Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Διευκρίνιση: όταν είσαι Liquid δεν εμφανίζονται τα πακέτα Big Bang στο CU app.

Γιαυτό και πριν λίγο καιρό είχα προτείνει αυτό:

https://myphone.gr/forum/topic/196181/page/14/?tab=comments#comment-7170858

 

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε guru του Liquid, υπάρχει καμιά μαϊμουδιά που μπορεί να γίνει με τη νέα προσφορά του CU (με νέο αριθμό) και το Liquid με το πακέτο των απεριοριστων? 

Βλέπω ότι την άλλαξαν την προσφορά στη σελίδα τους για νέους αριθμούς και πλέον δίνει απεριοριστα κάθε μήνα με 10,90€/μήνα μέχρι 31/8 αντί για 1 μόνο μήνα που ήταν στην αρχή. Αν πάρω αριθμό & έχω το πακέτο, τον Ιούνιο θα μπορώ να το κάνω liquid να πάρω το δωρέαν μήνα και να πάρω την προσφορά για ένα μηνα δωρέαν? Γίνεται και για παραπανω? Μήπως δεν υπάρχει αυτό το πακέτο στο Liquid?

 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

Για πείτε guru του Liquid, υπάρχει καμιά μαϊμουδιά που μπορεί να γίνει με τη νέα προσφορά του CU (με νέο αριθμό) και το Liquid με το πακέτο των απεριοριστων? 

Ωραίος , δεν το είχα καταλάβει , τα βάζουν και τα σβήνουν μετα 😉  ... να το γράψεις  και στο τοπικ του cu αν θες.

Δεν μπορείς να αγοράσεις το πακέτο ομιλίας μέσο liquid,  αλλά τι να το κάνεις αφου αγοράζεις το ιντερνετ (και με τα δωρεάν χρήματα έως 2 φορές) και σου δίνει και απεριόριστη ομιλία για ενα μηνα ....  εκτός αν θες να ρισκάρεις αυτό που λέει ο Heo - διάβασε  το 1ο πόστ σε αυτό το τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2023 at 12:36 ΜΜ, spiliot said:

Ίσως ο φίλος να μην έχει ανακαλύψει ότι υπάρχει και ξεχωριστή εφαρμογή γιατί τα πακέτα (τουλάχιστον σε εμένα) εμφανίζονται στο cu app για ενεργοποίηση και χωρίς αυτή. Όμως χρειάζεσαι την εφαρμογή για να μαζέψεις τους πόντους.

Κάτι ακόμα που έχει αναφερθεί στο παρελθόν και πιθανώς να μη το έχει δει ο φίλος είναι ότι η ξεχωριστή εφαρμογή δεν δείχνει τα δωρεάν χρήματα που μπορεί να έχεις στο λογαριασμό αλλά αν πας να ενεργοποιήσεις πακέτο τα χρησιμοποιεί αν υπάρχουν.

Ευχαριστώ πολύ! Την είχα καταργήσει την εφαρμογή Big Bang γιατί δεν έμπαινα έτσι κι αλλιώς καθόλου και πόντους έπαιρνα κατά βάση από ενεργοποίηση πακέτων. Άρα θα την ξαναβάλω όταν θα θέλω να ενεργοποιήσω πακέτο big bang.

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις βοηθάει σε πολλά το bb ... αλλά εδώ μιλάω για το πακέτο απεριόριστα data με 10.9 που μπορείς να αγοράσεις μέσα από το liquid  και να έχεις την ομιλία δωρεάν απεριόριστη με το topup .  Περίπου το ίδιο με το να αγοράσεις τα 12 ευρω απεριοριστη ομιλία από το κανονικό cu και σου δώσουν τα data δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ τώρα συνειδητοποιώ ότι το liquid των 15€ είναι το ίδιο σε παροχές πάνω κάτω με το φοιτητικό εκ πρώτης όψεως . Έλα όμως που μετά το ημερήσιο 1,5€ γίνονται απεριόριστα στο liquid ενώ στο φοιτητικό όχι!!

Και επιπλέον ό,τι περισσεύει μπορείς να το πάρεις σουβλάκια ενώ στο φοιτητικό ό,τι δώσεις δεν έχει επιστροφή.

Έχω και φοιτητικό με μαζεμένα  35GB.. τι να το κάνω αν πρέπει για να έχω την ομιλία να το ταΐζω κάθε μήνα 10€ και τα GB να αυξάνονται..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ενημερώσω την παρέα ότι πλέον το ρευστό πονηρεψε και δεν δέχεται κάρτες μιας χρήσης revolut

Παλιότερα (πριν μερικές μέρες) δεν είχε θέμα



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

Να ενημερώσω την παρέα ότι πλέον το ρευστό πονηρεψε και δεν δέχεται κάρτες μιας χρήσης revolut

Παλιότερα (πριν μερικές μέρες) δεν είχε θέμα



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Με την payzy φαντάζομαι όλα καλά ε;

Link to comment
Share on other sites

Με την payzy φαντάζομαι όλα καλά ε;
Μάλλον, εγώ έβαλα virtual revolut την οποία μετά κλείδωσα και όλα πήγαν ρόλοι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η disposable της revolut δεν δούλεψε, μάλιστα μου ήρθε μήνυμα από την revolut "sorry you can't use a disposable card with this merchand" οπότε είναι ρύθμιση που κάνανε αυτοί.

Στα καλά νέα, προσθέσανε smart pocket και στους liquid, δεν χρειάζεται να βγαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η disposable της revolut δεν δούλεψε, μάλιστα μου ήρθε μήνυμα από την revolut "sorry you can't use a disposable card with this merchand" οπότε είναι ρύθμιση που κάνανε αυτοί.
Στα καλά νέα, προσθέσανε smart pocket και στους liquid, δεν χρειάζεται να βγαίνεις.
To smart Pocket υπάρχει εδώ και καιρό στο ρευστό και το χρησιμοποιώ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, spiliot said:

Στα καλά νέα, προσθέσανε smart pocket και στους liquid, δεν χρειάζεται να βγαίνεις.

Από την αρχή ήτανε και στο liquid.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, spiliot said:

Περίεργο εμένα δεν μου το έβγαζε μέχρι πρόσφατα...

https://myphone.gr/forum/topic/192912/page/3/?tab=comments#comment-7182795

 

 

https://myphone.gr/forum/topic/192912/page/3/?tab=comments#comment-7186499

Link to comment
Share on other sites

Εγινε σήμερα το πρωϊ η αυτόματη ανανέωση του cu liquid. Και με έχουν ταράξει στα μειλ  με το να μου έρχεται κάθε μισή ώρα το παραστατικό συναλλαγής. Μου έχουν έρθει 20 μειλ απο τις 0900 το πρωϊ για την ίδια συναλλαγή!!

Σε επικοινωνία μου με το cu στο fb μου απάντησαν "προκειται γι συστημικο σφαλμα και σε ευχαρισουμε πολυ που μας το αναφερεις, εχουμε ενημερωσει τους τεχνικους μας και αναμενουμε επιλυση το συντομοτερο δυνατον "

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε μένα μπορεί να το έχω λάβει το παραστατικό μέχρι και 30 φορές, μπορεί να λέω και λίγες.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vassar said:

Μια από τα ίδια και σε μένα μπορεί να το έχω λάβει το παραστατικό μέχρι και 30 φορές, μπορεί να λέω και λίγες.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οντως! Συνεχίζει να έρχεται!!

Link to comment
Share on other sites

και συνεχίζει ακόμα να έρχεται αυτό το παραστατικό πληρωμής, σχεδόν κάθε 10 λεπτά, καλά είναι δυνατόν να μην το έχουν διορθώσει ακόμα;;;
Αυτός ο email server τους σήμερα θα έχει φοβερή κίνηση

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vassar said:

και συνεχίζει ακόμα να έρχεται αυτό το παραστατικό πληρωμής, σχεδόν κάθε 10 λεπτά, καλά είναι δυνατόν να μην το έχουν διορθώσει ακόμα;;;
Αυτός ο email server τους σήμερα θα έχει φοβερή κίνηση emoji23.png

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει να μας δώσουν ένα μήνα δώρο για το σπαμάρισμα που μας κάνουν..

Link to comment
Share on other sites

Πες ότι κατά λάθος διαγράφεις τα email σου και χάνεις την απόδειξη. Με αυτή την δωρεάν υπηρεσία σε 10 λεπτά έχεις καινούριο χωρίς να κάνεις τίποτα. Απλά είστε αχάριστοι.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, spiliot said:

Πες ότι κατά λάθος διαγράφεις τα email σου και χάνεις την απόδειξη. Με αυτή την δωρεάν υπηρεσία σε 10 λεπτά έχεις καινούριο χωρίς να κάνεις τίποτα. Απλά είστε αχάριστοι.

Δεν κόβουν αποδείξεις, σας πειράζει, κόβουν, σας πειράζει. Ε, αποφασίστε τι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...