Jump to content

[Οδηγός] Ενεργοποίηση Volte/5G, Face Unlock & DT2S στα Google Pixel 6 / 7


Antretng
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μιλάμε για pixel 6 pro ή 7 pro; Χτυπάμε άφοβα το 7αρι που θέλω τόσο; 

Το ίδιο ισχύει και για τα 2. Σε λίγο θα ενημερώσω για το πώς πάει το pixel 5 με κάρτα cosmote.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα και ας έγινε η αρχή σε cosmote,αυτό σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα θα το δώσει και στους άλλους παρόχους 

Link to comment
Share on other sites

Σε pixel 5 πάντως με latest beta, cosmote, ιδια carrier profile και με VoLTE ενεργό σε Xiaomi συσκευή δυστυχώς δεν υπάρχει ο διακόπτης. Παλιά συσκευή βέβαια και ίσως να μην έχει νόημα να ασχοληθούν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει αυτο που ειδατε απο το fb. Απλα αναφέρεται στη beta.

Ας ελπίσουμε οτι θα παραμείνει/βγει και στη stable.

3 ώρες πριν, Finn said:

Σε pixel 5 πάντως με latest beta, cosmote, ιδια carrier profile και με VoLTE ενεργό σε Xiaomi συσκευή δυστυχώς δεν υπάρχει ο διακόπτης. Παλιά συσκευή βέβαια και ίσως να μην έχει νόημα να ασχοληθούν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το post ηταν απο pixel 6.

Κάτσε ομως να δουμε αν θα φτάσει και στη stable και δεν ηταν τυχαιο της beta. Μην ξεχνάμε οτι μιλάμε για ενεργή επιλογή της google και οχι ασυμβατότητα των παρόχων. 

Ελπίζω όντως να ειναι η αρχή και όχι τυχαίο. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς σε pixel 4a (5g) ? Μετά το update στην latest beta δεν βλέπω εγώ την επιλογή Volte 
Pixel 5 το ίδιο. Μάλλον αφορά μόνο στις tensor συσκευές

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, veteran_90 said:

Τσάμπα τρέξαμε να βάλουμε την beta 🤔

Πιστεύω ότι θα το δώσουν και στις πιο παλιές συσκευές...

Το σκέφτηκα και εγώ λόγο tensor να έγινε αυτό,μην ξεχνάμε ότι ένας Exynos είναι με άλλο περιτύλιγμα ..

Εγώ έχω το 6 Pro δεν έβαλα την beta γιατί απλά τα δύο νούμερα που έχω είναι Vodafone και Wind...Αναμένω και αυτές να το δώσουν κάποια στιγμή...Το κακό είναι ότι ανανέωσα πρόσφατα και στις δύο το συμβόλαιο και είναι λίγο δύσκολο να αλλάξω εταιρεία...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jimlost said:

Πιστεύω ότι θα το δώσουν και στις πιο παλιές συσκευές...

Το σκέφτηκα και εγώ λόγο tensor να έγινε αυτό,μην ξεχνάμε ότι ένας Exynos είναι με άλλο περιτύλιγμα ..

Εγώ έχω το 6 Pro δεν έβαλα την beta γιατί απλά τα δύο νούμερα που έχω είναι Vodafone και Wind...Αναμένω και αυτές να το δώσουν κάποια στιγμή...Το κακό είναι ότι ανανέωσα πρόσφατα και στις δύο το συμβόλαιο και είναι λίγο δύσκολο να αλλάξω εταιρεία...

Πιστεύεις ότι θα το δώσουν και stable? Εμένα δεν θα μου έκανε εντύπωση αν ήταν "bug" της μπετά 😛

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Antretng said:

Πιστεύεις ότι θα το δώσουν και stable? Εμένα δεν θα μου έκανε εντύπωση αν ήταν "bug" της μπετά 😛

Εγώ πιστεύω ότι θα το δώσουν και στην stable,και σιγά σιγα θα δώσουν και όλα τα αλλα…Το θέμα είναι ποτε θα το ανοίξουν οι άλλοι πάροχοι…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimlost said:

Εγώ πιστεύω ότι θα το δώσουν και στην stable,και σιγά σιγα θα δώσουν και όλα τα αλλα…Το θέμα είναι ποτε θα το ανοίξουν οι άλλοι πάροχοι…

Δεν σου κανει εντυπωση που δεν δώσαν σε άλλα τους μοντέλα; 

Επίσης, πως γινεται να δίνεις volte και όχι vowifi? Δεν ξερω, αλλα δεν ειμαι πολυ αισιόδοξος.

Μακάρι να ειναι όντως η αρχή αλλά είμαι επιφυλακτικός. Θα φανει σε κανα μήνα βασικά. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έδωσαν volte και όχι 5g?

Η εμπειρία χρήσης αναβαθμίζεται αισθητά με VoLTE παρά με 5G. Οι ταχύτητες σερφαρισματος με 4G είναι παραπάνω απο αξιοπρεπείς ενώ οι κλήσεις με 2G είναι ποιοτικά κατώτερες του 3G και 4G


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Finn said:


Η εμπειρία χρήσης αναβαθμίζεται αισθητά με VoLTE παρά με 5G. Οι ταχύτητες σερφαρισματος με 4G είναι παραπάνω απο αξιοπρεπείς ενώ οι κλήσεις με 2G είναι ποιοτικά κατώτερες του 3G και 4G


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν αντιλέγω αλλά και πάλι με φαίνεται περίεργο που δε τα έδωσαν όλα μαζί 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω αλλά και πάλι με φαίνεται περίεργο που δε τα έδωσαν όλα μαζί 

Το 5G απαιτεί δοκιμές και πιστοποίηση από τον πάροχο ενώ οι τεχνολογίες VoIP όχι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Antretng said:

Δεν σου κανει εντυπωση που δεν δώσαν σε άλλα τους μοντέλα; 

Επίσης, πως γινεται να δίνεις volte και όχι vowifi? Δεν ξερω, αλλα δεν ειμαι πολυ αισιόδοξος.

Μακάρι να ειναι όντως η αρχή αλλά είμαι επιφυλακτικός. Θα φανει σε κανα μήνα βασικά. 

Δεν μου κάνει εντύπωση αυτό,λόγο Tensor,μην ξεχνάς ότι είναι ένας Exynos σε άλλη συσκευασία...Βασικά με έχει κουράσει όλο αυτό,να έχουμε μια συσκευή πρώτης γραμμής και οι βασικές λειτουργίες να είναι κλειστές...Προσπάθησα με S22 ultra,δεν μπορώ ρε φίλε τώρα την Samsung,Xiaomi δεν συζητάμε ούτε καν,έχω ένα iPhone,απλά και μόνο επειδή όλα δουλεύουν,δεν με ενθουσιάζει....Αν τελικά στην stable δώσουν το Volte θα έρθουν και τα άλλα αργά η γρήγορα...

Ψάχνω για μια Cosmote κάρτα,αλλά εδώ στο νησί δεν υπάρχει τρόπος να την βρω...Μου είπανε από την υπηρεσία,ξέρω τους τεχνικούς να μιλήσω με εξυπηρέτηση πελατών και να μου σταλεί με courier...Δεν ξέρω...Τα Pixel τα γουστάρω,αλλά δεν ξέρω αν μόνο η κάμερα αξίζει αυτό το κόλλημα...

1 minute ago, jimlost said:

Δεν μου κάνει εντύπωση αυτό,λόγο Tensor,μην ξεχνάς ότι είναι ένας Exynos σε άλλη συσκευασία...Βασικά με έχει κουράσει όλο αυτό,να έχουμε μια συσκευή πρώτης γραμμής και οι βασικές λειτουργίες να είναι κλειστές...Προσπάθησα με S22 ultra,δεν μπορώ ρε φίλε τώρα την Samsung,Xiaomi δεν συζητάμε ούτε καν,έχω ένα iPhone,απλά και μόνο επειδή όλα δουλεύουν,δεν με ενθουσιάζει....Αν τελικά στην stable δώσουν το Volte θα έρθουν και τα άλλα αργά η γρήγορα...

Ψάχνω για μια Cosmote κάρτα,αλλά εδώ στο νησί δεν υπάρχει τρόπος να την βρω...Μου είπανε από την υπηρεσία,ξέρω τους τεχνικούς να μιλήσω με εξυπηρέτηση πελατών και να μου σταλεί με courier...Δεν ξέρω...Τα Pixel τα γουστάρω,αλλά δεν ξέρω αν μόνο η κάμερα αξίζει αυτό το κόλλημα...

Και οι μηνιαίες αναβαθμίσεις,και το Pure Android,άν όλα αυτά αξίζουν..Ελπίζω να μην είναι bug της beta...Δεν πιστεύω ότι στην Google είναι τόσο χαζοί...

Ερώτηση,σε κανένα φόρουμ έχει αναφερθεί ότι άνοιξε σε beta το VoLTE και σε άλλες χώρες χωρίς υποστήριξη;;;Αυτό μπορεί να λέει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimlost said:

Ερώτηση,σε κανένα φόρουμ έχει αναφερθεί ότι άνοιξε σε beta το VoLTE και σε άλλες χώρες χωρίς υποστήριξη;;;Αυτό μπορεί να λέει κάτι...

 

Kuwait for Zain Kuwait SIM

image.png.ddba51747e2ba667c33b50d58258b49e.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο οδηγός ενημερώθηκε για εναλλακτική Volte χωρις ρουτ !

Βέβαια αν θες 5g, face unlock κλπ δεν το γλυτώνεις το ξεκλείδωμα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Το face unlock τι σχέση έχει με το ξεκλείδωμα?

Με module στο magisk ενεργοποιείται στον οδηγό που έχω γράψει. 

Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, πες να το συμπεριλάβουμε. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς για 6άρι...κόλλησα γιατί στο 7άρι υπάρχει και δουλεύει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

Προφανώς μιλάς για 6άρι...κόλλησα γιατί στο 7άρι υπάρχει και δουλεύει κανονικά!

Ναι, σωστά για το 6ρι. 

Για εσένα Ρουτ μόνο για 5g, dts και αν τυχόν θες απεριόριστα δεδομένα στο gphotos (pixelify ως pixel xl).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...