Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Δεν έχω καταλάβει κάτι. Μπορείς με 12 ευρώ το δίμηνο να έχεις το liquid? Στο site δεν το διευκρινίζει παρά λέει συνδρομή 12 ευρώ το μήνα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν ρυθμίσεις μια μέρα να κάνει ανανέωση π.χ. 12 ευρώ και στην επόμενη προγραμματισμένη ανανέωση έχεις παγωμένη-άδεια κάρτα ή μετακινησεις την ημερομηνία ωστε να μην πραγματοποιηθεί η ανανέωση, ό,τι υπόλοιπο έχει μεινει από το 12αρι που έδωσες μπορείς να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς με τις ίδιες χρεώσεις του liquid. Δεύτερη σερί αποτυχία ανανέωσης για τον οποιοδήποτε λόγο σε πετάει εκτός του προγράμματος οπότε δεν μπορείς να ξεπεράσεις τις 59-60 μερες χωρίς ανανέωση (ασε που και το υπόλοιπο φυσικά θα μηδενίσει)

Link to comment
Share on other sites

Μην μετράτε, μην αλλάζετε μπάρες, μην κάνετε τίποτα.... Εγώ μέτρησα πως τους τελευταίους 3 μήνες με 12ευρη ανανέωση χρειάζομαι το πολύ 5 ευρώ τον μήνα χωρίς καμία υποχώρηση. Έτσι λοιπόν, μόλις γίνει η επόμενη ανανέωση και μου έρθει το μήνυμα χρέωσης της κάρτας μου, το βράδυ κερνάει σουβλάκια η βόντα. Τόσο απλά...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει δοκιμάσει κανείς στο εξωτερικό με roaming? Δουλεύει; Τι χρεώσεις έχει; Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cris4524 said:

Παιδιά το έχει δοκιμάσει κανείς στο εξωτερικό με roaming? Δουλεύει; Τι χρεώσεις έχει; Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης;

Από chat:

Screenshot_20230221-182802_Gallery.jpg

 

Εμπειρία συμφορουμίτη:

https://myphone.gr/forum/topic/196181/?tab=comments#comment-7137486

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Cris4524 said:

Δηλαδή ισχύουν μετά το 1.5€ τα απεριόριστα data την ημέρα?

Δεν το έχει τσεκάρει κανένας από εδω   ... θα είναι τρομερο αν ισχύει όπως λενε (δεν ειδα  κάπου να γράφουν ότι δεν ισχύει ή έχει λιμιτ)  γιατι αν εξαιρέσεις ενα   συμβόλαιο της vodafone καπου 30 ευρω ειναι πολύ σπάνιο το απεριόριστο στην ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2023 at 2:05 ΠΜ, blizard said:

Δεν το έχει τσεκάρει κανένας από εδω   ... θα είναι τρομερο αν ισχύει όπως λενε (δεν ειδα  κάπου να γράφουν ότι δεν ισχύει ή έχει λιμιτ)  γιατι αν εξαιρέσεις ενα   συμβόλαιο της vodafone καπου 30 ευρω ειναι πολύ σπάνιο το απεριόριστο στην ΕΕ.

Ναι ισχύει το ρώτησα στο τσατ.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου αν ισχύει το παρακάτω σενάριο χρήσης:

Μπαίνω liquid.. μαζεύω 50€ σε 5 μήνες.. πριν τραβήξει λεφτά βγαίνω, στέλνω απόδειξη για cashback και ξαναμπαίνω επιλέγοντας ανανέωση σε ένα μήνα... βγαίνω πριν την ανανέωση ανανεώνω με cashback και ξαναμπαίνω... κοκ..

Γίνεται έτσι να παρατείνω το υπόλοιπό μου ως που να τελειώσει;

@blizard

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα μπορείς να κάνεις όταν βγείς κανονικά όπως πριν , με τις αλλαγές δεν χάνεις κάτι δεν αλλάζει τίποτα (τα δώρα του liquid μονο)...  και αυτό που λές (κάθε 2 μηνες με αλλαγή της μπάρας δεν είναι ανάγκη κάθε μήνα) και γενικά τα πάντα

Με εξαίρεση αν σου κολλήσει όπως του bbbb - δεν ξέρω τι έγινε εκει και αν του το έφτιαξαν

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα μπορείς να κάνεις όταν βγείς κανονικά όπως πριν , με τις αλλαγές δεν χάνεις κάτι δεν αλλάζει τίποτα (τα δώρα του liquid μονο)...  και αυτό που λές (κάθε 2 μηνες με αλλαγή της μπάρας δεν είναι ανάγκη κάθε μήνα) και γενικά τα πάντα
Με εξαίρεση αν σου κολλήσει όπως του bbbb - δεν ξέρω τι έγινε εκει και αν του το έφτιαξαν
Οχι ακομη κολλημενο ειναι
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ όταν είσαι liquid, μπορείς να logάρεις στο site του CU κανονικά; Το ρωτάω επειδή δεν μπορείς να κάνεις τη "μετατροπή" στο site.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπαίνεις στο site του CU, μόνο μέσω της εφαρμογής γίνονται οι όποιες επιλογές.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Οχι ακομη κολλημενο ειναι

Σε έχουν στη αναμονή για να ανακαλύψουν τη φταίει και να το φτιάξουν για όλους η σε ξέχασαν 😉  

Σου έχει κολλήσει και η μπάρα η μόνο η έξοδος ? δοκίμασες να την αλλάξεις, να σβήσεις κάρτες , να βάλεις παλαιότερες version (είδα 5-6  cu app !! σε 3 μήνες) κλπ μπας τους βοηθήσεις να κάνουν την δουλειά τους ? ευτυχώς δεν κόλλησες εκτός  , αλλά είναι ενοχλητικό οτι μπορεί να συμβεί κάτι τετοιο για τοσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, vassar said:

Όχι δεν μπαίνεις στο site του CU, μόνο μέσω της εφαρμογής γίνονται οι όποιες επιλογές.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οκ, εφόσον γίνεις liquid, μπορείς να logάρεις στο site; Το ρωτάω γιατί θέλω να ελέγχω τα τηλέφωνα των γονιών μου...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Οκ, εφόσον γίνεις liquid, μπορείς να logάρεις στο site; Το ρωτάω γιατί θέλω να ελέγχω τα τηλέφωνα των γονιών μου...

Αν τα credentials που θα χρησιμοποιήσεις ανήκουν σε Liquid και επιχειρήσεις να συνδεθείς σε web ή vodafone app, θα σου βγάλει μήνυμα ότι είσαι Liquid και ότι μπορείς να συνδεθείς μόνο με το CU app (open).

Τα λοιπά παίζουν κατά τα γνωστά. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, blizard said:

Σε έχουν στη αναμονή για να ανακαλύψουν τη φταίει και να το φτιάξουν για όλους η σε ξέχασαν 😉  

Σου έχει κολλήσει και η μπάρα η μόνο η έξοδος ? δοκίμασες να την αλλάξεις, να σβήσεις κάρτες , να βάλεις παλαιότερες version (είδα 5-6  cu app !! σε 3 μήνες) κλπ μπας τους βοηθήσεις να κάνουν την δουλειά τους ? ευτυχώς δεν κόλλησες εκτός  , αλλά είναι ενοχλητικό οτι μπορεί να συμβεί κάτι τετοιο για τοσο καιρό.

Δεν ξέρω αν συνεχίζουν να το ψάχνουν. Δεν έχω καν μπάρα μέσα στο cu app. δεν έχω ούτε και τα κανονικά πακέτα μόνο του bb εμφανίζονται. Την κάρτα μου την έσβησα απο τον λογαριασμό μου. Στο cu app έχω το banner που μου λέει αν θέλω να μπω στο liquid. Οσες φορές και αν δοκίμασα να μπω, μετά απο λίγο έρχεται sms "δεν ειναι εφικτή η ενεργοποίηση του πακέτου. επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών"

Με λίγα λόγια.. Είναι ο,τι καλύτερο έχει συμβεί.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bbbb said:

Δεν ξέρω αν συνεχίζουν να το ψάχνουν. Δεν έχω καν μπάρα μέσα στο cu app. δεν έχω ούτε και τα κανονικά πακέτα μόνο του bb εμφανίζονται. Την κάρτα μου την έσβησα απο τον λογαριασμό μου. Στο cu app έχω το banner που μου λέει αν θέλω να μπω στο liquid. Οσες φορές και αν δοκίμασα να μπω, μετά απο λίγο έρχεται sms "δεν ειναι εφικτή η ενεργοποίηση του πακέτου. επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών"

Με λίγα λόγια.. Είναι ο,τι καλύτερο έχει συμβεί.

Pioneer! 😜

Το χρηματικό υπόλοιπο μειώνεται με τη χρήση ή έχει κολλήσει κι αυτό;... (θυμάμαι κάπου είχες γράψει ότι δεν σε χαλάει.)

Βγήκες απ'το grid! 😎

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, johndouk said:

Pioneer! 😜

Το χρηματικό υπόλοιπο μειώνεται με τη χρήση ή έχει κολλήσει κι αυτό;... (θυμάμαι κάπου είχες γράψει ότι δεν σε χαλάει.)

Βγήκες απ'το grid! 😎

Το χρηματικό υπόλοιπο μειώνεται με χρεώσεις liquid. Επίσης καλώντας στο 1252 λέει ότι είμαι liquid. Next step σε λίγες ημέρες που θα βάλω 15αρα ανανέωση χειροκίνητα (έτσι και αλλιώς δεν γίνεται αλλιώς) αν θα μου δώσει και την απεριόριστη ομιλία και αν θα μπορώ να κάνω και smart pocket κουπόνι..

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bbbb said:

Στο cu app έχω το banner που μου λέει αν θέλω να μπω στο liquid.

Χμ... Στο vodafone app σ'αφήνει να συνδεθείς; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, johndouk said:

Χμ... Στο vodafone app σ'αφήνει να συνδεθείς; 

Κανονικότατα. Μέσω αυτού έσβησα την κάρτα μου. Περιμένετε κάνα ενάμιση μήνα ακόμη που θα έχει περάσει σίγουρα 2μηνο που δε θα έχει βρει κάρτα να με χρεώσει αυτόματα και αν δε με πετάξει έξω κτλ.. Και θα παρακαλάτε να σας κολλήσει και εσάς! 😂

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Κανονικότατα. Μέσω αυτού έσβησα την κάρτα μου.

Και υβριδικός CU / CU LIQUID! 😎

Εκεί δεν σου δίνει πρόσβαση σε CU πακέτα;

Όχι ότι συμφέρει κιόλας, λέμε τώρα...

Αλλά αν κάνεις ανανέωση από εκεί, μήπως σου δώσει cu shake...

5 minutes ago, bbbb said:

Περιμένετε κάνα ενάμιση μήνα ακόμη που θα έχει περάσει σίγουρα 2μηνο που δε θα έχει βρει κάρτα να με χρεώσει αυτόματα και αν δε με πετάξει έξω κτλ.. Και θα παρακαλάτε να σας κολλήσει και εσάς! 😂

Δεν σε λυπόμαστε! 👍😉

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, johndouk said:

Και υβριδικός CU / CU LIQUID! 😎

Εκεί δεν σου δίνει πρόσβαση σε CU πακέτα;

Όχι ότι συμφέρει κιόλας, λέμε τώρα...

Αλλά αν κάνεις ανανέωση από εκεί, μήπως σου δώσει cu shake...

Δεν σε λυπόμαστε! 👍😉

Οχι δεν δίνει πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Θα τους ζητήσεις ομως από το chat να σου δώσουν κάποιο δώρο το κάνουν έυκολα  ...  σε εμενα ειχε κολλήσει μια μέρα η ανανέωση τους και δεν εμφάνιζε τα λεφτά που έβαλα , και επειδή το έκανα 2 φορές με γέμισαν gb χωρίς καν να τους ζητήσω ! απλά ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα . Εχεις την αιτιολογία της βλάβη και τα δωρεάν απεριόριστα που δεν θα πάρεις ... αν σου προσθέσουν  gb στο just surf θα είναι μια χαρα, 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, blizard said:

Θα τους ζητήσεις ομως από το chat να σου δώσουν κάποιο δώρο το κάνουν έυκολα  ...  σε εμενα ειχε κολλήσει μια μέρα η ανανέωση τους και δεν εμφάνιζε τα λεφτά που έβαλα , και επειδή το έκανα 2 φορές με γέμισαν gb χωρίς καν να τους ζητήσω ! απλά ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα . Εχεις την αιτιολογία της βλάβη και τα δωρεάν απεριόριστα που δεν θα πάρεις ... αν σου προσθέσουν  gb στο just surf θα είναι μια χαρα, 

Ρεεε συ, μη τα θέλουμε όλα δικά μας.

ΑΣ "κάτσει εκεί" "κολλημένος" και 1 χαρά: Άντε και στα δικά μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to CU Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...