Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, Tolakos said:

Τεσπα τα ακουστικά μπορούν να περιμένουν..όσον αφορά το smartphone είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την αγορά..όσοι λένε για την μπαταρία δεν βλέπω κάτι το τραγικό..το φορτίζω μέχρι 85% και μου βγάζει άνετα την ημέρα..

Καλά μέσα.στην ημέρα. Το. Φορτισα δεύτερη φορά και τώρα είναι στο 65.θα ανεβάσω φωτο να μου πείτε την γνώμη σας

6 minutes ago, Tolakos said:

Τεσπα τα ακουστικά μπορούν να περιμένουν..όσον αφορά το smartphone είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την αγορά..όσοι λένε για την μπαταρία δεν βλέπω κάτι το τραγικό..το φορτίζω μέχρι 85% και μου βγάζει άνετα την ημέρα..

Θέλει τρόπο για να εφαρμόσουν καλά. Έχει κι ένα βίντεο πως να τα βάλεις στο αυτί σου😁

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα τα ακουστικά μπορούν να περιμένουν..όσον αφορά το smartphone είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την αγορά..όσοι λένε για την μπαταρία δεν βλέπω κάτι το τραγικό..το φορτίζω μέχρι 85% και μου βγάζει άνετα την ημέρα..
Εάν το κάνεις πολύ ελαφριά χρήση μπορεί και να τη βγάζεις....



sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Konstantine73 said:

Εάν το κάνεις πολύ ελαφριά χρήση μπορεί και να τη βγάζεις....



sent from my S21 FE 8/256
 

Κοίτα στις 6:30 που το έβγαλα απτην φόρτιση 85% τώρα που σου γράφω λέει 41%..καθημερινή χρήση είμαι ικανοποιημένος..

Τώρα αν κάτσω και είμαι 4 ώρες τικτοκ fb κτλ σίγουρα θα χρειαστεί φόρτιση...όπως νομίζω και το κάθε smartphone ..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στις 6:30 που το έβγαλα απτην φόρτιση 85% τώρα που σου γράφω λέει 41%..καθημερινή χρήση είμαι ικανοποιημένος..
Τώρα αν κάτσω και είμαι 4 ώρες τικτοκ fb κτλ σίγουρα θα χρειαστεί φόρτιση...όπως νομίζω και το κάθε smartphone ..
Αυτό λέω.... Όσο δουλεύεις ένα smartphone τόσο η μπαταρία του εξαντλείται....



sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο παίδες..έβαλα την spigen glass και έχει μείνει ένα σκουπιδακι σε ένα σημείο και μου σπάει τα νεύρα..υπάρχει λύση? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tolakos said:

κάτι άλλο παίδες..έβαλα την spigen glass και έχει μείνει ένα σκουπιδακι σε ένα σημείο και μου σπάει τα νεύρα..υπάρχει λύση? 

Σήκωσε το τζαμάκι σιγά σιγα για να μη σπάσει (με το ένα χέρι) μέχρι εκεί που είναι το σκουπιδάκι, αφαίρεσε το (με το άλλο χέρι) με το αυτοκόλλητο που έχει η συσκευασία για αφαίρεση της σκόνης και ξαναβάλτο.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tolakos said:

Αυτό είναι που με φρενάρει να τα αγοράσω..και αν δεν μου κάθονται καλά τι κάνω? Δέχονται επιστροφή ακουστικών? 

αν είσαι στη Θεσσαλονίκη κι αν ενδιαφέρεσαι έχω ένα ζευγάρι αχρησιμοποίητα BlitzWolf BW-ANC3, μπορείς να τα δεις κι αν σου κάνουν και σ αρέσουν τα παίρνεις. 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kakos said:

αν είσαι στη Θεσσαλονίκη κι αν ενδιαφέρεσαι έχω ένα ζευγάρι αχρησιμοποίητα BlitzWolf BW-ANC3, μπορείς να τα δεις κι αν σου κάνουν και σ αρέσουν τα παίρνεις. 

Αθήνα 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ 13, One UI 5.0, T-Mobile Ολλανδίας. Παρατήρησα το θέμα με το μη-κεφαλαίο πρώτο γράμμα.
Άλλο που παρατήρησα που δε ξέρω αν ειναι θέμα update ή εφαρμογής, στο Viber όταν παράω το εικονίδιο να επισυνάψω μια φώτο, μου βγάζει τις φωτο που εχω λάβει στο Viber, χωρίς να βλέπω επιλογή να αλλάξω φάκελο. Ρυθμίζεται κάπου στο Viber?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costini said:

Πήρα και εγώ 13, One UI 5.0, T-Mobile Ολλανδίας. Παρατήρησα το θέμα με το μη-κεφαλαίο πρώτο γράμμα.
Άλλο που παρατήρησα που δε ξέρω αν ειναι θέμα update ή εφαρμογής, στο Viber όταν παράω το εικονίδιο να επισυνάψω μια φώτο, μου βγάζει τις φωτο που εχω λάβει στο Viber, χωρίς να βλέπω επιλογή να αλλάξω φάκελο. Ρυθμίζεται κάπου στο Viber?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογών βρες το Viber και δώσε δικαιώματα σε φωτογραφίες και βίντεο της συσκευής. Το έκανε και στο A52s της συζύγου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μενα μερικές φορές σε φωτογραφίες με δυσκολο φωτισμό (ηλιος πίσω ή φωτεινά αντικείμενα) δεν μπαινει καθόλου ή πιάνει λίγο το HDR?

Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που ενώ σε κάποιες φωτογραφίες το ΗDR είναι άψογο, σε κάποιες άλλες φαίνεται να μην ενεργοποιείται, ,με αποτέλεσμα να μου χαλάει την φωτογραφία.

Επίσης , ακομα και με UI 5 , η συσκευή έχει κάποια χικς εδω και εκει .... 

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη φωτογραφίας και βίντεο είναι εξαιρετικό το τηλέφωνο,τα χικς ελαφρό υπάρχουν εδώ και κει ιδιαίτερα σε λειτουργία με gestures( κάτι που προϋπήρχε σε πιο έντονο όμως βαθμό), ουσιαστικά όμως όταν δουλευτεί καλά η συσκευή και μάθει τα πατήματα σου θεωρώ πως είναι αν όχι εξαιρετική πάρα μα πάρα πολύ καλή. Το 5 Ui με τα συνεχόμενα μελλοντικά update θεωρώ πως θα φτάσει την συσκευή στο maximum της απόδοσής της, μέχρι να έρθει και το νεότερο android 14.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση για την κλασσική θήκη της Samsung (μιας και που ρώτησε κάποιος πρόσφατα):
Είναι όντως καλή στο να μη γλιστράει αλλά με δυσκολεύει να μπει/βγει από τσέπες (ειδικά αν το παντελόνι είναι πιο εφαρμοστό).

Γενικά μου αρέσει, αγκαλιάζει ωραία το κινητό. Κάτι βέβαια που παρατήρησα είναι πως στα σημεία των πλήκτρων και της υποδοχής για φόρτιση είναι πιο χαλαρή σε σχέση με την υπόλοιπο περίμετρο (βλ. φώτος). Δεν είναι ορατό από μόνο του απλά αν δε το πιάσεις καλά κάποια φορά θα το καταλάβεις. Το έχει παρατηρήσει και άλλος? Είναι σχεδιαστικό (που δε βρίσκω λόγο) ή έτυχε στο κομμάτι?

image.thumb.png.cd7066b6c641a97a59559a4df578586b.pngimage.thumb.png.2589f0fdd6af9746aa20b7fdc7af7dee.png

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι μην ανησυχείς, κάποια στιγμή την είχα σε τρία διαφορετικά χρώματα, ακριβώς η ίδια αίσθηση. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/33368997/Nillkin-CamShield-Pro-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Εγώ πήρα αυτην που προστατεύει τις κάμερες..είναι λίγο ογκώδη αλλά είσαι ήσυχος..

το θέμα μη-κεφαλαιο πρώτο γράμμα πως το φτιάχνω? 

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς δουλεύετε το πληκτρολόγιο της samsung....

Για μένα το gboard είναι μονόδρομος

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς δουλεύετε το πληκτρολόγιο της samsung....

Για μένα το gboard είναι μονόδρομος

sent from my S21 FE 8/256


Όντως το στοκ είναι για τα πανηγύρια. Εγω το swiftkey χρησιμοποιώ χρόνια τώρα σε όλες τις συσκευές

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλάπτει η αλλαγή, στο Mi δουλεύω το Gboard. Δουλεύω και τις δύο συσκευές καθημερινά, περισσότερο το Xiaomi στον ελεύθερο χρόνο μου λόγω πιο πλούσιας οθόνης και με ομαλότερη λειτουργία ίντερνετ  browsing και το Samsung ως βασικό κινητό.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλάπτει η αλλαγή, στο Mi δουλεύω το Gboard. Δουλεύω και τις δύο συσκευές καθημερινά, περισσότερο το Xiaomi στον ελεύθερο χρόνο μου λόγω πιο πλούσιας οθόνης και με ομαλότερη λειτουργία ίντερνετ  browsing και το Samsung ως βασικό κινητό.
Δυστυχώς δεν βλέπω λύση στην όχι ομαλή λειτουργία των 120hertz στη συσκευή μας...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα για πολύ ομαλή λειτουργία στο επερχόμενο s23 ultra 😁 με το 5.1 UI ...ιδωμεν

Γενικά το σιαομάκι είναι πιο απολαυστικό επέκταση των χεριών σαν PS ενώ το Samsung πιο ωμό, ελαφρώς αγαρμπο θα το χαρακτήριζα...

Εχει όμως βελτιωθεί σημαντικά το fe στην κύλιση σε εφαρμογές όπως Viber  what's app, messenger FB πιο γλυκό και ομαλό το scrolling του με το 5αρι.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα για πολύ ομαλή λειτουργία στο επερχόμενο s23 ultra  με το 5.1 UI ...ιδωμεν
Γενικά το σιαομάκι είναι πιο απολαυστικό επέκταση των χεριών σαν PS ενώ το Samsung πιο ωμό, ελαφρώς αγαρμπο θα το χαρακτήριζα...
Εχει όμως βελτιωθεί σημαντικά το fe στην κύλιση σε εφαρμογές όπως Viber  what's app, messenger FB πιο γλυκό και ομαλό το scrolling του με το 5αρι.
Το πρόβλημα δεν είναι τα εφφέ μετάβασης...αυτά οκ τρώγονται....για μένα είναι η κύλιση σε διάφορες εφαρμογές κυρίως στο fb όπου στο ποκο φ3 ήταν απίστευτα ομαλό

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tolakos said:

Όλοι το φορτίζετε μέχρι 85%?

Εγω κανονικα μεχρι 100%.

 

50 minutes ago, Konstantine73 said:

Το πρόβλημα δεν είναι τα εφφέ μετάβασης...αυτά οκ τρώγονται....για μένα είναι η κύλιση σε διάφορες εφαρμογές κυρίως στο fb όπου στο ποκο φ3 ήταν απίστευτα ομαλό

sent from my S21 FE 8/256
 

Εφαρμογη του Facebook;;;;;;;
Εχω χρονια να βαλω τετοιες εφαρμογες στα κινητα μου, ισως για αυτο η μπαταρια μου ειναι χαρουμενη 😉 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όλοι το φορτίζετε μέχρι 85%?

Εγώ το φορτίζω στο 100% Αλλιώς ούτε για πλάκα μου βγάζει μέρα…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Εφαρμογη του Facebook;;;;;;;
Εχω χρονια να βαλω τετοιες εφαρμογες στα κινητα μου, ισως για αυτο η μπαταρια μου ειναι χαρουμενη  

Φίλε αν δεν τρέχεις το ένα δεν τρέχεις το άλλο λογικό είναι να έχεις και καλή αυτονομία….


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ειναι πολυ χαρούμενη οταν χρησιμοποιειτε το φβ απο browser και οχι απο τις σκουπιδοεφαρμογες του.

Sent from my MI 8 6/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...