Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 17/3/2023 at 10:51 ΜΜ, Konstantine73 said:

Επιτρέπεται στην πρωτεύουσα και να μην έχετε σήμα???

Θεσσαλονίκη παντού full σήμα... 5g σε πάρα πολλές περιοχές. Δυτική Θεσσαλονίκη 800 mbps



sent from my S21FE 8/256

 

Άλλο η κοσμοτέ, εγώ στη Θεσσαλονίκη με vodafone δεν μπορώ να ανοίξω καν σελίδα με data σε 5 στα 10 σημεία που έχω βρεθεί και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήση σε 3 στα 10. Για κεντρικά μιλάω. Λίγο παραέξω είναι σαν να μην έχω κινητό.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Άλλο η κοσμοτέ, εγώ στη Θεσσαλονίκη με vodafone δεν μπορώ να ανοίξω καν σελίδα με data σε 5 στα 10 σημεία που έχω βρεθεί και δεν μπορώ να ανοίξω γραμμή για κλήση σε 3 στα 10. Για κεντρικά μιλάω. Λίγο παραέξω είναι σαν να μην έχω κινητό.
Και τι κάθεσαι στη vodafone από λύπηση προς αυτήν?

sent from my S21FE 8/256

Link to comment
Share on other sites




Επιτρέπεται στην πρωτεύουσα και να μην έχετε σήμα???


Εχει να κάνει, με το που βρίσκονται οι κεραίες κ που εσύ.
Σκέψου, Αθήνα στη Βουκουρεστιου, στενός πεζόδρομος κ ανάμεσα σε ψηλές πολυκατοικίες, τις περισσότερες φορες βγάζει "E"


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Και τι κάθεσαι στη vodafone από λύπηση προς αυτήν?

sent from my S21FE 8/256
 

Μου έχουν τόσο καλή τιμή, έχει ξεμείνει από φοιτητικό, που μόνο αν δεν είχα σήμα στο σπίτι ή τη δουλειά θα άλλαζα🙃 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastasiah said:

Μπορω να τραβήξω φωτο μέσα στη θάλασσα; η θα έχω πρόβλημα; 

Για μένα μην το βάλεις στην θάλασσα χωρίς αδιάβροχη θήκη το αλάτι μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα.Ετσι και αλλιώς νομίζω πως μόνο για πισίνα είναι αν δεν κάνω λάθος!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, anastasiah said:

Μπορω να τραβήξω φωτο μέσα στη θάλασσα; η θα έχω πρόβλημα; 

Είχα βουτήξει ένα s7edge στη θάλασσα. Πρέπει να πήρε νερό από τη υποδοχή της σιμ γιατί σε κάποια φάση έβγαζε ότι δεν είχα σιμ μέσα ενώ είχα...το ξεπλυνα με νερο το σκουπισα κ το αφησα να στεγνωσει κ δε το ξαναεβαλα. Ως τώρα το κινητό δουλεύει μια χαρά.αλλα κ εγώ προτείνω να μη το βάλεις. Αν το βάλεις για λίγο κ μετά ξεπλυμα με νερό..η απόφαση δικιά σου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anastasiah said:

Μπορω να τραβήξω φωτο μέσα στη θάλασσα; η θα έχω πρόβλημα; 

Η συμβουλη μου ειναι, οχι, μην βγαλεις. Καλυτερα παρε μια αδιαβροχη θηκη.
Δεν εχει να κανει με το S21 FE, ειναι γενικοτερο το προβλημα με το θαλασσινο νερο. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ για την παρέα και την οποία βοήθεια!

Πήγα σε s23 ultra 12/512…θα συνεχίζω φυσικά να σας διαβάζω…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Παίδες ευχαριστώ για την παρέα και την οποία βοήθεια!

Πήγα σε s23 ultra 12/512…θα συνεχίζω φυσικά να σας διαβάζω…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Kαλορίζικο! Θέλω σχόλιο για τη διαχείριση του όγκου και του βάρους της συσκευής, μετά το σχετικά μαζεμένο και ελαφρύ s21fe 🤗

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ για την παρέα και την οποία βοήθεια!

Πήγα σε s23 ultra 12/512…θα συνεχίζω φυσικά να σας διαβάζω…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Καλημέρα!
Και πολύ καλά έκανες.
Ακούμε εντυπώσεις!
Καλοδούλευτο!

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, il_tifosi said:
Kαλορίζικο! Θέλω σχόλιο για τη διαχείριση του όγκου και του βάρους της συσκευής, μετά το σχετικά μαζεμένο και ελαφρύ s21fe 

Φίλε είχα Mi Max 1 & 3 οπότε πάλι μικρό θα μου φαίνεται

sent from my S21FE 8/256
 

16 minutes ago, johnnyman25 said:
Καλημέρα!
Και πολύ καλά έκανες.
Ακούμε εντυπώσεις!
Καλοδούλευτο!

My S21 FE is Awesome!!!
 

Ευχαριστώ πολύ εννοείται ότι θα έχετε feedback

sent from my S21FE 8/256
 

On 20/3/2023 at 1:59 ΜΜ, il_tifosi said:

Μου έχουν τόσο καλή τιμή, έχει ξεμείνει από φοιτητικό, που μόνο αν δεν είχα σήμα στο σπίτι ή τη δουλειά θα άλλαζα🙃 

Έχω στη δουλειά ένα συνάδελφο όποιος του έκανε προσφορά η Vodafone όλα απεριόριστα κοντά στα 23€… Το αποτέλεσμα είναι οπότε δουλεύουμε μαζί να βάζω την συσκευή μου mobile hot spot Γιατί πολύ απλά η Vodafone δεν τραβάει… Οπότε να την βράσω την καλή τιμή… Εγώ είμαι στα 40 μαζί με μία έξτρα data sim card που την έχω μονίμως μέσα σε for 4G+ router(mr600 v2)… Πολύ ευχαριστημένος Από την Cosmote…

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Έχω στη δουλειά ένα συνάδελφο όποιος του έκανε προσφορά η Vodafone όλα απεριόριστα κοντά στα 23€… Το αποτέλεσμα είναι οπότε δουλεύουμε μαζί να βάζω την συσκευή μου mobile hot spot Γιατί πολύ απλά η Vodafone δεν τραβάει… Οπότε να την βράσω την καλή τιμή… Εγώ είμαι στα 40 μαζί με μία έξτρα data sim card που την έχω μονίμως μέσα σε for 4G+ router(mr600 v2)… Πολύ ευχαριστημένος Από την Cosmote…

Ναι με τόσο πάγιο δεν θα έμενα🤣 σχεδόν τα μισά δίνω😇

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ilka71 said:

γίνεται να μπλοκαρουμε μόνο τις κλήσεις με απόκρυψη; ΌΧΙ τους άγνωστους αριθμούς!

Με τον true caller(τον εχω σε ολα τα Android τηλεφωνα μου) σιγουρα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:
3 ώρες πριν, stamatis3133 said:
Με τον true caller(τον εχω σε ολα τα Android τηλεφωνα μου) σιγουρα.

δυστυχώς δεν αλλάζω τον true phone dialer!

Μπορεις να τσεκαρεις αν σου δουλευει το ενσωματομενο φιλτρο στον default dialer της Samsung; 
Χωρις να τον κανεις default, ανοιξε τον, πατα τις τρεις κουκιδες, block numbers, block calls from unknown numbers. 
Δεν το εχω δοκιμασει, απλα λεω... απο τον κ@λο μου...

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τσεκαρεις αν σου δουλευει το ενσωματομενο φιλτρο στον default dialer της Samsung; 
Χωρις να τον κανεις default, ανοιξε τον, πατα τις τρεις κουκιδες, block numbers, block calls from unknown numbers. 
Δεν το εχω δοκιμασει, απλα λεω... απο τον κ@λο μου...
τα unknown δεν είναι τα νούμερα που δεν είναι στις επαφές; όχι τα απόρρητα
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ilka71 said:
18 minutes ago, stamatis3133 said:
Μπορεις να τσεκαρεις αν σου δουλευει το ενσωματομενο φιλτρο στον default dialer της Samsung; 
Χωρις να τον κανεις default, ανοιξε τον, πατα τις τρεις κουκιδες, block numbers, block calls from unknown numbers. 
Δεν το εχω δοκιμασει, απλα λεω... απο τον κ@λο μου...

τα unknown δεν είναι τα νούμερα που δεν είναι στις επαφές; όχι τα απόρρητα

unknown ειναι τα χωρίς αριθμο. Στον true caller τα εχει ξεχωριστα, block unknown (λαθος) και block numbers that does exist in my contacts.

 

Update: έχεις δίκιο, τα λεει hidden numbers. Οπότε μαλλον δεν ειναι αυτο που θες.

55 minutes ago, stamatis3133 said:

unknown ειναι τα χωρίς αριθμο. Στον true caller τα εχει ξεχωριστα, block unknown (λαθος) και block numbers that does exist in my contacts.

 

Update: έχεις δίκιο, τα λεει hidden numbers. Οπότε μαλλον δεν ειναι αυτο που θες.

@ilka71 ισως να το προσφερει ο παροχος σου.
Για παραδειγμα βρηκα αυτο για WhatsUp:
https://www.whatsup.gr/fragi-kliseon

 

Quote

Σημειώσεις:
• Για να ενεργοποιήσεις την φραγή εισερχομένων κλήσεων με απόκρυψη* κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών στο 13888.

 

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει περάσει κανείς κάποιο skin τύπου dbrand ας βάλει βάλει κανένα link. Ευχαριστώ. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εσεις εχετε το "RAM plus" ενεργοποιημενο;
Εγω μολις το εκλεισα.
Νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή είναι να είναι κλειστό

sent from my S21FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή είναι να είναι κλειστό

sent from my S21FE 8/256
 

Γιατί το λές αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το RAM plus είχα διαβάσει παλιότερα πως προκαλεί μικρολαγκαρίσματα, δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί και αν υπάρχει δυνατότητα να διορθωθεί.

Δεδομένου ότι η ROM είναι πιο αργή από τη RAM, αυτό έχει κάποια λογική.

Επίσης, τα 6/8 GB RAM της συσκευής νομίζω είναι αρκετά για να τρέξει οποιαδήποτε εφαρμογή και να κρατήσει ανοιχτές τουλάχιστον τις τελευταίες 4-5 εφαρμογές που έτρεξες.

Αν κάποιος θελήσει να βρει στο σημείο που άφησε μια εφαρμογή που άνοιξε την προηγούμενη ημέρα, ή που μετά από αυτήν έχει ανοίξει άλλες 15, τότε πολύ πιθανό να κάνει reload.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...