Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχα....ΣΟΚ...αυτό είναι ποστ γενικής ενημέρωσης και επιμόρφωσης.

Από το πότε θα έρθει μία ενημέρωση μέχρι το εάν συμπίπτει ή όχι η Κινέζικη με την Κορεάτικη Πρωτοχρονιά και τα έθιμα τους.

:classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Μετά από restart αρκετές φορές μου κάνει optimization τις εφαρμογές. Σας το κάνει ποτέ; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vastegial_74 said:

Μετά από restart αρκετές φορές μου κάνει optimization τις εφαρμογές. Σας το κάνει ποτέ; 

Εχεις βαλει "auto optimization" μαλλον , που τραβαει μονο του οταν κρινει απαραιτητο restart στην συσκευη. Λογικο ειναι να κανει optimization τις εφαρμογες , αλλιως γιατι να κανει καν restart ? Το λεει και το feature ... auto... optimization 🙂 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mphxt said:

Εχεις βαλει "auto optimization" μαλλον , που τραβαει μονο του οταν κρινει απαραιτητο restart στην συσκευη. Λογικο ειναι να κανει optimization τις εφαρμογες , αλλιως γιατι να κανει καν restart ? Το λεει και το feature ... auto... optimization 🙂 

Εχω βάλει auto optimisation αλλα εγώ μιλάω για χειροκίνητο restart όχι αυτόματο όταν κρινει η συσκευή. Κάνω ρεσταρτ και αρκετές φορές μου εμφανίζει τα γρανάζια τουυ optimization 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vastegial_74 said:

Κάνω ρεσταρτ

Δηλαδη , εχεις βαλει auto optimization που κανει αυτοματα restart και κανεις και χειροκινητα restart ... Πες μου οτι δεν ειμαι ο μονος που βλεπω την υπερβολη σε αυτο 🙂 

Δεν ειναι πισι τα κινητα , να τους τραβαμε καθε τρεις και λιγο restarts. Και σε τελικη αναλυση optimizations κανει , γιατι να σε ανησυχει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mphxt said:

Δηλαδη , εχεις βαλει auto optimization που κανει αυτοματα restart και κανεις και χειροκινητα restart ... Πες μου οτι δεν ειμαι ο μονος που βλεπω την υπερβολη σε αυτο 🙂 

Δεν ειναι πισι τα κινητα , να τους τραβαμε καθε τρεις και λιγο restarts. Και σε τελικη αναλυση optimizations κανει , γιατι να σε ανησυχει αυτο ?

Δεν με ανησυχεί και δεν κάνω restart για πλάκα. Έχω και δεύτερη συσκευή με τον ίδιο αριθμό και όταν ενεργοποιώ τη μία απενεργοποιώ την άλλη. Σε κουβέντα να βρισκόμαστε. Απλά ρωτάω αν συμβαίνει και σε άλλους. Η συσκευή πετάει αλλά φόρουμ είναι εδώ και δεν είμαστε η πλειοψηφία των καθημερινών χρηστών εδώ, μας αρέσει να ψειρίζουμε καταστάσεις. Εφόσον το εργαλείο είναι σχεδόν άψογο και κανένας δεν έχει να πει τίποτα θα ψοφήσει το θρεντ. 

 

Edit. Ίσως λάθος έκφραση το restart, ενεργοποίηση είναι πιο σωστό. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

εμένα στο Α72 πετάει τώρα τελευταία ειδοποίηση να κάνω restart για να γίνει optimization. στις ρυθμίσεις ΔΕΝ έχει επιλογή πλέον να ΜΗΝ κάνει optimization. έχει μόνο επιλογή να μην χρειάζεται restart. αρκετά σπαστικό

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Μετά από restart αρκετές φορές μου κάνει optimization τις εφαρμογές. Σας το κάνει ποτέ; 

Ω ναι! Φυσικά και το κάνει όποτε κάνω restart (μια φορά τον μήνα για να πάρει ανάσα)...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να τσιμπήσω την μικρή έκδοση των 6 ραμ και να αντικαταστήσω το s7. λέτε να μου φτάσει η ραμ για 2 με 3 χρόνια? αξιζει το κινητό μετά από 1 χρόνο? Ή να περιμένω κάνα s22 fe? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Johnny_Johnny said:

σκέφτομαι να τσιμπήσω την μικρή έκδοση των 6 ραμ και να αντικαταστήσω το s7. λέτε να μου φτάσει η ραμ για 2 με 3 χρόνια? αξιζει το κινητό μετά από 1 χρόνο? Ή να περιμένω κάνα s22 fe? 

Λιγο χλωμο να κυκλοφορησει s22 fe. Πιο πολλες πιθανοτητες να υπαρξει s23 fe. Οσο για τα 6 ram , θεωρω ειναι υπεραρκετα για τα επομενα 2-3 χρονια , εκτος και αν καποιος τρεχει πειραματα του CERN στο κινητο του 🙂 

Link to comment
Share on other sites

, βρε παιδιά θέλω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας του κινητού στο laptop μέσω Smart Switch άλλα το laptop μου δεν έχει χώρο. Πού αλλού μπορώ να κάνω αποθήκευση εκτός από το laptop Επίσης δεν έχω και εξωτερικό δίσκο

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, anastasiah said:

Πού αλλού μπορώ να κάνω αποθήκευση εκτός από το laptop

Σε καποιο μηχανημα που ... εχει χωρο ισως ? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mphxt said:

Σε καποιο μηχανημα που ... εχει χωρο ισως ? 🙂 

Ναι αυτό ρωτάω δηλαδή να αγοράσω ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο ή να δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας σε κάποιο cloud αν ναι πιο προτείνετε γιατί είμαι λίγο άσχετη ευχαριστώ

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, anastasiah said:

Ναι αυτό ρωτάω δηλαδή να αγοράσω ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο ή να δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας σε κάποιο cloud αν ναι πιο προτείνετε γιατί είμαι λίγο άσχετη ευχαριστώ

Ποσο μεγεθος εχει το αντιγραφο ασφαλειας ? Τι να σου πω , εγω εχω και εξωτερικους δισκους και στικακια και 1-2 cloud storages για διαφορες χρησεις ...

Εξωτερικοι δισκοι και στικακια παντα ειναι χρησιμα. Τα cloud storages θελουν και μεταξωτα βρακια υποψιν (=καλη ταχυτητα ιντερνετ).

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anastasiah said:

Ναι αυτό ρωτάω δηλαδή να αγοράσω ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο ή να δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας σε κάποιο cloud αν ναι πιο προτείνετε γιατί είμαι λίγο άσχετη ευχαριστώ

Γιατί δεν κάνεις στο Samsung Cloud? Ή Google backup?
Αν δεν έχεις πολύ πράμα μέσα ρίχτα σε ένα στικάκι...
Συμβουλή: Άλλαξε δίσκο στο laptop, θα σε ευγνωμονεί και το laptop και το backup σου! 🙂

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DimitrisAndNiki said:

Γιατί δεν κάνεις στο Samsung Cloud? Ή Google backup?
Αν δεν έχεις πολύ πράμα μέσα ρίχτα σε ένα στικάκι...
Συμβουλή: Άλλαξε δίσκο στο laptop, θα σε ευγνωμονεί και το laptop και το backup σου! 🙂

Τελικά βρήκα έναν σκληρό από παλιό laptop που είχα και χάρηκα πολύ! Τον είχα ξεχασει

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Johnny_Johnny said:

σκέφτομαι να τσιμπήσω την μικρή έκδοση των 6 ραμ και να αντικαταστήσω το s7. λέτε να μου φτάσει η ραμ για 2 με 3 χρόνια? αξιζει το κινητό μετά από 1 χρόνο? Ή να περιμένω κάνα s22 fe? 

Λίγο ανάποδα απ'το τέλος δηλαδή να ξεκινήσουμε.. όπως αναφέρθηκε χλωμό να υπάρξει s22fe και αν τυχόν παρουσιαστεί θα έχει mid range επεξεργαστή όπως είχαν κυκλοφορήσει φήμες πριν μερικούς μήνες.

Όσον αφορά τα 6 γιγα ραμ... ακόμη δεν έχω καταλάβει  διάφορα σε διπλή συμβίωση με s22u 12/256 GB. Υπάρχουν κι άλλα μέλη να στο επιβεβαιώσουν αυτό που έχουν δουλέψει ταυτόχρονα και τις δύο συσκευές. Το πιο δυνατό 6αρι είναι το s21fe μόνιμα έχει ελεύθερα πάνω κάτω ενάμιση γιγα ραμ. Σε καμιά 30 εφαρμογές που δουλεύω καθημερινά με τρεις ίντερνετ  browsers ( Samsung 18 σελίδες μόνιμα, kiwi browser 9 σελίδες και 6 στον chrome) η συσκευή δεν καταλαβαίνει τίποτα...εργαλειάρα.

*Επέλεξα το 6/128 διότι δεν τραβάω συχνά βίντεο (αραιά και που) φωτογραφίες σε νορμάλ επίπεδα μιας και προτιμώ τις ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές για την εξαιρετική εικόνα τους ( ο αισθητήρας των κινητών έχει μεγαλώσει όμως παραμένει μικρός για ποιοτική εικόνα) ... αυτά.

Το έχω ξαναπεί το κινητό αυτό με το μέγεθός του και την 5ετη υποστήριξη που θα του παρέχει η εταιρεία με βάση αυτά που έχει επίσημα ανακοινώσει, είναι το iPhone του android και μάλιστα με σούπερ οθόνη 120hz υψηλότατης φωτεινότητας με ασύρματες φορτίσεις εκατέρωθεν αδιάβροχο κλπ κλπ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να την πατήσω σήμερα με το ξυπνητήρι.. Δεν χτυπάει όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο ή είναι κάποια ρύθμιση που χάνω;;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gxyp said:

Παραλίγο να την πατήσω σήμερα με το ξυπνητήρι.. Δεν χτυπάει όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο ή είναι κάποια ρύθμιση που χάνω;;

Δε χτυπάει με κλειστό το κινητό 

Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να την πατήσω σήμερα με το ξυπνητήρι.. Δεν χτυπάει όταν είναι απενεργοποιημένο το τηλέφωνο ή είναι κάποια ρύθμιση που χάνω;;

Υπάρχουν ακόμα συσκευές Android πού με κλειστό το τηλέφωνο χτυπάει το ξυπνητήρι?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:


Υπάρχουν ακόμα συσκευές Android πού με κλειστό το τηλέφωνο χτυπάει το ξυπνητήρι?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Γιατί να μην  υπάρχουν; Το δικό μου χτυπάει κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην  υπάρχουν; Το δικό μου χτυπάει κανονικά.

Η συσκευή σου ?


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Realme 9 pro 5G 6/128 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεισ back up to kiνητο σε laptop πχ δημιουργει αντιγραφο ασφαλειας πανω στο προηγουμενο ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...