Jump to content

Yahoo Mail


brebosgeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γύρισα κι εγώ σε αγγλικά το yahoo.gr και μου έδωσε 100 ΜΒ αλλά από τότε έχω πρόβλημα με το encoding. Πάει μόνο του στο english και για να δω ελληνικά πρέπει κάθε φορά να το ορίζω με το χέρι. Έβαλα και FireFox μήπως λυθεί το πρόβλημα αλλά τζίφος παρότι όρισα σαν default encoding το greek. Το σκέφτομαι πλέον σοβαρά να γυρίσω στα 6ΜΒ αρκεί να γλυτώσω με τα ελληνικά. Καμία ιδέα;
KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (10 Σεπ. 2004 , 22:17)

 

Γύρισα κι εγώ σε αγγλικά το yahoo.gr και μου έδωσε 100 ΜΒ αλλά από τότε έχω πρόβλημα με το encoding. Πάει μόνο του στο english και για να δω ελληνικά πρέπει κάθε φορά να το ορίζω με το χέρι. Έβαλα και FireFox μήπως λυθεί το πρόβλημα αλλά τζίφος παρότι όρισα σαν default encoding το greek. Το σκέφτομαι πλέον σοβαρά να γυρίσω στα 6ΜΒ αρκεί να γλυτώσω με τα ελληνικά. Καμία ιδέα;

 

 

Γιατί δεν βάζεις gmail;;;;;; :up:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias1908 (10 Σεπ. 2004 , 22:22)

 

Γιατί δεν βάζεις gmail;;;;;; :up:

 

 

Ένας λόγος είναι φυσικά ότι δεν θέλω να αλλάξω διεύθυνση αφού την έχω δώσει σε διάφορα σημεία και υπηρεσίες.

Άλλος ένας λόγος το "πρωτότυπο" privacy policy του GMail

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 (11 Σεπ. 2004 , 01:39)

 

Nikos, θα σου πει ο manoz :)

 

 

:up: ;) :)

 

edited: ο Manoz καλά μου τα είπε αλλά μάλλον δεν με πάει το yahoo... :rolleyes: φτάνω στο τελικό βήμα ...πατάω ''τέλος'' και με γυρνάει πίσω στις πληροφορίες του λογαριασμού όπου και δείχνει ότι η γλώσσα επιλογής παραμένει η ελληνική... :worry:

μέχρι και αγλικά σιγκαπούρης διάλεξα αλλά τζίφος... :o

anyway...να ναι καλά το gmail... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα εξακολουθεί να δουλεύει το POP3 και κατεβάζω τα mail στο Outlook ή στο κινητό. Δεν λέω, μια χαρά μου φαίνεται το Gmail, αλλά free 100 MB με POP3/SMTP από το yahoo.gr είναι άλλη υπόθεση :up:
this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (10 Σεπ. 2004 , 22:17)

 

Γύρισα κι εγώ σε αγγλικά το yahoo.gr και μου έδωσε 100 ΜΒ αλλά από τότε έχω πρόβλημα με το encoding. Πάει μόνο του στο english και για να δω ελληνικά πρέπει κάθε φορά να το ορίζω με το χέρι. Έβαλα και FireFox μήπως λυθεί το πρόβλημα αλλά τζίφος παρότι όρισα σαν default encoding το greek. Το σκέφτομαι πλέον σοβαρά να γυρίσω στα 6ΜΒ αρκεί να γλυτώσω με τα ελληνικά. Καμία ιδέα;

 

 

vale AUTODETECT UNIVERSAL...

emena sto mozilla to exei pantws ayto de 3erw gia to ffox

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaTRiX57 (11 Σεπ. 2004 , 12:24)

 

vale AUTODETECT UNIVERSAL...

emena sto mozilla to exei pantws ayto de 3erw gia to ffox

 

 

Το έχει και το firefox, το δοκίμασα αλλά τίποτα... :(

KCB
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απόφαση να γυρίσω πάλι στα ελληνικά κι ας χάσω τον έξτρα χώρο. Άλλαξα λοιπόν γλώσσα και ω του θαύματος, έμειναν και τα 100ΜΒ... :eek: :whistle: :lol:
KCB
Link to comment
Share on other sites

Εγινε 100 mb τελικα το ελληνικο yahoo.

Μπραβο, ευτυχως

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τελικά. Όσοι λέτε ότι έχετε πλέον 100 κάνατε κάτι ή πήγε από μόνο του του όριο στα 100 οπότε ήταν σύμπτωση που σε μένα έγινε όταν άλλξα τα settings?
KCB
Link to comment
Share on other sites

Eγω είχα yahoo.gr και τη γλώσσα γυρισμένη στα ελληνικά και ήταν 5 ΜΒ. Πριν καιρό όταν έγινε το yahoo,com 100ΜΒ το γύρισα στα αγγλικά, έγινε 100ΜΒ, και ξαναγυρίζοντας το στα ελληνικά έγινε πάλι 5. Τις προάλλες που το κοίταξα, χωρίς να έχω πειράξει τίποτα, εξακολουθούσε να έιναι στα ελληνικά δλδ, είδα ότι έχω 100ΜΒ.

Καλοδεχούμενα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (19 Σεπ. 2004 , 02:06)

 

Δεν έχω καταλάβει τελικά. Όσοι λέτε ότι έχετε πλέον 100 κάνατε κάτι ή πήγε από μόνο του του όριο στα 100 οπότε ήταν σύμπτωση που σε μένα έγινε όταν άλλξα τα settings?

 

Εγω φιλε μου δεν εκανα απολυτως τιποτα και μου εγινε απο μονο του 100mb(yahoo.gr και ελληνικα).
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (19 Σεπ. 2004 , 02:06)

 

Δεν έχω καταλάβει τελικά. Όσοι λέτε ότι έχετε πλέον 100 κάνατε κάτι ή πήγε από μόνο του του όριο στα 100 οπότε ήταν σύμπτωση που σε μένα έγινε όταν άλλξα τα settings?

 

 

από μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Gia na min anoigo allo topic, gnorizei kaneis pop3 & smtp server tou yahoo, gia na ta xrisimopoihso sto outlook?
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stixima (19 Σεπ. 2004 , 18:35)

 

Gia na min anoigo allo topic, gnorizei kaneis pop3 & smtp server tou yahoo, gia na ta xrisimopoihso sto outlook?

 

 

 

pop.mail.yahoo.com

 

smtp.mail.yahoo.com

 

:)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (19 Σεπ. 2004 , 22:48)

 

pop.mail.yahoo.com

 

smtp.mail.yahoo.com

 

:)

 

ρε παιδια γινεται σαν "απλος" συνδρομητης του yahoo μαιλ να το χρησιμοποιησεις στο outlook??? γιατι οσο και αν προσπαθησα δεν το καταφερα...

μηπως πρεπει να εισαι στο plus yahoo mail???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stixima (19 Σεπ. 2004 , 23:18)

Dokimasa kai den mporo na katebaso ta mail apo to yahoo. Ti prepei na kano?

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι απ'αυτά που ήξερα, αν έχεις λογαριασμό σε yahoo.com δεν μπορείς να έχεις free pop access, γι'αυτό δεν μπορείς να τα κατεβάσεις όπως άλλοι που έχουν yahoo.gr

 

Όμως υπάρχει το πρόγραμμα Yosucker που υπόσχεται ότι μπορεί να κάνει αυτό που θες. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...