Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το άνοιξα με 81 τα εκατό μπαταρία από τις 10 το πρωί, μερικές κλήσεις φωτογραφίες και λίγο βίντεο, στήσιμο εφαρμογών, σελίδων browser κλπ Bluetooth μεταφορά αρχείων...61% μια χαρά το βρίσκω τι να πω...

Screenshot_20221214_175751_Samsung Internet.jpg

Σε όλα είναι κανόνι το εργαλείο 

Διαπίστωση...το δικό μου έχει ενημέρωση συστήματος Google play Οκτωβρίου ενώ αυτό που στήνω και επεξεργάζομαι τώρα Ιουλίου και μάλιστα δείχνει ότι είναι ενημερωμένο 🤔

 

Screenshot_20221214_181140_Google Play Store.jpg

Screenshot_20221214_181237_Google Play Store.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι μόνιμα συνδεδεμένο σε wifi είναι μια χαρά.Οταν όμως είσαι αρκετή ώρα σε 5G τότε έχει ένα power bank μαζί για σιγουριά.

Αγοράζω κινητό με amoled,μεγάλη μπαταρία και snapdragon για να έχω μπαταρία και πάλι μια από τα ίδια.Τι να πω δεν με θέλει τελικά...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panosfx said:

Όταν είναι μόνιμα συνδεδεμένο σε wifi είναι μια χαρά.Οταν όμως είσαι αρκετή ώρα σε 5G τότε έχει ένα power bank μαζί για σιγουριά.

Αγοράζω κινητό με amoled,μεγάλη μπαταρία και snapdragon για να έχω μπαταρία και πάλι μια από τα ίδια.Τι να πω δεν με θέλει τελικά...

Με το πρώτο συμφωνώ απόλυτα

Με το δεύτερο... Την amoled την παίρνεις για ποιότητα και ευκρίνεια και τον σναπ για ταχύτητα...

Την τραγική μπαταρία την ξέραμε απο την αρχή...

Ακόμα και εγώ που δεν έχω απαιτήσεις δυσανασχετώ... Φαντάζομαι ότι η συσκευή στα χέρια των παιδιών μου δεν θα έβγαζε ούτε 10ωρο... αλλά όπως είπα... το γνωρίζαμε!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, konakis said:

Εγώ το άνοιξα με 81 τα εκατό μπαταρία από τις 10 το πρωί, μερικές κλήσεις φωτογραφίες και λίγο βίντεο, στήσιμο εφαρμογών, σελίδων browser κλπ Bluetooth μεταφορά αρχείων...61% μια χαρά το βρίσκω τι να πω...

Screenshot_20221214_175751_Samsung Internet.jpg

Σε όλα είναι κανόνι το εργαλείο 

Διαπίστωση...το δικό μου έχει ενημέρωση συστήματος Google play Οκτωβρίου ενώ αυτό που στήνω και επεξεργάζομαι τώρα Ιουλίου και μάλιστα δείχνει ότι είναι ενημερωμένο 🤔

Πώς γίνεται να είναι με 13 και να έχει μείνει στην ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου; 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DimitrisAndNiki said:

Με το πρώτο συμφωνώ απόλυτα

Με το δεύτερο... Την amoled την παίρνεις για ποιότητα και ευκρίνεια και τον σναπ για ταχύτητα...

Την τραγική μπαταρία την ξέραμε απο την αρχή...

Ακόμα και εγώ που δεν έχω απαιτήσεις δυσανασχετώ... Φαντάζομαι ότι η συσκευή στα χέρια των παιδιών μου δεν θα έβγαζε ούτε 10ωρο... αλλά όπως είπα... το γνωρίζαμε!

Έλα που εγώ δεν το γνώριζα! Αλλά και τι να έπαιρνα; 

Link to comment
Share on other sites

@vastegial_74 μα για αυτό τις έβαλα, το δικό μου είναι με Οκτωβρίου και το άλλο με Ιουλίου. Πιθανολογώ ότι επειδή χρειάστηκα την Sim μου, έχω βάλει τις τελευταίες ώρες μετά τις 4 περίπου μια κάρτα Simple fi της Wind για να συνεχίσω το σκάλισμα όπου και διαπίστωσα ότι είναι με Ιουλίου. Οταν το δώσω θα ξανά προσπαθήσω μπας και λάβει του Οκτωβρίου...μέχρι και το Xiaomi Mi 11i που έχω έχει πάρει Νοεμβρίου ενημέρωση για το Google play.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, anastasiah said:

Έλα που εγώ δεν το γνώριζα! Αλλά και τι να έπαιρνα; 

Την καλύτερη επιλογή έκανες. Μη σκας για την μπαταρία και κοίτα να ευχαριστηθείς τη συσκευή σου. Συνολικά είναι το καλύτερο πακέτο. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

και εγώ έτσι νομίζω

Με τον σναπ 888, τα 120 hz  και τα aod δεν περίμενα καλύτερη μπαταρία.

Είναι μια χαρά ! εμένα με τη χρήση που κάνω μου βγάζει τη μέρα. Έτσι κι αλλιώς κάθε βράδυ φορτιζα

ϊσως με το android 14 να φτιάξει λίγο αλλα δεν αγχώνομαι

Οπως είπε και ο vastegial_74  ευχαριστηθείτε το !

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την 13 έχω αυξημένη κατανάλωση όσο κάθεται, ακόμη και τη νύχτα. Το γράφατε κάποιοι εδώ και για την προηγούμενη έκδοση. Στα στατιστικά μπαταρίας, πατώντας τα επιμέρους 3ωρα, εννοείται, εννοείται όμως, ότι δείχνει μηδενική κατανάλωση από εφαρμογές. 

Είναι ένας τομέας που δεν φαίνεται να υπάρχει ανταγωνισμός και κανείς κατασκευαστής δεν ασχολείται σοβαρά. Πρόσφατα μου διαμαρτυρόταν φίλος με iphone 13pro max, μια απίθανα ακριβή συσκευή, όπου του κρατούσε 2 μέρες και μόλις πήραν αναβάθμιση στην έκδοση ios δεν του βγάζει ούτε μία 😒

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, anastasiah said:

SOS που μπαίνω να δω που βρίσκεται το τηλ μου;το εχασα

https://www.google.com/android/find

εδώ μπήκες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chios said:

Η τοποθεσία είναι απενεργοποιημένη ,καλά κρασιά 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, anastasiah said:

Η τοποθεσία είναι απενεργοποιημένη ,καλά κρασιά 

Δοκίμασες να πάρεις τηλέφωνο; Μπορεί να είσαι τυχερή. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vastegial_74 said:

Δοκίμασες να πάρεις τηλέφωνο; Μπορεί να είσαι τυχερή. 

Είδες  για να κακολογώ το τηλεφωνάκι ?ευτυχώς το έχω αφήσει στο γραφείο και το έχει φυλάξει κάποιος συνάδελφος ευτυχώς

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, anastasiah said:

Είδες  για να κακολογώ το τηλεφωνάκι ?ευτυχώς το έχω αφήσει στο γραφείο και το έχει φυλάξει κάποιος συνάδελφος ευτυχώς

Μην κλείνεις την τοποθεσία. Χάνεις πολλά. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anastasiah said:

Είδες  για να κακολογώ το τηλεφωνάκι ?ευτυχώς το έχω αφήσει στο γραφείο και το έχει φυλάξει κάποιος συνάδελφος ευτυχώς

Από τα παράπονά σου και τις απειλές ότι θα το πουλήσεις ήθελε να σε αφήσει πρώτο αυτό... 😀😀

Link to comment
Share on other sites

Από τα παράπονά σου και τις απειλές ότι θα το πουλήσεις ήθελε να σε αφήσει πρώτο αυτό...
Αυτό ηθέλα να γράψω και εγώ

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Μην κλείνεις την τοποθεσία. Χάνεις πολλά. 
Οπως?
Δεν εχω αυτό το τηλ, θα είναι η επόμενη αγορά μου.
Σε τηλέφωνο και ρολόι το έχω πάντα κλειστό το gps. Το ανοίγω μόνο για πλοήγηση.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, coulis said:

Οπως?
Δεν εχω αυτό το τηλ, θα είναι η επόμενη αγορά μου.
Σε τηλέφωνο και ρολόι το έχω πάντα κλειστό το gps. Το ανοίγω μόνο για πλοήγηση.


Tapa
 

Το βασικότερο αν χάσεις το κινητό να μπορείς να το εντοπίσεις και μετά ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας και τι ενημερώσεις θέλει από καιρό, από τον assistant κτλ. Όσο για την μπαταρία αν δεν κάνεις χρήση εφαρμογής που χρησιμοποιεί το gps δεν θα δεις μεγάλη διαφορά κλείνοντας το. Η χρήση εφαρμογής πχ. πλοήγηση είναι που ρουφάει με το μπουρί τη μπαταρία, όχι η αναμονή. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς +1.000 

Ουτε εγώ χρησιμοποιώ την τοποθεσία όμως μερικές φορές που την είχα αφήσει ανοιχτή μετά από χρήση είχε κατανάλωση όμως όχι σημαντική και καμία σχέση όταν πραγματικά γίνεται χρήση για παράδειγμα Google maps. 

2η μέρα γεμάτη με τη νέα συσκευή την οποία θα δώσω το βράδυ σήμερα, δουλεύοντας το με πλήκτρα βάσης επιβεβαιώνει τις προσδοκίες μου για καλύτερη συνολικά εμπειρία χρήσης σε σχέση με τα gestures που δουλεύω εγώ από την πρώτη μέρα. Υπαρχει αισθητή βελτίωση όμως η full gestures, λειτουργία δεν φτάνει το επίπεδο με τα πλήκτρα βάσης, σε αντίθεση με 1+ και xiaomi η Samsung θέλει ακόμη λίγη δουλίτσα...

2η σημαντική παρατήρηση. 

το κινητάκι έχει γυαλί τοποθετημένο από κατάστημα Κωτσόβολο, ωραία αίσθηση, καθόλου rainbow 🌈  effects ίσως λόγω της άριστης τοποθέτησης του άκρα και γωνίες και κοπής του και το σημαντικότερο δεν απαιτείται από τις επιλογές η ενεργοποίηση της ευαισθησίας αφής ,πολύ σημαντικό ίσως και για αυτό δεν παρουσιάζει το παραμικρό τρέμουλο στις διαδοχικές κινήσεις touch κλπ.

Βεβαια παίζουν πολλά ρόλο, όπως υγρασία και ξηρότητα χεριών,εξωτερική θερμοκρασία χώρου κλπ. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι έτοιμος να το πάρω, πείτε μου σας παρακαλώ έχει OIS το τηλέφωνο;

Επίσης ποιον φορτιστή να πάρω για γρήγορη φόρτιση;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έχει ois , όσον αφορά φορτιστή υπάρχουν επιλογές αρκετές έχει αναφερθεί και σε πιο πίσω σελίδες. Εγώ για παράδειγμα με γνήσιο Φορτιστή xiaomi  33W κάνω την δουλειά μου άψογα και πολύ γρήγορα όποτε το χρειαστώ. Συνήθως με έναν παλιότερο 15W και άλλον έναν πιο παλιό δουλεύω αν δεν θέλω πολύ γρήγορη φόρτιση και να μην ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

 

Ο γνήσιος πάντως 25αρης watt σε καλύπτει πιστεύω.

https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn/m/28/Samsung.html?from=autocomplete&o=samsung+φορτιστης

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

έχει όχι μόνο στην κύρια κάμερα, αλλά και στην κάμερα με τον τηλεφακό

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2022 at 7:31 ΜΜ, kyramas said:

και εγώ έτσι νομίζω

Με τον σναπ 888, τα 120 hz  και τα aod δεν περίμενα καλύτερη μπαταρία.

Είναι μια χαρά ! εμένα με τη χρήση που κάνω μου βγάζει τη μέρα. Έτσι κι αλλιώς κάθε βράδυ φορτιζα

ϊσως με το android 14 να φτιάξει λίγο αλλα δεν αγχώνομαι

Οπως είπε και ο vastegial_74  ευχαριστηθείτε το !

 

Χρησιμοποιείς και aod ?

7 ώρες πριν, konakis said:

Εννοείται πως έχει ois , όσον αφορά φορτιστή υπάρχουν επιλογές αρκετές έχει αναφερθεί και σε πιο πίσω σελίδες. Εγώ για παράδειγμα με γνήσιο Φορτιστή xiaomi  33W κάνω την δουλειά μου άψογα και πολύ γρήγορα όποτε το χρειαστώ. Συνήθως με έναν παλιότερο 15W και άλλον έναν πιο παλιό δουλεύω αν δεν θέλω πολύ γρήγορη φόρτιση και να μην ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

 

Ο γνήσιος πάντως 25αρης watt σε καλύπτει πιστεύω.

https://www.skroutz.gr/c/581/fortistes-kinhtwn-tilefwnwn/m/28/Samsung.html?from=autocomplete&o=samsung+φορτιστης

Tι είναι το ois

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, anastasiah said:

Χρησιμοποιείς και aod ?

Tι είναι το ois

Ναι το  AOD το έχω μονίμως ανοιχτό ήταν ένας λόγος που πήρα amoled οθόνη.

Το ois σημαίνει optical image stabilization σταθεροποιητής εικόνας δηλαδή βοηθάει σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...