Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλαβω...αν θελω την εκδοση με τα 12GB RAM,αναγκαστικα πρεπει να παω στα 512GB χωρητικοτητας ??? Δεν υπαρχει 12/256 ??

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kek said:

Για να καταλαβω...αν θελω την εκδοση με τα 12GB RAM,αναγκαστικα πρεπει να παω στα 512GB χωρητικοτητας ??? Δεν υπαρχει 12/256 ??

δεν ξερω αν τα χαρακτηριστικα στο gsm arena ειναι σωστα αλλα δειχνει οτι εχει.https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s23_ultra-12024.php

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν παιζει κουπονι -100€ οπως τις προηγουμενες χρονιες (εκτος trade in) για παραδοσεις την πρωτη μερα λανσαρισματος?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Διαμαρτύρεστε όλοι για το κόστος αλλά πάω στοίχημα πως αν δεν αγόραζε κανένας, δεν θα είχαμε αυτή την κατάσταση. Και καλά πληθωρισμός. Όταν απογυμνώνουν τις συσκευές από χρήσιμα χαρακτηριστικά χωρίς να πέφτουν οι τιμές αλλά να ανεβαίνουν και συνεχίζουν να πουλάνε, καλά κάνουν...

Είχε led, ακουστικά, κάρτα μνήμης το πρώτο S που χωράει στην παλάμη μου και δεν έχει το Ultra με διαστάσεις τάμπλετ, ντάξει τώρα. Είχε και φορτιστή-ακουστικά μέσα. Οι κινεζιές δίνουν και θήκη, της πλάκας έστω. 

Στα της συσκευής έχω να σχολιάσω το πόσο αδιάφορα είναι τα χρώματα, ειδικά σε σχέση με τα υπέροχα περσινά. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια κρυφη ελπιζα, να δειξει και καμια καινοτομια στις κεραιες όπως μερικά άλλα κινητα (realme gt2 pro, oneplus, oppo κτλ) αλλα τιποτα... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, anergos13 said:

Ξερει κανεις αν παιζει κουπονι -100€ οπως τις προηγουμενες χρονιες (εκτος trade in) για παραδοσεις την πρωτη μερα λανσαρισματος?
 

ναι απο σαμσουνγκ  μου ηρθε κουπονι εμενα

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gsa1967 said:

ναι απο σαμσουνγκ  μου ηρθε κουπονι εμενα

Πώς ακριβώς είναι το κουπόνι; Γιατί εμένα μου ήρθε ένα mail με έναν 15ψηφιο κωδικό αλλά δε λέει ξεκάθαρα ότι είναι κουπόνι. Είσαι σίγουρος ότι είναι έξτρα του trade in? Δηλαδή 100 ευρώ για trade in και άλλα 100 ευρώ;

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Πώς ακριβώς είναι το κουπόνι; Γιατί εμένα μου ήρθε ένα mail με έναν 15ψηφιο κωδικό αλλά δε λέει ξεκάθαρα ότι είναι κουπόνι 

εμαιλ ηρθε οπως το λες και γραφει :

Για να σε ευχαριστήσουμε για το ενδιαφέρον που εκδήλωσες, σου παρέχουμε ένα κουπόνι άμεσης εξαργύρωσης αξίας 100€* στο Samsung eShop για την προπαραγγελία της νέας σειράς Samsung Galaxy S23.

Ακόμη, απόκτησε αποθηκευτικό χώρο 256GB στην τιμή των 128GB για το Galaxy S23, 512GB στην τιμή των 256GB για το Galaxy S23+ και 512GB στην τιμή των 256GB για το Galaxy S23 Ultra**.

Ακόμη, πάρε Trade in Voucher 100€ επιπλέον της αξίας επιστροφής της παλιάς σου συσκευής μέσω Pandas***.

 

το οποιο είναι εξτρα του 100αρικου που δινει στο trade

Link to comment
Share on other sites

PIXEL 7 PRO 790€ 

GALAXY S23 Ultra  1450 € 

Γιατι??????????

 

Και η πλακα ειναι οτι απο θέμα smoothness , ειμαι σιγουρος ότι το pixel 7 PRO θα ειναι καλύτερο 

Και πλεον το pixel με το τελευταιο update υποστηρίζει κανονικα 5g & Volte 

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dimkit said:

PIXEL 7 PRO 790€ 

GALAXY S23 Ultra  1450 € 

Γιατι??????????

 

Και η πλακα ειναι οτι απο θέμα smoothness , ειμαι σιγουρος ότι το pixel 7 PRO θα ειναι καλύτερο 

Και πλεον το pixel με το τελευταιο update υποστηρίζει κανονικα 5g & Volte 

Μη συγκρίνεις τιμές Σκρουτζ σε περσινό κινητό  με κινητό που μόλις κυκλοφόρησε στις μεγάλες αλυσίδες. Επίσης εγώ το βρίσκω από 824 τα 128 gb όχι τα 512. Αν ερχόταν με επίσημη εισαγωγή θα έβλεπες τιμές..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dark_Lord said:

Μη συγκρίνεις τιμές Σκρουτζ σε περσινό κινητό  με κινητό που μόλις κυκλοφόρησε στις μεγάλες αλυσίδες. Επίσης εγώ το βρίσκω από 824 τα 128 gb όχι τα 512. Αν ερχόταν με επίσημη εισαγωγή θα έβλεπες τιμές..

Δεν  το λες και περσινό κινητό, 4 μήνες είναι που κυκλοφορεί.

Η τιμή είναι από Amazon στο official κατάστημα της google έχει 830 ευρώ και 990 η έκδοση 256GB

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dimkit said:

Δεν  το λες και περσινό κινητό, 4 μήνες είναι που κυκλοφορεί.

Η τιμή είναι από Amazon στο official κατάστημα της google έχει 830 ευρώ και 990 η έκδοση 256

Αν ερχόταν Ελλάδα θα είχε καπελο όπως όλα...αυτό εννοω...όντως είναι πιο φθηνό, αλλά δε νομίζω ότι πιστεύει κανείς πως είναι ανώτερο από το s23u. Και από το s22u ακόμα κατώτερο είναι. Value for money, ναι είναι σίγουρα, όπως και φοβερά τίμια συσκευή, αν και με χαλάει ότι η google δίνει 3 εκδόσεις android και η samsung 4...πολύ οξύμωρο..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

Αν ερχόταν Ελλάδα θα είχε καπελο όπως όλα...αυτό εννοω...όντως είναι πιο φθηνό, αλλά δε νομίζω ότι πιστεύει κανείς πως είναι ανώτερο από το s23u. Και από το s22u ακόμα κατώτερο είναι. Value for money, ναι είναι σίγουρα..

το έχεις δουλέψει και το γράφεις?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dimkit said:

PIXEL 7 PRO 790€ 

GALAXY S23 Ultra  1450 € 

Γιατι??????????

 

Και η πλακα ειναι οτι απο θέμα smoothness , ειμαι σιγουρος ότι το pixel 7 PRO θα ειναι καλύτερο 

Και πλεον το pixel με το τελευταιο update υποστηρίζει κανονικα 5g & Volte 

 Όνειρο  το 5g - Volte στο Pixel 7  οτι δουλευει ελλαδα!!!!  Μονο με root  και οτι αυτο συνεπάγεται.  Ας μην αναφέρουμε τα θεματακια με τα ραγισματα , χαμενες κλησεις κτλ κτλ.

Αλλα εδω μιλαμε για το S23... ακυρωσα την παραγγελια και Ξαναμπηκε γτιατι τωρα  πηραμε το voucher με τα εξτρα 100!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, guy_fawkes said:

το έχεις δουλέψει και το γράφεις?

Όχι δεν το εχω δουλέψει για να είμαι ειλικρινής. Βασίζομαι στους reviewers και σε αυτά που λένε...ακόμη και το s22 ultra στο 90% των περιπτώσεων βγαίνει καλύτερη android συσκευή..πόσο μάλλον το 23

Σε features και hardware είναι ανώτερο όμως...σε smoothness ίσως οχι

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rigel72 said:

 Όνειρο  το 5g - Volte στο Pixel 7  οτι δουλευει ελλαδα!!!!  Μονο με root  και οτι αυτο συνεπάγεται.  Ας μην αναφέρουμε τα θεματακια με τα ραγισματα , χαμενες κλησεις κτλ κτλ.

 

 

Με το τελευταιο beta update δεν χρειαζεται root , με στοk rom δουλευει κανονικα 

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rigel72 said:

 Όνειρο  το 5g - Volte στο Pixel 7  οτι δουλευει ελλαδα!!!!  Μονο με root  και οτι αυτο συνεπάγεται.  Ας μην αναφέρουμε τα θεματακια με τα ραγισματα , χαμενες κλησεις κτλ κτλ.

Αλλα εδω μιλαμε για το S23... ακυρωσα την παραγγελια και Ξαναμπηκε γτιατι τωρα  πηραμε το voucher με τα εξτρα 100!!!!

 

μην αρχίζετε και εδώ, τα ραγισματάκια ήταν ελάχιστα, μεμονωμένες και σε ακραίες θερμοκρασίες, χαμένες κλησεις έχουν μόνο όταν έχεις ανοιχτά δεδομένα. Τις θεματάρες του S22 ultra δεν τις έχει πάντως!

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Όχι δεν το εχω δουλέψει για να είμαι ειλικρινής. Βασίζομαι στους reviewers και σε αυτά που λένε...ακόμη και το s22 ultra στο 90% των περιπτώσεων βγαίνει καλύτερη android συσκευή..πόσο μάλλον το 23

θα διαφωνήσω

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

μην αρχίζετε και εδώ, τα ραγισματάκια ήταν ελάχιστα, μεμονωμένες και σε ακραίες θερμοκρασίες, χαμένες κλησεις έχουν μόνο όταν έχεις ανοιχτά δεδομένα. Τις θεματάρες του S22 ultra δεν τις έχει πάντως!

θα διαφωνήσω

Αν τα έχεις δουλέψει και τα 2 σέβομαι απόλυτα  την αποψη σου. Αν γκουγκλαρεις όμως best android device θα δεις ότι ισχύει αυτό που λεωμμ

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου συμπεράσματα είναι τα εξής:

1) Ότι οι τιμές τραβάνε την ανηφόρα, κάθε πέρυσι και καλύτερα...

2) Φτάσαμε στα 200MP, ποιος ο λόγος, μήπως για να δικαιολογούνται οι απίστευτα υψηλές τιμές ή μήπως θα φτιάχνουμε πόστερ από τις φωτογραφίες του κινητού;  Άσε που θα γεμίζει και πιο γρήγορα η ROM.

3) Δεν τους φτάνει που κέρδισαν χρήματα από το γεγονός ότι το πακέτο δεν περιλαμβάνει φορτιστή και τον αγοράζουμε έξτρα...

τάχα για οικολογικούς σκοπούς, κλάιν μάιν μετά συγχωρήσεως.

4) Γιατί Κα Samsung από 12/256 μας πας σε 8/256 και στην ουσία προσπαθείς να μας αναγκάσεις να το προπαραγγείλουμε αν θέλουμε να πάρουμε στα 1500€ την έκδοση 12/512, γιατί μετά τις 17/2 θα το πληρώσουμε σχεδόν 200€ ακριβότερα;;;

αυτά για αρχή, αν θυμηθώ κάτι άλλο θα επανέλθω...  

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Αν τα έχεις δουλέψει και τα 2 σέβομαι απόλυτα  την αποψη σου. Αν γκουγκλαρεις όμως best android device θα δεις ότι ισχύει αυτό που λεωμμ

συγγνώμη είναι σαν σου λέω οτι πρέπει να εμπιστεύεται κάποιος το DXo mark. Αυτό που μου γράφεις είναι άτοπο.

Τέλος πάντων, συνεχίζουμε για το s23 ultra

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, guy_fawkes said:

συγγνώμη είναι σαν σου λέω οτι πρέπει να εμπιστεύεται κάποιος το DXo mark. Αυτό που μου γράφεις είναι άτοπο.

Τέλος πάντων, συνεχίζουμε για το s23 ultra

Δεν είναι άτοπο. Είναι ένας μπουσουλας. Από εκεί και πέρα ο καθένας κρίνει όταν δουλευει ο ίδιος κάτι.

συμφωνώ για το dxo mark πάντως 

 

 

 

 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει με το pandas .Πως θα χρησιμοποιησω το κουπονι πχ αν παω Πλαισιο ,αφου θα το αγορασω απο τη samsung και ηδη θα το εχω παραγγειλει ;

 

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stratus said:

Εχω μπερδευτει με το pandas .Πως θα χρησιμοποιησω το κουπονι πχ αν παω Πλαισιο ,αφου θα το αγορασω απο τη samsung και ηδη θα το εχω παραγγειλει ;

 

Και εγώ αυτό θέλω να μάθω. Γνωστός που δουλεύει Γερμανό μου είπε πως είναι για αγορές μετά και δεν μειώνεται η πληρωμή. Δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν το μάθατε από εμένα και ας μείνει και μεταξύ μας (not), μπήκε φίλος στο τσατ της Samsung στο eshop της, ζήτησε κουπόνι και του έδωσαν 10% της αξίας της συσκευής. Για μια συσκευή των 1500 > 150 έκπτωση είναι αρκετά λεφτά. Από αφάνταστα ακριβή γίνεται φανταστικά ακριβή 🤣

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...