Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

το δωρεαν απεριοριστο ιντερνετ απο το cu easter για 10 ημερες . Γραφει οτι εξαιρουνται  οι cu liquid. δειτε εδω Καρτοκινητή Τηλεφωνία | Vodafone CU

Οι CU Liquid εξαιρούνται από τον όρο ανανέωσης από τις 4/3/23 και μετά. Η προσφορά είναι κανονικά διαθέσιμη και στο liquid. 😎

Screenshot_20230405-000453_My CU.jpg

Screenshot_20230405-001138_My CU.jpg

Screenshot_20230405-040559_My CU.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 3/4/2023 at 11:46 ΜΜ, johndouk said:

Όποιος θέλει να αποφύγει τη μανούρα με το "κυνήγι της μπάρας", μπορεί να δοκιμάσει τη μέρα της συνδρομής, μήνα παρά μήνα, λίγο πριν τις 9 να κλειδώνει* την κάρτα του, για όσο θα επιχειρεί η vf να εισπράξει.

* lock, μείωση ορίου συναλλαγών, άδειασμα υπολοίπου κλπ. Ειδικά το lock, στα app των τραπεζών, είναι ένα απλό switch.

Η συναλλαγή συνδρομής δεν χρειάζεται έγκριση. Έχει εγκριθεί εφάπαξ κατά την εγγραφή στο Liquid και την εισαγωγή της κάρτας, με χρεωπίστωση 0,01€.

Αν έχεις δηλώσει την κάρτα σου για αυτόματη επαναχρέωση, τότε δεν ελέγχει η τράπεζα αν τυχόν έχεις κλείσει εκ των υστέρων τις online συναλλαγές.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GraveDigger said:

Αν έχεις δηλώσει την κάρτα σου για αυτόματη επαναχρέωση, τότε δεν ελέγχει η τράπεζα αν τυχόν έχεις κλείσει εκ των υστέρων τις online συναλλαγές.

Ενδιαφέρον. Δεν αναφερόμουν ωστόσο ειδικά στις online συναλλαγές, αλλά στο lock. Αλλά ακόμα και στο lock να συμβαίνει αυτό που αναφέρεις*, μπορείς να αποτρέψεις τη χρέωση φροντίζοντας για μη διαθέσιμο υπόλοιπο.

* Θα το δοκιμάσω λείαν συντόμως. 😉

Screenshot_20230405-182545_myAlpha Mobile.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johndouk said:

Ενδιαφέρον. Δεν αναφερόμουν ωστόσο ειδικά στις online συναλλαγές, αλλά στο lock. Αλλά ακόμα και στο lock να συμβαίνει αυτό που αναφέρεις*, μπορείς να αποτρέψεις τη χρέωση φροντίζοντας για μη διαθέσιμο υπόλοιπο.

* Θα το δοκιμάσω λείαν συντόμως. 😉

Screenshot_20230405-182545_myAlpha Mobile.jpg

εγω θα επελεγα να κλεισω τον διακοπτη των online συναλλαγων και οχι το κλειδωμα της καρτας διοτι το κλειδωμα της καρτας την απενεργοποιει εντελως . Δηλαδη δεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις ουτε για ανεπαφες αγορες . ουτε για αγορες με pin αλλα ουτε για αναληψη στο ατμ, 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOHNMEGARYTHMOS said:

εγω θα επελεγα να κλεισω τον διακοπτη των online συναλλαγων και οχι το κλειδωμα της καρτας διοτι το κλειδωμα της καρτας την απενεργοποιει εντελως . Δηλαδη δεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις ουτε για ανεπαφες αγορες . ουτε για αγορες με pin αλλα ουτε για αναληψη στο ατμ, 

Ναι, αλλά λέει ο @GraveDigger(και πιθανότατα έχει δίκιο) ότι όταν έχεις ήδη δώσει έγκριση για αυτόματη επαναχρέωση (πράγμα που έχουμε κάνει βάζοντας την κάρτα κατά την εγγραφή στο liquid), ακόμα κι αν κλείσεις τις online συναλλαγές, αυτή θα περάσει. (Αν βρει διαθέσιμο υπόλοιπο βέβαια.)

Δεν είμαι σίγουρος τι θα κάνει κλείνοντας το lock. Θα το δω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johndouk said:

Ναι, αλλά λέει ο @GraveDigger(και πιθανότατα έχει δίκιο) ότι όταν έχεις ήδη δώσει έγκριση για αυτόματη επαναχρέωση (πράγμα που έχουμε κάνει βάζοντας την κάρτα κατά την εγγραφή στο liquid), ακόμα κι αν κλείσεις τις online συναλλαγές, αυτή θα περάσει. (Αν βρει διαθέσιμο υπόλοιπο βέβαια.)

Δεν είμαι σίγουρος τι θα κάνει κλείνοντας το lock. Θα το δω.

Δεν το εχω δοκιμασει . αν και εγω παγια εντολη με χρεωση καρτας σε λογαριασμο ρευματος , αλλα το πληρωνω με αλλη καρτα  και αφηνω λιγοτερο ποσο στον λογαριασμο για να μην διπλοπληρωθει. 

Σημερα ηρθε μυνημα στον κινητο του πατερα μου οτι θα μπει φραγη εισερχομενων σε 3 ημερες ; γιατι; αφου στις 1/4/2023 χρεωθηκε κανονικα η καρτα τα 8 ευρω και μπηκανε . Τι γινεται ; . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

Δεν το εχω δοκιμασει . αν και εγω παγια εντολη με χρεωση καρτας σε λογαριασμο ρευματος , αλλα το πληρωνω με αλλη καρτα  και αφηνω λιγοτερο ποσο στον λογαριασμο για να μην διπλοπληρωθει. 

Σημερα ηρθε μυνημα στον κινητο του πατερα μου οτι θα μπει φραγη εισερχομενων σε 3 ημερες ; γιατι; αφου στις 1/4/2023 χρεωθηκε κανονικα η καρτα τα 8 ευρω και μπηκανε . Τι γινεται ; . 

Κοίταξε πότε λήγει το υπόλοιπό σου να είσαι σίγουρος (το γράφει στο cu app όταν πατάς στα χρήματά σου) ... λογικά θα είναι κάποια καθυστέρηση του συστήματος υποθέτω ή κάποιο bug που θα εμφανίστηκε με τα 8 ευρω ανανέωση,

Link to comment
Share on other sites

Ενα μειον με την ανανεωση των 8 ευρω ειναι οτι δεν αποδιδονται τα 100 mb για εμας και για 3 νουμερα cu , το cu παρε να εχεις . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό πολύ ...  με 4 ευρω παραπάνω που τα ξοδέυεις κιόλας σε αγορές αξίζουν τα 12.  Δεν δουλέυει ουτε το smart pocket ετσι ? ούτε φυσικά το shake στο cu 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, blizard said:

Σημαντικό πολύ ...  με 4 ευρω παραπάνω που τα ξοδέυεις κιόλας σε αγορές αξίζουν τα 12.  Δεν δουλέυει ουτε το smart pocket ετσι ? ούτε φυσικά το shake στο cu 

το smart pocket δεν το χρησιμοποιω , οσο για το cu shake οχι δεν υπαρχει. Οποτε θα προτιμησω την επομενη φορα τα 12 ευρω ανανεωση! και μονο για το cu shake. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Σκεπτόμενος τρόπους να γίνει πρακτικότερο το cu app για τους ρευστούς, έχω διαπιστώσει ότι αυτό το tab (κουμπί) "προσφορές" στο footer δεν είναι όσο πρακτικό ήταν το "πακέτα" στην αντίστοιχη θέση στο απλό cu.

Screenshot_20230410-160657_My CU.jpg

Screenshot_20230410-160747_My CU.jpg

 

Πιστεύω λοιπόν ότι θα βόλευε καλύτερα να υπάρχουν εκεί και στο liquid, ως προς την αμεσότητα, τόσο τα πακέτα του Big Bang, όσο και οι ενίοτε προσφορές, με ένα ενδεικτικό format σαν το παρακάτω:

CU-Liquid-Bundles-WISH.jpg

Θα βοηθούσε να αρθεί η εσφαλμένη εντύπωση ότι "στο liquid δεν υπάρχουν πακέτα" και επίσης νομίζω θα εξυπηρετούσε και όσους διαχειρίζονται πολλές διαφορετικές συνδέσεις (που στο liquid πιστεύω θα είναι αναλογικά περισσότεροι απ'ό,τι στο απλό cu).

Θα ήταν βέβαια χρήσιμη και η γνώμη άλλων χρηστών.

Λέτε να μας διαβάζουν από τη Vodafone;... 🙏

ΥΓ: αντιλαμβάνομαι ότι η ενεργοποίηση πακέτων μόνο μέσα από το big bang app είναι ένας τρόπος εξώθησης προς τη χρήση του (τόσο προς όφελος και των χορηγών, όσο και για προώθηση προσφορών & lotteries στο shop), ωστόσο αυτό έχει ήδη επιτευχθεί σε σημαντικό βαθμό κατά τη διαδικασία συγκομιδής κρυστάλλων και daily bonus, που άλλωστε αποτελούν προϋπόθεση για την προμήθεια πακέτων. Περισσότερο ίσως αρχίσει να ενοχλεί.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κάποιος να τους πει να βάλουν τον δεύτερο τόνο στο "ξόδεψΈ τα".

IMG_20230410_205831.jpg

Σωστός.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Κάποιος να τους πει να βάλουν τον δεύτερο τόνο στο "ξόδεψΈ τα".

IMG_20230410_205831.jpg

👍 (να ήταν το μόνο....)

45 minutes ago, kalitexnis_g said:

Καλά τη σήμερον ημέρα είναι να απορείς για ποιον λόγο κάτσαμε και μάθαμε ορθογραφία... 

Μας τσεκάρεις, έτσι; 😅😎

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν τα 600ΜΒ από μηνιαία δώρα του φοιτητικού μπορείς να τα ξοδέψεις στο roaming EE??

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν τα 600ΜΒ από μηνιαία δώρα του φοιτητικού μπορείς να τα ξοδέψεις στο roaming EE??
Ναι μπορείς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, στην παρέα σας κι εγώ από προχθές στο δεύτερο νούμερο και ήδη στα έκανα σκ@τα. :p 

να ευχαριστήσω για αρχή τον φίλο @johndouk για όλα τα τιπς με το liquid, to smart pocket etc, όλα δούλεψαν.

Στα του liquid, μπερδεύτηκα φουλ με τον δωρεάν μήνα και νόμιζα ότι στον δίνουν στην αρχή. έτσι, με το που ενεργοποιηθηκε, στα ποτηράκια έδειχνε ότι έχω έως 9gb και 11€ υπόλοιπο & μόλις έβγαλα κουπόνι 9€, έγιναν 1,9gb. Μετά από επικοινωνία που είχα με το CU support, μου είπαν ότι ο δωρεάν μήνας θα ξεκινήσει στις 25/4 που έχω επιλέξει, οπότε θα την βγάλουμε και τον Μάιο. 

Στα της εφαρμογής του CU, φαίνεται ότι μπερδευεται όταν συνδέω τον κύριο αριθμό μου (κανονικό CU) γιατί σε όλα τα ποτήρια μου δείχνει 300 σταθερά (πχ 300 λεπτά ομιλίας, 300mb, 300sms) & πρέπει να παταω το βελάκι προς τα κάτω για να μου τα δείξει σωστά. Επίσης, όλες οι επιλογές μου είναι "παγωμένες", όταν πατούσα να βάλω το πασχαλινό δώρο ή να τα κάνω όλα απεριοριστα με 1,5 γιατί χρειαζομουν σήμερα unlimited data, δεν καταλαβαινε καν η εφαρμογή το πάτημα σ'αυτά τα πεδία - ευτυχώς και σ'αυτό με εξυπηρετησαν και μου ενεργοποιησαν την προσφορά μέσω του CU support.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά και αυτός που σχεδίασε το liquid μπερδεύτηκε 😉  πάντως το 1.5 ευρω απεριόριστα δεν πατιέται , απλά όταν χαλάσεις τόσα σε ομιλία η ιντερνετ μετά έχεις απεριόριστα μέχρι το τέλος της μέρας .

Για τα απεριόριστα όμως θα έπρεπε ... δοκίμασε να ξαναβάλεις την εφαρμογη και καθάρισμα πρίν . Μπορείς και από vodafon.gr να τις βάζεις , ίδιοι κωδικοί με του cu.

Για τον δωρεάν μήνα μπορείς να βάλεις και 30 ευρω , όποτε τον θέλεις αφου η μπάρα κουνιέται ...μετά θα το αλλάξεις ξανά σε μικρότερο ποσό.

Κοίτα και το bb για πακέτα προς αγορά όταν έχεις πόντους .

Link to comment
Share on other sites

Έχω iPhone οπότε θα προσπαθησω μεσω vodafonecu γιατί δεν έχω clear cache ή κάτι άλλο. 

Είναι legit ότι δίνει δωρέαν μήνα έτσι? Γιατί πάω να το αλλάξω σε 30€ και μόνο το "έχεις αλλαξει σε μηνιαια συνδρομή" και το "η συνδρομη χρεωνεται αυτοματα από τη χρεωστικη καρτα" βλέπω στην οθόνη των ποσών - για δωρεάν πουθενά :p 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που σε 3 σιμ εγώ δεν τόλμησα να το κάνω τι μπορώ να σου πω ? πρέπει να είσαι γεναίος 😉 . αν μπορείς βαλε limit στην κάρτα.

25 minutes ago, olympios1 said:

Ρεσιτάλ οργάνωσης η βονταφον. 

Αλλά άμα σκέφτεσαι τους καταναλωτές έτσι είναι 

Αν κάποιος πέσει σε κόμα σήμερα και σε 10 χρόνια κοιτάξει την cosmokarta ή την nova του δεν θα δει τόσες καινοτομίες αλλαγές προσφορές και μειώσεις τιμών οσες βλέπεις στο liquid ... έπεσαν όλα μαζί  .

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο κάθε χρόνο είναι και πιο γρήγορο φίλε με άριστο μέσο όρο ταχυτητας και τοσο φτηνό ωστε να σηκώνει ουσιαστικά όλους τους ενημερωμένους Ελληνες που θέλουν πολύ ιντερνετ (Οι πλουσίοι θα πάνε και αλλού βέβαια).

Δίνει και 0.0065 για ομιλία χωρίς να σου ζητάει κάθε μήνα μεγάλο πακέτο , που σίγουρα δεν είναι ικανοί να το φτάσουν ούτε σε μια 20 ετια και είναι πολύ βασικό ....  ταυτόχρονα και στο ιντερνετ έχει κάτι αρκετά φτηνό χωρίς απαιτήσεις και εκβιασμούς , αυτή είναι η δύναμη του δικτύου να σου λένε οσο χαλάσεις θα πληρώσεις , οσο πιο χαρούμενος είσαι τόσο πιο πολλά θα ξοδέψεις.

Δεν μας έχουν δείξει ότι έχουν δυνατα δίκτυα οι άλλοι αφου δεν μπορούν να δώσουν το βασικό στο ιντερνετ δλδ πολλά gb σε πολύ κόσμο  ... περιμένουν να ανέβει η ταχύτητα πρώτα !! , να καλύψουνε καλυτερα την χώρα, και ταυτόχρονα εκβιάζουν και δουλέυουν τους παντες ... τεράστια πακέτα , ακριβές χρεώσεις , δεν μπορείς να βγάλεις τα λεφτά σου .. διαφήμιση και φούμαρα.

Πολλοί που τα σκάνε  εκει λένε σαχλαμάρες για την vodafone μπας νιώσουν καλύτερα που πληρώνουν  🙂και πέφτει και πολύ ινφλουενσερ πληρωμένη δυσφήμηση να τρομάξει ο κόσμος και να μην φύγει ... αλλά κυρίως για να μην καταλάβει οτι ουσιασιαστικά είναι μια φούσκα που ζει από τα κορόιδα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που και οι 3 εταιρίες έδωσαν απεριόριστο ίντερνετ φάνηκε ξεκάθαρα ποιο δίκτυο αντέχει και ποιό δεν αντέχει. 

θεωρώ οτι οι αντμινς να αφήνουν ενα συγκεκριμένο μέλος να παραπληροφορεί μόνιμα δεν κάνει καλό στο φορουμ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to CU Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...