Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κακία?? Λάθος το εξέλαβες αγαπητέ, ρεαλιστική προσέγγιση κάνω, απλά η συσκευή για πολλούς είναι παραπάνω από ικανοποιητική έως εξαιρετική ακόμη και σήμερα, για τους απαιτητικούς όπως εσύ ας πάνε στο τωρινό chipset που σαφώς είναι ανώτερο είτε το vanilla model είτε στο Πλας ή στο ούλτρα... 5g ( που δεν έχω στην περιοχή μου) και ξεχασμένο στο αμάξι ειδικά σε μαύρο, maximum brightness χάρτες κλπ σε triple 8 είναι λογικό να κόβει, όμως επαναλαμβάνω εγώ δεν έχω κανένα θέμα κι όπως φαίνεται και μερικοί ακόμη...

Όλο το περσινό καλοκαίρι λόγω εξαιρετικής οθόνης (το έχω ξανά γράψει ουσιαστικά ίδια με το 21 ούλτρα) ατελείωτο σερφάρισμα πρωί μεσημέρι απόγευμα κάτω από ντάλα ήλιο δεν μου παρουσίασε το παραμικρό.... αυτά 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κακία?? Λάθος το εξέλαβες αγαπητέ, ρεαλιστική προσέγγιση κάνω, απλά η συσκευή για πολλούς είναι παραπάνω από ικανοποιητική έως εξαιρετική ακόμη και σήμερα, για τους απαιτητικούς όπως εσύ ας πάνε στο τωρινό chipset που σαφώς είναι ανώτερο είτε το vanilla model είτε στο Πλας ή στο ούλτρα... 5g ( που δεν έχω στην περιοχή μου) και ξεχασμένο στο αμάξι ειδικά σε μαύρο, maximum brightness χάρτες κλπ σε triple 8 είναι λογικό να κόβει, όμως επαναλαμβάνω εγώ δεν έχω κανένα θέμα κι όπως φαίνεται και μερικοί ακόμη...

Οταν μου γράφεις παίξε με το πενακι σου και με την ατζέντα σου μόνο ως ειρωνία και κακιά εκλαμβάνεται αυτό!

Το τσίπσετ μια χαρά είναι σαν ιπποδύναμη το έλεγα τότε το λέω και τώρα, Το πρόβλημα είναι οι θερμοκρασίες και η κακή διαχείριση της μπαταρίας Και αυτό δεν είναι δική μου διαπίστωση αλλά γενική παραδοχή!

Εάν θα το ψάξεις λίγο στο Google θα δεις ότι στην περίπτωση της συσκευής σας η Samsung έριξε τις επιδόσεις στο soc για να γλυτωσει τα χειρότερα…. Θέλω να πω ότι άλλες συσκευές με τον 888 έχουν υψηλότερες επιδόσεις…

Τέλος ήταν απαράδεκτο από μεριάς της Samsung να μην έχει οθόνη με μεταβαλλόμενο ρυθμό ανανέωσης (Μην ξεχνάμε ότι η συσκευή ήταν πανάκριβη ) Και οι ρουτίνες δεν την σώζουν την δουλειά - γιατί τουλάχιστον αυτό που διαπίστωσα εγώ ήτανε πολλά λανγκ από την μετάβαση 60 στα 120

810 - 888 - 8Gen1 Τα χειρότερα τσίπσετ της Qualcomm…

Καλή συνέχεια!


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έχεις θέμα φίλε...σου ξανά γράφω. Δεν υπαρχει αμφισβήτηση μεταξύ των δύο  Qualcomm, εσύ έρχεσαι και μας την λες ότι ξαφνικά το κινητό είναι διαμάντι ειρωνικά φυσικά και μετά σου φταίω εγώ γιατί σου λέω να παίξεις με το πενάκι σου . Δες τί έχω γράψει παραπάνω, σε όποιον δεν του κάνει υπάρχουν πληθώρα επιλογών, ειδικά φέτος! 

Έρχεσαι στο νήμα εδώ να μας καυχηθείς για τι δεδομένο των πραγμάτων για το αυτονόητο δηλαδή....μάλλον δεν διαβάζεις σωστά 

Λες και δεν ξέρουμε τι συσκευή έχουμε τόσο καιρό...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites




Έχεις θέμα φίλε...σου ξανά γράφω. Δεν υπαρχει αμφισβήτηση μεταξύ των δύο  Qualcomm, εσύ έρχεσαι και μας την λες ότι ξαφνικά το κινητό είναι διαμάντι ειρωνικά φυσικά και μετά σου φταίω εγώ γιατί σου λέω να παίξεις με το πενάκι σου . Δες τί έχω γράψει παραπάνω, σε όποιον δεν του κάνει υπάρχουν πληθώρα επιλογών, ειδικά φέτος! 
Έρχεσαι στο νήμα εδώ να μας καυχηθείς για τι δεδομένο των πραγμάτων για το αυτονόητο δηλαδή....μάλλον δεν διαβάζεις σωστά 
Λες και δεν ξέρουμε τι συσκευή έχουμε τόσο καιρό...


Είδες κάπου να γράφω για τη συσκευή μου???

Έχεις πρόβλημα κατανόησης?

Αντιθέτως εσύ αναφέρεσαι συνέχεια στην συσκευή μου!

Εγώ αυτά που έχω γράψει είναι από την εμπειρία που είχα από την συσκευή σας...

Μήπως είναι κακό να λέμε τα αρνητικά απαγορεύεται?

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 2 ώρες call of duty όλα στα full η θερμοκρασία στα 40,6 με θήκη.Εγω προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την θερμοκρασία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 2 ώρες call of duty όλα στα full η θερμοκρασία στα 40,6 με θήκη.Εγω προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την θερμοκρασία του κινητού.
Αυτό που λες δεν παίζει με την καμία!!!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ilka71 said:
11 ώρες πριν, ea6gka said:
κανενα προβλημα και εδω, εχω τυχει να τραβηξω 20 λεπτα 4Κ βιντεο, δεν καταλαβε τιποτα. το εχω 4 μηνες και θα το εχω για πολυ καιρο ακομα. 

εξαρτάται που το τράβηξες; εάν ήταν βράδυ ή σε εσωτερικό χώρο οκ αλλά σε ήλιο έξω δύσκολα

μερα μεσημερι, πρεπει να ειχε 27 βαθμους

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Αυτό που λες δεν παίζει με την καμία!!!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Οπότε λες ότι λέω ψέματα;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λες ότι λέω ψέματα;
Την είχα τη συσκευή ένα χρόνο!

Και παιχνίδια δοκίμασα και εφαρμογές δοκίμασα και στο κρύο τη δοκίμασα και στη ζέστη τη δοκίμασα και κάτω από τον ήλιο τη δοκίμασα και τα πάντα όλα!

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έπαιζες δύο ώρες ένα τόσο απαιτητικό παιχνίδι και συσκευή να ήταν στους 40 βαθμούς!

Και έπεσες στην περίπτωση που συνέχεια την τεσταρα σε θερμοκρασίες - το facebook άνοιγα και χτυπούσε 45 βαθμούς άνετα...



sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Την είχα τη συσκευή ένα χρόνο!

Και παιχνίδια δοκίμασα και εφαρμογές δοκίμασα και στο κρύο τη δοκίμασα και στη ζέστη τη δοκίμασα και κάτω από τον ήλιο τη δοκίμασα και τα πάντα όλα!

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έπαιζες δύο ώρες ένα τόσο απαιτητικό παιχνίδι και συσκευή να ήταν στους 40 βαθμούς!

Και έπεσες στην περίπτωση που συνέχεια την τεσταρα σε θερμοκρασίες - το facebook άνοιγα και χτυπούσε 45 βαθμούς άνετα...



sent from my S23Ultra 12/512
 

Χρησιμοποιώ το accubattery pro,αν λέει ψεματα η εφαρμογή τότε λέω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το accubattery pro,αν λέει ψεματα η εφαρμογή τότε λέω και εγώ.
Δεν χρειάζεται καν να στο πει εφαρμογή... Η συσκευή ζεματουσε στα χέρια μου όταν έκανα κάτι απαιτητικό...

Τώρα δηλαδή τι πάτε να κάνετε.... Να αναιρέσετε την αλήθεια και να βγάλετε ότι συσκευή είναι άψογη σε διαχείριση μπαταρίας και θερμοκρασία?

5 Άτομα εδώ μέσα ?

Έλεος πραγματικά....

Σηκώνω τα χέρια ψηλά και αποχωρώ από την κουβέντα...





sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν χρειάζεται καν να στο πει εφαρμογή... Η συσκευή ζεματουσε στα χέρια μου όταν έκανα κάτι απαιτητικό...

Τώρα δηλαδή τι πάτε να κάνετε.... Να αναιρέσετε την αλήθεια και να βγάλετε ότι συσκευή είναι άψογη σε διαχείριση μπαταρίας και θερμοκρασία?

5 Άτομα εδώ μέσα ?

Έλεος πραγματικά....

Σηκώνω τα χέρια ψηλά και αποχωρώ από την κουβέντα...





sent from my S23Ultra 12/512
 

Μα και εσύ φίλε μου ,πας να μας βγάλεις ψεύτες.Αφου σου λέμε δεν ζεσταίνεται τι να κάνουμε;Και στο χέρι το ένιωθα απλά ζεστό.Μηπως είχε θέμα η δική σου συσκευή; Τέλος πάντων και εγώ σταματάω την κουβέντα απολαμβάνω το κινητό μου και τελείωσε!!

Link to comment
Share on other sites

Μα και εσύ φίλε μου ,πας να μας βγάλεις ψεύτες.Αφου σου λέμε δεν ζεσταίνεται τι να κάνουμε;Και στο χέρι το ένιωθα απλά ζεστό.Μηπως είχε θέμα η δική σου συσκευή; Τέλος πάντων και εγώ σταματάω την κουβέντα απολαμβάνω το κινητό μου και τελείωσε!!
Είναι το τελευταίο μήνυμα που θα γράψω για αυτή τη συσκευή....

Το s21fe έχει πολύ κακή αυτονομία κακή διαχείριση μπαταρίας και μεγάλες θερμοκρασίες...

Και αυτό δεν το λέω μόνο εγώ αλλά είναι γενική παραδοχή από όλους όσους ασχολούνται με την τεχνολογία από όλα τα μεγάλα κανάλια μέχρι και τους χρήστες....

Τώρα βρεθήκατε εδώ μέσα πέντε άτομα και πάτε να κάνετε το μαύρο άσπρο....

Με γεια σας Με χαρά σας λοιπόν!

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Είναι το τελευταίο μήνυμα που θα γράψω για αυτή τη συσκευή....

Το s21fe έχει πολύ κακή αυτονομία κακή διαχείριση μπαταρίας και μεγάλες θερμοκρασίες...

Και αυτό δεν το λέω μόνο εγώ αλλά είναι γενική παραδοχή από όλους όσους ασχολούνται με την τεχνολογία από όλα τα μεγάλα κανάλια μέχρι και τους χρήστες....

Τώρα βρεθήκατε εδώ μέσα πέντε άτομα και πάτε να κάνετε το μαύρο άσπρο....

Με γεια σας Με χαρά σας λοιπόν!

sent from my S23Ultra 12/512


Συμφωνώ μαζί σου το έχω ένα χρόνο το κινητό ή μπαταρία με το ζόρι 4ωρο με το ζόρι όμως.
Επίσης μετά από κανένα τέταρτο με απλή χρήση ζεσταίνεται όχι πολύ αλλά ζεσταίνεται ακόμη και μέσα στο σπίτι.
Το μεγαλύτερο αγκάθι η αυτονομία.

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites



Είναι το τελευταίο μήνυμα που θα γράψω για αυτή τη συσκευή...

sent from my S23Ultra 12/512




Ευχαριστούμε πολύ. Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις στη ζωή σου

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Συμφωνώ μαζί σου το έχω ένα χρόνο το κινητό ή μπαταρία με το ζόρι 4ωρο με το ζόρι όμως.
Επίσης μετά από κανένα τέταρτο με απλή χρήση ζεσταίνεται όχι πολύ αλλά ζεσταίνεται ακόμη και μέσα στο σπίτι.
Το μεγαλύτερο αγκάθι η αυτονομία.

My S21 FE is Awesome!!!
 

Εμένα η μπαταρία κρατάει σχεδόν 2 μέρες με κανα τηλεφώνημα, αρκετά μηνύματα, χαζοπαίχνιδα, πολύ mp3, συγχρονισμούς με smartwatch, γενικά δηλαδή ήπια χρήση...
Έχει να κάνει καθαρά με την χρήση που του κάνει ο καθένας...
Σίγουρα αν του χώσω 2 ώρες youtube + browsing + κανένα βαρβάτο παιχνίδι δεν θα βγάλει 6ώρο... 🙂

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xristosxristos said:

Σημερινή ενημέρωση, 308MB, Επίπεδο ενημέρωσης ασφαλείας 1η Μαΐου 2023.

Σήμερα σου ήρθε;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω, τι συμβαίνει και υπάρχουν τόσο διαφορετικές απόψεις. 'Ίσως κάτι να υπάρχει που δημιουργεί αυτά τα προβλήματα. 

Προσωπικά το έχω για κύρια φωτογραφική μηχανή και το έχω λιώσει πολλές φορές ειδικά σε ταξίδια εξωτερικού. Έχω τραβήξει συνεχόμενα δεκάδες φωτογραφίες και βίντεο και ποτέ, ποτέ όμως δε μου παρουσίασε το παραμικρό ούτε με ιδιαίτερα  ψηλές θερμοκρασίες και βέβαια ποτέ δεν μου κόλλησε. 

Ακόμη και σε περιπτώσεις που το είχα συνδεδεμένο με το power bank, γιατί η χρήση που έκανα ήταν απαιτητική δεν είχα πρόβλημα. 

Σχετικά με χρήση  Πλοήγησης, το έχω στον (κλειστό) αεραγωγό και δεν το βλέπει ήλιος, τουλάχιστον όχι συνεχώς.

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα, ούτε σε αποστάσεις Θεσσαλονίκη - Αθήνα, με μια η δυο στάσεις ενδιάμεσα. 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, xristosxristos said:

Nαι ,σήμερα.

και εμενα σημερα, πριν απο λιγα λεπτα. Το πρωι που ειχα ελεγξει ξανα δεν μου ειχε ερθει. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε έρθει μια πριν μια εβδομάδα που λέει 1 Μαΐου. Είναι αυτή ή κάτι άλλο; 

Screenshot_20230523_203855_Software update.jpg

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vastegial_74 said:

Εμένα μου είχε έρθει μια πριν μια εβδομάδα που λέει 1 Μαΐου. Είναι αυτή ή κάτι άλλο; 

Screenshot_20230523_203855_Software update.jpg

Αυτή μου ήρθε και μένα τότε!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε σήμερα πρωί την πέρασα κι εγώ....συνεχίζουμε 💪😁

* 300 κάτι ΜΒ σε μισό λεπτό download και περασμένη όπως πάντα άψογα η αναβάθμιση. Βγαλμένο από χθες βράδυ κατά τις 10 από τον ασύρματο φόρτιση με την αναβάθμιση περασμένη κλπ 93% και μετά επίσης κλασσικό σκάλισμα 30 βαθμοί....σάπιο μωρέ 😄

Screenshot_20230524_081313_Samsung Internet.jpg

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...