Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 minutes ago, ilka71 said:

πως σταματάω αυτές τις προτάσεις; a36e308f1db19dec186393c429ae3179.jpg

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Δεν το θυμάμαι πως το εξαφάνισα. Αν πατήσεις επάνω δεν έχει καμία επιλογή να μην στο εμφανίζει; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το 5G το έχω ανενεργό... είναι που είναι κακό στη διαχείριση μπαταρίας.....

Το 4G+ δεν σας αρκεί...? (Εμένα μου πετάει και 250mbs) τι να το κάνω το παραπάνω?

sent from my S21 FE 8/256

Τώρα....
7da9c4eee9d3d5546f78b2430fa2a17d.jpg

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το 5G το έχω ανενεργό... είναι που είναι κακό στη διαχείριση μπαταρίας.....

Το 4G+ δεν σας αρκεί...? (Εμένα μου πετάει και 250mbs) τι να το κάνω το παραπάνω?

sent from my S21 FE 8/256


Τώρα....
7da9c4eee9d3d5546f78b2430fa2a17d.jpg

sent from my S21 FE 8/256


ναι καλά εννοείται δεν το χρειάζομαι απλά έτσι για το γαμωτο αφού λέει έχει.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι καλά εννοείται δεν το χρειάζομαι απλά έτσι για το γαμωτο αφού λέει έχει.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Μην μαμησεις την μπαταρία σου για ένα γαμώτο δεν αξίζει...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έβγαλα ένα βίντεο στην θάλασσα με αργή κίνηση και όταν έβαλα να το δω μια φαινόταν κανονικά μια μαυρίζει και φαινόταν μόνο ο ήλιος! 

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2023 at 2:14 ΜΜ, ilka71 said:

το έχει κανείς σε άσπρο; μετά από καιρό κιτρινίζει η πλάτη; έστω και με θήκη διάφανη; γιατί θα το έχω στο αμάξι στην βάση στο τζάμι

πάντως είναι κλοπή ε αυτή την τιμή

Το έχω από τον Ιούνιο και ακόμη λευκό είναι. Πολύ όμορφο. Αλλά και αν κιτρινίσει θα γίνει cream white όπως στα νέα S23😛

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έβγαλα ένα βίντεο στην θάλασσα με αργή κίνηση και όταν έβαλα να το δω μια φαινόταν κανονικά μια μαυρίζει και φαινόταν μόνο ο ήλιος! 

Εντω μεταξύ η μπαταρία τραγική. Από το μεσημέρι μέχρ τώρα με λίγες φωτο και internet me δεδομένα έχει πάει 34!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, anastasiah said:

Βρε παιδιά έβγαλα ένα βίντεο στην θάλασσα με αργή κίνηση και όταν έβαλα να το δω μια φαινόταν κανονικά μια μαυρίζει και φαινόταν μόνο ο ήλιος! 

Εντω μεταξύ η μπαταρία τραγική. Από το μεσημέρι μέχρ τώρα με λίγες φωτο και internet me δεδομένα έχει πάει 34!!!

Το slow-mo γενικα θελει καλες συνθηκες φωτισμου. Καλυτερες απο οταν τραβαμε απλο βιντεο. Τωρα τι και πως παιχτηκε με το βιντεο που τραβηξες , τι να σου πω...

Η μπαταρια τραγικη , αλλα δεν εβγαλες μονο "λιγες φωτο" , γιατι απο την παραπανω προταση , καταλαβαινουμε οτι σιγουρα εβγαλες και μερικα βιντεος και σιγουρα θα επαιξες αρκετα με το slow motion 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο true phone. Σήμερα διαπίστωσα πως στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για εγγραφή των κλήσεων κατά βούληση. Μόνο εμένα εντυπωσίασε, ή έχω χάσει επεισόδια και είμαι πίσω. το δοκίμασα και λειτουργεί τέλεια. 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mphxt said:

Το slow-mo γενικα θελει καλες συνθηκες φωτισμου. Καλυτερες απο οταν τραβαμε απλο βιντεο. Τωρα τι και πως παιχτηκε με το βιντεο που τραβηξες , τι να σου πω...

Η μπαταρια τραγικη , αλλα δεν εβγαλες μονο "λιγες φωτο" , γιατι απο την παραπανω προταση , καταλαβαινουμε οτι σιγουρα εβγαλες και μερικα βιντεος και σιγουρα θα επαιξες αρκετα με το slow motion 🙂 

Ναι αλλά όχι τόσο ώστε να κατέβει από το 80 στο 20 μέσα σε 4μιση ώρες. Εν τω μεταξύ έκανα επανεκκίνηση και το τηλέφωνο σερνόταν για κάποια λεπτά. Τι είναι τώρα αυτό;;; να το πάω sto service? 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο ture phone. Σήμερα διαπίστωσα πως στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για εγγραφή των κλήσεων κατά βούληση. Μόνο εμένα εντυπωσίασε, ή έχω χάσει επεισόδια και είμαι πίσω. το δοκίμασα και λειτουργεί τέλεια. 
λειτουργεί και με ακουστικό bt;

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

λειτουργεί και με ακουστικό bt;

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Δεν χρησιμοποιώ ακουστικά και δεν ξέρω. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kakos said:

Χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο ture phone. Σήμερα διαπίστωσα πως στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για εγγραφή των κλήσεων κατά βούληση. Μόνο εμένα εντυπωσίασε, ή έχω χάσει επεισόδια και είμαι πίσω. το δοκίμασα και λειτουργεί τέλεια. 

Ποιο είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gjimmys said:

Ποιο είναι αυτό;

τώρα είδα πως το έγραψα λάθος.

συγχώρεσε με δεν γνωρίζω αγγλικά. 

true phone λέγεται. 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kakos said:

τώρα είδα πως το έγραψα λάθος.

συγχώρεσε με δεν γνωρίζω αγγλικά. 

true phone λέγεται. 

Δεν είναι πληκτρολόγιο εφαρμογή τηλεφώνου είναι!

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή αυτή την χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο.

Είναι πάρα πολύ καλή, απλά στην ηχογράφηση συνομιλίας που αναφέρθηκε πιο πάνω δεν λειτουργεί αφού ηχογραφή πεντακάθαρα τη δική σου φωνή ενώ του συνομιλητή καθόλου (σαν να μιλάς μόνος σου).

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έβγαλα ένα βίντεο στην θάλασσα με αργή κίνηση και όταν έβαλα να το δω μια φαινόταν κανονικά μια μαυρίζει και φαινόταν μόνο ο ήλιος! 
Εντω μεταξύ η μπαταρία τραγική. Από το μεσημέρι μέχρ τώρα με λίγες φωτο και internet me δεδομένα έχει πάει 34!!!

Απλά η συσκευή δε σηκώνει heavy users …. Το έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα το μόνο του μειονέκτημα.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος και εγώ από το Σάββατο με την προσφορά του Πλαισιου. Ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές αλλά δύο πραγματάκια έχω παρατηρήσει που με ψιλό προβληματίζουν. 

1) Μου έχει κάνει δύο άκυρες επανεκκίνησεις. Η επιλογή αυτόματη επανεκκίνηση είναι απενεργοποιημενη. Σημείωση : το βράδυ όταν κοιμάμαι το βάζω σε λειτουργία πτήσης. Η επανεκκίνησεις γίνονται σε αυτό το διάστημα, μια κάθε βράδυ, σε διαφορετική ώρα.

2) Ενίοτε η αφή δεν ανταποκρίνεται, πρέπει να πατήσω δύο φορές κάτι, σε όλη την οθόνη. Έχω τζαμακι και έχω ενεργοποιήσει την ευαισθησία αφής. 

Καμία συμβουλή; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος και εγώ από το Σάββατο με την προσφορά του Πλαισιου. Ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές αλλά δύο πραγματάκια έχω παρατηρήσει που με ψιλό προβληματίζουν. 
1) Μου έχει κάνει δύο άκυρες επανεκκίνησεις. Η επιλογή αυτόματη επανεκκίνηση είναι απενεργοποιημενη. Σημείωση : το βράδυ όταν κοιμάμαι το βάζω σε λειτουργία πτήσης. Η επανεκκίνησεις γίνονται σε αυτό το διάστημα, μια κάθε βράδυ, σε διαφορετική ώρα.
2) Ενίοτε η αφή δεν ανταποκρίνεται, πρέπει να πατήσω δύο φορές κάτι, σε όλη την οθόνη. Έχω τζαμακι και έχω ενεργοποιήσει την ευαισθησία αφής. 
Καμία συμβουλή; 


Η συσκευή σου ήταν ζεστη ?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Ήμασταν που ήμασταν….

https://techblog.gr/mobile/to-one-ui-5-1-tis-samsung-exantlei-ti-mpataria-ton-galaxy/


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Konstantine73 said:


Η συσκευή σου ήταν ζεστη ?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Ήμασταν που ήμασταν….

https://techblog.gr/mobile/to-one-ui-5-1-tis-samsung-exantlei-ti-mpataria-ton-galaxy/


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Δεν μπορώ να το ξέρω καθώς δεν χρησιμοποιώ το κινητό εκείνες τις στιγμές. Πάντως όταν γίνονται η συσκευή θεωρητικά είναι αδρανής (λειτουργία πτήσης με κλειστά wifi/δεδομένα). 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Konstantine73 said:


Ήμασταν που ήμασταν….

https://techblog.gr/mobile/to-one-ui-5-1-tis-samsung-exantlei-ti-mpataria-ton-galaxy/


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Προσωπικά είδα το αντίθετο. Καλύτερη μπαταρία με το 5.1, αλλά εμένα είχε πέσει πιο πριν, με τις ενημερώσεις Νοέμβρη Δεκέμβρη είχα δει μείωση. 

 

1 hour ago, Konstantine73 said:


Απλά η συσκευή δε σηκώνει heavy users …. Το έχω πει πολλές φορές εδώ μέσα το μόνο του μειονέκτημα.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Τι να πω. Το έχω πάρει στο βουνό με τις ώρες, μισή ή και μια μέρα, gps, data, κακό αν όχι ανύπαρκτο σήμα (2 σιμ μέσα), εκατοντάδες φωτογραφίες-βίντεο και ποτέ δεν είχα θέμα έστω να αγχωθώ. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Το έχω πάρει στο βουνό με τις ώρες, μισή ή και μια μέρα, gps, data, κακό αν όχι ανύπαρκτο σήμα (2 σιμ μέσα), εκατοντάδες φωτογραφίες-βίντεο και ποτέ δεν είχα θέμα έστω να αγχωθώ. 

Τοτε έχεις το κομμάτι θαύμα από την σειρά….


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω ενσύρματα hands free η ακουστικά μέσω αντάπτορα jack 3,5mm to type-c αλλά είναι αδύνατο.

Μου γράφει "η συσκευή usb δεν υποστηρίζετε". 

Είναι θέμα δυνατότητας η ρύθμισης?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Τοτε έχεις το κομμάτι θαύμα από την σειρά….


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Με 2 ώρες χρήσης data σε 4g
Απλά για κλάματα....
Ενώ μου αρέσει τόσο πολύ σαν συσκευή δεν παλεύεται πλέον..
6b40c6cf8dd10f4feeb64fd14d0ac19a.jpg

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με 2 ώρες χρήσης data σε 4g
Απλά για κλάματα....
Ενώ μου αρέσει τόσο πολύ σαν συσκευή δεν παλεύεται πλέον..
6b40c6cf8dd10f4feeb64fd14d0ac19a.jpg

My S21 FE is Awesome!!!

Αυτό που με κρατάει ακόμη εδώ είναι υποστήριξη της samsung και οι καλές του κάμερες...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...