Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, stamatis3133 said:

Δεν μπορεις πλεον να βγαλεις ακρη με τη μπαταρια απλα κοιταζοντας τις ωρες που η οθονη ειναι ανοιχτη.
Ουτε συγκρινοντας με το προηγουμενο τηλεφωνο σου. Εγω για παραδειγμα με το προηγουμενο τηλεφωνο ενιωθα οτι εχω πιο μεγαλη αυτονομια. Αλλα, το προηγουμενο τηλεφωνο δεν ειχα για τηλεκοντρολ για το Cosmote TV, δεν το ειχα στο σπιτι οπως τωρα που εχω αρκετες συσκευες συνδεμενες στο Google Home.  Δεν ειχα ολες τις ειδοποιησεις του Jira και του mail. Δεν ειχα unlimited data να ακουω ολη μερα μουσικη απο το youtube premium με κλειστη οθονη. Δεν μιλουσα με ανοιχτη ακροαση. Δεν εβγαζα και πολλες φωτογραφιες μιας και ηταν μετριο. 
Τωρα με το S21 FE, ευχαριστιεμαι το τηλεφωνο και το μονο που εχω περιορισει ειναι τα 120Hz τα οποια θεωρω εντελως αχρηστα και οτι το εχω μονιμα σε dual sim αλλα χωρις 5G, το οποιο επισης θεωρω αχρηστο σε σχεση με την καταναλωση και ποσο πιο "γρηγορα" κανω την οποια δηθεν δουλεια μου.
Εχω και ενα μικρο powerbank μαζι και ολα καλα. 

Τελος να πω οτι παρα πολλες εφαρμογες ευθυνονται για την κακη αυτονομια ενος κινητου/pc.
Θα φερω σαν παραδειγμα το M1 Macbook Air το οποιο με zoom calls εχει μιση αυτονομια σε σχεση με video calls σε αλλες πλατφορμες ή μεσω browser. Φταιει η Apple ή το Zoom;


293261367_Screenshot_20221128_100953_Devicecare.thumb.jpg.36e8dfab7bec3dba152a192d910e5f90.jpg

Δηλ το έχεις στα 60HZ την οθόνη; 

Link to comment
Share on other sites

Απόρρητο και ασφάλεια > βιομετρικά δεδομένα > δακτυλικά αποτυπώματα, κάπου εκεί έχει επιλογή για το εικονίδιο 
Ευχαριστώ αλλά δεν έχει την επιλογή που ζητάω

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, punisher24 said:

Ευχαριστώ αλλά δεν έχει την επιλογή που ζητάω

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και ομως.
Με την AOD ενεργοποιημενη κανε αυτα (δες φωτο) και δεν θα βλεπεις το fingerprint icon στην AOD.
 

Screenshot_20221128_211300_Settings.jpg

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή στα 60 hertz είναι απλά τραγικη... Πάει σαν ζελές....

Και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι η προηγούμενη Samsung συσκευή μου το S10 lite ήταν άψογη στα 60hz...
sent from my S21 FE 8/256



Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, punisher24 said:

Ευχαριστώ αλλά δεν έχει την επιλογή που ζητάω

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

14 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Και ομως.
Με την AOD ενεργοποιημενη κανε αυτα (δες φωτο) και δεν θα βλεπεις το fingerprint icon στην AOD.
 

Screenshot_20221128_211300_Settings.jpg

Ακριβώς εκεί...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι περίεργο με το μεσετζερ. Μου έρχονται notifications από μηνύματα που έχω διαβάσει μετά από λίγη ώρα ξανά. Το έχει κανείς αυτό το θέμα;

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vanzelvoul said:

Ρε παιδιά κάτι περίεργο με το μεσετζερ. Μου έρχονται notifications από μηνύματα που έχω διαβάσει μετά από λίγη ώρα ξανά. Το έχει κανείς αυτό το θέμα;

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Δεν κάνεις κάνα clear cache της εφαρμογής..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκεί...
Το έκανα παιδιά δούλεψε σας ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως κάνουμε shuffle σε όλους τους φακέλους με τη μουσική στο samsung music? Εμένα μου κάνει στον τρέχοντα φάκελο μόνο

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Η συσκευή στα 60 hertz είναι απλά τραγικη... Πάει σαν ζελές....

Και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι η προηγούμενη Samsung συσκευή μου το S10 lite ήταν άψογη στα 60hz...
sent from my S21 FE 8/256


 

Κωστα οι οθονες ειναι πιο καλες στα 120 παρα στα 60 επιτηδες το να γυρναει καποιος στα 60 ειναι πλεον αχαρο...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα οι οθονες ειναι πιο καλες στα 120 παρα στα 60 επιτηδες το να γυρναει καποιος στα 60 ειναι πλεον αχαρο...
Άκη... άλλο λέω...

Βάλε το s21 fe στα 60 και σύγκρινε τό με το S10 lite για παράδειγμα... επειδή το είχα και αυτό δεν είχε το χάλι που έχει το s21 στα 60...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Άκη... άλλο λέω...

Βάλε το s21 fe στα 60 και σύγκρινε τό με το S10 lite για παράδειγμα... επειδή το είχα και αυτό δεν είχε το χάλι που έχει το s21 στα 60...

sent from my S21 FE 8/256
 

Θελω να πω οτι οι οθονες τεχνολογιας 120 hertz εχουν χειροτερη αποδοση εαν τις γυρισεις στα 60 σε σχεση με τις παλιες 60αρες που ειχαμε...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι οι οθονες τεχνολογιας 120 hertz εχουν χειροτερη αποδοση εαν τις γυρισεις στα 60 σε σχεση με τις παλιες 60αρες που ειχαμε...
Τώρα τα βρήκαμε...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι εγώ τα earbuds. έχει καταφέρει κανείς να τα έχει σε ταυτόχρονη σύνδεση με υπολογιστή και κινητό;

κατέβασα την εφαρμογή των buds από windows store αλλά δε φαίνεται να μπορεί να γίνει αυτό που θέλω.

Edited by l_kostas
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς τα galaxy buds live? 

Ψαχνω να πάρω ακουστικά γιατί τα REDMI AIRDOTS που έχω κάνουν πολλές αποσυνδέσεις ..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tolakos said:

Εχει κανείς τα galaxy buds live? 

Ψαχνω να πάρω ακουστικά γιατί τα REDMI AIRDOTS που έχω κάνουν πολλές αποσυνδέσεις ..

Τα εχω. Μια χαρά ποιότητα κλήσης και ήχου για μουσική 

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anastasiah said:

Τα εχω. Μια χαρά ποιότητα κλήσης και ήχου για μουσική 

Απο σύνδεση πως είναι?

Με τα redmi airdots αν περπατάω κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tolakos said:

Απο σύνδεση πως είναι?

Με τα redmi airdots αν περπατάω κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις..

Δεν έχω  πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν πιανει πάντα η λειτουργία που πατάς πχ το δεξι ακουστικό για μείωση έντασης. Σε αυτό δυσκολευομαι. 

Στο αυτί σου κάθονται καλά; 

2 minutes ago, anastasiah said:

Δεν έχω  πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν πιανει πάντα η λειτουργία που πατάς πχ το δεξι ακουστικό για μείωση έντασης. Σε αυτό δυσκολευομαι. 

Στο αυτί σου κάθονται καλά; 

 

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, anastasiah said:

Δεν έχω  πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν πιανει πάντα η λειτουργία που πατάς πχ το δεξι ακουστικό για μείωση έντασης. Σε αυτό δυσκολευομαι. 

Στο αυτί σου κάθονται καλά; 

 

δεν τα έχω.. εσένα κάθονται καλά?γιατί διάβασα ότι μερικοί έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Απο σύνδεση πως είναι?
Με τα redmi airdots αν περπατάω κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις..
Τι συγκρίνεις τώρα και εσύ...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tolakos said:

δεν τα έχω.. εσένα κάθονται καλά?γιατί διάβασα ότι μερικοί έχουν θέμα.

Σχετικά καλά για την χρήση που τα θελω

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tolakos said:

δεν τα έχω.. εσένα κάθονται καλά?γιατί διάβασα ότι μερικοί έχουν θέμα.

Δεν μπορει να σου πει κανεις. Ειναι καθαρα υποκειμενικο και εχει να κανει με την ανατομια του αυτιου του καθενος. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Δεν μπορει να σου πει κανεις. Ειναι καθαρα υποκειμενικο και εχει να κανει με την ανατομια του αυτιου του καθενος. 

Αυτό είναι που με φρενάρει να τα αγοράσω..και αν δεν μου κάθονται καλά τι κάνω? Δέχονται επιστροφή ακουστικών? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tolakos said:

Αυτό είναι που με φρενάρει να τα αγοράσω..και αν δεν μου κάθονται καλά τι κάνω? Δέχονται επιστροφή ακουστικών? 

Όχι. Δεν μπορείς να τα επιστρέψεις επειδή δεν σου κάθονται καλά στο αυτί. Θα είσαι τυχερός κιόλας αν βρεις να τα πουλήσεις μετά που έχουν ανοιχτεί. Θα πρέπει να τα "σκοτώσεις" δυστυχώς. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα τα ακουστικά μπορούν να περιμένουν..όσον αφορά το smartphone είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την αγορά..όσοι λένε για την μπαταρία δεν βλέπω κάτι το τραγικό..το φορτίζω μέχρι 85% και μου βγάζει άνετα την ημέρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...