Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα οι υπηρεσίες Google play  είναι στο 2.4% καταναλωση στην έκτη θέση σε 10 ώρες μπαταρια.σε s22 ultra.αλλα την έχω μη ενημερωμενη δεδομένα παρασκηνίου off .και άδειες  εφαρμογων όλα μη επιτρεπτά εκτός σωματικής δραστηριότητας που δε με αφήνει να το κάνω off.

Screenshot_20230205_004901_Permission controller.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με την μπαταρία δεν έχω πρόβλημα.. Στα 120 πάντα με τα πάντα ανοιχτά.. Σύνδεση με amazfit Gtr και bluetooth ακουστικά baseus της πλάκας. 2c9b10a023d286f5b661e1e970005717.jpg9c7fcb333448636431f8a0bd993731fe.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε lite χρήση από ότι βλέπω γι'αυτό....με μια κάρτα, sim χωρίς wifi calling και volte ανοιχτά και δεν βλέπω να χρησιμοποιείς bluuetooth ακουστικά κ.τ.λ η εάν το έχεις συνδεδεμένο με smartwatch, ipcam κ.τ.λ. :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Και IP cam αλλά όχι σε συνεχές παρακολούθηση, εκείνη την ώρα όχι δεν είχα τα bluetooth ακουστικά (που μακάρι να είχα προλάβει την προσφορά) ad block συνεχές και ότι άλλο συνεπάγεται.. Όταν λέω τα πάντα ανοιχτά το εννοώ.. Στο S9 plus που ακόμα η μπαταρία του είναι 4 χρόνων και, τους ίδιους και παραπάνω έχω..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σαν κατασκευή έχει αποδειχθεί αρκετά στιβαρή μέχρι στιγμής, έχει φάει δύο καλές ξαπλες εχθές κάτω στο οδόστρωμα με την πλάτη έπεσε φορούσε θήκη από 1.5 μέτρο δεν έπαθε τίποτα (για αυτό δεν θέλω το γυαλί στην πλάτη) και μια άλλη φορά περίπου από ένα μέτρο πάνω σε πλακάκι με την μπροστά πάνω αριστερά γωνία(χωρίς κάποιο προστατεύτικο)κάνοντας μόνο 2-3 πολύ μικρά σημαδάκια ούτε που φαίνονται αλλά ούτε και επιρεαζουν την θέαση 

Κάποιος από εσάς αν έχει αντίστοιχη εμπειρία να πει εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα κακό διάλειμμα με την ενημέρωση Δεκεμβρίου, η συσκευή επανήλθε σε θέμα μπαταρίας αμέσως μόλις ήρθε και έβαλα του Ιανουαρίου. Κι ενώ είχα διαβάσει αντίθετη εμπειρία εδώ. Γενικά όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος αρκετά διαφορετικές οι εμπειρίες των χρηστών.

Εγώ για φωτεινό θέμα, οθόνη στα 120, bluetooth μόνιμα για το band, αρκετά παιχνιδάκια (με ρύθμιση στη bixby routines να βάζει την οθόνη στα 60, αφού κανένα δεν υποστηρίζει 120), είμαι ευχαριστημένος. Η μέρα βγαίνει χαλαρά.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, il_tifosi said:

Μετά από ένα κακό διάλειμμα με την ενημέρωση Οκτωβρίου, η συσκευή επανήλθε σε θέμα μπαταρίας αμέσως μόλις ήρθε και έβαλα του Ιανουαρίου. Κι ενώ είχα διαβάσει αντίθετη εμπειρία εδώ. Γενικά όπως είπε και κάποιο άλλο μέλος αρκετά διαφορετικές οι εμπειρίες των χρηστών.

Εγώ για φωτεινό θέμα, οθόνη στα 120, bluetooth μόνιμα για το band, αρκετά παιχνιδάκια (με ρύθμιση στη bixby routines να βάζει την οθόνη στα 60, αφού κανένα δεν υποστηρίζει 120), είμαι ευχαριστημένος. Η μέρα βγαίνει χαλαρά.

Αυτό με το bixby routines που βάζεις την οθόνη στα 60 όταν παίζεις παιχνίδια πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gjimmys said:

Αυτό με το bixby routines που βάζεις την οθόνη στα 60 όταν παίζεις παιχνίδια πως γίνεται;

Στην εφαρμογή "λειτουργίες και ρουτίνες" > Αν "το παιχνίδι είναι σε εξέλιξη" τότε "ομαλή κίνηση βασικός"

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

άιντε να δούμε εμείς πότε.
καλημέρα.

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s21-one-ui-5-1-update-released/?utm_source=telegram

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα το πρωί σταμάτησε να ανοίγει η εφαρμογή της revolut. Μου κάνει force close με το που πατάω να ανοίξει η εφαρμογή
Θα μου πείτε και τι ρωτάς εδώ;
Το θέμα είναι ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με την συσκευή.
Ο λογαριασμός είναι κανονικά ενεργός. Εγκατεστησα το app σε δεύτερη συσκευή και λειτουργεί κανονικά.
Έχω κάνει restart , απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά , clear cashe τα πάντα όσα μπορούσα να σκεφτώ αλλά δεν λέει με τίποτα να ανοίξει η εφαρμογή.
Έχει κανείς καμιά ιδέα; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κατι παρόμοιο;
Κάποια λύση;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα το πρωί σταμάτησε να ανοίγει η εφαρμογή της revolut. Μου κάνει force close με το που πατάω να ανοίξει η εφαρμογή
Θα μου πείτε και τι ρωτάς εδώ;
Το θέμα είναι ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με την συσκευή.
Ο λογαριασμός είναι κανονικά ενεργός. Εγκατεστησα το app σε δεύτερη συσκευή και λειτουργεί κανονικά.
Έχω κάνει restart , απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά , clear cashe τα πάντα όσα μπορούσα να σκεφτώ αλλά δεν λέει με τίποτα να ανοίξει η εφαρμογή.
Έχει κανείς καμιά ιδέα; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κατι παρόμοιο;
Κάποια λύση;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




εδώ δουλεύει κανονικά χωρίς κάποιο θέμα.
περίεργο.

My S21 FE is Awesome!!!

ορμάτε oneui 5.110db37d3fe38524fc2adde397bc4a589.jpg

My S21 FE is Awesome!!!

Διορθώθηκε το θέμα με τα κεφάλαια και στο θέμα με το εικονίδιο του αποτυπώματος στο ξεκλείδωμα.
GG sammy

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, christou said:

Ξαφνικά σήμερα το πρωί σταμάτησε να ανοίγει η εφαρμογή της revolut. Μου κάνει force close με το που πατάω να ανοίξει η εφαρμογή
Θα μου πείτε και τι ρωτάς εδώ;
Το θέμα είναι ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με την συσκευή.
Ο λογαριασμός είναι κανονικά ενεργός. Εγκατεστησα το app σε δεύτερη συσκευή και λειτουργεί κανονικά.
Έχω κάνει restart , απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά , clear cashe τα πάντα όσα μπορούσα να σκεφτώ αλλά δεν λέει με τίποτα να ανοίξει η εφαρμογή.
Έχει κανείς καμιά ιδέα; Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κατι παρόμοιο;
Κάποια λύση;
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Μου το είχε κάνει και εμένα παλιότερα όταν προσπαθούσα να ανοίξω την εφαρμογή της Cosmote. Συνέβαινε μόνο στην συσκευή μου.

Είχα ρωτήσει μήπως το πρόβλημα ήταν γενικό αλλά ήταν μόνο σε εμένα.

Ότι και να έκανα είτε εγκατάσταση ξανά είτε οτιδήποτε δεν φτιαχνόταν...τελικά διορθώθηκε λίγες μέρες αργότερα έτσι στα ξαφνικά όπως δημιουργήθηκε ή μπορεί και με αυτόματο update της εφαρμογής από το store.

 

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει και εμένα παλιότερα όταν προσπαθούσα να ανοίξω την εφαρμογή της Cosmote. Συνέβαινε μόνο στην συσκευή μου.
Είχα ρωτήσει μήπως το πρόβλημα ήταν γενικό αλλά ήταν μόνο σε εμένα.
Ότι και να έκανα είτε εγκατάσταση ξανά είτε οτιδήποτε δεν φτιαχνόταν...τελικά διορθώθηκε λίγες μέρες αργότερα έτσι στα ξαφνικά όπως δημιουργήθηκε ή μπορεί και με αυτόματο update της εφαρμογής από το store.
 
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση σου. Θα κάνω υπομονή και ελπίζω να διορθωθεί κάποια στιγμή από μόνο του η με κάποιοupdate γιατί από το support της revolut δεν περιμένω και πολλά .

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα την κατέβασε φυσάνε οι  servers της εταιρείας αν δούμε κιόλας πως την έχει δώσει και στα άλλα μοντέλα s20fe s22u κλπ από μια ματιά που έριξα το πρωί...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα και εγώ, έγιναν τα απαραίτητα wipe και βλέπουμε...ελπίζω να μην αλλάξει κάτι όσο αναφορά την μπαταρία...γιατι θα αρχίσουν πάλι να βλέπουν αγγούρια μερικοί μερικοί...

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@gjimmys Κλείνεις την συσκευή και την συνδέεις σε PC με ένα καλώδιο, στην ουσία μόνο φορτίζει. Πατάς μαζί power button μαζι με volume up button έως ότου εμφανίσει το logo Samsung, τότε αφήνεις τα κουμπιά, θα σε βγάλει σε ένα μενού και κάνεις ΜΟΝΟ wipe cache, θα σου ζητήσει επιβεβαίωση και Πατάς οκ, μετά κάνεις reboot και είσαι κομπλέ, υπάρχει και σχετικό βίντεο σε YouTube, κοίτα το πρώτα πριν κάνεις καμιά πατάτα...καλή επιτυχία!!

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Ωραίο στρωτό και σβέλτο φαίνεται το 5.1 εύγε στη θεία σαμμυ... βέβαια το πληκτρολόγιο τα δικά του ακόμη με το πρώτο κεφαλαίο  😁

Κατά τα άλλα περάστηκαν άμεσα και αναβαθμίσεις των διαφόρων Samsung λειτουργιών και η συσκευή είναι έτοιμη σε χρόνο μηδέν...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο στρωτό και σβέλτο φαίνεται το 5.1 εύγε στη θεία σαμμυ... βέβαια το πληκτρολόγιο τα δικά του ακόμη με το πρώτο κεφαλαίο 
Κατά τα άλλα περάστηκαν άμεσα και αναβαθμίσεις των διαφόρων Samsung λειτουργιών και η συσκευή είναι έτοιμη σε χρόνο μηδέν...
Ναι νομίζω ότι όλα εκτελούνται ένα κλικ ποιο γρήγορα!! Σίγουρα είναι ποιο σβέλτο. Το πληκτρολόγιο σε εμένα έφτιαξε...
Τι να πω...

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω καποια απο τα ευρηματα. Το κεφαλαιο γραμμα δειχνει να εχει φτιαξει. Μια αισθηση οτι παει λιγο πιο νερο την δινει. Απο κει και περα , ειδωμεν για τα υπολοιπα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το κλεισα το βράδυ. Του έκανα κι ένα wipe cache τώρα το πρωί ανοίγοντας το και όντως έφτιαξε το κεφαλαίο. Απολαύστε το παιδιά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konakis said:

Λογικά θα πάρουμε και εμείς αυτό ετσι;

https://techmaniacs.gr/galaxy-smartphones-camera-assistant-app/

 

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως ναι, απλά δεν πολύ ασχολούμαι με τις κάμερες,με καλύπτουν ήδη και με το παραπάνω όμως για εκείνους τους χρήστες που ενδιαφέρονται πολύ σίγουρα ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε προσθήκη και βελτίωση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μην εμφανιζεται στο κάτω μέρος της οθόνης αυτό το ενοχλητικό πλαίσιο μόλις ανοίγεις το galxy Store; Αυτό που πεταγετε κάτω και σου δείχνει κάποιο παιχνίδι. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...