Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, konakis said:

Προχώρα άφοβα... προσωπικά τα είχα και τα δύο τηλέφωνα.Το s21fe είναι ανώτερη συσκευή σε οθόνη και θα έχει και υποστήριξη με τουλάχιστον 2 major update και ένα ακόμη με επίπεδα ασφαλείας. Μικρές και οι διαφορές στην μπαταρία για τα δικά μου στάνταρ και οι κάμερες βελτιωμένες επίσης. Στο φινάλε και να το σκίζεις προς στο τέλος της διετίας λίγο πριν την λήξη της εγγύησης αλλάζεις και μια μπαταρία με 30 ευρώ στην Smartec και είσαι κομπλέ. Χαρειτε το παίδες εγώ το έχω χιλιοευχαριστηθεί, ιδανικό μέγεθος βάρος και σούπερ φωτεινή οθόνη, δυο φορές απέρριψα s22u αφού πενάκι και τηλεφακός δεν μου είναι απαραίτητα,η χρηστικότητα όμως και η ευκολία με την οποία χειρίζεται κάποιος την συσκευή είναι κορυφαία. Και το s20fe είναι μαζεμένο ωραίο κινητό όμως πιστεύω ότι αξίζει με μεγάλη διαφορά το νεότερο s21fe.

Αυτό με 30 ευρώ αλλαγή μπαταρίας ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lad said:

αν πάρω το s21fe θα έχω πρόβλημα με αυτό?

Αν το εχεις ρυθμισει να φορτιζει μεχρι το 85% , οχι δεν εχεις κανενα προβλημα. Στο 85% σταματαει η φορτιση οσο και αν το αφησεις μετα πανω στον φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites



. Στο 85% σταματαει η φορτιση οσο και αν το αφησεις μετα πανω στον φορτιστη.


Θες να πεις οτι η ένδειξη "100%",είναι μούφα?


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, coulis said:

Θες να πεις οτι η ένδειξη "100%",είναι μούφα?

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Την μπαταρια μπορεις να την φορτιζεις εως το 100% ή μεσω ρυθμισης εως 85%. Αν ρυθμισεις να φορτιζει εως 85% , τοτε οταν φτασει στο νουμερο αυτο η φορτιση θα σταματησει. Οσο και αν μεινει στον φορτιστη το κινητο μετα , η φορτιση δεν συνεχιζει , μενει στο 85%.

Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη , απλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites




Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη , απλα πραγματα.

Συγνώμη αλλά δεν το εχω το κινητό για να ξερω οτι εχει τέτοια ρύθμιση.




Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mphxt said:

Αν το εχεις ρυθμισει να φορτιζει μεχρι το 85% , οχι δεν εχεις κανενα προβλημα. Στο 85% σταματαει η φορτιση οσο και αν το αφησεις μετα πανω στον φορτιστη.

Όπου και να το έχεις ρυθμίσει καλό είναι να μην μένει όλο το βράδυ στην πρίζα. Ναι μεν σταματάει η φόρτιση αλλά μόλις πέσει λίγο όσο είναι στην αναμονή, τσιμπάει πάλι για να συμπληρώσει. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vastegial_74 said:

Όπου και να το έχεις ρυθμίσει καλό είναι να μην μένει όλο το βράδυ στην πρίζα. Ναι μεν σταματάει η φόρτιση αλλά μόλις πέσει λίγο όσο είναι στην αναμονή, τσιμπάει πάλι για να συμπληρώσει. 

Τσιμπαει ναι για να συμπληρωσει , αλλα οσο η μπαταρια μενει μεχρι το 80%-85% , δεν επιβαρυνει την υγεια της αυτο το "τσιμπημα". Το κακο με τις μπαταριες (π.χ. φορητα , κινητα) ειναι οταν μενουν για πολυ καιρο πανω απο το 80%-85% , δηλ στην πριζα το κινητο και να μενει σταθερα στο 100%. 

Βεβαια , για να ειμαστε στην "safe side" που λενε και στο χωριο μου , καλο ειναι να το βγαζουμε απο την πριζα οταν φορτισει. Οπως ειπα , απο 10%-15% εως 85% ειναι περιπου 40-45 λεπτα. Παμε WC και μεχρι να βγουμε εχει φορτισει 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εδώ και χρόνια όλα μου τα Samsung κινητά (το Samsung το τονίζω λόγω Smartec ),τα αφήνω να φορτίζουν όλο το βράδυ,και πριν τελειώσει ο 1ος χρόνος της εγγύησης πάω Smartec και μου αλλάζουν την μπαταρία δωρεάν.Σε 1 ώρα είναι έτοιμο.
Αν το κινητό το κρατήσω 2 χρόνια( πολύ δύσκολο αλλά έχει τύχει) ,πριν λήξει ο 2ος χρόνος της εγγύησης πάω ξανά smartec και μου αλλάζουν μπαταρία με τα μισά χρήματα της τιμής καινούργιας.
Κάθε φορά που μου βάζουν καινούργια μπαταρία δεν καταλαβαίνω καμιά διαφορά σε αυτονομία.Πραγμα που σημαίνει ότι η μπαταρία δεν παθαίνει σχεδόν τίποτα σε 2 χρόνια χρήσης.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν ξέρω αν έχει νόημα όλα αυτά που κάνετε για να διατηρήσετε την μπαταρια.
Τώρα βέβαια καποιοι είστε πολύ μακριά από κάποιο service και δεν θέλετε να αποχωρηστειτε το τηλέφωνό σας για 1-2 μέρες κι είναι κατανοητό να κάνετε ότι μπορείτε για να μη χρειαστεί αλλαγή μπαταρίας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosfx said:

αν έχει νόημα όλα αυτά που κάνετε για να διατηρήσετε την μπαταρια.

Για καποιους που δεν αλλαζουν τα κινητα σαν τα βρακια , ισως να εχει νοημα 😉 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και άσχημα. Στο 36 τοις εκατό έχει 2 ωρίτσες οθόνη ακόμα εύκολα πιστεύω!60ba9c8cdad55feace9fc22d66bca319.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mphxt said:

Για καποιους που δεν αλλαζουν τα κινητα σαν τα βρακια , ισως να εχει νοημα 😉 

4 χρόνια χρήσης είναι αλλαγή κινητού σαν τα βρακιά; Δηλαδή εσύ τι συσκευή έχεις τώρα, κάνα Galaxy sIII;😜

Για εικοσικάτι ευρώ που είναι η αλλαγή μπαταρία εντός του δεύτερου έτους εγγύησης (22 μου είχαν πάρει για το S9+ λίγο πριν τη διετία, που δεν είχε θέμα απλά το πήγα γιατί ήθελα να το κρατήσω κι άλλο), δε θέλω ούτε να χάσω ένα ολόκληρο 15% χρήσης, ούτε να αγωνιώ και να παραφυλάω πότε θα ολοκληρωθεί η φόρτιση για να το βγάλω αμέσως. 

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, il_tifosi said:

4 χρόνια χρήσης είναι αλλαγή κινητού σαν τα βρακιά; Δηλαδή εσύ τι συσκευή έχεις τώρα, κάνα Galaxy sIII;😜

Για εικοσικάτι ευρώ που είναι η αλλαγή μπαταρία εντός του δεύτερου έτους εγγύησης (22 μου είχαν πάρει για το S9+ λίγο πριν τη διετία, που δεν είχε θέμα απλά το πήγα γιατί ήθελα να το κρατήσω κι άλλο), δε θέλω ούτε να χάσω ένα ολόκληρο 15% χρήσης, ούτε να αγωνιώ και να παραφυλάω πότε θα ολοκληρωθεί η φόρτιση για να το βγάλω αμέσως. 

Κοιτα , αρχικα εγραψες στο προηγουμενο ποστ σου ... "Αν το κινητό το κρατήσω 2 χρόνια( πολύ δύσκολο αλλά έχει τύχει)". Εκτος και αν εχω χαζεψει τελευταια λογω ηλικιας , απο την παραπανω φραση η κοινη λογικη συμπεραινει οτι συνηθως δεν κρατας το κινητο 2 χρονια αλλα λιγοτερα. Και βασει αυτου σχολιασα. Πως προκυπτει το "4 χρονια χρησης" που γραφεις τωρα , δεν ξερω.

Οτιδηποτε κατω απο τα 4 χρονια , για μενα ειναι συχνη αλλαγη κινητου. Και ειναι και λιγο περιττο. Μην ακουσω περι "θελω την νεα εκδοση ανδροιδ" ή "σταματανε τα security patches" , γιατι δεν με συγκινουν κατι τετοια. Εκτος και αν καποιος θελει καποιο εξιδεικευμενο feature της νεας εκδοσης του ανδροιδ ή παταει ενα καρο ακυρα λινκς ή εγκαθιστα ενα καρο εφαρμογες απο περιεργες πηγες ή δεν ξερωγω τι αλλο , μια χαρα κανει την δουλεια του και με κινητο 10ετιας και με ασφαλεια 🙂 Απλα ειμαστε βλαμμενοι , τα κινητα (τα περισσοτερα) δεν κοστιζουν και κανα νεφρο και η αλλαγη κινητου ειναι πλεον ευκολη. Δεν ειναι οτι χρειαζοματε την νεα εκδοση bluetooth ή τον νεο επεξεργαστη...

Εχω φιλο που μεχρι πριν μερικα χρονια ηταν με ενα samsung note 2 (android 4.4.2) και εκανε μια χαρα την δουλεια του. Οκ καποιες εφαρμογες κανανε 2 λεπτα να ανοιξουν αλλα κατα τα αλλα μια χαρα ηταν η εμπειρια χρησης. Το αλλαξε μονο και μονο επειδη το app του drone που ειχε για την δουλεια του , δεν υποστηριζε πλεον τοσο παλια εκδοση android.

ΥΓ : Οχι δεν εχω galaxy s3 , αν και ενα s7 που ειχα δωσει πριν καιρο ακομα με ποναει 🙂 Περα απο την πλακα πιστευεις οτι με ενα s8/s9/s10 δεν θα εκανε καποιος την δουλεια του σημερα ? Απλα μας δημιουργουν την αναγκη οτι και καλα θελουμε νεο κινητο , δεν ειναι οτι το χρειαζομαστε πραγματικα. Ειναι σαν να εχεις πισι με 10ης γενια επεξεργαστη και να αγορασεις πισι με 11ης γενιας επεξεργαστη... δεν ειναι δα οτι ειδες το φως το αληθινο με μια τετοια αλλαγη. Γιατι πλεον τετοιες αλλαγες γινονται και στα κινητα. Σπανια να δεις απο εκδοση σε εκδοση κατι τραγικα πρωτοποριακο.
ΥΓ2 : Να βαλω και τον παραγοντα ψυχαναγκασμος εδω περα. Αν ξερω οτι μπορω να προστατεψω την μπαταρια , θα το κανω. Ασχετα αν αυριο παρω αλλο κινητο. Και απο την στιγμη που με την δικη μου χρηση το 85% μου αρκει , το κανω. Αλλιως αν δεν μου εφτανε , θα το φορτιζα στο 100% .

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι παω να ανοιξω τις πληροφοριες μια επαφης και μου βγαζει contact not found, κατι δεν παει καλα λεω. Παω να ανοιξω αλλη, το ιδιο μηνυμα. Σε ολες εβγαζε το ιδιο. Ok, Βασίλη λεω, ψυχραιμια. Κανω ενα restart και ολα καλα οπως πριν ευτυχως. Απο το πουθενα... Ετσι για να μην βαριεμαι.....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, mphxt said:

Κοιτα , αρχικα εγραψες στο προηγουμενο ποστ σου ... "Αν το κινητό το κρατήσω 2 χρόνια( πολύ δύσκολο αλλά έχει τύχει)". Εκτος και αν εχω χαζεψει τελευταια λογω ηλικιας , απο την παραπανω φραση η κοινη λογικη συμπεραινει οτι συνηθως δεν κρατας το κινητο 2 χρονια αλλα λιγοτερα. Και βασει αυτου σχολιασα. Πως προκυπτει το "4 χρονια χρησης" που γραφεις τωρα , δεν ξερω.

Οτιδηποτε κατω απο τα 4 χρονια , για μενα ειναι συχνη αλλαγη κινητου. Και ειναι και λιγο περιττο. Μην ακουσω περι "θελω την νεα εκδοση ανδροιδ" ή "σταματανε τα security patches" , γιατι δεν με συγκινουν κατι τετοια. Εκτος και αν καποιος θελει καποιο εξιδεικευμενο feature της νεας εκδοσης του ανδροιδ ή παταει ενα καρο ακυρα λινκς ή εγκαθιστα ενα καρο εφαρμογες απο περιεργες πηγες ή δεν ξερωγω τι αλλο , μια χαρα κανει την δουλεια του και με κινητο 10ετιας και με ασφαλεια 🙂 Απλα ειμαστε βλαμμενοι , τα κινητα (τα περισσοτερα) δεν κοστιζουν και κανα νεφρο και η αλλαγη κινητου ειναι πλεον ευκολη. Δεν ειναι οτι χρειαζοματε την νεα εκδοση bluetooth ή τον νεο επεξεργαστη...

Εχω φιλο που μεχρι πριν μερικα χρονια ηταν με ενα samsung note 2 (android 4.4.2) και εκανε μια χαρα την δουλεια του. Οκ καποιες εφαρμογες κανανε 2 λεπτα να ανοιξουν αλλα κατα τα αλλα μια χαρα ηταν η εμπειρια χρησης. Το αλλαξε μονο και μονο επειδη το app του drone που ειχε για την δουλεια του , δεν υποστηριζε πλεον τοσο παλια εκδοση android.

ΥΓ : Οχι δεν εχω galaxy s3 , αν και ενα s7 που ειχα δωσει πριν καιρο ακομα με ποναει 🙂 Περα απο την πλακα πιστευεις οτι με ενα s8/s9/s10 δεν θα εκανε καποιος την δουλεια του σημερα ? Απλα μας δημιουργουν την αναγκη οτι και καλα θελουμε νεο κινητο , δεν ειναι οτι το χρειαζομαστε πραγματικα. Ειναι σαν να εχεις πισι με 10ης γενια επεξεργαστη και να αγορασεις πισι με 11ης γενιας επεξεργαστη... δεν ειναι δα οτι ειδες το φως το αληθινο με μια τετοια αλλαγη. Γιατι πλεον τετοιες αλλαγες γινονται και στα κινητα. Σπανια να δεις απο εκδοση σε εκδοση κατι τραγικα πρωτοποριακο.
ΥΓ2 : Να βαλω και τον παραγοντα ψυχαναγκασμος εδω περα. Αν ξερω οτι μπορω να προστατεψω την μπαταρια , θα το κανω. Ασχετα αν αυριο παρω αλλο κινητο. Και απο την στιγμη που με την δικη μου χρηση το 85% μου αρκει , το κανω. Αλλιως αν δεν μου εφτανε , θα το φορτιζα στο 100% .

Δεν ήταν δικό μου το σχόλιο, αλλά όντως έλεγε ότι 4 χρόνια χρήσης είναι εφικτά χωρίς κόπο.

Εννοείται τα s8/s9/s10 είναι μια χαρά, άσε που είναι πιο ωραία από τα καινούρια λόγω κυρτής οθόνης, τουλάχιστον για μένα υποκειμενικά. Εγώ από S9+ στο S21 fe δεν είδα καμιά τρελή διαφορά, κυρίως σε ταχύτητα και νυχτερινές φωτογραφίες. 

"ΥΓ2 : Να βαλω και τον παραγοντα ψυχαναγκασμος εδω περα. Αν ξερω οτι μπορω να προστατεψω την μπαταρια , θα το κανω. Ασχετα αν αυριο παρω αλλο κινητο. Και απο την στιγμη που με την δικη μου χρηση το 85% μου αρκει , το κανω. Αλλιως αν δεν μου εφτανε , θα το φορτιζα στο 100% ." Έτσι ναι, οκ.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vastegial_74 said:

Σημερα το πρωι παω να ανοιξω τις πληροφοριες μια επαφης και μου βγαζει contact not found, κατι δεν παει καλα λεω. Παω να ανοιξω αλλη, το ιδιο μηνυμα. Σε ολες εβγαζε το ιδιο. Ok, Βασίλη λεω, ψυχραιμια. Κανω ενα restart και ολα καλα οπως πριν ευτυχως. Απο το πουθενα... Ετσι για να μην βαριεμαι.....

Εγω χτες βραδυ , εβλεπα ταινια τρομου στο πισι , το κινητο ακουμπισμενο κοντα μου , και ξαφνικα αναβει η οθονη , μαλλον αν καταλαβα καλα ενεργοποιηθηκε η bixby , ακουστηκε ενα "yes" απο μια γυναικεια φωνη και απλα μετα πηγα να αλλαξω βρακι 🙂 

7 minutes ago, il_tifosi said:

Εγώ από S9+ στο S21 fe δεν είδα καμιά τρελή διαφορά, κυρίως σε ταχύτητα και νυχτερινές φωτογραφίες. 

Κοιτα , πιστευω οτι αυτο που θα γραψω ισχυει και για τα πισι. Για home use , κινητα και πισι προσφερουν ηδη υπεραρκετη επεξεργαστικη ισχυ και features. Οτιδηποτε παραπανω βγαινει και προσφερουν προφανως καλοδεχουμενο αλλα δεν ειναι αναγκη , δεν ειναι οτι μας ελειπε κατι. 

Τι snapdragon 850 τι 860 , τι 888... για το 1-2 fps παραπανω στα παιχνιδι ? Για τα 10msecs πιο γρηγορο ανοιγμα των εφαρμογων ?

Απλα πιστευω οτι οδηγουμαστε σε μια ενοποιηση κινητων/ταμπλετς με home computing (κυριως φορητα) , οποτε τραβανε οσο μπορουν προς τα πανω τους επεξεργαστες στα κινητα , μιας και τους βαζουν πλεον δειλα δειλα και σε καποια φορητα. Αν οχι αυτουσιoυς , αλλους με την λογικη effiency cores / performance cores. Απλα ειμαστε καταναλωτικα ζωα και γκατζετακηδες και αγοραζουμε ο,τι κινειται 🙂 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, christou said:

Δεν το λες και άσχημα. Στο 36 τοις εκατό έχει 2 ωρίτσες οθόνη ακόμα εύκολα πιστεύω!60ba9c8cdad55feace9fc22d66bca319.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι λέτε ρε παιδιά ;;το δικό μου ούτε κατά διάνοια τέτοιοι α νούμερα;🫣

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, feik said:

10 η ωρα το πρωι 100% ΜΟΝΟ WIFI chrome , messenger. 7 το απογευμα 20 % 
ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ η σαμμυ! 

Πουλα το να γλυτωσεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, feik said:

10 η ωρα το πρωι 100% ΜΟΝΟ WIFI chrome , messenger. 7 το απογευμα 20 % 
ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ η σαμμυ! 

Θυμάμαι τις αναφορές σου από τότε που πρωτοπήρες τη συσκευή. Είναι προφανές ότι είχε πρόβλημα από την αρχή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, feik said:

10 η ωρα το πρωι 100% ΜΟΝΟ WIFI chrome , messenger. 7 το απογευμα 20 % 
ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ η σαμμυ! 

Έχεις σκεφτεί να περάσεις από κανένα service; Από την αρχή έχεις συνεχώς παράπονο με τη διάρκεια της μπαταρίας. Μήπως τελικά έχει θέμα ή συσκευή σου; Δεν είναι τέρας αυτονομίας αλλά δεν είναι και το χρέπι που περιγράφεις. Για εμένα συνολικά με δεδομένο τιμή και επιδόσεις ίσως είναι αν όχι η καλύτερη, σίγουρα από τις καλύτερες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου και τα τελευταία χρόνια αγοράζω ναυαρχίδες. Με αυτό το μέτρο σύγκρισης μιλάω, όχι με midrange συσκευές. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι φωτογραφικα ειναι μετριο, ε;

Εχει σημερα τρομερή νυχτα, κρυο και μηδεν υγρασία. Αυτο σημαίνει πεντακάθαρη ατμόσφαιρα. Πηγα να βγαλω φωτογραφίες και .. πολυ μετριότητα. Τουλάχιστον στο αυτόματο.

Το κριμα είναι οτι καταλαβαινα την στιγμή που τραβάω οτι δεν βγαζει ωραιες φωτος. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stamatis3133 said:

Το κινητακι φωτογραφικα ειναι μετριο, ε;

Εχει σημερα τρομερή νυχτα, κρυο και μηδεν υγρασία. Αυτο σημαίνει πεντακάθαρη ατμόσφαιρα. Πηγα να βγαλω φωτογραφίες και .. πολυ μετριότητα. Τουλάχιστον στο αυτόματο.

Το κριμα είναι οτι καταλαβαινα την στιγμή που τραβάω οτι δεν βγαζει ωραιες φωτος. 

Φίλε μου μάλλον κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει το κινητό σου για να μην βγάλει καλή φωτό.Το κινητό βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες μέρα -νυχτα!!

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, gjimmys said:

Φίλε μου μάλλον κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει το κινητό σου για να μην βγάλει καλή φωτό.Το κινητό βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες μέρα -νυχτα!!

Σε συγκριση με τι; 
Οκ, μια χαρα δειχνουν στο κινητο αλλα μολις πας να ζουμαρεις λιγο, η φωτογραφια ειναι πολυ μετρια (στο αυτοματο παντα). Το προβλημα μου ηταν οτι δεν αποτυπωνοταν αυτο που εβλεπα.
Για να το κανω και πιο απλο, ανεβηκα σπιτι, πηρα το iPhone της συζυγου και οπως καταλαβαινετε, δεν υπαρχει συγκριση. Με το  iPhone, εβγαλα στο αυτοματο πιο καλες φωτογραφιες και το βασικο, τις εβγαλα πιο ευκολα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stamatis3133 said:

Σε συγκριση με τι; 
Οκ, μια χαρα δειχνουν στο κινητο αλλα μολις πας να ζουμαρεις λιγο, η φωτογραφια ειναι πολυ μετρια (στο αυτοματο παντα). Το προβλημα μου ηταν οτι δεν αποτυπωνοταν αυτο που εβλεπα.
Για να το κανω και πιο απλο, ανεβηκα σπιτι, πηρα το iPhone της συζυγου και οπως καταλαβαινετε, δεν υπαρχει συγκριση. Με το  iPhone, εβγαλα στο αυτοματο πιο καλες φωτογραφιες και το βασικο, τις εβγαλα πιο ευκολα.

Ποιο iphone έχει η σύζυγος;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gjimmys said:

Ποιο iphone έχει η σύζυγος;

Το 14 pro max. Οκ, καταλαβαινω οτι δεν ειναι δικαιη συγκριση αλλα εχω την αισθηση οτι και με το 11 pro παλι μου ηταν πιο ευκολο να βγαλω ωραια φωτογραφια στο αυτοματο σε σχεση με το S21FE. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...