Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, anastasiah said:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. 

Βασικά θα μεινω με το S21 και κανένα γρήγορο powerbank σε περίπτωση που θα είμαι όλη την ημέρα στον δρομο

Θεωρώ ότι θα κάνεις την καλύτερη επιλογή, με λίγα χρήματα θα σου φύγει το άγχος για έκτακτες καταστάσεις και αποδράσεις...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update που είναι και πάλι Φεβρουαρίου πρέπει να έχει λίγο καλύτερη μπαταρία!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη το έχω γράψει παραπάνω, πιο καλή διαχείριση από την πρώτη μέρα που το έχω πάρει το τηλέφωνο ένα χρόνο κλείνω τον άλλο μήνα. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, konakis said:

Πολύ καλύτερη το έχω γράψει παραπάνω, πιο καλή διαχείριση από την πρώτη μέρα που το έχω πάρει το τηλέφωνο ένα χρόνο κλείνω τον άλλο μήνα. 

Ακριβώς τον ίδιο καιρό το πήραμε 👍

Link to comment
Share on other sites

Εχω τραβήξει βίντεο ή για να το στείλω σε έναν διαγωνισμό αλλά μου βγάζει μήνυμα όταν πάω να το στείλω με mail ότι υπερβαίνει 25mb το μέγεθος. Εν τω μεταξύ το κόβω και μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το συμπιέσω για να σταλεί; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, anastasiah said:

Εχω τραβήξει βίντεο ή για να το στείλω σε έναν διαγωνισμό αλλά μου βγάζει μήνυμα όταν πάω να το στείλω με mail ότι υπερβαίνει 25mb το μέγεθος. Εν τω μεταξύ το κόβω και μου βγάζει συνέχεια το ίδιο μήνυμα. Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το συμπιέσω για να σταλεί; 

https://clideo.com/compress-video

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις ερχονται μονο καθυστερημένες.

Και δεν ειναι μια εφαρμογή ειναι 6-7.

Με πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα το messenger που μου σκαει ειδοποίηση αφου εχω ηδη διαβασει το μύνημα. Σε αλλες εφαρμογές μου έρχεται ειδοποιηση αφου ξεκλειδώσω το κινητό ή αφου ανοιξω την εφαρμογή.

Το ίδιο προβλημα εχει και μια φιλη με A52s. Πρώτη φορα αντιμετωπίζω τέτοιο προβλημα με ειδοποίησεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stamatis3133 said:

Οι ειδοποιήσεις ερχονται μονο καθυστερημένες.

Και δεν ειναι μια εφαρμογή ειναι 6-7.

Με πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα το messenger που μου σκαει ειδοποίηση αφου εχω ηδη διαβασει το μύνημα. Σε αλλες εφαρμογές μου έρχεται ειδοποιηση αφου ξεκλειδώσω το κινητό ή αφου ανοιξω την εφαρμογή.

Το ίδιο προβλημα εχει και μια φιλη με A52s. Πρώτη φορα αντιμετωπίζω τέτοιο προβλημα με ειδοποίησεις.

Και σε μενα το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται όταν βαλεις την εφαρμογή σε "αδράνεια' ή είναι σε καθεστός "εξοικονόμησης μπαταρίας"

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, coulis said:

Αυτο γίνεται όταν βαλεις την εφαρμογή σε "αδράνεια' ή είναι σε καθεστός "εξοικονόμησης μπαταρίας"

Στο Whatsapp για παράδειγμα, στελνω ενα λινκ σε ενα φιλο μου που καθεται διπλα μου και κλειδωνω το τηλέφωνο. Μετα απο δεκα λεπτά μου στέλνει αυτος ενα λινκ και δεν έρχεται ειδοποιηση. Περιμένω 3-4 λεπτά, ξεκλειδωνω το κινητό, τίποτα, μπαινω στο whatsApp και βλέπω ενα αδιαβαστο μήνυμα.

Οπως ειπα και πιο πανω, το messenger και το viber κανουν το πιο αστείο, έρχεται ειδοποιηση αφού εχω διαβασει και απαντησει στο μήνυμα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα μέχρι στιγμής θέματα με τις ειδοποιήσεις πουθενά. Μόνο με το Gmail είχα σοβαρό θέμα αλλά και σε διάφορα fora του εξωτερικού αναφέρουν προβλήματα, άρα κάτι δεν πάει καλά με την εφαρμογή ίσως. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπαταρία θα τρώει παραπάνω παρά ταχύτητα που θα αντιλαμβάνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μου έσκασε update 1 Φεβρουαρίου patch. 288 κάτι mb. Το έκανα άμεσα χωρίς να βγάλω screenshot.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, johnybe said:

Μου έσκασε update 1 Φεβρουαρίου patch. 288 κάτι mb. Το έκανα άμεσα χωρίς να βγάλω screenshot.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Εντελώς γενικό, δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο. Πρέπει να λάβουμε και δεύτερο update εντός του μήνα πάντως, καθώς οι υπόλοιπες συσκευές παίρνουν το patch Μαρτίου αυτές τις μέρες.

Screenshot_20230314_232535_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stefan_city said:

Εντελώς γενικό, δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο. Πρέπει να λάβουμε και δεύτερο update εντός του μήνα πάντως, καθώς οι υπόλοιπες συσκευές παίρνουν το patch Μαρτίου αυτές τις μέρες.

Screenshot_20230314_232535_Software update.jpg

Μήπως έχουν κάνει κάποιο λάθος στην ημερομηνία της ενημέρωσης και λέει 1 Φεβρουαρίου; Μέσα στο Φεβρουάριο είχαμε πάρει ενημέρωση. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vastegial_74 said:

Μήπως έχουν κάνει κάποιο λάθος στην ημερομηνία της ενημέρωσης και λέει 1 Φεβρουαρίου; Μέσα στο Φεβρουάριο είχαμε πάρει ενημέρωση. 

Απλά τις περνουμε με καθυστέρηση.

https://doc.samsungmobile.com/SM-G990B/TNL/doc.html

Εχει γινει release απο 13 Φλεβαρη... και εγω την πήρα προχτες.

 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vastegial_74 said:

Μήπως έχουν κάνει κάποιο λάθος στην ημερομηνία της ενημέρωσης και λέει 1 Φεβρουαρίου; Μέσα στο Φεβρουάριο είχαμε πάρει ενημέρωση. 

Δεν ξέρω αν υφίσταται τέτοιο ενδεχόμενο, θα φανεί τις επόμενες ημέρες αν δεν λάβουμε άλλο, ή αν πάμε απευθείας στο patch Απριλίου.

7 minutes ago, stamatis3133 said:

Απλά τις περνουμε με καθυστέρηση.

https://doc.samsungmobile.com/SM-G990B/TNL/doc.html

Εχει γινει release απο 13 Φλεβαρη... και εγω την πήρα προχτες.

 

Αυτό που αναφέρει ως τελευταία αναβάθμιση είναι του Φεβρουαρίου σε συνδυασμό με το One UI 5.1.

Με την σημερινή αναβάθμιση που αναφέρει πάλι patch Φεβρουαρίου, ο κωδικός έκδοσης είναι G990B2XXU2EWC1.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα που μπερδευτήκατε. Στην περιγραφή της τελευταίας ενημέρωσης λέει μόνο σταθερότητα και αξιοπιστία. Όχι ασφάλεια, όπως όταν έρχεται νέο patch. Ούτε χρόνο δεν έχει συσκευή, προφανώς θα παίρνει και άλλες ενημερώσεις, για κάποιο bug π.χ.. Αλίμονο αν ξεμέναμε από τώρα μόνο με τις ενημερώσεις ασφαλείας.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στον μήνα θα έρθει και το security patch του Μάρτη...

sent from my S21FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, il_tifosi said:

Δεν κατάλαβα που μπερδευτήκατε. Στην περιγραφή της τελευταίας ενημέρωσης λέει μόνο σταθερότητα και αξιοπιστία. Όχι ασφάλεια, όπως όταν έρχεται νέο patch. Ούτε χρόνο δεν έχει συσκευή, προφανώς θα παίρνει και άλλες ενημερώσεις, για κάποιο bug π.χ.. Αλίμονο αν ξεμέναμε από τώρα μόνο με τις ενημερώσεις ασφαλείας.

Σωστή σκέψη και προφανώς ισχύει. 

Εμένα μου έκανε εντύπωση που δεν ήρθε μια ενημέρωση με patch και όποιες διορθώσεις, αλλά μόνο διορθώσεις, ενώ οι υπόλοιπες συσκευές λαμβάνουν ήδη το patch Μαρτίου.

Κουβέντα να γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, stefan_city said:

Κουβέντα να γίνεται!

Ναι , και γινεται καθε μηνα. Καπου κατανταει γραφικο. Οι ενημερωσεις θα ερχονται καθε μηνα. Δεν εχει νοημα , κατα το μεσο του καθε μηνα να αρχισουμε να μοιρολογαμε , γιατι αργησε , γιατι αλλες συσκευες την εχουν παρει νωριτερα και τα γνωστα ... Αν νοιωθεις απροστατευτος χωρις το security patch του εκαστοτε μηνα , απενεργοποιησε το και θα σε ενημερωσουμε οταν ερθει να το ξανα-ανοιξεις 😉 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mphxt said:

Ναι , και γινεται καθε μηνα. Καπου κατανταει γραφικο. Οι ενημερωσεις θα ερχονται καθε μηνα. Δεν εχει νοημα , κατα το μεσο του καθε μηνα να αρχισουμε να μοιρολογαμε , γιατι αργησε , γιατι αλλες συσκευες την εχουν παρει νωριτερα και τα γνωστα ... Αν νοιωθεις απροστατευτος χωρις το security patch του εκαστοτε μηνα , απενεργοποιησε το και θα σε ενημερωσουμε οταν ερθει να το ξανα-ανοιξεις 😉 

Δεν μοιρολογουμε καθε μηνα. Καθε αλλο. Καθε μηνα, καθε ενημερωση κανει τη μπαταρια καλυτερη για καποιους χρηστες 😛. Σε 3 χρονια θα επιστρεφουμε ρευμα στο δικτυο 😛 😛 😛

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μετά από updates, 2-3 φορές μου αλλάζει το AOD. Ενώ το έχω να ανοίγει όταν έρχεται ειδοποίηση και να εμφανίζεται στο πλάι, μετά από κάποιο updates μου εμφαίνίζει τις ειδοποιήσεις στο κέντρο. Και συνήθως πρέπει να το ξανασετάρω. Το έχει παρατηρήσει και άλλος?
Προτιμώ το AOD στο πλάι γιατί πιστεύω θα καταναλώνει λιγότερο μπαταρία (λιγότερα γράμματα και φωτεινότητα στο πλάι σε σχέση με το κέντρο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...