Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω τη παρεα!

 

Ειμαι σε καρτοκινητο whats up φοιτητικο (8.5 ευρω καθε μηνα 1200 λεπτα+1200sms+5gb ).Διαβαζω για το Liguid αλλα μπερδευτηκα...με λιγα λογια με συμφερει ??

Aπο data αξιζει?

 

"

Μπορώ να φάω όλο μου το υπόλοιπο σε μία μέρα;

Όχι δεν μπορείς! Κάθε μέρα μπορείς να καταναλώσεις μέχρι και 1,5€ από το υπόλοιπό σου. Όταν φας 1,5€ από το υπόλοιπο σου σταματάς να χρεώνεσαι και ότι κάνεις μέχρι και τις 23:59 της ίδιας μέρας είναι δωρεάν! Αυτό σημαίνει ότι αν το υπόλοιπο σου είναι 10€, και φας 1,5€ από την κάρτα σου μιλώντας στο τηλέφωνο, στέλνοντας μηνύματα ή σερφάροντας τότε το υπόλοιπο σου θα γίνει 8,5€ και μετά θα σταματήσεις να χρεώνεσαι και όσο και αν μιλήσεις, σερφάρεις και στέλνεις SMS μέχρι και το τέλος της μέρας."

 

Αν περασω το 1,5 ευρω της ημερας σε data μετα ειναι δωρεαν το ιντερνετ?

 

Edited by gate6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι αν μια ημέρα φτάσεις 1,5€ τότε είναι απεριόριστα μέχρι τις 23.59 της ίδιας ημέρας. Κατα τα άλλα πρέπει να δεις τι καταναλώνεις από τις τωρινές σου παροχές. Πόσα χρήματα θες να βάζεις το μήνα? Απο αυτά που σου δίνει τώρα το φοιτητικό τι καταναλώνεις κάθε μήνα? Και επίσης στα σημεια που βρίσκεσαι να σε καλύπτει το internet της vodafone

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Just now, bbbb said:

Ναι αν μια ημέρα φτάσεις 1,5€ τότε είναι απεριόριστα μέχρι τις 23.59 της ίδιας ημέρας. Κατα τα άλλα πρέπει να δεις τι καταναλώνεις από τις τωρινές σου παροχές. Πόσα χρήματα θες να βάζεις το μήνα? Απο αυτά που σου δίνει τώρα το φοιτητικό τι καταναλώνεις κάθε μήνα?

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.....Τερματιζω τα data στο 10ημερο 🙂 χρονο ομιλιας γυρω στα 300 λεπτα και γυρω στα 50 sms.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gate6 said:

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.....Τερματιζω τα data στο 10ημερο 🙂 χρονο ομιλιας γυρω στα 300 λεπτα και γυρω στα 50 sms.

Οπότε για τις επόμενες 20 ημέρες του μήνα,μένεις χωρίς data?

Link to comment
Share on other sites

Just now, bbbb said:

Οπότε για τις επόμενες 20 ημέρες του μήνα,μένεις χωρίς data?

Ποτε βαζω καρτα ...ποτε υπαρχει προσφορα...ποτε κανω λιγο οικονομια....

Link to comment
Share on other sites

Εάν το κάνεις liquid (και όχι, δε λέγεται liguid) να ξέρεις ότι δε θα μπορείς να βάζεις το φοιτητικό πακέτο με 8,5Ε, αλλά θα έχεις τις χαμηλότατες χρεώσεις 0,0065Ε ανά λεπτό (ή sms). Θα μπορείς κάθε 2 μήνες να μεταφέρεις 1 μήνα αργότερα τη μπάρα ημερομηνίας της συνδρομής που θα επιλέξεις (από 12Ε και άνω) , και αυτό να το κάνεις κάθε 2 μήνες, ώστε να πληρώνεις όπως κάθε 2 μήνες όπως ισχύει και τώρα για τη διάρκεια ισχύος υπολοίπου των ευρώ στο κανονικό CU.

Για τα data στο φοιτητικό σου θα μπορείς να ενεργοποιείς πακέτα μέσω του app CU Big Bang με "χτύπημα" κρυστάλλων:

 

Screenshot_20230313-152518.png

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, gate6 said:

Ποτε βαζω καρτα ...ποτε υπαρχει προσφορα...ποτε κανω λιγο οικονομια....

Στο liquid η χαμηλότερη αυτόματη ανανέωση ειναι στα 12€. Αν δεν κάνεις χρήση του gov για τους μέχρι των 29 ετων τότε με αυτη την αυτόματη ανανέωση των 12€ θα σου μένουν στην κάρτα 10,91€. Τώρα σε ότι αφορά την χρήση σου.. Για 300 κλήσεις του ενός λεπτού (η χρέωση στο liquid είναι 1') θα ξοδέψεις 1,95€ και για 50sms 0,325€.  Ετσι με το υπόλοιπο 8,6 περιπου που περισσεύει έχεις κάπου 7,1gb για έναν μήνα. Αν το ρυθμίσεις στα 15€ αυτόματη ανανέωση το Liquid τότε σου δίνει δώρο απεριόριστη ομιλία και έχεις 13,63€ για mb και sms. Από αυτά αν σου περισσεύει κάποιο ποσό το μήνα (μετά τον πρώτο μήνα δωρεάν) αυτό είτε θα μεταφέρεται στον επόμενο μήνα, είτε μπορείς ένα μέρος αυτού να το εξαργυρώνεις σε κουπόνια στο smart pocket πχ e-food και άλλες επιχειρήσεις που συμμετέχουν στο smart pocket

Συν αυτά που γράφει ο Pppe για το bigbang κτλ

Link to comment
Share on other sites

Με 6,5Ε μπορεί να βάζει το Student month που δίνει 30GB και κατά περιόδους γίνεται unlimited data (με 6,5Ε) από το Big Bang app (+ ελάχιστους κρυστάλους).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις!!

Μια ερώτηση.... 

Διάβασα πως αν βγεις και ξαναμπείς στο συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορώ να τ κάνω ελεύθερα και να παίρνω δώρο τ μήνα? 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αλλά όπως σου είπαν τα παιδιά έχεις 2 τρομερές επιλογές για data από το big bang και δεν εχεις αναγκη να βγαίνεις  ...  αν είσαι κάτω των 30 με κάρτα νέων (10 το χρονο) σου δίνει κάθε μήνα με 12 ευρω που βάζεις  και αλλα 10 ευρω για να έχεις τα πάντα και θα σου περισέυουν κιόλας  . Μπορείς να αγοράσεις σουβλάκια από e-food με ότι περισέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω διαβάσει ολο το θέμα εχω καταλάβει πάνω κάτω πως δουλεύει αλλά θα ηθελα την γνώμη σας. Ταρίφας στο επάγγελμα αρα χρειαζόμαστε αρκετή ομιλία και δεδομένα. Sms ελάχιστα το μήνα. Πάνω από 29 ετών και εχουμε και λέμε. Μέχρι πριν 2 μήνες και για αρκετο καιρό ανανέωνα on line με 12 ευρώ και επαιρνα το Combo με τα 10.90. Πάντα με εγκράτεια στα mb για να μην εχω θέμα. Από ομιλία είχα μαζέψει αρκετά με μεταφορά υπόλοιπων ομιλίας αλλά σιγά σιγά εξανεμίστηκαν. Είναι και 3 λεπτά βλέπετε. Τώρα εδώ και δυο μήνες κάνω on line ανανέωση με 15 και παίρνω απεριόριστη ομιλία και οτι δίνει από ιντερνέτ. Νομίζω οτι γύρω στα 700 λεπτά μονόλεπτά θα μου ηταν υπέρ αρκετά και ιντερνέτ οσο περισσοτερο τόσο καλύτερό. Επίσης υπάρχουν και περίπου 200000 κρύσταλλοί από συλλογή χρόνων και πλέον παίζω σπάνια έως καθόλου. Μαζεύω μόνο τους καθημερινούς. Τέλος μου ηρθε προσφορά για κάρτοπρόγραμμα με 13.67 για 12 μήνες συν την αύξηση για τους επόμενους δίνοντάς μου απεριόριστη ομιλία 600 μηνύματα 8 gb συν τα 100 για 12 μήνες. Και ερωτώ υστέρα από το σεντόνι champions league προς πάσα κατεύθυνση τι με συμφέρει περισσοτερο να κάνω; ποιες είναι οι γνώμες σας; ευχαριστώ και συγνώμη για το μέγεθος του κείμενου μου!


Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, astronaytis said:

Καλησπέρα παιδιά. Εχω διαβάσει ολο το θέμα εχω καταλάβει πάνω κάτω πως δουλεύει αλλά θα ηθελα την γνώμη σας. Ταρίφας στο επάγγελμα αρα χρειαζόμαστε αρκετή ομιλία και δεδομένα. Sms ελάχιστα το μήνα. Πάνω από 29 ετών και εχουμε και λέμε. Μέχρι πριν 2 μήνες και για αρκετο καιρό ανανέωνα on line με 12 ευρώ και επαιρνα το Combo με τα 10.90. Πάντα με εγκράτεια στα mb για να μην εχω θέμα. Από ομιλία είχα μαζέψει αρκετά με μεταφορά υπόλοιπων ομιλίας αλλά σιγά σιγά εξανεμίστηκαν. Είναι και 3 λεπτά βλέπετε. Τώρα εδώ και δυο μήνες κάνω on line ανανέωση με 15 και παίρνω απεριόριστη ομιλία και οτι δίνει από ιντερνέτ. Νομίζω οτι γύρω στα 700 λεπτά μονόλεπτά θα μου ηταν υπέρ αρκετά και ιντερνέτ οσο περισσοτερο τόσο καλύτερό. Επίσης υπάρχουν και περίπου 200000 κρύσταλλοί από συλλογή χρόνων και πλέον παίζω σπάνια έως καθόλου. Μαζεύω μόνο τους καθημερινούς. Τέλος μου ηρθε προσφορά για κάρτοπρόγραμμα με 13.67 για 12 μήνες συν την αύξηση για τους επόμενους δίνοντάς μου απεριόριστη ομιλία 600 μηνύματα 8 gb συν τα 100 για 12 μήνες. Και ερωτώ υστέρα από το σεντόνι champions league προς πάσα κατεύθυνση τι με συμφέρει περισσοτερο να κάνω; ποιες είναι οι γνώμες σας; ευχαριστώ και συγνώμη για το μέγεθος του κείμενου μου!


Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ίντερνετ: 200gb με 10ε και 30.000 κρυστάλλους

Ομιλία: απεριόριστα με 15ε οποιουδήποτε καρτοκινητου ή liquid. 

Κανα 30αρι μέσα στο νερό για καρτοκινητή, αλλιώς για πιο φτηνά το συμβόλαιο της νοβα με 15ε που δίνει όλα απεριόριστα και να πεφτει κόφτης στο απεριοριστο ίντερνετ μετά την κατανάλωση 2gb.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, astronaytis said:

 Επίσης υπάρχουν και περίπου 200000 κρύσταλλοί από συλλογή χρόνων και πλέον παίζω σπάνια έως καθόλου. Μαζεύω μόνο τους καθημερινούς. Τέλος μου ηρθε προσφορά για κάρτοπρόγραμμα με 13.67 για 12 μήνες συν την αύξηση για τους επόμενους δίνοντάς μου απεριόριστη ομιλία 600 μηνύματα 8 gb συν τα 100 για 12 μήνες. 

Οσο έχεις την προσφορά η  ομιλία είναι τζαμπα , μετά θα πρέπει να δίνεις κάπου 5 ευρω όπως καταλαβα για 750 λεπτά ...  από ιντερνετ ο συνδιασμός BB και καλοκαιρινές προσφορές απεριόριστων θα σου δίνει ιντερνετ για ένα χρόνο περίπου απλά με τους λιγους πόντους που μαζέυεις τώρα και νομίζω θα βγεί και ίδια η τιμη με το καρτοσυμβόλαιο τελικά   κάπου 14 ευρω το μηνα δλδ , 

 Πέρα από αυτό το  liquid έχει χρέωση 1.2 ευρω το gb (εκτός αν μπαινοβγαίνεις για κάτι επιπλέον)  υπολόγισε τα  . το απεριόριστο της nova ειναι στα 384kbps οριο που δε εχω εμπειρία αν ειναι πλήρως και σωστα  λειτουργικό για τα απλά πράγματα έστω και σε δεσμέυει 2 χρόνια  

 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, astronaytis said:

Καλησπέρα παιδιά. Εχω διαβάσει ολο το θέμα εχω καταλάβει πάνω κάτω πως δουλεύει αλλά θα ηθελα την γνώμη σας. Ταρίφας στο επάγγελμα αρα χρειαζόμαστε αρκετή ομιλία και δεδομένα. Sms ελάχιστα το μήνα. Πάνω από 29 ετών και εχουμε και λέμε. Μέχρι πριν 2 μήνες και για αρκετο καιρό ανανέωνα on line με 12 ευρώ και επαιρνα το Combo με τα 10.90. Πάντα με εγκράτεια στα mb για να μην εχω θέμα. Από ομιλία είχα μαζέψει αρκετά με μεταφορά υπόλοιπων ομιλίας αλλά σιγά σιγά εξανεμίστηκαν. Είναι και 3 λεπτά βλέπετε. Τώρα εδώ και δυο μήνες κάνω on line ανανέωση με 15 και παίρνω απεριόριστη ομιλία και οτι δίνει από ιντερνέτ. Νομίζω οτι γύρω στα 700 λεπτά μονόλεπτά θα μου ηταν υπέρ αρκετά και ιντερνέτ οσο περισσοτερο τόσο καλύτερό. Επίσης υπάρχουν και περίπου 200000 κρύσταλλοί από συλλογή χρόνων και πλέον παίζω σπάνια έως καθόλου. Μαζεύω μόνο τους καθημερινούς. Τέλος μου ηρθε προσφορά για κάρτοπρόγραμμα με 13.67 για 12 μήνες συν την αύξηση για τους επόμενους δίνοντάς μου απεριόριστη ομιλία 600 μηνύματα 8 gb συν τα 100 για 12 μήνες. Και ερωτώ υστέρα από το σεντόνι champions league προς πάσα κατεύθυνση τι με συμφέρει περισσοτερο να κάνω; ποιες είναι οι γνώμες σας; ευχαριστώ και συγνώμη για το μέγεθος του κείμενου μου!


Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το πακέτο combo M ανακοινωσαν ότι καταργείται. Αφού ηδη βάζεις 15€ ξεκάθαρα liquid. Με την 15αρα αυτοματη ανανεωση του liquid θα έχεις απεριόριστη ομιλία, με τα 10€ θα αγοράζεις τα 200gb του bigbang και θα σου περισσεύουν 3,63€ για sms. Απο την στιγμή που ήδη έχεις αποθεμα κρυστάλλων, συμφέρει 100% αυτη η λύση. Μην ασχολείσαι άλλο με τα combo. 15αρα στο Liquid και τέλος..

31 minutes ago, Mobileras said:

Ίντερνετ: 200gb με 10ε και 30.000 κρυστάλλους

Ομιλία: απεριόριστα με 15ε οποιουδήποτε καρτοκινητου ή liquid. 

Κανα 30αρι μέσα στο νερό για καρτοκινητή, αλλιώς για πιο φτηνά το συμβόλαιο της νοβα με 15ε που δίνει όλα απεριόριστα και να πεφτει κόφτης στο απεριοριστο ίντερνετ μετά την κατανάλωση 2gb.

15αρι όλα μαζι. 200gb απο το bigbang εφοσον φυσικά υπάρχουν οι κρύσταλλοι για πολλους ειναι σαν απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο θα κρατήσει η προσφορά των δωρεάν λεπτών ομιλίας με τα 15 ευρώ ανανέωση; το λέω μήπως συμφέρει το κάρτοπρόγραμμα στην τιμή των 13.67. Δεν είχα ψαχτει με ολο αυτό τόσο καιρό και επειδή ξέρω οτι θα καταργηθεί το combo m για αυτό αρχισα να ψάχνω

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι: Δεν ξέρουμε για πόσο θα έχουν στο liquid την unlimited ομιλία για επιλεγμένη συνδρομή >=15Ε. Όπως αναμένουμε από όποιον μεταφέρει τη μπάρα ημερομηνίας κάθε 2 μήνες για ακόμα 30 μέρες μετά εάν του δίνει την unlimited ομιλία κάθε 2ο μήνα, εφόσον πληρώνει την συνδρομή >=15Ε κάθε 2 μήνες που διαρκεί το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bbbb said:

15αρι όλα μαζι. 200gb απο το bigbang εφοσον φυσικά υπάρχουν οι κρύσταλλοι για πολλους ειναι σαν απεριόριστα.

Έχεις δίκιο. Για να παρει κάποιοςbig bang χρειάζεται να μπαινοβγαίνει liquid-cu-liquid;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, astronaytis said:

Ξέρουμε πόσο θα κρατήσει η προσφορά των δωρεάν λεπτών ομιλίας με τα 15 ευρώ ανανέωση; το λέω μήπως συμφέρει το κάρτοπρόγραμμα στην τιμή των 13.67. Δεν είχα ψαχτει με ολο αυτό τόσο καιρό και επειδή ξέρω οτι θα καταργηθεί το combo m για αυτό αρχισα να ψάχνω

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

7 minutes ago, Mobileras said:

Έχεις δίκιο. Για να παρει κάποιοςbig bang χρειάζεται να μπαινοβγαίνει liquid-cu-liquid;

Οχι, δε χρειάζεται να μπαινοβγαινεις. To αγοράζεις κανονικά με τα χρήματα της αυτόματης ανανέωσης. Ειναι απλά ό,τι καλύτερο υπάρχει σήμερα στην κινητή τηλεφωνία της Ελλάδας! Με 15€ απεριόριστη ομιλία,15' λεπτά χρόνου την εβδομάδα για το bigbang, για όποιον θέλει, έχει ό,τι περισσότερο μπορεί να πάρει σε παροχές σήμερα (μη κουτσουρεμένες -->δηλαδή όχι ταχύτητα της πλάκας μετά τα 2gb) που μιλάμε στην κινητή τηλεφωνία της Ελλάδας. Kαι με δυνατότητα όταν σου περισσέψει πχ απο τον 3ο-4ο μήνα αν έχεις υπόλοιπο να το εξαργυρώνεις σε προϊόντα. Για όσο θα ισχύει όλο αυτό, δεν έχει απλά ανταγωνισμό

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρούμε ότι με τα 15€ η απεριόριστη ομιλία είναι προσφορά και όχι κάτι μόνιμο;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vassar said:

Γιατί θεωρούμε ότι με τα 15€ η απεριόριστη ομιλία είναι προσφορά και όχι κάτι μόνιμο;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

έτσι γράφει στο σάιτ τους. προσφορά. μέχρι πότε, άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με επιλεγμένη συνδρομή 15Ε (και άνω) έχει κανείς στο liquid:

1) Και unlimited ομιλία

2) Και τα 13,63Ε (μετά την αφαίρεση φόρου κινητής για >29 ετών) να τα χρησιμοποιήσει όπου θέλει, πχ:

      α) για Big Bang πακέτο 200GB (με -10Ε από τα παραπάνω)

      β) για Smart Pocket κουπόνι για αγορές από supermarket ή το e-food.

 

Επιπλέο με χρέωση 0,0065Ε ανά sms!!

Όλα τα παραπανώ με 15Ε συνδρομή: Είναι δυνατόν να ισχύει για πολύ καιρό; Υπάρχει ανταγωνιστικό προϊόν στην ελληνική αγορά καρτοκινητής; Δε λέμε για λαγούς 13Ε για 2GB και μετά να σεεεεερνεεεεται.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vassar said:

Γιατί θεωρούμε ότι με τα 15€ η απεριόριστη ομιλία είναι προσφορά και όχι κάτι μόνιμο;

Πολύ σωστό ερώτημα!

29 minutes ago, Alexandros201285 said:

έτσι γράφει στο σάιτ τους. προσφορά. μέχρι πότε, άγνωστο.

Πού λέει στο σάιτ τους για προσφορά; 🤔 Αντιθέτως, αναφέρεται σαν κανονικό χαρακτηριστικό του πακέτου, όχι σαν προσωρινή προσφορά.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/liquid/

Screenshot_20230313-232241_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johndouk said:

Πολύ σωστό ερώτημα!

Πού λέει στο σάιτ τους για προσφορά; 🤔 Αντιθέτως, αναφέρεται σαν κανονικό χαρακτηριστικό του πακέτου, όχι σαν προσωρινή προσφορά.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/liquid/

Screenshot_20230313-232241_Chrome.jpg

κατέβα λίγο πιο κάτω στο σημείο που αναγράφει τις τιμές συνδρομής. πχ 12€ 13€ 15€ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to CU Liquid

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...