Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, andreas443 said:

όχι πρέπει να επιστρέψεις συσκευή όπως δήποτε αλλιώς δεν παίρνεις ούτε τα 100

Αν κάνω επιστροφή μια χαλασμένη συσκευή θα επωφεληθω από τη προσφορά για τα 100 ευρώ; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, andreas443 said:

όχι πρέπει να επιστρέψεις συσκευή όπως δήποτε αλλιώς δεν παίρνεις ούτε τα 100

Επιστρέφεις συσκευή εκτός λίστας και σου δίνουν 100 εννοείς?

Σε μετρητά ή σε κουπόνι αγοράς για καταστήματα?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την Δευτέρα, αγορά από Πλαίσιο, προπαραγγελία έγινε την Παρασκευή που πέρασε.

Πριν είχα iPhone 13 Pro Max και Pixel 7 Pro (το Pixel το έχω ακόμα). Είναι πολύ νωρίς για να πω πολλά, οι πρώτες εντυπώσεις είναι οι εξής;

  • Πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Δεν έχω ξαναδεί τέτοια ποιότητα κατασκευής, 1 επίπεδο πάνω από Pixel 7 Pro, μισό (τουλάχιστον) από iPhone 13 Pro.
  • Καλή μπαταρία αλλά ακόμα δεν έχω περάσει τυπική μέρα για να πω με σιγουριά. Το σκαλίζω συνέχεια κάθε μέρα. Αλλά μου φαίνεται θα φτάνω στο τέλος της μέρας με τουλάχιστον 30% μπαταρία. Μάλλον θα ενεργοποιήσω το να φορτίζει μέχρι 85%.
  • Πολύ νωρίς για να πω σίγουρα αλλά μέχρι τώρα καλές φωτό. Το Pixel είναι πιο σίγουρο ότι θα έχεις καλό αποτέλεσμα, το S23u πλησιάζει ποιότητα Pixel, δεν το φτάνει ποτέ όμως και επίσης κάποιες φορές είναι αρκετά χειρότερο. Αλλά ξαναλέω, με τόσα mode και τόσες επιλογές σε megapixel κτλ θέλει τουλάχιστον 1-2 μήνες να βγάλεις σοβαρό συμπέρασμα σαν τυπικός χρήστης, αλλιώς πρέπει να "δουλέψεις" 10 ώρες τη μέρα μόνο να βγάζεις φωτό & βίντεο μαζί με άλλα κινητά για καμιά βδομάδα. Όσοι λένε ότι έβγαλαν συμπέρασμα με 10 φωτό και 2 μέρες χρήση λένε ανοησίες.
  • Ένα βουνό από λειτουργίες και customization options. Είχα να χρησιμοποιήσω Samsung από το Note 10+. Από τότε μόνο iPhone και Pixel. Έχω κατενθουσιαστεί με το πόσα πράγματα μπορώ να κάνω.
  • Και τέλος, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ SNAPDRAGON!!!!! Πραγματικά δλδ, πάει αυτή η κατάρα!

Τώρα όσον αφορά τις προπαραγγελίες και τις σχετικές προσφορές. Πιο μπέρδεμα δεν μπορούσαν να τα κάνουν! Το πήρα από Πλαίσιο που την Παρασκευή άλλα μου είπαν, την Δευτέρα που το αγόρασα είπαν άλλα και τελικά έκαναν άλλα! Η διαδικασία ήταν η εξής:

  1. Κάνεις προπαραγγελία.
  2. Όταν έρθει παραλαμβάνεις και πληρώνεις. Το πήρα από το κατάστημα, όχι με παράδοση. Πλήρωσα 1350€ (οπότε έκοψαν 100€ στο ταμείο ήδη). ΔΕΝ κατάλαβα γιατί, είναι έξτρα προσφορά του Πλαισίου? Της Samsung? Ούτε αυτοί δεν ήξεραν, απλά τόσο ήταν η τιμολόγηση στο σύστημα τους, τόσα πλήρωσα.
  3. Έστειλα σε Samsung αποδεικτικό προπαραγγελίας, ΙΜΕΙ, απόδειξη.
  4. Μετά από 2 μέρες μου έστειλαν link για Pandas και κωδικό για κουπόνι 100€.
  5. Το χρησιμοποίησα για ένα iPhone 11 Pro που είχαν ΜΕ τον κωδικό για το κουπόνι.
  6. Μου έβγαλε αξία πώλησης 479€, ξαναλέω ΜΕ το κουπόνι (θα εξηγήσω παρακάτω γιατί το αναφέρω αυτό)
  7. Τώρα υποτίθεται θα έρθει ο Pandas να πάρει το τηλέφωνο και να μου δώσει το κουπόνι των 479€.

2 μέρες πριν να στείλω το κουπόνι σε Pandas, είχα λάβει άλλη προσφορά από το Pandas για το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο (iPhone 11 Pro 256). Αυτή ΧΩΡΙΣ κουπόνι ήταν 452€! Διαφορά με την προσφορά ΜΕ το κουπόνι 27€........ "Λείπουν" 73€ δηλαδή! Τα συμπεράσματα δικά σας.

Κατά τα άλλα, θεωρώ το S23u το καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή με μεγάλη διαφορά. Και έχω περάσει από όλα τα κορυφαία μοντέλα την τελευταία 10ετία (εξαίρεση το iPhone 14 Pro). Για έναν πιο απλό χρήστη όμως, θεωρώ το Pixel (ειδικά το μικρό) καλύτερη αγορά καθώς θα έχει (μάλλον) καλύτερη φωτογραφία (όχι βίντεο όμως) και θα πληρώσει πολύ λιγότερα χρήματα.

Εμένα με βλέπω να μένω με το s23u τα επόμενα δύο χρόνια, είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος με ότι έχω δει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω iPhone 14 pro max, ειχα S22U και τωρα αυτο. Οντως πολυ καλη συσκευη μεχρι στιγμης. Ειδικα με το S22U, δεν εχει ουτε σπασιματα ουτε κολληματα... τρελη διαφορα ο snapdragon και το UFS 4.0

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα και εγώ στην παρέα σας με παραλαβή πριν λίγο και παραγγελία την Τρίτη 7/2 βράδυ.

Μια ερώτηση που έπαιξε πολύ στο S22 Ultra. 

Ηχογράφηση κλήσης; Δυστυχώς σαν firmware δεν είδα να υπάρχει πλέον το SEK για S23 αλλά πάει EUR. Τι μπορούμε να επιλέξουμε?

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Εχω iPhone 14 pro max, ειχα S22U και τωρα αυτο. Οντως πολυ καλη συσκευη μεχρι στιγμης. Ειδικα με το S22U, δεν εχει ουτε σπασιματα ουτε κολληματα... τρελη διαφορα ο snapdragon και το UFS 4.0

Καλησπερα. Επειδη ειμαι χρηστης 13 pro max, και το μεγαλο μου εγχος ειναι η μπαταρια, σε σχεση με το 14 pro max που ειχες, πως τα παει η μπαταρια του s23 ultra?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:
8 ώρες πριν, kountoura said:
Καλημέρα! 
Για θυμίστε μου λίγο με ποια προσθήκη του nice lock μπορούμε να κάνουμε πιο μικρά τα εικονίδια στο συρτάρι εφαρμογών... 

home up

Πως γίνεται με το home up? 

Δεν το βρίσκω.. 

Μόνο με το να αυξήσω τις γραμμές? 

Πχ 7*7? 

 

5 ώρες πριν, flampouras said:

Καλημερα. Δωστε και σε εμας περισσοτερες πληροφοριες σχετικα γιατι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να γυρισω στον nova μετα απο μιση μερα χρησης με το κινητο. Οχι οτι με χαλαει το ui απλα ο nova ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμος.

 

Υ.Γ Παρελαβα χτες απο Κωτσοβολο, χωρις να με εχουν ενημερωσει οτι εχει ερθει το κινητο. Απλα ετυχε να εχω φιλο ο οποιος δουλευει σε καταστημα και με ενημερωσε. 

Μέχρι πριν 2 χρόνια δεν υπήρχε συσκευή που να μην έβαζα νόβα. 

Έλεγα δεν ζω χωρίς νόβα. 🙂 

Λοιπόν, σε κάθε μάρκα συσκευής και ένα παραπάνω στα Samsung, είναι πολύ καλύτερα να δουλεύεις τον μαμά launcher είναι η γνώμη μου. 

Κατεβάζεις το nice lock από play store, 

Μετά κατεβάζεις την όποια προσθήκη σου αρέσει και το φτιάχνεις στα μέτρα σου. 

Εγώ πχ χρησιμοποιώ home up και clock face μόνο. 

Ρίξε μια ματιά σε κάνα βιντεακι να δεις τι κάνουν... 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 1:52 ΜΜ, andreas443 said:

Εγώ πήγα στο iRepair και έβαλα μια μεμβράνη την εκτύπωσε εκείνη την ώρα από το μηχάνημα έκατσε πολύ καλά και ούτε απώλεια έχω στα χρώματα και πιάνει και το δακτυλικό μια χαρά και με γνήσια θήκη δεν την πετάει και δεν μαζεύει και πολλές δαχτυλιές 15 euro κοστίζει
στην smartec που πήρα τηλέφωνο χθες μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα μεβρανες

Πως τα πας με την εκτυπωμένη μεμβράνη, δώσε μας τις εντυπώσεις σου μήπως αντί να περιμένουμε τις Samsung βάλουμε καμιά από τα iRepair, φοβάμαι να το κυκλοφορήσω χωρίς προστασία...

Κάποιος άλλος που να έβαλε από iRepair;

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jimmis11 said:

Πως τα πας με την εκτυπωμένη μεμβράνη, δώσε μας τις εντυπώσεις σου μήπως αντί να περιμένουμε τις Samsung βάλουμε καμιά από τα iRepair, φοβάμαι να το κυκλοφορήσω χωρίς προστασία...

καλησπέρα τρίτη μέρα σήμερα όλα μια χαρά δεν την έχει σηκώσει η δερμάτινη θήκη τις samsung όπως είχα πει δεν αλλοιώνει τα χρώματα και πιάνει και το αποτύπωμα το μόνο κακό μαζεύει δαχτυλιές

αν δεν σε ενοχλεί να το βλέπεις λερωμένο και να είσαι με ένα πανάκι συνέχεια τότε αξίζει να την βάλεις άμα δεν βρίσκεις την γνήσια τις samsung

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, andreas443 said:

καλησπέρα τρίτη μέρα σήμερα όλα μια χαρά δεν την έχει σηκώσει η δερμάτινη θήκη τις samsung όπως είχα πει δεν αλλοιώνει τα χρώματα και πιάνει και το αποτύπωμα το μόνο κακό μαζεύει δαχτυλιές

Η αλήθεια είναι ότι της Samsung που είχα στα S10+ & S21 Ultra δύσκολα έμεναν οι δαχτυλιές επάνω.

Τόσο πολύ μαζεύει;

Έχω βρει ζελατίνα για S22 Ultra με πολύ καλές κριτικές στο internet και παντού διαβάζω πως είναι απολύτως συμβατές, αλλά διστάζω...

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimmis11 said:

Η αλήθεια είναι ότι της Samsung που είχα στα S10+ & S21 Ultra δύσκολα έμεναν οι δαχτυλιές επάνω.

Τόσο πολύ μαζεύει;

και εγώ είχα την γνήσια στο s21 ultra μαζεύει περισσότερες

πήγαινε σε ένα κατάστημα και θα σου δείξουν πως είναι πριν την εκτυπώσουν και αποφασίζεις αν θα την βάλεις η όχι
Εγω στο Ίλιον πήγα και μου την έβαλε τέλεια ούτε φουσκάλες έχω  

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν το διακινδυνεύω ποτέ να βάλω μεμβράνη! Γυαλακι με uv κόλλα για τέλεια εφαρμογή και τέλος. Το θέμα είναι ότι ακόμη μόνο το dome βλέπω στα σκρουτζομάγαζα.

Edit: το dome βλέπω έχει 2 τεμάχια μέσα, άρα να υποθέσω ότι έχει και 2 κόλλες μέσα έτσι;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Εγώ παιδιά δεν το διακινδυνεύω ποτέ να βάλω μεμβράνη! Γυαλακι με uv κόλλα για τέλεια εφαρμογή και τέλος. Το θέμα είναι ότι ακόμη μόνο το dome βλέπω στα σκρουτζομάγαζα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα αυτό που με προβληματίζει στο DOME είναι πως όλες οι αρνητικές κριτικές που έχει,(όσες έχει), μιλάνε ότι σπάει πολύ εύκολα στις άκρες και επηρεάζει το δαχτυλικό.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gab said:

Επιστρέφεις συσκευή εκτός λίστας και σου δίνουν 100 εννοείς?

Σε μετρητά ή σε κουπόνι αγοράς για καταστήματα?

επιστρέφω το s8+ και επειδή δεν έχουν την συσκευή στην λίστα επειδή είναι παλιά θα πάρο μονο τα 100 euro και θα μου τα βάλουν σε τραπεζικό λογαριασμό

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!μολος παρελαβα τελικα αλλα εστειλαν στο email μου την παραγγελια ουσιαστικα,οχι τιμολογιο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vasilakis13 said:

Καλησπερα!μολος παρελαβα τελικα αλλα εστειλαν στο email μου την παραγγελια ουσιαστικα,οχι τιμολογιο

Λογικά μέχρι το βράδυ θα σου έρθει και το mail με το τιμολόγιο - απόδειξη.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

επιστρέφω το s8+ και επειδή δεν έχουν την συσκευή στην λίστα επειδή είναι παλιά θα πάρο μονο τα 100 euro και θα μου τα βάλουν σε τραπεζικό λογαριασμό
Μέσω pandas; Άρα μπορούμε να επιστρέψουμε οποιοδήποτε τηλέφωνο;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, atari520st said:

 

Κατά τα άλλα, θεωρώ το S23u το καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή με μεγάλη διαφορά. Και έχω περάσει από όλα τα κορυφαία μοντέλα την τελευταία 10ετία (εξαίρεση το iPhone 14 Pro). Για έναν πιο απλό χρήστη όμως, θεωρώ το Pixel (ειδικά το μικρό) καλύτερη αγορά καθώς θα έχει (μάλλον) καλύτερη φωτογραφία (όχι βίντεο όμως) και θα πληρώσει πολύ λιγότερα χρήματα.

 

Μια και  έχεις και τες δύο συσκευές ,ποια κατα τη γνώμη σου  υπερτερεί το iPhone 14pro ή το S23u ;

Το τελευταίο iOS που είχα ήταν το iPhone10  και μετά όλα τα άλλα android... θυμάμαι το iPhone ήταν γενικά πιο "smooth" αλλά το adroid λειτουργικά με βόλευε περισσότερο.

Εξακολουθεί να υπάρχει αυτή η διαφορά ακόμα ή με τα  νέα μοντέλα οι διαφορές είναι  λίγες έως μηδαμινές;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Μέσω pandas; Άρα μπορούμε να επιστρέψουμε οποιοδήποτε τηλέφωνο;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

λογικά ναι και όταν διαλέγεις συσκευή σε ρωτάει μετά αν λειτουργεί η όχι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει κουράσει το θέμα, αλλά θα με βοηθούσε άπειρα μια ανακεφαλαίωση ως προς τις προσφορές που τρέχουν γιατί έχω μπερδευτεί και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι.

Αν αυτή τη στιγμή πάρω το κινητό από μεγάλη αλυσίδα στην Ελλάδα, συνδυάζονται τα παρακάτω;

1. Αποφορολόγηση αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ

2. 100€ για επιστροφή οποιασδήποτε συσκευής μέσω pandas (όταν λέμε μη λειτουργική εννοούμε και με σπασμένη οθόνη πχ;)

3.Κουπόνι 100€ από τη Samsung μέσω chat; Αυτό ισχύει ή δεν το δίνουν πια;

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jbpaok89 said:

Συγγνώμη αν έχει κουράσει το θέμα, αλλά θα με βοηθούσε άπειρα μια ανακεφαλαίωση ως προς τις προσφορές που τρέχουν γιατί έχω μπερδευτεί και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι.

Αν αυτή τη στιγμή πάρω το κινητό από μεγάλη αλυσίδα στην Ελλάδα, συνδυάζονται τα παρακάτω;

1. Αποφορολόγηση αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ

2. 100€ για επιστροφή οποιασδήποτε συσκευής μέσω pandas (όταν λέμε μη λειτουργική εννοούμε και με σπασμένη οθόνη πχ;)

3.Κουπόνι 100€ από τη Samsung μέσω chat; Αυτό ισχύει ή δεν το δίνουν πια;

 

Mονο για το 2 μπορώ να σου απαντήσω για τα αλλα δεν γνωρίζω επιστρέφεις μια συσκευή η οποία αν είναι μέσα σε μια λίστα μπορείς να τις δεις και στην σελίδα τους θα πάρεις 100 euro και + όσο σου κοστολογήσουν την συσκευή αν δεν είναι στην λίστα και επιλέξεις έχω αλλη  συσκευή σε ρωτάει λειτουργεί ναι η όχι εγώ έβαλα ναι τώρα αν βάλεις όχι επειδή έχει σπασμένη οθόνη δεν ξέρω αν θα την δεχτούν για να πάρεις μόνο τα 100 euro

πάρτους ένα τηλέφωνο και θα σου πουν 2111982521

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει κουράσει το θέμα, αλλά θα με βοηθούσε άπειρα μια ανακεφαλαίωση ως προς τις προσφορές που τρέχουν γιατί έχω μπερδευτεί και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι.
Αν αυτή τη στιγμή πάρω το κινητό από μεγάλη αλυσίδα στην Ελλάδα, συνδυάζονται τα παρακάτω;
1. Αποφορολόγηση αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ
2. 100€ για επιστροφή οποιασδήποτε συσκευής μέσω pandas (όταν λέμε μη λειτουργική εννοούμε και με σπασμένη οθόνη πχ;)
3.Κουπόνι 100€ από τη Samsung μέσω chat; Αυτό ισχύει ή δεν το δίνουν πια;
 
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις και που έκανα εγώ χθες είναι το εξής.

Αγορά απευθείας από το Samsung store. Αποφορολόγηση check
Κουπόνι 10% από την Samsung check
Αγορά του 512 στην τιμή του 256 check
Επιστροφή οποιοδήποτε κινητού στην pandas και επιδότηση 100€ πέραν της τιμής που θα σου δώσει η pandas. Μου βγήκε 1051€ το 512! Θα επιστρέψω κι ένα Nexus 4 αρχαίο που έχω και θα πάρω άλλα 100€. Άρα με 951€ πήρα το 512!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις και που έκανα εγώ χθες είναι το εξής.

Αγορά απευθείας από το Samsung store. Αποφορολόγηση check
Κουπόνι 10% από την Samsung check
Αγορά του 512 στην τιμή του 256 check
Επιστροφή οποιοδήποτε κινητού στην pandas και επιδότηση 100€ πέραν της τιμής που θα σου δώσει η pandas. Μου βγήκε 1051€ το 512! Θα επιστρέψω κι ένα Nexus 4 αρχαίο που έχω και θα πάρω άλλα 100€. Άρα με 951€ πήρα το 512!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειναι σίγουρο πως αν το κινητό επιστροφής, δεν υπάρχει στην λίστα ότι το παίρνουν μεν, αλλά και εμείς τα 100€? Γιατί το ψάχνω και εγώ μέχρι να μου έρθει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σίγουρο πως αν το κινητό επιστροφής, δεν υπάρχει στην λίστα ότι το παίρνουν μεν, αλλά και εμείς τα 100€? Γιατί το ψάχνω και εγώ μέχρι να μου έρθει το κινητό
Ναι κανονικά! Μίλησα μαζί τους μέσω mail!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Ναι κανονικά! Μίλησα μαζί τους μέσω mail!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα χρήματα πρέπει να μπουν σε λογαριασμό ίδιου ονόματος που είναι κομμένη η απόδειξη /τιμολόγιο? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...