Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, johndouk said:

Αν τα credentials που θα χρησιμοποιήσεις ανήκουν σε Liquid και επιχειρήσεις να συνδεθείς σε web ή vodafone app, θα σου βγάλει μήνυμα ότι είσαι Liquid και ότι μπορείς να συνδεθείς μόνο με το CU app (open).

Τα λοιπά παίζουν κατά τα γνωστά. 

Να θυμήσω κάπου εδώ ότι δεν χρειάζεται να μπεις στη σελίδα του MyCu για να κάνεις live chat με την υποστήριξη, στο βγάζει στη δεξιά μεριά της σελίδας έτσι κι αλλιώς. Αν για κάποιο λόγο κολλήσει το app στο τηλέφωνο και δεν μπορείς να μπεις, μπορείς να ζητήσεις υποστήριξη εκεί.

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

29 minutes ago, gate6 said:

Δεν εχω καταλαβει με το ιντερνετ τι γινεται?

Εγω που θελω unlimited ποσο θα μου βγει για 1 μηνα χρηση?

Το liquid δεν εχει πακετα να αγοράσεις. μόνο χαμηλες χρεωσεις. Μπες στο σαιτ να τις δεις.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει με το ιντερνετ τι γινεται?
Εγω που θελω unlimited ποσο θα μου βγει για 1 μηνα χρηση?
Επειδή πάει η χρέωση με το gigabyte δεν μπορεί να σου προσδιορίσει κάποιος κόστος γιατί δεν ξέρουμε την πιθανή κατανάλωση σου ..
Απλά αν το θες μόνο για ίντερνετ και μεγάλη χρήση το liquid δεν είναι για σένα...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μου είπανε στο chat ότι μέχρι 2 φορές το χρόνο μπορείς να μπεις και να βγεις στο liquid.

ΠΑΡΑ πολύ κακό αυτο αν είναι αλήθεια η σκοπέυουν να το βάλουν

 

4 ώρες πριν, gate6 said:

Δεν εχω καταλαβει με το ιντερνετ τι γινεται?

Εγω που θελω unlimited ποσο θα μου βγει για 1 μηνα χρηση?

Δεν υπάρχει απεριόριστο στο liquid .... αλλά υπάρχουν 200 gb με 10 ευρω , και πόντους big bang. Κάθε 3 λεπτα που μιλάς 2 cent επιπλέον

Τα 200 gb έχουν roll over  οπότε αν δεν σταματήσεις το πακέτο το καλοκαίρι που ίσως έχει όπως πέρσι 3 μηνες απεριόριστα με 20 ευρω μαζέυεις ακόμα περισσότερα.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Γιατί όμως είναι πάρα πολύ κακό;

Γιατί δε θα μπορεί κάποιος να βγαίνει, να κάνει shake it,cashback και να ξαναμπαίνει όποτε θέλει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Γιατί δε θα μπορεί κάποιος να βγαίνει, να κάνει shake it,cashback και να ξαναμπαίνει όποτε θέλει.

Ναι έχεις δίκιο..

Εγώ το cashback το είχα για απλή συντήρηση αριθμού που δεν έχει νόημα να είσαι liquid. Το shake it όμως είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλά μωρέ , δεν μπορουμε να τα πούμε όλα 🙂 κάτσε να δουμε αν ισχύει πρώτα ... Πρίν κάτι μήνες σου έστελναν αντίγραφο στο εμαιλ , αν μπορέσεις τέλος πάντων να το βρείς βάλε την συζήτηση,  μπορεί να καταλάβουμε αν ο υπάλληλος είναι ενημερωμένος ή ο κλασικός .

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση ενδιαφερομένων: Και στο φοιτητικό CU Liquid, εμφανίζονται πλέον στις προσφορές και τα 50Gb FREE data in campus.

Screenshot_20230331-123559_My CU.jpg

ΥΓ: Δεν προσμετρώνται ωστόσο στην ένδειξη της γραμμής συνόλου (προφανώς για να μη δημιουργείται στρεβλή εικόνα διαθεσίμων).

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν ανάλογες χαμηλές τιμές και για διεθνείς κλήσεις ε;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που ίσως φαντάζει λίγο χαζή! Σκέφτομαι το επόμενο διάστημα να κάνω Liquid τα δυο νούμερα των παιδιών μου (τώρα ενεργοποιώ το combo M). Τα παιδιά δεν μιλάνε πολύ αλλά ώρες ώρες χρησιμοποιούν data, περίπου 2-3 gb ανά μήνα. Σκέφτομαι σε πρώτη φάση να δηλώσω ανανέωση 8€. Αν μετά δω ότι δε φτάνει είναι εύκολο να πάω στα 12€;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Titarasaudi said:

Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που ίσως φαντάζει λίγο χαζή! Σκέφτομαι το επόμενο διάστημα να κάνω Liquid τα δυο νούμερα των παιδιών μου (τώρα ενεργοποιώ το combo M). Τα παιδιά δεν μιλάνε πολύ αλλά ώρες ώρες χρησιμοποιούν data, περίπου 2-3 gb ανά μήνα. Σκέφτομαι σε πρώτη φάση να δηλώσω ανανέωση 8€. Αν μετά δω ότι δε φτάνει είναι εύκολο να πάω στα 12€;

Δεν είναι χαζή η ερώτηση λογική είναι.. είναι πολύ εύκολο να αλλάξεις όποια στιγμή θέλεις τη συνδρομή. Ακόμη μπορείς αν δεις ότι δεν σου αρκεί το υπόλοιπο, να ανανεώσεις πριν την αυτόματη συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι χαζή η ερώτηση λογική είναι.. είναι πολύ εύκολο να αλλάξεις όποια στιγμή θέλεις τη συνδρομή. Ακόμη μπορείς αν δεις ότι δεν σου αρκεί το υπόλοιπο, να ανανεώσεις πριν την αυτόματη συνδρομή.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Ίσως άργησα κιόλας..... αλλά λέω να δοκιμάσω και 'γω το Liquid! Θα το δοκιμάσω πρώτα στα παιδιά και αν το συνηθίσω και δω πως λειτουργεί θα το κάνω και σε μένα και στη σύζυγο. Μια ακόμη ερώτηση! Τα παιδιά έχουν στο CU (από διπλασιασμούς καρτών) περίπου 20-22€, αν γίνουν Liquid αυτά τα χρήματα μπορώ να τα κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Titarasaudi said:


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Ίσως άργησα κιόλας..... αλλά λέω να δοκιμάσω και 'γω το Liquid! Θα το δοκιμάσω πρώτα στα παιδιά και αν το συνηθίσω και δω πως λειτουργεί θα το κάνω και σε μένα και στη σύζυγο. Μια ακόμη ερώτηση! Τα παιδιά έχουν στο CU (από διπλασιασμούς καρτών) περίπου 20-22€, αν γίνουν Liquid αυτά τα χρήματα μπορώ να τα κάνω κάτι;

Μόλις μπεις στο liquid θα ρυθμίσεις τη μπάρα να σε χρεώσει σε έναν μήνα και ουσιαστικά θα τρώει αυτά τα λεφτά που υπάρχουν ήδη στην κάρτα...

Επίσης θα τρώει πάλι από αυτά σε περίπτωση που δεν αρκούν τα 8€ της συνδρομής.

Θα το δεις είναι παιχνιδάκι..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 12:40 ΜΜ, johndouk said:

Προς ενημέρωση ενδιαφερομένων: Και στο φοιτητικό CU Liquid, εμφανίζονται πλέον στις προσφορές και τα 50Gb FREE data in campus.

Screenshot_20230331-123559_My CU.jpg

ΥΓ: Δεν προσμετρώνται ωστόσο στην ένδειξη της γραμμής συνόλου (προφανώς για να μη δημιουργείται στρεβλή εικόνα διαθεσίμων).

(off topic

Πώς παίρνεις screenshot "ολόκληρου" του παραθύρου, χωρίς να περιορίζεσαι από το ορατό μέρος αυτού;)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, user_one said:

(off topic

Πώς παίρνεις screenshot "ολόκληρου" του παραθύρου, χωρίς να περιορίζεσαι από το ορατό μέρος αυτού;)

Samsung screenshot feature:

Screenshot_20230402-013134_My CU.jpg

 

Google "scrolling screenshot"

Screenshot_20230402-014131_Google.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο το πολύ θετικό που μόλις συνειδητοποίησα χάρηκα είναι ότι όποιο πακέτο και να πάρεις, προηγείται του liquid.. ενώ στο απλό cu έπρεπε να προσέχεις χρονικά τις ενεργοποιήσεις για να μην σου τρώει τα rollover..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπεις στο liquid θα ρυθμίσεις τη μπάρα να σε χρεώσει σε έναν μήνα και ουσιαστικά θα τρώει αυτά τα λεφτά που υπάρχουν ήδη στην κάρτα...
Επίσης θα τρώει πάλι από αυτά σε περίπτωση που δεν αρκούν τα 8€ της συνδρομής.
Θα το δεις είναι παιχνιδάκι..

Ευχαριστώ πολύ!
Έχω ακόμη δύο ερωτήσεις!
Στις 13-04-23 ήταν να κάνω τις ανανεώσεις στο combo M των παιδιών. Είναι καλά τότε να κάνω τα νούμερα Liquid;
Και 2ον αν κάτι δε μας βολέψει στο Liquid (λέμε τώρα) επιστρέφουμε εύκολα στο CU που είμαστε τώρα;
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Titarasaudi said:


Ευχαριστώ πολύ!
Έχω ακόμη δύο ερωτήσεις!
Στις 13-04-23 ήταν να κάνω τις ανανεώσεις στο combo M των παιδιών. Είναι καλά τότε να κάνω τα νούμερα Liquid;
Και 2ον αν κάτι δε μας βολέψει στο Liquid (λέμε τώρα) επιστρέφουμε εύκολα στο CU που είμαστε τώρα;

Και τώρα να μπεις στο liquid, θα φάει το πακέτο που έχεις ήδη ενεργοποιημένο και μετά θα ξεκινήσει να τρώει τα λεφτά.

Κατά τα άλλα το να μπεις και να βγεις από το liquid είναι θέμα μερικών λεπτών. Όμως μου είπανε στην εξυπηρέτηση ότι μπορείς να μπεις και να βγεις 2 φορές το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αξιζει το λικουιντ για χρήση περιπου 15-20GB και 800-900 λεπτα το μηνα; Ποσά λεφτά θα χαλάει τον μηνα αυτη η χρήση;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και τώρα να μπεις στο liquid, θα φάει το πακέτο που έχεις ήδη ενεργοποιημένο και μετά θα ξεκινήσει να τρώει τα λεφτά.

Κατά τα άλλα το να μπεις και να βγεις από το liquid είναι θέμα μερικών λεπτών. Όμως μου είπανε στην εξυπηρέτηση ότι μπορείς να μπεις και να βγεις 2 φορές το χρόνο.

Αρα ακυρωνεται η εξυπηρέτηση του big bang ή του cash back (ή και των 2) ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mobileras said:

Αρα ακυρωνεται η εξυπηρέτηση του big bang ή του cash back (ή και των 2) ;

Το big bang λειτουργεί κανονικά στο liquid δεν χρειάζεται να βγεις.. και τα πακέτα του προηγούνται φυσικά από τα € σου.. για το cashback δυσκολεύει η κατάσταση..

41 minutes ago, panos43 said:

Καλησπερα. Αξιζει το λικουιντ για χρήση περιπου 15-20GB και 800-900 λεπτα το μηνα; Ποσά λεφτά θα χαλάει τον μηνα αυτη η χρήση;

Η ομιλία κοστίζει 5€.. με άλλα 10€ παίρνεις τα 200gb από big bang.. αλλά θέλει και 30.000 κρυστάλλους.

Το ίντερνετ χωρίς big bang κοστίζει 25€ τα 20gb.

Φθηνότερα στο liquid δεν γίνεται.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to CU Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...