Jump to content

Xiaomi 12T Pro


greg2310
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κι εγω αυτη την απορια, υπαρχουν ηδη αρκετοι χρηστες με αυτο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, MAO-MAO said:

Ψάχνω για  θήκη κ τζαμακι αλλά οι επιλογές είναι μετρημένες στα δάχτυλα.του ενός χεριού.

Εγω πηρα nillkin cam cover θηκη..πολυ καλη.  Απλα εχει δια φορετικο μοντελο για το 12χ και διαφορετικο για το 12χ pro ..τζαμακι πηγα και μου εβαλαν ενα που να ταιριάζει στις διαστασεις 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, greg2310 said:

Εγω πηρα nillkin cam cover θηκη..πολυ καλη.  Απλα εχει δια φορετικο μοντελο για το 12χ και διαφορετικο για το 12χ pro ..τζαμακι πηγα και μου εβαλαν ενα που να ταιριάζει στις διαστασεις 

12T και 12T pro εννοείς φαντάζομαι, τυπογραφικό λάθος. Η θηκη ειναι αυτη με το πορτακι στην καμερα?

Edited by MAO-MAO
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi 12T Pro
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Εγώ κάτοχος mi 11 και σκέφτομαι να πάω σε 12 Τ pro αλλά δεν νομίζω ν είναι μεγάλες οι διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω να πω ειναι πως ο 8gen + 1 ειναι οτι πιο γρήγορο κυκλοφορει σε android αυτη τη στιγμη ,πολυ κρυο και πολυ καλη καταναλωση στην μπαταρία λογω κατασκευης tsmc..οθονη πολυ καλη ,καμερα κυρια δυνατη που πιστευω θα βελτιωθει κ αλλο με αναβαθμισεις...εγω απο κινητο με 888 που ειχα ειδα μεγαλη διαφορα...  

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, greg2310 said:

Αυτο που εχω να πω ειναι πως ο 8gen + 1 ειναι οτι πιο γρήγορο κυκλοφορει σε android αυτη τη στιγμη ,πολυ κρυο και πολυ καλη καταναλωση στην μπαταρία λογω κατασκευης tsmc..οθονη πολυ καλη ,καμερα κυρια δυνατη που πιστευω θα βελτιωθει κ αλλο με αναβαθμισεις...εγω απο κινητο με 888 που ειχα ειδα μεγαλη διαφορα...  

Ετσι,την φορτιση που τη πας ...σφαιρα.Η καμερα? αν ξερεις να κανεις και καμια ρυθμιση πεταει! και χωρις παλι τελεια.Αντε μιας και τσουλαει το θεμα,ας πουμε διαφορα.Πχ γραμματοσειρες ελληνικες βρηκατε καποιες?εγω εχω,Cool Jazz,Comic Sans,Rosemary.Αν εχετε προτασεις...

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Με gcam βραδυ εχει πολυ καλα αποτελεσματα...τη μερα και βιντεο στοκ...

Για gcam δειτε τη τελευταια του bsg..αν καποιος θελει εχω και συνδιασμο gcm xml...

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι,την φορτιση που τη πας ...σφαιρα.Η καμερα? αν ξερεις να κανεις και καμια ρυθμιση πεταει! και χωρις παλι τελεια.Αντε μιας και τσουλαει το θεμα,ας πουμε διαφορα.Πχ γραμματοσειρες ελληνικες βρηκατε καποιες?εγω εχω,Cool Jazz,Comic Sans,Rosemary.Αν εχετε προτασεις...
μπορείς να αλλάξεις γραμματοσειρά σε xiaomi; δεν το θυμάμαι που είχα παλιά. καλό
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,εχει καποιος αλλος θεμα με τις ειδοποιησεις?οποτε θελουν ερχονται...Πχ. στο messenger ,μπαινω στην εφαρμογη και βλεπω οτι εχω μην. αλλα το τηλ δεν τις δειχνει,ενω εχω auto start την εφαρμογη και επισης να μην την κλεινει η μπαταρια.Χρειαζεται κατι αλλο?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα του messenger όχι της συσκευής. Έχει παρατηρηθεί σε συσκευές από όλες τις μάρκες και όχι μόνο στο android αλλά και στο IOS. Είναι περίπου 3 εβδομάδες που συμβαίνει, τουλάχιστον σε μένα αλλά και σε πολλούς άλλους που το έχουμε συζητήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, greg2310 said:

Πως τα παει ..ειδες πουθενα διαφορά?

Kαλημερα,νομιζω ενα κλικ πιο γρηγορο το τηλ. και καποια πραγματακια που εχουν προσθεσει στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ήρθε το update την Παρασκευή 14.0.6.0 με security patch 12/01/23. Σίγουρα φαίνεται πιο σβέλτο και από διαχείριση μπαταρίας μια χαρά. (Φόρτιση μετά το update και μέχρι 8% είδα 7:17h screen time με 5g και WiFi μόνιμα ανοιχτά, αρκετές κλήσεις, browsing,fb και αρκετά videocall). Δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχουν ακόμα τα super icon αλλά ούτε ο updated file manager. Ελπίζω να έρθουν σύντομα στο επόμενο update. Screenshot_2023-02-10-14-10-39-661_com.android.updater.thumb.jpg.479cb951796f2bbedc0f11178534730b.jpgScreenshot_2023-02-13-08-11-01-899_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.3f431b2d8fb2c913a67b4b20771d1c5a.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδες...ειμαι σε μεγαλο δίλημμα....one plus 10T η το Xiaomi? δν με ενδιαφερουν οι κάμερες...με ενδιαφερει πιο πολυ η μπαταρια και οι επιδόσεις... τώρα ειμαι με 870 Snapdragon...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2023 at 7:20 ΜΜ, kommatias_3 said:

καλησπέρα παιδες...ειμαι σε μεγαλο δίλημμα....one plus 10T η το Xiaomi? δν με ενδιαφερουν οι κάμερες...με ενδιαφερει πιο πολυ η μπαταρια και οι επιδόσεις... τώρα ειμαι με 870 Snapdragon...

Και τα 2 που αναφέρεις έρχονται με Snapdragon 8+ Gen 1, οπότε θεωρώ χωρίς να έχω κάποια εμπειρία από το one plus, οτι οι επιδόσεις θα κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα (Και για εμένα η μετάβαση έγινε από Snapdragon 865). Από θέμα μπαταρίας το 10Τ είναι με 4800mAh ενώ το 12T Pro με 5000mAh και τα 2 υποστηρίζουν fast charge (περίπου ένα 20λέπτο για πλήρη φόρτιση). Από μπαταρία μπορώ να σου πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το 12Τ Pro. Στο κομμάτι της υποστήριξης και οι 2 εταιρείες έχουν δηλώσει "3 Android OS updates & 4 Years Security Patches"

Νομίζω πως θα πρέπει να κοιτάξεις περισσότερο τι θα ήθελες, OxygenOS ή MIUI αλλά και την χρηματική διαφορά μεταξύ των 2 τηλεφώνων. Με αυτόν τον τρόπο θα μπορέσεις να επιλέξεις ασφαλέστερα.

Link to comment
Share on other sites

αν κ ειχα Xiaomi και ειχε  πολλά ελαττώματα το MIUI(πιστευω να εχε λυσει πολλα), γέρνω προς το 12Τ pro μιας κ η one plus εχει αποχωρήσει απο Ελλάδα...

επισης σε συγκριτικά βιντεακια το Xiaomi είναι ελαφρώς πιο γρήγορο αποone plus...στα 500€ πια  αξιζει πιστεύω...

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα μου ηρθε ενα μικρο update συστηματος,14.0.7 που αφορουσε διορθωση για security patch 72 mb...αυτα τα νεα..

Edited by jason the greek
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi 12T Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...