Jump to content

[Οδηγός] Ενεργοποίηση Volte/5G, Face Unlock & DT2S στα Google Pixel 6 / 7


Antretng
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, jouvounou said:

Είσαι πολύ σωστός μόλις το τσέκαρα

Το Google Pay τώρα με ζορίζει δεν μπορώ να το κρύψω από το root

Magisk Delta με SuList, επιπλέον επίπεδο απόκρυψης!

1 ώρα πριν, leo06 said:

Wificall στο 1333

Ουυυπς θενξ!

2 ώρες πριν, jouvounou said:

Πες μας αν καταφέρεις τίποτα

Έφαγα άκυρο... Μη συμβατή συσκευή (το OnePlus 7 απ' όπου έστειλα το μήνυμα) παρότι δουλεύει το VoLTE. 

Edited by exolon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά για να καταλάβω, pixel 7 με cosmote λειτουργεί wificall αλλά όχι 5G

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bardull said:

Τελικά για να καταλάβω, pixel 7 με cosmote λειτουργεί wificall αλλά όχι 5G

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα στο pro δεν παίζει τίποτα παρότι υποτίθεται πως πρέπει, απ'ότι λένε

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, exolon said:

Εμένα στο pro δεν παίζει τίποτα παρότι υποτίθεται πως πρέπει, απ'ότι λένε

ποιοί λένε? 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Just now, guy_fawkes said:

ποιοί λένε? 

Ονόματα, δεν θυμάμαι😄 Νομίζω στο Telegram μου το ανέφεραν πως η τελευταία (προτελευταία μάλλον, μόλις βγήκε και άλλη νομίζω) beta δουλεύει... Αν και στο xda αναφέρουν κι άλλοι προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, exolon said:

Ονόματα, δεν θυμάμαι😄 Νομίζω στο Telegram μου το ανέφεραν πως η τελευταία (προτελευταία μάλλον, μόλις βγήκε και άλλη νομίζω) beta δουλεύει... Αν και στο xda αναφέρουν κι άλλοι προβλήματα.

ναι δουλεύει κανονικά το έχουν αναφέρει και εδώ κάτοχοι, αυτό περιμένουμε οι υπόλοιποι,μπας και το φέρει στην stable σε 2 εβδομάδες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Just now, guy_fawkes said:

ναι δουλεύει κανονικά το έχουν αναφέρει και εδώ κάτοχοι, αυτό περιμένουμε οι υπόλοιποι,μπας και το φέρει στην stable σε 2 εβδομάδες!

Ε, σε μένα δεν... Ατυχία, μάλλον πάω για factory reset. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, exolon said:

Ε, σε μένα δεν... Ατυχία, μάλλον πάω για factory reset. 

με ποια εταιρία κινητής είσαι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

περίεργο...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, exolon said:

Άσε με έχει τρελάνει, αποφάσισα ότι πιο εύκολο θα είναι να το στήσω από την αρχή.

Έχεις την τελευταία beta, την προτελευταία ή τη stable τελικά? Ενεργοποίησες τις υπηρεσίες σε άλλο τηλέφωνο?

Στη τελευταία beta παιζει μόνο το VoLTE με Cosmote χωρίς κάποιο mod.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djivo said:

Έχεις τη τελευταία beta, την προτελευταία ή τη stable τελικά? Ενεργοποίησες τις υπηρεσίες σε άλλο τηλέφωνο? Στη τελευταία beta παιζει μόνο το VoLTE χωρίς κάποιο mod.

Την προτελευταία, την σημερινή δεν πρόλαβα. Σε ένα OnePlus 7 που έχω παλιό παίζει 5G/VoLTE, για wifi calling δεν δοκίμασα αν και στο sms μου ρίχνει άκυρο ο πάροχος...

 

Έχω δοκιμάσει όλα τα mods, καμία τύχη😂 μόνο το 5G βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, exolon said:

Την προτελευταία, την σημερινή δεν πρόλαβα. Σε ένα OnePlus 7 που έχω παλιό παίζει 5G/VoLTE, για wifi calling δεν δοκίμασα αν και στο sms μου ρίχνει άκυρο ο πάροχος...

 

Έχω δοκιμάσει όλα τα mods, καμία τύχη😂 μόνο το 5G βλέπω.

Για να βλέπεις 5g πάει να πει ότι έχεις κάνει root.. οπότε δε χρειάζεται κάποιο mod παρά μόνο να κάνεις εγκατάσταση και τα δύο module που ενεργοποιούν τα VoLte, VoWifi, 5g.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, djivo said:

Για να βλέπεις 5g πάει να πει ότι έχεις κάνει root.. οπότε δε χρειάζεται κάποιο mod παρά μόνο να κάνεις εγκατάσταση και τα δύο module που ενεργοποιούν τα VoLte, VoWifi, 5g.

Ε ναι, θα ήθελα, αλλά δεν!

(Για να είμαστε σίγουροι, όμως, σε ποια modules αναφέρεσαι εσύ;)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, exolon said:

Ε ναι, θα ήθελα, αλλά δεν!

(Για να είμαστε σίγουροι, όμως, σε ποια modules αναφέρεσαι εσύ;)

Αυτά τα δύο που είναι με μπλε στη φωτό πιο κάτω πρέπει να έχεις και τίποτα άλλο. Τα βάζεις και κάνεις μια επανεκκίνηση. 

Δε χρειάζεται καμία εφαρμογή (singal guru), και κανένα mod.

Θα σου πρότεινα βέβαια να επιστρέψεις σε stable έκδοση γιατί ίσως είναι και ασυμβατότητα με τη beta, αν και δεν έχει αναφερθεί κάτι.

image.png

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, djivo said:

Αυτά τα δύο που είναι με μπλε στη φωτό πιο κάτω πρέπει να έχεις και τίποτα άλλο. Τα βάζεις και κάνεις μια επανεκκίνηση. 

Δε χρειάζεται καμία εφαρμογή (singal guru), και κανένα mod.

Θα σου πρότεινα βέβαια να επιστρέψεις σε stable έκδοση γιατί ίσως είναι και ασυμβατότητα με τη beta, αν και δεν έχει αναφερθεί κάτι.

image.png

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση!

 

Τα έχω δοκιμάσει και αυτά (έχοντας επαναφέρει τις ρυθμίσεις πάντα όταν δοκιμάζω κάποια μέθοδο), αλλά...

Screenshot_20230223-082749.thumb.png.61523d0c432dbec77a43b84aecd64f4e.png

Η βλακεία είναι πως υποτίθεται ότι με τη beta παίζει χωρίς κόλπα, απλά όχι σε μένα!

Edited by exolon
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι κανένας γκουρού πιστεύω ότι κάποιο μπλέξιμο έχεις κάνει με beta-root-προγραμματάκι κτλ 😥

Δυστυχώς όπως λες κι εσύ μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή. Το λέω αυτό επειδή γενικά δουλεύει σε κόσμο που έχει κάνει μία από τις τρεις λύσεις και μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη δουλεύει τίποτα μόνο σε σένα. Οπότε γενικά μάλλον θέλει "καθαρό" περιβάλλον και εκεί να δοκιμάσεις μία λύση, όχι να τις μπλέκεις μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sotnem said:

Χωρίς να είμαι κανένας γκουρού πιστεύω ότι κάποιο μπλέξιμο έχεις κάνει με beta-root-προγραμματάκι κτλ 😥

 

Συμφωνώ! Τα έχει κάνει όλα μαζί. 

Δοκιμασμένο beta και mod σε Cosmote, δεν δουλεύει σωστά.

 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Sotnem said:

Χωρίς να είμαι κανένας γκουρού πιστεύω ότι κάποιο μπλέξιμο έχεις κάνει με beta-root-προγραμματάκι κτλ 😥

Δυστυχώς όπως λες κι εσύ μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή. Το λέω αυτό επειδή γενικά δουλεύει σε κόσμο που έχει κάνει μία από τις τρεις λύσεις και μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη δουλεύει τίποτα μόνο σε σένα. Οπότε γενικά μάλλον θέλει "καθαρό" περιβάλλον και εκεί να δοκιμάσεις μία λύση, όχι να τις μπλέκεις μεταξύ τους.

Τείνω να συμφωνήσω. Παρότι ΠΆΝΤΑ καθαρίζω την μια μέθοδο πριν πάω στην επόμενη, δεν είναι εντελώς απίθανο κάτι να έχει κάτσει λάθος...

10 minutes ago, djivo said:

Συμφωνώ! Τα έχει κάνει όλα μαζί. 

Δοκιμασμένο beta και mod σε Cosmote, δεν δουλεύει σωστά.

 

Μπα το θέμα το είχα και πριν τη beta που υποτίθεται ότι δουλεύει, όταν ήθελε οπωσδήποτε μόντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως τα λες, τότε την επαναφορά με full wipe δε τη γλυτώνεις. Δοκίμασε και με μια άλλη sim μήπως φταίει αυτό.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djivo said:

Αν είναι όπως τα λες, τότε την επαναφορά με full wipe δε τη γλυτώνεις. Δοκίμασε και με μια άλλη sim μήπως φταίει αυτό.

Χμ, καλή ιδέα, πώς δεν το σκέφτηκα! Θα δοκιμάσω με την Cosmote SIM της γυναίκας μου...

Μόλις πέρασα την beta 3.2 αφού είχα καθαρίσει όλες τις ρυθμίσεις και modules, μια από τα ίδια 😄 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, exolon said:

Χμ, καλή ιδέα, πώς δεν το σκέφτηκα! Θα δοκιμάσω με την Cosmote SIM της γυναίκας μου...

Μόλις πέρασα την beta 3.2 αφού είχα καθαρίσει όλες τις ρυθμίσεις και modules, μια από τα ίδια 😄 

Δηλαδή συνεχίζει να σου δείχνει ότι έχεις 5G αλλά όχι τα υπόλοιπα? :classic_blink: 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djivo said:

Δηλαδή συνεχίζει να σου δείχνει ότι έχεις 5G αλλά όχι τα υπόλοιπα? :classic_blink: 

... Ούτε καν! Ενώ με αφήνει να διαλέξω 5G στις επιλογές, συνδέεται LTE! (Είμαι σε περιοχή με φουλ σήμα)...😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, exolon said:

... Ούτε καν! Ενώ με αφήνει να διαλέξω 5G στις επιλογές, συνδέεται LTE! (Είμαι σε περιοχή με φουλ σήμα)...😂😂😂

Για αρχή εγώ στη θέση σου θα ξανά πέρναγα τη rom που έχεις από πάνω χωρίς wipe, και όχι μόνο το init_boot.img για να φύγει το root.

Εφόσον είσαι στη Beta θα έβλεπες κατευθείαν το διακόπτη του VoLTE. 

Αν δε σου δουλέψει αυτό πας σε stable με full wipe.

Πάντως το μόνο που είναι σίγουρο, είναι πως κάτι κάνεις λάθος εσύ. Αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί απτα γραφόμενα σου, σε βλέπω σχετικό με το αντικείμενο... 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...