Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάμε για το 2ο καλοκαιράκι σιγά σιγά....ποτέ δεν μου έχει παρουσιάσει υπερθέρμανση και μάλιστα η φωτεινότητα της οθόνης κρατούσε στο μέγιστο της ακόμα και πάνω απ τους 40 βαθμούς εκεί στους 41 κάτι έκοβε σε αντίθεση όπως έχω ξανά γράψει με το s20 fe όπου από τους 37.5 παρουσίαζε throttling κι έκοβε άμεσα σε φωτεινότητα 

Εγώ δεν το σκέφτομαι καν να το δώσω με 300 ευρώ και αν πρέπει να βάλει κάποιος πολύ σημαντικό ποσό εις διπλούν ++ για ένα s23+ λόγου χάρη. Άσε που σε βάρος μέγεθος το θεωρώ ασυναγώνιστο, κράτημα εμφάνιση κλπ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χθες επέστρεψα από ταξίδι στο εξωτερικό στο οποίο δούλεψα πολύ το κινητό ως κύρια φωτογραφικό μέσο και πλοηγό google maps.. Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος ιδιαίτερα καθώς σε μέρες με έντονη χρήση και σχετική ζέστη μου πετούσε πολλές φορές σφάλμα κάμερας και με πετούσε έξω από την εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

εμένα η κάμερα μου πετάει σφάλμα κάθε λίγο και λιγάκι. πχ αν πάω να τραβήξω 3-4 φωτογραφίες συνεχόμενα κλείνει η κάμερα και κάνει redraw όλη η συσκευή.

επίσης στο Messenger που είπε και ένας φίλος νωρίτερα, δεν μου εμφανίζει συχνά ειδοποιήσεις και προεπισκόπηση μηνυμάτων στη γραμμή ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gxyp said:

Χθες επέστρεψα από ταξίδι στο εξωτερικό στο οποίο δούλεψα πολύ το κινητό ως κύρια φωτογραφικό μέσο και πλοηγό google maps.. Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος ιδιαίτερα καθώς σε μέρες με έντονη χρήση και σχετική ζέστη μου πετούσε πολλές φορές σφάλμα κάμερας και με πετούσε έξω από την εφαρμογή..

 

1 hour ago, l_kostas said:

εμένα η κάμερα μου πετάει σφάλμα κάθε λίγο και λιγάκι. πχ αν πάω να τραβήξω 3-4 φωτογραφίες συνεχόμενα κλείνει η κάμερα και κάνει redraw όλη η συσκευή.

επίσης στο Messenger που είπε και ένας φίλος νωρίτερα, δεν μου εμφανίζει συχνά ειδοποιήσεις και προεπισκόπηση μηνυμάτων στη γραμμή ειδοποιήσεων.

Ποτέ δεν μου έχει κάνει τέτοιο πράγμα και βγάζω αμέτρητες φωτογραφίες ούτε μου ζεσταινετε!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, l_kostas said:

εμένα η κάμερα μου πετάει σφάλμα κάθε λίγο και λιγάκι. πχ αν πάω να τραβήξω 3-4 φωτογραφίες συνεχόμενα κλείνει η κάμερα και κάνει redraw όλη η συσκευή.

επίσης στο Messenger που είπε και ένας φίλος νωρίτερα, δεν μου εμφανίζει συχνά ειδοποιήσεις και προεπισκόπηση μηνυμάτων στη γραμμή ειδοποιήσεων.

H καμερα μου εκανε και εμενα το ιδιο θεμα και το ελυσα κλεινοντας τα φιλτρα (απλα τα ειχα ξεχασει) απο το ραβδακι πανω δεξια μεσα στην καμερα. 
Οι ειδοποιησεις μου δεν εχουν φτιαξει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stamatis3133 said:

H καμερα μου εκανε και εμενα το ιδιο θεμα και το ελυσα κλεινοντας τα φιλτρα (απλα τα ειχα ξεχασει) απο το ραβδακι πανω δεξια μεσα στην καμερα. 
Οι ειδοποιησεις μου δεν εχουν φτιαξει.

Γενικά το τηλέφωνο αν εξαιρέσεις το θέμα μπαταρία είναι πολύ καλό για καθημερινή χρήση.. Κλαίω όμως για αυτούς που το πλήρωσαν παραπάνω από 400€ γιατί εκεί πιστεύω είναι η αξία του..

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου έχει κάνει τέτοιο πράγμα και βγάζω αμέτρητες φωτογραφίες ούτε μου ζεσταινετε!!
Φίλη η συσκευή ζεσταίνεται... Και εγώ όταν το είχα χτυπούσε 80αρια για πλάκα....



sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Φίλη η συσκευή ζεσταίνεται... Και εγώ όταν το είχα χτυπούσε 80αρια για πλάκα....



sent from my S23Ultra 12/512
 

Εμένα δεν ζεσταίνεται,τι να κάνω πρέπει οπωσδήποτε να πω ότι ζεσταινετε ενώ δεν το κάνει;Και το έχω και με θήκη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, gjimmys said:

Εμένα δεν ζεσταίνεται,τι να κάνω πρέπει οπωσδήποτε να πω ότι ζεσταινετε ενώ δεν το κάνει;Και το έχω και με θήκη!

Μακάρι να μην ζεσταίνεται το δικό σου.. Και εγώ με θήκη το έχω αλλά νομίζω είναι γενικό το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ζεσταίνεται,τι να κάνω πρέπει οπωσδήποτε να πω ότι ζεσταινετε ενώ δεν το κάνει;Και το έχω και με θήκη!
Τότε είσαι η εξαίρεση! Που ξέρεις μπορεί να έχεις κάνα κομμάτι 888 διαμάντι εν σχέση με όλους τούς άλλους....



sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα ζεσταινεται. Δεν παιζω παιχνιδια. Μια λογικη θερμοκρασια ανεβαζει οταν ας πουμε κατεβαζω καποιο ογκο δεδομενων αλλα οχι να βαρεσει κοφτες. Να το πιασω και να καιει ή να διακοψει καποια λειτουργια ποτε. Εχω και το Good Guardians και το παρακολουθω. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μενα ζεσταινεται. Δεν παιζω παιχνιδια. Μια λογικη θερμοκρασια ανεβαζει οταν ας πουμε κατεβαζω καποιο ογκο δεδομενων αλλα οχι να βαρεσει κοφτες. Να το πιασω και να καιει ή να διακοψει καποια λειτουργια ποτε. Εχω και το Good Guardians και το παρακολουθω. 
Δούλεψε το λίγο κάτω από τον ήλιο... Βάλτο λίγο σαν 5G modem βάλτο λίγο να δουλέψει τα google maps μέσα στο αυτοκίνητο και τότε θα δεις....

Έχει κι άλλα σενάρια αλλά βαριέμαι τώρα να γράφω....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Konstantine73 said:

Δούλεψε το λίγο κάτω από τον ήλιο... Βάλτο λίγο σαν 5G modem βάλτο λίγο να δουλέψει τα google maps μέσα στο αυτοκίνητο και τότε θα δεις....

Έχει κι άλλα σενάρια αλλά βαριέμαι τώρα να γράφω....

sent from my S23Ultra 12/512
 

Σαν hot spot με 5G το δουλεύω συνέχεια και δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θα κοιτάξω και τα άλλα που αναφέρεις αλλά και με χάρτες που το έχω δουλέψει κάποιες φορές πάλι δεν έχω δει κάτι, όχι στον ήλιο, στον αεραγωγό. Κάτω από ήλιο δεν το έχω δουλέψει είναι η αλήθεια για να έχω άποψη. Σε σχέση για παράδειγμα με το s22 ultra δεν βλέπω διαφορά στη θερμοκρασία με τη χρήση που του κάνω. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σαν hot spot με 5G το δουλεύω συνέχεια και δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θα κοιτάξω και τα άλλα που αναφέρεις αλλά και με χάρτες που το έχω δουλέψει κάποιες φορές πάλι δεν έχω δει κάτι, όχι στον ήλιο, στον αεραγωγό. Κάτω από ήλιο δεν το έχω δουλέψει είναι η αλήθεια για να έχω άποψη. Σε σχέση για παράδειγμα με το s22 ultra δεν βλέπω διαφορά στη θερμοκρασία με τη χρήση που του κάνω. 
Τότε εσύ και το άλλο το παλικάρι είστε η εξαίρεση!

Για μένα ήταν ότι χειρότερο έπιασα στα χέρια μου από πλευράς διαχείρισης μπαταρίας και θερμοκρασίας...

Πάντα τέτοια Σας εύχομαι!

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Βάλτο λίγο σαν 5G modem βάλτο λίγο να δουλέψει τα google maps μέσα στο αυτοκίνητο και τότε θα δεις....

Έχει κι άλλα σενάρια αλλά βαριέμαι τώρα να γράφω....

Σεναριο να το βαλεις να δουλεψει μεσα στο αυτοκινητο και να αναψεις το a/c δεν παιζει ? 🙂 Γιατι αν φτασει να υπερθερμανθει εντος αυτοκινητου , τοτε οι ανθρωποι που ειναι μεσα σε αυτο θα ειναι ηδη λιποθυμοι , αρα μικρο το κακο να μην δουλευει το κινητο 🙂 

Ενταξει , υπερβολικο αυτο που εγραψα , αλλα θελω να δειξω οτι αν εχει ζεστη τετοια ωστε το κινητο να υπερθερμανθει..εε αναψε το a/c !

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

Σεναριο να το βαλεις να δουλεψει μεσα στο αυτοκινητο και να αναψεις το a/c δεν παιζει ?  Γιατι αν φτασει να υπερθερμανθει εντος αυτοκινητου , τοτε οι ανθρωποι που ειναι μεσα σε αυτο θα ειναι ηδη λιποθυμοι , αρα μικρο το κακο να μην δουλευει το κινητο  
Ενταξει , υπερβολικο αυτο που εγραψα , αλλα θελω να δειξω οτι αν εχει ζεστη τετοια ωστε το κινητο να υπερθερμανθει..εε αναψε το a/c !
στον αεραγωγό πιάνει μετά από λίγο υγρασία!
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τετοια προβληματα. Δεν εχω βαση , οποτε το ακουμπαω στο ταμπλο με τις ενδειξεις ταχυτητας κλπ... 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το χρησιμοποιώ μερικές φορές όταν ξεμένει ο μικρός από data ως hot spot συσκευή μιας κι έχω  unlimited πρόγραμμα. 13 απροβλημάτιστοι μήνες και συνεχίζει φυσικά ακάθεκτο ως κύρια συσκευή....

Δεν μου έχει παρουσιάσει ποτέ και πουθενά throttling μόνο τότε που είχε φωτιά στην περιοχή και ακραίες θερμοκρασίες πάνω από 42 βαθμούς 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα και εδω, εχω τυχει να τραβηξω 20 λεπτα 4Κ βιντεο, δεν καταλαβε τιποτα. το εχω 4 μηνες και θα το εχω για πολυ καιρο ακομα. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα και εδω, εχω τυχει να τραβηξω 20 λεπτα 4Κ βιντεο, δεν καταλαβε τιποτα. το εχω 4 μηνες και θα το εχω για πολυ καιρο ακομα. 
εξαρτάται που το τράβηξες; εάν ήταν βράδυ ή σε εσωτερικό χώρο οκ αλλά σε ήλιο έξω δύσκολα
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά συσκευή βγήκε διαμάντι σε όλα της...

Ένα πράγμα σαν τις φετινές εκλογές

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με το ultra αδερφέ κάνε μας την χάρη....13 μήνες δεν το λες και ξαφνικά 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παίξε με το ultra αδερφέ κάνε μας την χάρη....13 μήνες δεν το λες και ξαφνικά 
Το είχα αδερφέ ένα χρόνο και ξέρω τα καλά τα κακά του!

Εκεί είναι το πρόβλημα της συσκευής σάς, εγώ τη συσκευή μου την παίζω και δεν με νοιάζει η μπαταρία ούτε οι θερμοκρασίες

Μήπως έπαθες αμνησία και δεν με θυμάσαι? πόσα ποστ έχω κάνει εδώ μέσα σαν κάτοχος της συσκευής?

Ότι λέω τώρα το έλεγα και τότε σαν κάτοχος...

sent from my S23Ultra 12/512




Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν είναι ευχαριστημένος όπως μερικά άλλα μέλη μεταβαίνουν σε κάτι άλλο καλύτερο, η αγορά έχει επιλογές για όλα τα βαλάντια. Εσύ έδωσες ένα χιλιάρικο συν με μπιχλιμπίδια κλπ κι έρχεσαι να την συγκρίνεις με τα τρία τέσσερα εκατόμπαλα της πρώην δικιάς σου που μέχρι πέρυσι το 22u το είχε για πλάκα για τους λόγους που έχουν γραφτεί κατ' επανάληψη;

Στα τρία με τέσσερα κατοσταρικα παραμένει κορυφή για τους συνειδητοποιημένους , παίξε τώρα με την ατζέντα σου και το μολυβάκι σου κι όλα κομπλέ να το χαρείς 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν είναι ευχαριστημένος όπως μερικά άλλα μέλη μεταβαίνουν σε κάτι άλλο καλύτερο, η αγορά έχει επιλογές για όλα τα βαλάντια. Εσύ έδωσες ένα χιλιάρικο συν με μπιχλιμπίδια κλπ κι έρχεσαι να την συγκρίνεις με τα τρία τέσσερα εκατόμπαλα της πρώην δικιάς σου που μέχρι πέρυσι το 22u το είχε για πλάκα για τους λόγους που έχουν γραφτεί κατ' επανάληψη;
Στα τρία με τέσσερα κατοσταρικα παραμένει κορυφή για τους συνειδητοποιημένους , παίξε τώρα με την ατζέντα σου και το μολυβάκι σου κι όλα κομπλέ να το χαρείς 

Σαφώς και όποιος δεν ευχαριστημένος και θέλει να δώσει περισσότερα χρήματα πάει σε κάτι άλλο καλύτερο.

Δεν έκανα καμία απολύτως σύγκριση γιατί οι συσκευές δε συγκρίνονται είναι σε άλλο επίπεδο τιμής και κατηγορίας .

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο βγάζεις τέτοια κακία όμως!


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...