Jump to content

Επισκευή Galaxy S20 Ultra με 250€ ή αγορά νέου κινητού;


nikosr78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Καλή Χρονιά.

Έχω ένα Galaxy S20 Ultra και μόλις εμφάνισε πρόβλημα το touch της οθόνης (είναι μάλλον το digitizer ενώ πριν ένα χρόνο είχε ραγίσει μία γωνία της από πτώση).

Η ερώτησή μου είναι: να προχωρήσω σε αντικατάσταση της οθόνης με 250€ που ζητάει η επίσημη Samsung ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο νέο κινητό περίπου στην ίδια τιμή ή το πολύ μέχρι 300-350;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nikosr78 said:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά.

Έχω ένα Galaxy S20 Ultra και μόλις εμφάνισε πρόβλημα το touch της οθόνης (είναι μάλλον το digitizer ενώ πριν ένα χρόνο είχε ραγίσει μία γωνία της από πτώση).

Η ερώτησή μου είναι: να προχωρήσω σε αντικατάσταση της οθόνης με 250€ που ζητάει η επίσημη Samsung ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο νέο κινητό περίπου στην ίδια τιμή ή το πολύ μέχρι 300-350;

Αν σε καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα επισκευή θα εκανα…ναυαρχίδα είναι,δεν είναι budget κινητό. Νομίζω πως αξίζει αν το κρατήσεις για ενάμιση χρόνο ακόμα να το φτιάξεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι μάλλον θα το κρατήσω γιατί με 250€ που κοστίζει η αντικατάσταση της οθόνης δε νομίζω να παίρνεις ανάλογη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα σε ανάλογη κατάσταση τον προηγούμενο Ιούνιο όταν και έσπασε η οθόνη του OnePlus 8Pro. Το κόστος ξεπέρασε τα 300 ευρώ για την οθόνη (όταν βγήκε είχε από τις καλύτερες οθόνες που κυκλοφορούσαν), παρόλα αυτά το πλήρωσαν και δεν το μετάνιωσα. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό και αν και εσύ είσαι απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό σου, πράξε κάτι ανάλογο 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να το κάνεις.
Υπόψιν ότι γίνεται ξανά καινούριο το κινητό.
Μαζί με την οθόνη πάει και το γύρω πλαίσιό συν μπαταρία.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 5:37 ΠΜ, ταξιδιωτης22 said:

Εννοείται να το κάνεις.
Υπόψιν ότι γίνεται ξανά καινούριο το κινητό.
Μαζί με την οθόνη πάει και το γύρω πλαίσιό συν μπαταρία.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο συγκεκριμένο οι απόψεις  διίστανται ακόμα και μέσα στην ίδια τη Samsung. 

Στο κεντρικό κατάστημα εδώ στη Γερμανία μου είπαν ότι μαζί με την οθόνη αλλάζουν και τη μπαταρία, ενώ στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση μου είπαν ότι αυτό δεν ισχύει και η αλλαγή μπαταρίας πάει έξτρα 80€. Το ίδιο γράφουν και στη γερμανική ιστοσελίδα τους. Φαίνεται έχουν διαφορετικές πολιτικές σέρβις σε διαφορετικές χώρες.

Τέλος πάντων το έστειλα ήδη για επισκευή, για να δούμε τι θα αλλάξουν.

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...