφανο με στηρίγματα, μαγνήτες κλπ) + temp 8k + τζάμι 4κ = 45 ευρουλάκια! Το film θα το ήθελα να το φορά (Φάουλ της εταιρίας)! Μήπως να το έδωνε δωρεάν τις επόμενες μέρες, θα ήταν μία κίνηση καλής θέλησης προς τους fan!

Ευτυχώς είχα φορτιστή 65W με C1, C2 και Usb A. Καλώδιο φόρτισης να βάλω αυτό της συσκευασίας μας ή άλλα που έχω? Παίζουν κανένα ρόλο? Πήρα άσπρη συσκευή και αυτοί είχαν στην συσκευασία μαύρο καλώδιο. Πρόσεχε τις λεπτομέρειες ρε sammy! Πρόσεχε!

Μετά από 3 μέρες στησίματος του κινητού όλα λειτουργούν τέλεια και πάρα πολύ γρήγορα (προέρχομαι από το Xiaomi Mi 10T pro - Note 9 χακαρισμένο με one ui 5.0, android 13)!

Συνδεσιμότητα με το pc (win 11 pro dev) άμεση, laptop + οθόνη oled lg + dex + TV Philips 854 oled, drone mavic 3, dgi osmo 6, ποδήλατο κλπ τα πάντα λειτουργούν άψογα! Μπράβο ρε sammy τα καταφερες αυτή τη φορά χωρίς προβλήματα και με καλή αρχική τιμή!

Περιμένω το email (7 εργάσιμες μέρες μου είπαν) για την επιστροφή της συσκευής και τα 100 ευρώ! Προσανατολίζομαι να δώσω μία που δεν ανοίγει (το θρυλικό Leecho max)!

Μπορεις να κανεις επιστροφη στην Pandas και συσκευη που δεν ειναι samsung?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, IKAL said:

Έχω βάλει την εφαρμογή AodNotify από το play store, τη σεταρεις και όταν υπάρχουν μηνύματα αναβοσβήνει ένας κυκλικός δακτύλιος γύρο από την μπροστινή κάμερα για 5λ εκτός εαν ανοίξεις το μήνυμα οπότε σβήνει... Την έχω free. Εαν την αγοράσεις υπάρχουν πολλές ακόμα δυνατότητες όπως πχ διαφορετικά χρώματα ανάλογα με το ποιά εφαρμογή έστειλε μήνυμα... 

Αψογος, κάτι τέτοιο εψαχνα, σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, v@gelis said:

Καλοριζικο! Τα ειπαμε Γιωργο. Εχω δει πλεον 6 S23 ultra, δεν εχω καμια αμφιβολια οτι δεν τιθεται θεμα για ελαττωματικες παρτιδες κλπ κλπ, ολα ετσι ειναι φετος. Στο βωμο του "να κανω ο,τι κανει κι η μηλιά", θα φαμε ξεπλυμα φετος. Και θα το επικροτησουν και τα "αντικειμενικα" site τεχνολογιας, που θα δωσουν την πρωτια στην οθονη, με τα σχετικα reviews.

 Ενα 99% δε θα παρει καν χαμπαρι. Οι υπολοιποι που εχουμε σκαλωμα με το θεμα, απλα ειτε το ανεχομαστε, ειτε παμε στην πεπατημενη (προσωπικα ουτως η αλλως δε μπορω να αποχωριστω το fold 4, αλλα και το s22 ultra παραμενει αψογη επιλογη)... 

δεν αποχωριζεσαι ευκολα το fold 4 ...

καλοριζικο σε ολους σας παιδια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ,  μια χαρά όλα και η οθόνη άψογη, το πρώτο feeling με το που έπιασα το κινητό,  ερχόμενος από s22 ultra είναι πολύ πιο καλό κράτημα. Η λείανση στις άκρες έκανε μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, g_angelo01 said:

Μπορεις να κανεις επιστροφη στην Pandas και συσκευη που δεν ειναι samsung?

Ναι. Ακόμα και αν δεν την έχει η λίστα της, απλά παίρνεις μόνο τα 100€

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Leongr188 said:

Ναι. Ακόμα και αν δεν την έχει η λίστα της, απλά παίρνεις μόνο τα 100€

Στην περίπτωση αυτή, πως βρίσκεις άκρη τηλεφωνικά? 

Γιατί αν δεν βρίσκεις την συσκευή απλά σου λέει δεν είναι στην λίστα μας. 

Δεν προχωράει η διαδικασία.. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimkit said:

Παρέλαβα και εγώ,  μια χαρά όλα και η οθόνη άψογη, το πρώτο feeling με το που έπιασα το κινητό,  ερχόμενος από s22 ultra είναι πολύ πιο καλό κράτημα. Η λείανση στις άκρες έκανε μεγάλη διαφορά.

Ολα αψογα και απο μενα τριτη μερα με μπολικο λιωσιμο και αρκετους πειραματισμους εδω και κει...🙂

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη τουλάχιστον έχει αίσθηση σαν flat περισσότερο?

Αυτές οι κυρτές ποτέ δε μου άρεσαν.... 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kountoura said:

Στην περίπτωση αυτή, πως βρίσκεις άκρη τηλεφωνικά? 

Γιατί αν δεν βρίσκεις την συσκευή απλά σου λέει δεν είναι στην λίστα μας. 

Δεν προχωράει η διαδικασία.. 

 

Ας απαντήσει κάποιος που το έκανε με συσκευή εκτός λίστας.Δεν ξεκινάω την διαδικασία γιατί θέλω να δώσω το παλιό μου note 10+ άριστη κατάσταση σε γνωστό μου στην τιμή που το παίρνει η panta και να πάρω για την ανταλλαγή ένα πολύ παλιό δικό του αλλά έτσι μετά θα χαθούν τα 100 ευρώ της επιδότησης 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kek said:

Η οθόνη τουλάχιστον έχει αίσθηση σαν flat περισσότερο?

Αυτές οι κυρτές ποτέ δε μου άρεσαν.... 

Εννοειται οτι ειναι σαν φλατ η κυρτοτητα ειναι περισσοτερο διακοσμητικη.Καμια σχεση με τις κυρτοτητες παλιοτερων χρονων...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gab said:

Ας απαντήσει κάποιος που το έκανε με συσκευή εκτός λίστας.Δεν ξεκινάω την διαδικασία γιατί θέλω να δώσω το παλιό μου note 10+ άριστη κατάσταση σε γνωστό μου στην τιμή που το παίρνει η panta και να πάρω για την ανταλλαγή ένα πολύ παλιό δικό του αλλά έτσι μετά θα χαθούν τα 100 ευρώ της επιδότησης 

Τι τιμη σου δινει η panda για το note 10+?

Ρωταω γιατι εχω ενα αψογο s21 ultra και θελω να δω αν εχουν καποιο ταβανι στο ποσα λεφτα μπορουν να σου δωσουν για trade in. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, g_angelo01 said:

Τι τιμη σου δινει η panda για το note 10+?

Ρωταω γιατι εχω ενα αψογο s21 ultra και θελω να δω αν εχουν καποιο ταβανι στο ποσα λεφτα μπορουν να σου δωσουν για trade in. 

Μπες στην ιστοσελίδα τους βάλε το μοντέλο και σου έρχεται απάντηση αμέσως στο mail σου.Για το δικό μου είναι στα 250 ευρώ σε μετρητά 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια για να καταλαβω

* Παραγγελνεις και πληρώνεις το νεο κινητο κανονικά.
* Αφου το λαβεις δηλωνεις συμμετοχή μεσω samsung members
* Παιρνεις κωδικο για τα 100ευρω
* Δινεις στην pandas το κινητο και σου δινει σε καταθεση 100 (απο το κουπονι) + την αξια της παλιας συσκευης

Χανω κατι?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mobrol said:

Ωραια για να καταλαβω

* Παραγγελνεις και πληρώνεις το νεο κινητο κανονικά.
* Αφου το λαβεις δηλωνεις συμμετοχή μεσω samsung members
* Παιρνεις κωδικο για τα 100ευρω
* Δινεις στην pandas το κινητο και σου δινει σε καταθεση 100 (απο το κουπονι) + την αξια της παλιας συσκευης

Χανω κατι?

Ναι έτσι είναι, αλλά αν θέλεις μπορείς  να πας και κατευθείαν public Plaisio στο βλέπουν και σου δίνουν την αξία + 100 ευρώ σε κουπόνι να ψωνίσεις ότι θέλεις άμεσα. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε μέσω pandas να στείλουμε συσκευή με καμμένη οθόνη πχ? Ή θέλουν μόνο συσκευές που ενεργοποιούνται?

Με συγχωρείτε αν αναφέρθηκε και προηγουμένως... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, g_angelo01 said:

Τι τιμη σου δινει η panda για το note 10+?

Ρωταω γιατι εχω ενα αψογο s21 ultra και θελω να δω αν εχουν καποιο ταβανι στο ποσα λεφτα μπορουν να σου δωσουν για trade in. 

Δε νομίζω να πιάνει πάνω από 350 ευρώ ειδικά αν έχεις το 128αρι...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...