Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, konakis said:

Χθες μου ήρθε σήμερα πρωί την πέρασα κι εγώ....συνεχίζουμε 💪😁

* 300 κάτι ΜΒ σε μισό λεπτό download και περασμένη όπως πάντα άψογα η αναβάθμιση. Βγαλμένο από χθες βράδυ κατά τις 10 από τον ασύρματο φόρτιση με την αναβάθμιση περασμένη κλπ 93% και μετά επίσης κλασσικό σκάλισμα 30 βαθμοί....σάπιο μωρέ 😄

Screenshot_20230524_081313_Samsung Internet.jpg

Πούλα το αδελφέ 😂😂και εγώ αυτό θα κάνω 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Όσο κάθομαι σε μια ατελείωτη ουρά δημόσιας υπηρεσίας, έβαλα το accubattery και έπαιξα asphalt για μισή ώρα, με data. 40,8 θερμοκρασία έδειξε και έκαψε 11% μπαταρία. Δεν είδα κάτι περίεργο, πχ να πέσει η απόδοση κ.λπ. Βέβαια, είχε μέρες πχ σε εκδρομές που του έχω συμπεριφερθεί πολύ πιο έντονα αλλά και πάλι δεν είχα πρόβλημα. Δεν ξέρω τι πρέπει να το κάνει κάποιος για να σταματήσει να λειτουργεί από υπερθέρμανση, να το πετάξει στο τζάκι ίσως 🤡

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, il_tifosi said:

Όσο κάθομαι σε μια ατελείωτη ουρά δημόσιας υπηρεσίας, έβαλα το accubattery και έπαιξα asphalt για μισή ώρα, με data. 40,8 θερμοκρασία έδειξε και έκαψε 11% μπαταρία. Δεν είδα κάτι περίεργο, πχ να πέσει η απόδοση κ.λπ. Βέβαια, είχε μέρες πχ σε εκδρομές που του έχω συμπεριφερθεί πολύ πιο έντονα αλλά και πάλι δεν είχα πρόβλημα. Δεν ξέρω τι πρέπει να το κάνει κάποιος για να σταματήσει να λειτουργεί από υπερθέρμανση, να το πετάξει στο τζάκι ίσως 🤡

Εγώ φίλε μου όπως είπα εχθές και δεν έγινα πιστευτός σε κάποιους έπαιζα πάνω από 2 ώρες call of duty έτσι για να δω από περιέργεια πόση θερμοκρασία θα ανεβάσει και είχε πάει 40,8 νομίζω όχι πάντως 41.Στο χέρι μου το ένιωθα απλώς ζεστό και με θήκη φυσικά.Τι  να πω δεν ξέρω!!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gjimmys said:

Εγώ φίλε μου όπως είπα εχθές και δεν έγινα πιστευτός σε κάποιους έπαιζα πάνω από 2 ώρες call of duty έτσι για να δω από περιέργεια πόση θερμοκρασία θα ανεβάσει και είχε πάει 40,8 νομίζω όχι πάντως 41.Στο χέρι μου το ένιωθα απλώς ζεστό και με θήκη φυσικά.Τι  να πω δεν ξέρω!!

Και γω έχω θήκη, μια χοντρή rhinoshield, ίσως βοηθούν στην απορρόφηση θερμότητας.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω θήκη, μια χοντρή rhinoshield, ίσως βοηθούν στην απορρόφηση θερμότητας.
η θήκη βοηθά στην απορρόφηση η το ζεσταίνει πιο πολύ; εγώ τώρα δοκιμάζω μια απλή σιλικόνης που όμως μέσα στην πλάτη δεν έχει ύφασμα γιατί μια ακριβώς ίδια αλλά με ύφασμα μέσα στην πλάτη μου ζεσταινοταν πιο πολύ!
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ilka71 said:
28 minutes ago, il_tifosi said:
Και γω έχω θήκη, μια χοντρή rhinoshield, ίσως βοηθούν στην απορρόφηση θερμότητας.

η θήκη βοηθά στην απορρόφηση η το ζεσταίνει πιο πολύ; εγώ τώρα δοκιμάζω μια απλή σιλικόνης που όμως μέσα στην πλάτη δεν έχει ύφασμα γιατί μια ακριβώς ίδια αλλά με ύφασμα μέσα στην πλάτη μου ζεσταινοταν πιο πολύ!

Xωρις να εχω κανει μετρησεις με και χωρις η δικη μου λογικη λεει πως με τη θηκη θα ζεσταινεται πιο πολυ, οτι θηκη και αν ειναι. Απλα εγω δεν το αφηνω στιγμη χωρις θηκη γιατι μου φευγουν τα πραγματα απο τα χερια...:classic_laugh:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gjimmys said:

Εγώ φίλε μου όπως είπα εχθές και δεν έγινα πιστευτός σε κάποιους έπαιζα πάνω από 2 ώρες call of duty έτσι για να δω από περιέργεια πόση θερμοκρασία θα ανεβάσει και είχε πάει 40,8 νομίζω όχι πάντως 41.Στο χέρι μου το ένιωθα απλώς ζεστό και με θήκη φυσικά.Τι  να πω δεν ξέρω!!

 

45 minutes ago, ilka71 said:
55 minutes ago, il_tifosi said:
Και γω έχω θήκη, μια χοντρή rhinoshield, ίσως βοηθούν στην απορρόφηση θερμότητας.

η θήκη βοηθά στην απορρόφηση η το ζεσταίνει πιο πολύ; εγώ τώρα δοκιμάζω μια απλή σιλικόνης που όμως μέσα στην πλάτη δεν έχει ύφασμα γιατί μια ακριβώς ίδια αλλά με ύφασμα μέσα στην πλάτη μου ζεσταινοταν πιο πολύ!

Εγώ έχω αυτήν!      https://www.skroutz.gr/s/33338597/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Απλές σιλικόνης δίχως επενδύσεις θεωρώ την καλύτερη επιλογή ακόμη και από την official της Samsung την οποία έχω πάψει να την δουλεύω πια. Είχα πάρει άλλο ένα s21 fe πριν 7 μήνες περίπου για δικό μου άτομο ολοκαίνουριο ημερών από Κωτσόβολο κι επειδή ήθελε αποκλειστικά χρήση με θηκες book, μου έμειναν δύο εξαιρετικές σιλικόνης ψιλό επώνυμες πιστεύω, φοβερές και οι δύο όλο τον χειμώνα εναλλάξ τις είχα ακόμη και τώρα την λίγο λεπτότερη χρησιμοποιώ μιας και ξεκίνησαν ζέστες σιγά σιγά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, konakis said:

Απλές σιλικόνης δίχως επενδύσεις θεωρώ την καλύτερη επιλογή ακόμη και από την official της Samsung την οποία έχω πάψει να την δουλεύω πια. Είχα πάρει άλλο ένα s21 fe πριν 7 μήνες περίπου για δικό μου άτομο ολοκαίνουριο ημερών από Κωτσόβολο κι επειδή ήθελε αποκλειστικά χρήση με θηκες book, μου έμειναν δύο εξαιρετικές σιλικόνης ψιλό επώνυμες πιστεύω, φοβερές και οι δύο όλο τον χειμώνα εναλλάξ τις είχα ακόμη και τώρα την λίγο λεπτότερη χρησιμοποιώ μιας και ξεκίνησαν ζέστες σιγά σιγά...

Είναι πολύ όμορφο χωρίς θήκη αλλά φοβάμαι γιατί γλυστραει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος youtube premium ή καποιο browser που να παιζει τα βιντεο ακομα και στο background;
Αν, ναι, μπορει να τσεκαρει οτι μετα το τελευταιο update ακομα και αν κλεισεις το youtube απο τον task manager ή τον browser απο τον task manager, συνεχιζει να παιζει το βιντεο (ή η μουσικη) και πρεπει να πατησεις πανω στην ειδοποιση με το media output, να ξανα ανοιξει το youtube και να το κλεισεις ενω το εχεις σαν τρεχουσα εφαρμογη για να σταματησει να παιζε;.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

σας δουλεύει το quickstar του nicelock;
Κανονικά ναι.

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι.

My S21 FE is Awesome!!!

εγώ έπρεπε να εγκαταστήσω 2 εκδόσεις πίσω για να δουλέψει! του Ιανουαρίου το apk. εσύ ποια έκδοση έχεις;
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ilka71 said:

σας δουλεύει το quickstar του nicelock;

Στο quickstar στο Galaxy Store, το τελευταίο update αναφέρει οτι ελυσαν ενα bug ωπου δεν ανοιγε η εφαρμογή.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στο quickstar στο Galaxy Store, το τελευταίο update αναφέρει οτι ελυσαν ενα bug ωπου δεν ανοιγε η εφαρμογή.
μα δεν έχει quickstar στο galaxy store! που είναι; 73ec245170905253128a5b67bc3217e0.jpg
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ilka71 said:

μα δεν έχει quickstar στο galaxy store! που είναι; 

Η αλήθεια ειναι οτι με τσουρουφλισες τωρα.

Λοιπον, με αναζήτηση ουτε εγω το βρίσκω αλλα το εχω στα My Apps. 

Και το βρίσκω να το κατεβασω μεσα στο Good lock.

Spoiler

 

Screenshot_20230524_194851_Galaxy Store.pngScreenshot_20230524_194912_Galaxy Store.png

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι με τσουρουφλισες τωρα.
Λοιπον, με αναζήτηση ουτε εγω το βρίσκω αλλα το εχω στα My Apps. 
Και το βρίσκω να το κατεβασω μεσα στο Good lock.
Spoiler

 

501217631_Screenshot_20230524_194851_GalaxyStore.thumb.png.d961bdd8ed379b4562343bb8115ad6b9.png600278461_Screenshot_20230524_194912_GalaxyStore.thumb.png.66e4de6c2a3c4b57b7143c6ab008cbd9.png

πως έχεις το goodlock στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, stamatis3133 said:
Η αλήθεια ειναι οτι με τσουρουφλισες τωρα.
Λοιπον, με αναζήτηση ουτε εγω το βρίσκω αλλα το εχω στα My Apps. 
Και το βρίσκω να το κατεβασω μεσα στο Good lock.
Spoiler
  Reveal hidden contents

 

501217631_Screenshot_20230524_194851_GalaxyStore.thumb.png.d961bdd8ed379b4562343bb8115ad6b9.png600278461_Screenshot_20230524_194912_GalaxyStore.thumb.png.66e4de6c2a3c4b57b7143c6ab008cbd9.png

πως έχεις το goodlock στην Ελλάδα;

Δεν ηξερα οτι υπαρχει περιορισμος, δεν ειχα Samsung ποτε πριν. Εκανα sign in στο Samsung account με το gmail μου.
Στο account info του Samsung account μου λεει Country or region, Greece.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι υπαρχει περιορισμος, δεν ειχα Samsung ποτε πριν. Εκανα sign in στο Samsung account με το gmail μου.
Στο account info του Samsung account μου λεει Country or region, Greece.
μα το goodlock είναι κλειδωμένο σε πολλές χώρες νομίζω! εσένα όμως το έχει; πως γίνεται;μήπως το πήρες το κινητό μεταχειρισμένο και ο προηγούμενος του είχε αλλάξει region η κάτι τέτοιο ;
Link to comment
Share on other sites

εγώ έπρεπε να εγκαταστήσω 2 εκδόσεις πίσω για να δουλέψει! του Ιανουαρίου το apk. εσύ ποια έκδοση έχεις;
Όποιος θέλει το goodlock patched από εδώ.

https://downloads.corsicanu.ro/GoodLock/13/

Ο συγκεκριμένος είναι γνωστός developer στο xda.

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ilka71 said:
18 minutes ago, stamatis3133 said:
Δεν ηξερα οτι υπαρχει περιορισμος, δεν ειχα Samsung ποτε πριν. Εκανα sign in στο Samsung account με το gmail μου.
Στο account info του Samsung account μου λεει Country or region, Greece.

μα το goodlock είναι κλειδωμένο σε πολλές χώρες νομίζω! εσένα όμως το έχει; πως γίνεται;μήπως το πήρες το κινητό μεταχειρισμένο και ο προηγούμενος του είχε αλλάξει region η κάτι τέτοιο ;

To κινητο εχει firmware Ολλανδιας. EUX/TNL. Αλλα δεν καταλαβα, εχει να κανει με το κινητο ή με το account μου;
Στο Mi Band 8 για παραδειγμα, απλα αλλαξα το region στο Mi Fitness σε Κινα και ετσι μπορεσα να το βρω και να το συνδεσω στο κινητο μου. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

To κινητο εχει firmware Ολλανδιας. EUX/TNL. Αλλα δεν καταλαβα, εχει να κανει με το κινητο ή με το account μου;
Στο Mi Band 8 για παραδειγμα, απλα αλλαξα το region στο Mi Fitness σε Κινα και ετσι μπορεσα να το βρω και να το συνδεσω στο κινητο μου. 
άρα ήταν πειραγμένο... γιαυτό... δεν ξέρω ποιανού είναι ο περιορισμός samsung η location
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ilka71 said:
37 minutes ago, stamatis3133 said:
To κινητο εχει firmware Ολλανδιας. EUX/TNL. Αλλα δεν καταλαβα, εχει να κανει με το κινητο ή με το account μου;
Στο Mi Band 8 για παραδειγμα, απλα αλλαξα το region στο Mi Fitness σε Κινα και ετσι μπορεσα να το βρω και να το συνδεσω στο κινητο μου. 

άρα ήταν πειραγμένο... γιαυτό... δεν ξέρω ποιανού είναι ο περιορισμός samsung η location

Οκ, οχι πειραγμενο, απλα οταν το ενεργοποιησα ειχα μια Ολλανδικη σιμ στο sim slot 1. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό για όσους φοβούνται τα πειράγμενα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...