Jump to content

internet και 2 καρτοκινητα φορητοτητα σε cosmote,με συμφερει?


mastorantza
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Εχω 1 γραμμη σταθερου σε wind 24mbps και 2 καρτοκινητα σε Qcard (wind),απο τιμες ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα απο ποιοτητα υπαρχουν θεματακια.

-Το ιντερνετ του σταθερου στο σπιτι καπως αργο ειδικα σε σελιδες του εξωτερικου ειναι εντονο το φαινομενο,επισης η φωνη ακουγεται λιγο χαλια (δεν ειναι voip και εχω κανει ολες της απαραιτητες ενεργειες για τυχον προβλημα απο μεριας μου πχ πριζες/καλωδια/φιλτρα/συνδεσμολογια κτλ.).

-Τα καρτοκινητα απεκτησαν προσφατα προβλημα με το ιντερνετ,στο μαγαζι που ειναι σχεδον στο κεντρο πιανει 3G και σερνεται και οποτε του ερθει πιανει 4G και τα παει καλα.

Με αυτα και αυτα εξεταζω την περιπτωση να γυρισω το σταθερο σε cosmote 24mbps η 50mbps (δεν δινει κανεις αλλος 50αρα στην περιοχη μου) και τα καρτοκινητα σε cosmote καρτα.

Τι συνδυασμο πακετου/προσφορας μπορω να πετυχω σε σταθερο/καρτοκινητα cosmote για να εχω extra ομιλια και GB σε καλες τιμες?

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2023 at 10:22 ΠΜ, mastorantza said:

Καλημερα σε ολους.

Εχω 1 γραμμη σταθερου σε wind 24mbps και 2 καρτοκινητα σε Qcard (wind),απο τιμες ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα απο ποιοτητα υπαρχουν θεματακια.

-Το ιντερνετ του σταθερου στο σπιτι καπως αργο ειδικα σε σελιδες του εξωτερικου ειναι εντονο το φαινομενο,επισης η φωνη ακουγεται λιγο χαλια (δεν ειναι voip και εχω κανει ολες της απαραιτητες ενεργειες για τυχον προβλημα απο μεριας μου πχ πριζες/καλωδια/φιλτρα/συνδεσμολογια κτλ.).

-Τα καρτοκινητα απεκτησαν προσφατα προβλημα με το ιντερνετ,στο μαγαζι που ειναι σχεδον στο κεντρο πιανει 3G και σερνεται και οποτε του ερθει πιανει 4G και τα παει καλα.

Με αυτα και αυτα εξεταζω την περιπτωση να γυρισω το σταθερο σε cosmote 24mbps η 50mbps (δεν δινει κανεις αλλος 50αρα στην περιοχη μου) και τα καρτοκινητα σε cosmote καρτα.

Τι συνδυασμο πακετου/προσφορας μπορω να πετυχω σε σταθερο/καρτοκινητα cosmote για να εχω extra ομιλια και GB σε καλες τιμες?

Σταθερο ΟΤΕ πας με VDSL 50 με 30-32€ το μήνα αν δεν κάνω λάθος. Έχει επιλογή για απεριόριστα σταθερα και κινητά με ελαφρώς παραπάνω κόστος. 
Σε καρτοκινητά το αντίστοιχο της Q είναι η Frog, δες το site της και το νήμα στο φόρουμ για τη Frog. 1000’ στο Cosmote One μεταξύ σταθερού και των δυο καρτοκινητών+2GB Internet για μια εβδομάδα κάθε μήνα αρκεί να βρίσκονται οι συνδέσεις στο ίδιο ΑΦΜ ή στην ίδια διεύθυνση κατοικίας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...