Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, HEO said:

Παρατηρώ ότι αν βάλεις δεύτερη κάρτα μετά δεν υπάρχει τρόπος να διαγράψεις την παλιά....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Εάν ισχυει αυτο, θα υπάρξει νομικό θέμα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, HEO said:

Παρατηρώ ότι αν βάλεις δεύτερη κάρτα μετά δεν υπάρχει τρόπος να διαγράψεις την παλιά....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Το έχω ήδη θέσει σαν σοβαρό θέμα στο τσατ κι έχω κάνει και  follow-up. Έχουν πει ότι θα το φροντίσουν. 🤔 

Screenshot_20230506-161445_My CU (1).jpg

Screenshot_20230506-161445_My CU (1) (1).jpg

Screenshot_20230510-153257_My CU.jpg

Screenshot_20230510-153257_My CU (1).jpg

Εν τω μεταξύ σκέφτομαι ότι υπάρχει ένας τρόπος που υποθέτω ότι θα δουλέψει. Θα τον εφαρμόσω αμέσως πριν από την επόμενη αυτόματη ανανέωση, μη χάσουμε και το μπόνους απεριόριστης ομιλίας.

Απεγγραφή και επανεγγραφή. 😉 😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Σωστός :)

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό με την απεγγραφη θα σε προλάβω

Έχω ένα νούμερο για πειράματα ,

Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από το mycuapp όταν πας να κάνεις top up , έχει επιλογή delete (x) δίπλα στις κάρτες και έσβησα όλες τις παλιές που ειχα αφήσει από δοκιμές έτσι για να δω.

Για δείτε μήπως το έφτιαξαν , εκτός αν λέτε κάτι άλλο που δεν κατάλαβα

card.png

 

Και από το  https://www.vodafone.gr/my-vodafone/saved-cards/  δουλέυει και αυτό στο liquid

card2.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, HEO said:

Σωστός

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό με την απεγγραφη 🙂
 

Ναι, ωστόσο επειδή θα πρέπει να προσφέρεται ξεκάθαρα επιλογή διαγραφής και στην εφαρμογή και για το liquid, δεδομένου ότι πρόκειται για θέμα που άπτεται ευαίσθητων προσωπικών οικονομικών δεδομένων, θα επανέλθω, απευθυνόμενος και στον DPO της εταιρείας.

ΥΓ. Well done blizard! 👍

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα απεγγραφη και ξανά εγράφη και τις θυμόταν τις κάρτες μόνο το μέιλ δεν θυμόταν

Έκανα όμως αυτό που λέει ο blizard και όλα καλά :)

Ρε blizard είσαι ο βασιλιάς του ρευστού

Τι θα κάναμε χωρίς εσένα :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

Λοιπόν έκανα απεγγραφη και ξανά εγράφη και τις θυμόταν τις κάρτες μόνο το μέιλ δεν θυμόταν

Έκανα όμως αυτό που λέει ο blizard και όλα καλά 🙂

Ρε blizard είσαι ο βασιλιάς του ρευστού

Τι θα κάναμε χωρίς εσένα 🙂
 

Χμ... Πάντως δεν είναι καλό που με την απεγγραφή δεν διέγραψε τις κάρτες... 🤔

Πάλι καλά που υπάρχει κι η επιλογή που μας υπέδειξε ο blizard. 😎

Εύλογη απορία (@HEO beta tester 😉) : τι θα συμβεί αν, όντας εγγεγραμμένος στο liquid, διαγράψεις όλες τις κάρτες σου από το web my vod; (αν το επιτρέπει) 

Link to comment
Share on other sites

An τις διαγράψεις όλες τις κάρτες σε διαγράψει αυτόματα από το ρευστό


Πρόσθεση μετά από αρκετή ώρα :


Από τις συνεχείς αλλαγές το τηλέφωνο έπαθε αμόκ

Αν και είμαι στο ρευστό στο apk φαίνεται να μην είναι

Θυμάμαι το θέμα το είχε και ένα φίλος παλιότερα ... Τι έκανε μπορεί να μου πει;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το είχε ο@bbbb , θα ήθελα κι εγώ να μας θυμίσει πως το έλυσε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

An τις διαγράψεις όλες τις κάρτες σε διαγράψει αυτόματα από το ρευστό


Πρόσθεση μετά από αρκετή ώρα :


Από τις συνεχείς αλλαγές το τηλέφωνο έπαθε αμόκ

Αν και είμαι στο ρευστό στο apk φαίνεται να μην είναι

Θυμάμαι το θέμα το είχε και ένα φίλος παλιότερα ... Τι έκανε μπορεί να μου πει;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




 

 

25 minutes ago, sgatzo said:

Το είχε ο@bbbb , θα ήθελα κι εγώ να μας θυμίσει πως το έλυσε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειχα βάλει κάρτα χειροκίνητα όταν ήρθε η ημέρα που ήθελα να βάλω και μετά δοκίμασα να ξαναμπώ liquid. Βγήκα απο το cu app, ξαναμπήκα και έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου είχε κολλήσει τελευταία μια κυριακή βράδυ όταν πάτησα έξοδο , και μετά από 15 λεπτό τσέκαρα γιατι είχε αργήσει και ξαναπάτησα έξοδο αφου με άφηνε σαν να μην είχε πιάσει  ... έφτιαξε την δευτερα όμως μόνο του. Αν θυμάσαι τι έκανες πες μας μπας βρουμε κανενα pattern ... 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο chat με ένα τύπο, είπαν να το κοιτάξουν

Πάντως το μπες βγες έχει θέματα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ ευτυχώς με liquid και bb είμαι κομπλέ χωρίς μπες βγες.

Εσείς για ποιο λόγο χρειάζεται να βγαίνετε;

Ε, να παίρνουμε λίγο αέρα βρε αδερφέ... 😝

Link to comment
Share on other sites

Ε, να παίρνουμε λίγο αέρα βρε αδερφέ...
Σωστός και πάλι :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα φώτα σας παρακαλώ μέχρι να μπω πλήρως στο πνεύμα. Εχω πάρει δώρο τα 27 ευρώ από την πρώτη ημερομηνία που έβαλα. Μετακίνησα την μπάρα με 15 ευρώ πλέον πόσο στις 20 Ιουνίου. Εχω αγοράσει με τα δέκα ευρώ τα 200gb με κρυστάλλους και θα τα αγοράσω ξανά προς των τέλος των 33 ημερών. Οπότε θα μείνουν περίπου 7 ευρώ. Μπορώ να αγοράσω με 5 ευρώ και κρυστάλλους τα 1000 λεπτά προς όλους για δέκα μέρες και να μετακινήσω ακόμα δέκα μέρες την μπάρα μπροστά για να πάρει χρήματά από την κάρτα και από την αλλη για να μην χάσω τα χρήματά του δώρου μίας και επαρχία εδώ δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω αλλιώς

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, ετσι και αλλιώς με τα δωρεάν χρήματα δεν δουλέυει το smart pocket ...  Δες και στην 1η σελιδα του τοπικ , ένα σημείο που έχω λινκ κάποιο ποστ του Heo που λέει οτι ισως μπορέσεις να αγοράσεις και άλλο πακέτο (πχ 20 ημερων) 

* απλά πρόσεχε πότε λήγουν τα πραγματικά σου χρηματα - αν έχεις για να μην χαθουν (το γραφει οταν πας στο topup  (η δωρεαν ανανεωση δεν ανανεώνει και αυτα). Αν δεν ξέρεις ποσο ειναι τα δωρεάν και πόσα τα πραγματικά κοιτάς το υπόλοιπο του big bang που εχει τα πραγματικά , και αφαιρείς από το σύνολο που έχει το cuapp

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, astronaytis said:

Μπορώ να αγοράσω με 5 ευρώ και κρυστάλλους τα 1000 λεπτά προς όλους για δέκα μέρες και να μετακινήσω ακόμα δέκα μέρες την μπάρα μπροστά για να πάρει χρήματά από την κάρτα και από την αλλη για να μην χάσω τα χρήματά του δώρου 

Ναι, μπορείς, όπως σου είπε κι ο blizard, ωστόσο πρόσεξε τον όρο 60 ημερών από την τελευταία ανανέωση, διότι δεν υπολογίζεται η δωρεάν. (Αν πριν μπεις έκανες cashback όπως έλεγες, είσαι μάλλον οκ, δες όμως ποτέ λήγει το υπόλοιπο σου, ώστε να βεβαιωθείς ότι είναι μετά τις 33 μέρες.)

Screenshot_20230523-131141_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω, όσοι έχετε liquid λαμβάνετε προσωπικές προσφορές; Ή μόνο αυτές που δίνει σε όλους όπως αυτή τώρα η καλοκαιρινή με τα απεριόριστα data;

Link to comment
Share on other sites

Από Γενάρη που το έκανα 1sim έλαβα τον επόμενο 1 προσωπική προσφορά, την είχα βάλει και εδώ στο myphone screenshot  τότε ποιά πήρα, διάρκειας δυνατότητας ενεργοποίησης 10 ημερών κλασικά, αλλά μετά από 3 μέρες εμφάνισής της στο MyCU app εξαφανίστηκε. Δλδ την βγάλαν πριν λήξει η αρχικά αναγραφόμενη λήξη δυνατότητας ενεργοποίησής της.

Από τότε δεν έχω πάρει καμιά προσωπική προσφορά στις 2 sim liquid που έχω κάνει ενώ πιο πριν πχ το καλοκαίρι 2022 λάμβανα διαρκώς σε αυτές τις sim.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω που αναφέρετε για ενεργοποίηση πακέτων big bang σε CU που είναι liquid. Αν έχω καταλάβει καλά, για να γίνει αυτό πρέπει να βγεις προσωρινά από το liquid, να ενεργοποιήσεις το πακέτο big bang και να ξαναμπείς liquid, σωστά; Στο CU app πατάω πάνω στην επιλογή για το big bang και δεν γίνεται τίποτα. Αν κάνω όμως login με άλλο CU μου που δεν είναι liquid λειτουργεί φυσικά το κουμπί για εξαργύρωση big bang κανονικά.

Ευχαριστώ και πάλι!

Και πολλές ευχαριστίες που ασχολείστε και συγκεντρώνετε εδώ πληροφορίες για το πρόγραμμα. Ομολογώ ότι την προσοχή για το Liquid δεν μου την τράβηξε η Vodafone μέσω διαφήμισης, αλλά ο ενθουσιασμός κάποιων χρηστών του εδώ, ιδιαίτερα του blizard! 😄

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, giamar said:

Aν έχω καταλάβει καλά, για να γίνει αυτό πρέπει να βγεις προσωρινά από το liquid, να ενεργοποιήσεις το πακέτο big bang και να ξαναμπείς liquid, σωστά;

Δεν χρειάζεται να βγεις από το liquid. Μπαίνεις στην εφαρμογή bigbang, πας στο shop και ενεργοποιείς οποίο πακέτο θες από κει.

Screenshot_20230525-133258_CU Big Bang.jpg

Screenshot_20230525-133313_CU Big Bang.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ο φίλος να μην έχει ανακαλύψει ότι υπάρχει και ξεχωριστή εφαρμογή γιατί τα πακέτα (τουλάχιστον σε εμένα) εμφανίζονται στο cu app για ενεργοποίηση και χωρίς αυτή. Όμως χρειάζεσαι την εφαρμογή για να μαζέψεις τους πόντους.

Κάτι ακόμα που έχει αναφερθεί στο παρελθόν και πιθανώς να μη το έχει δει ο φίλος είναι ότι η ξεχωριστή εφαρμογή δεν δείχνει τα δωρεάν χρήματα που μπορεί να έχεις στο λογαριασμό αλλά αν πας να ενεργοποιήσεις πακέτο τα χρησιμοποιεί αν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Το χρηματικό υπόλοιπο που φαίνεται εκεί δεν συμπεριλαμβάνει τυχόν πόσο από δώρα. Αν έχεις δώρο ωστόσο, αναλώνεται κατά προτεραιότητα και στην αγορά πακέτων ΒΒ.

ΥΓ. Με πρόλαβες! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...