Jump to content

Το Motorola ThinkPhone είναι ένα smartphone με επιχειρηματικό προφίλ


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα προσπάθεια της Motorola να αναδείξει μια νέα της συσκευή που όπως αναφέρει στο Twitter θα αποτελέσει μια πρόταση για όποιον αναζητά smartphone με επιχειρηματικό προφίλ. Αυτό το επερχόμενο smartphone είναι το ThinkPhone!

Η νέα εικόνα που μοιράστηκε η Motorola μας δίνει επίσημα μια γεύση από τη σχεδίαση του ThinkPhone. Το πίσω πάνελ του επιδεικνύει σχέδιο ινών και έχει το κείμενο “ThinkPhone by Motorola” στην κάτω δεξιά γωνία. Το ThinkPhone διαθέτει επίσης πλαίσιο αλουμινίου, με το πλαίσιο στην αριστερή πλευρά να φέρει ένα κόκκινο κουμπί. Στην ίδια εικόνα δεν μπορούμε να διακρίνουμε την εμπρόσθια πλευρά, αλλά χάρη στα renders που διέρρευσαν προηγουμένως, γνωρίζουμε πώς μοιάζει το smartphone.

Η Motorola δεν έχει αποκαλύψει ακόμη τις προδιαγραφές του ThinkPhone, αλλά δεδομένου ότι πρόκειται να παρουσιαστεί στην CES 2023, η οποία ξεκινά αύριο, Πέμπτη 5 Ιανουαρίου, δεν περιμένουμε να μάθουμε περισσότερα για το smartphone της Motorola για επαγγελματίες χρήστες, ήδη ξέρουμε σχεδόν τα πάντα!

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν και τα χαρακτηριστικά της συσκευής. https://www.gsmarena.com/motorola_thinkphone-12059.php

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς SD card και 3.5 jack δεν θα πάρουμε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει επιχειρηματικό τηλέφωνο; Τι διαφορετικό έχει; Γιατί ένα redmi να μην είναι επιχειρηματικό τηλέφωνο. Έχω δει επιχειρηματίες με απλό xiaomi των 160 ευρώ και τέτοιους με iPhone. Ποια η διαφορά; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikgreek said:

Τι σημαίνει επιχειρηματικό τηλέφωνο; Τι διαφορετικό έχει; Γιατί ένα redmi να μην είναι επιχειρηματικό τηλέφωνο. Έχω δει επιχειρηματίες με απλό xiaomi των 160 ευρώ και τέτοιους με iPhone. Ποια η διαφορά; 

Κι εγώ αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω. Πώς προσδιορίζεται ένα τηλέφωνο ως επιχειρηματικό ή έστω επαγγελματικό; Σε τι διαφέρει από τα υπόλοιπα; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 9:59 ΜΜ, chios said:

Χωρίς SD card και 3.5 jack δεν θα πάρουμε.

δηλαδη, πιστευεις πως η εταιρεια θα κλεισει ?

2 ώρες πριν, nikgreek said:

Τι σημαίνει επιχειρηματικό τηλέφωνο; Τι διαφορετικό έχει; Γιατί ένα redmi να μην είναι επιχειρηματικό τηλέφωνο. Έχω δει επιχειρηματίες με απλό xiaomi των 160 ευρώ και τέτοιους με iPhone. Ποια η διαφορά; 

εχω 2 παλιους συναδελφους, που εχουν αρκετα χρονια τις δικες τους επιχειρησεις. Σε καθε μια "αφεντικο" και υπαλληλος ειναι το ιδιο ατομο ...Τουλαχιστον αυτοι εχουν iphone !!!!!

Ο αλλος με την Fe.....ri, δεν ξερει τι εχει.

26 minutes ago, evris2013 said:

Κι εγώ αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω. Πώς προσδιορίζεται ένα τηλέφωνο ως επιχειρηματικό ή έστω επαγγελματικό; Σε τι διαφέρει από τα υπόλοιπα; 

εχει αλλο ΑΦΜ στην εφορια ......

----------------------------

προσωπικα δεν νομιζω σοβαρος ανθρωπος να εχει συσκευη με MIUI. Ολοι εχουν iPhone και Samsung στον επαγγελματικο χωρο. Δεν θα πω 100%, τουλαχιστον 90%. Ειναι κατι που το γνωριζω προσωπικα εδω και πολλα χρονια.

οσοι θελουν να μαθουν περισσοτερα για την κατηγορια πελατων που απευθυνεται η συσκευη αυτη, ας διαβασουν το δελτιο τυπου της εταιρειας

https://news.lenovo.com/pressroom/press-releases/thinkphone-by-motorola-unmatched-business-device-experience/

ενα μικρο κομματι κειμενου απο την σελιδα

Quote

ThinkShield is a superior security platform – which has underlying fundamental security policies, features, specialized hardware, software and processes that ensure the security of the entire device.

στο ιδιο μηκος κυματος ειναι και η πλατοφoρμα της samsung enterprise mobility

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...