Jump to content

Motorola Edge 30 Fusion


Nikos302
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και δεν υπάρχει ενότητα για το fusion είπα να ανοίξω μια για να συζητάμε διαφορά Για αυτό το πολύ όμορφο και δυνατό κινητό 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Edge 30 Fusion

ψηνομαι να το παρω!αλλα με προβληματιζει η μικρη μπαταρια.... είμαι ανάμεσα σε Xiaomi 12 και σε αυτο ...στο fusion μου αρεσει παρα πολυ η οθονη του...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι να το παρω!αλλα με προβληματιζει η μικρη μπαταρια.... είμαι ανάμεσα σε Xiaomi 12 και σε αυτο ...στο fusion μου αρεσει παρα πολυ η οθονη του...
Είναι όμορφο γενικά, το κοιτάζω και εγώ. Εμένα δεν με προβληματίζει η μπαταρία, αλλά κατά πόσο θα έχει υποστήριξη στο software. Δεν γνωρίζω καθόλου την πολιτική της motorola στο θέμα αυτό. Πάντως το xiaomi 12 δεν φημίζεται για την μπαταρία του. Γενικά στα lab tests του gsmarena το fusion τα πάει καλύτερα από το xiaomi 12 στο θέμα αυτονομίας.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zananiro said:
1 hour ago, kommatias_3 said:
ψηνομαι να το παρω!αλλα με προβληματιζει η μικρη μπαταρια.... είμαι ανάμεσα σε Xiaomi 12 και σε αυτο ...στο fusion μου αρεσει παρα πολυ η οθονη του...

Είναι όμορφο γενικά, το κοιτάζω και εγώ. Εμένα δεν με προβληματίζει η μπαταρία, αλλά κατά πόσο θα έχει υποστήριξη στο software. Δεν γνωρίζω καθόλου την πολιτική της motorola στο θέμα αυτό. Πάντως το xiaomi 12 δεν φημίζεται για την μπαταρία του. Γενικά στα lab tests του gsmarena το fusion τα πάει καλύτερα από το xiaomi 12 στο θέμα αυτονομίας.

Από ότι λένε αυτή η σειρά θα έχει καλή υποστήριξη.

With three years of OS upgrades, the Motorola Edge (2022) should be updated through to at least Android 15 and should receive security updates up until 2026 before its end of life.

1 hour ago, kommatias_3 said:

ψηνομαι να το παρω!αλλα με προβληματιζει η μικρη μπαταρια.... είμαι ανάμεσα σε Xiaomi 12 και σε αυτο ...στο fusion μου αρεσει παρα πολυ η οθονη του...

Όποιο και να πάρεις άθλια μπαταρία εχουν και τα δύο, οπότε καλύτερα moto που έχει και καθαρό λογισμικό

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία

το πήρα 598 ευρώ από σκρουτζομαγαζο ειλικρινά νοιοθεις ότι έχεις ναυαρχίδα. Και επίσης αυτά που λένε για τον 888+ με θέματα υπερθέρμανσης δεν τα έχω βιώσει. Οθόνη δεν υπάρχουν λόγια είναι πολύ ανώτερη από το poco f3 που είχα και τα 144hz είναι τέλεια φάση. 2 αναβαθμίσεις μου έχουν έρθει σε διάστημα λιγότερο από μήνα. Η αίσθηση που σου αφήνει στο χέρι είναι φουλ premium και δεν αφήνει δαχτυλιές στη πλατη. Έρχεται με screen protector και θήκη αλλά δεν την βάζω τη θήκη γιατί μου αρέσει να το κρατάω... Ένα θέμα θα έχετε όσοι δεν έχετε συνηθίσει τις κυρτές οθόνες στο χειρισμό με χειρονομίες στην αρχή αλλά αυτό συνηθίζεται με την εξάσκηση. Φουλ γρήγορη φόρτιση stock Android. Για ταχύτητα δε χρειάζεται να πω κάτι απλά σφαίρα δε κολλάει πουθενά... Κάμερα πρωί είναι Τέλεια βράδυ υστερεί αλλά αυτό το θέμα το έχουν και πολύ ακριβότερα κινητά. Το edge fusion σε κάνει να μη θες να πάρεις το ultra γιατί οι διαφορές είναι μηδαμινές σε ολα εκτός από τη κάμερα αλλά στη τελική δεν είμαστε όλοι επαγγελματίες φωτογράφοι να έχουμε τρελές απαιτήσεις. Και αυτό το σετ καμερών που έχει είναι υπεραρκετό. Έχει και σταθεροποιητη που δουλεύει άψογα.... 

Edited by Nikos302
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο!!! περιμένουμε κ για την  μπαταρία νεοτερα!γιατι εχω δει πολυ ενθαρρυντικά sot στο ίντερνετ...κατι 7ωρα -8ωρα 

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες το είχε στο αμαζον σε καλή τιμή 

400κατι ευρώ (δε θυμάμαι ακριβώς το ποσό) 

Δε το ήξερα σα συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Nikos302 said:

Παιδία

το πήρα 598 ευρώ από σκρουτζομαγαζο ειλικρινά νοιοθεις ότι έχεις ναυαρχίδα. Και επίσης αυτά που λένε για τον 888+ με θέματα υπερθέρμανσης δεν τα έχω βιώσει. Οθόνη δεν υπάρχουν λόγια είναι πολύ ανώτερη από το poco f3 που είχα και τα 144hz είναι τέλεια φάση. 2 αναβαθμίσεις μου έχουν έρθει σε διάστημα λιγότερο από μήνα. Η αίσθηση που σου αφήνει στο χέρι είναι φουλ premium και δεν αφήνει δαχτυλιές στη πλατη. Έρχεται με screen protector και θήκη αλλά δεν την βάζω τη θήκη γιατί μου αρέσει να το κρατάω... Ένα θέμα θα έχετε όσοι δεν έχετε συνηθίσει τις κυρτές οθόνες στο χειρισμό με χειρονομίες στην αρχή αλλά αυτό συνηθίζεται με την εξάσκηση. Φουλ γρήγορη φόρτιση stock Android. Για ταχύτητα δε χρειάζεται να πω κάτι απλά σφαίρα δε κολλάει πουθενά... Κάμερα πρωί είναι Τέλεια βράδυ υστερεί αλλά αυτό το θέμα το έχουν και πολύ ακριβότερα κινητά. Το edge fusion σε κάνει να μη θες να πάρεις το ultra γιατί οι διαφορές είναι μηδαμινές σε ολα εκτός από τη κάμερα αλλά στη τελική δεν είμαστε όλοι επαγγελματίες φωτογράφοι να έχουμε τρελές απαιτήσεις. Και αυτό το σετ καμερών που έχει είναι υπεραρκετό. Έχει και σταθεροποιητη που δουλεύει άψογα.... 

Λογικά η πλοήγηση συστήματος θα αλλάζει από χειρονομίες σε κουμπιά (που είναι σαφώς καλύτερα) από τις ρυθμίσεις...

Η Motorola πάντα ήταν μια από τις καλύτερες Android μάρκες αλλά ήταν στην αφάνεια. Αυτοί που ήξερα έπαιρναν Moto.

Μεγεια σου φίλε μου...!

 

 

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, atillas24 said:

Λογικά η πλοήγηση συστήματος θα αλλάζει από χειρονομίες σε κουμπιά (που είναι σαφώς καλύτερα) από τις ρυθμίσεις...

Η Motorola πάντα ήταν μια από τις καλύτερες Android μάρκες αλλά ήταν στην αφάνεια. Αυτοί που ήξερα έπαιρναν Moto.

Μεγεια σου φίλε μου...!

 

 

Ευχαριστώ να φανταστείς είχα το moto x 2014 το πρώτο κινητό με δερμάτινη πλάτη από αληθινό δέρμα... Και για τότε ήταν κίνηταρα μικρά bezels απίστευτη amoled οθόνη αστα μαγεία 

Edited by Nikos302
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

το καλοβλέπω, θεωρώ ότι αξίζει, κάτοχος mi 9 lite,  εάν εξαιρέσει κανείς το άθλιο mui δεν έχω άλλα προβλήματα, λατρεύω τις κυρτές οθόνες με τι android είναι πάνω αυτή την στιγμή και πως συμπεριφέρεται η μαμα εφαρμογή για gps πλοήγηση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μολις χθες το πηρα στα χερια μου ωραιο λεπτο κινητο πολυ σμουθ αλλα μαλλον θα το δωσω πισω για εναν λογο τον οποιο δν εχω ακουσει απο κανέναν...στις περισσότερες εφαρμογές οσο και να πειραξω μεγεθος γραμματοσειράς και μέγεθος προβολής τα γραμματα ειναι μικροσκοπικά με αποτελεσμα ν θες γυαλια ν τα δεις ...δν εχει παρει την 13 ακομα.περιμενω να δω αν θα αλλαξει κατι με την 13 αλλιως θα το δωσω πισω...ολο αυτο πιστευω γινεται λογω μακροστενης οθόνης.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Για δες και το zoom οθόνης.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

που είναι το ζουμ υης οθονης...πραγαματικα ειναι μικροσκοπικα τα πάντα...δν παλεύεται 

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 6/12/2022 at 10:25 ΜΜ, Nikos302 said:

Ευχαριστώ να φανταστείς είχα το moto x 2014 το πρώτο κινητό με δερμάτινη πλάτη από αληθινό δέρμα... Και για τότε ήταν κίνηταρα μικρά bezels απίστευτη amoled οθόνη αστα μαγεία 

Εγω ειχα και αυτο αλλα η αποκαλυψη ηταν το  moto x style με τον 808 και την ξυλινη πλατη! Στις ημερησιες φωτογραφιες η συσκευη απλα δεν παιζοταν , ακομα και σημερα βλεπω φωτο και απορω ποσο καθαρες εβγαζε εκεινη η συσκευη! 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...