Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/11/2022 at 2:16 ΜΜ, wolfgr said:

ευχαριστω για την απαντηση ,το εκανα δωρεαν με το SamFw_Tool_v3.31,ηταν πολυ ευκολο το εκανα SEK ουκρανια δηλαδη...Δεν χρειαζοταν factory reset αλλα εγω εκανα anyway....

Η SEK εκτός από ηχογράφηση έχει και αναγνώριση spam;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, anastasiah said:

Τους τηλ και μου είπαν να ξαμαγραψβ τα στοιχεία μου στα ελληνικά γιατί ήταν στα αγγλικά. Ελπίζω να μην γίνει καμία στραβη κα χασω τα ακουστικά γιατι μεθαύριο λήγει η προθεσμία 

 

13/11 είναι η τελευταία μέρα της προωθητικής ενέργειας και 20/11 είναι η τελευταία μέρα για δήλωση συμμετοχής, εφόσον έγινε αγορά έως 13/11. 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν σήμερα τα ακουστικά με easy mail, δυο μέρες πριν είχα λάβει το μήνυμα για παραλαβή εντός 20 εργάσιμων. Δεν σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω θα τα πουλήσω όπως είναι σφραγισμένα, αν κάποιος τα θέλει ας μου στείλει ενα μήνυμα.
Είναι σε χρώμα graphite

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την μπαταρια σας βγαζει μια μερα?

ποσο  σας βγαζει λειτουργια οθονης?

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, anastasiah said:

σχετικα με την μπαταρια σας βγαζει μια μερα?

ποσο  σας βγαζει λειτουργια οθονης?

Ειναι πολυ σχετικο αυτο και εξαρταται απο τη χρηση που κανει ο καθενας. Εγω εχω βγαλει και 2 μερες με 4 ωρες οθονη. Εχω βγαλει και μια μερα με 6 ωρες οθονη, εχω βγαλει και μερα με 3 ωρες οθονη. Δεν παιζω παιχνιδια, δεν μπαινω tiktiok, facebook, μονο ομιλια, email, browsing, χαρτες, τραπεζικες εφαρμογες. Εχω μονιμως δεδομενα και τοποθεσια ανοιχτα και φορτιζω μεχρι τα 85% και οταν φτασει περιπου στα 20% το συνδεω στην πριζα για φορτιση.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την μπαταρια σας βγαζει μια μερα?
ποσο  σας βγαζει λειτουργια οθονης?
Για μένα και με τη χρήση που το κάνω η συσκευή πάσχει από αυτονομία δυστυχώς.... Η προηγούμενη μου συσκευή το poco f3 τα πήγαινε πολύ πολύ καλύτερα, φυσικά εκείνο είχε άλλα θέματα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη...τελοσ παντων θα το λουστω...

On 7/11/2022 at 11:03 ΠΜ, kyramas said:

Μόλις παρέλαβα τα Buds της προσφοράς... σε άσπρο !

Θα τα κάνω ένα τεστ και θα ενημερώσω !

20221107_102710.jpg

τα δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα Buds+ που είχα ... καμμία σχέση !

Πολύ καλό μπάσο και πρίμα. Τα μεσαία χάνουν λίγο αλλά μπορεί να είναι και θέμα ακοής δικής μου. Γενικά πολύ πλούσιο ήχος. Στο EQ βάλτε dynamic.

Απομόνωση θορύβου θα έλεγα 85%. Αρκετά καλά αλλά όχι απόλυτη ησυχία. Τη δουλειά τους την κάνουν. Για τον δρόμο ίσως και λίγο επικίνδυνο.

Εφαρμογή τέλεια. Στα προγούμενα είχα τα μεσαία μαξιλαράκια σε αυτά τα μεγάλα. Χρήσιμη το τεστ που σου λέει αν έχουν καλή εφαρμογή. Δεν μετακινούνται από τη θέση τους αλλά δεν τα δοκίμασα με άσκηση (not).

Η αφή λειτουργεί όπως πρέπει και βρήκα χρήσιμη την αυξομείωση της έντασης μέσω μίας μικρής περιοχής του ακουστικού. Δουλεύει και χτυπώντας και το αυτάκι σας στο κάτω μέρος.

Συνδεσιμότητα άψογη και στο τηλ και στο pc. καθόλου lag.

Θα προτιμούσα να μου είχαν στείλει άλλο χρώμα γαιτί πιστεύω ότι το άσπρο θα λερωθεί/κιτρινίσει με τον καιρό.

Στις κλήσεις μου λένε για ελαφρώς μεταλική φωνή αλλά πολύ καθαρά.

Αυτά προς το παρόν. Ίσως να μην τα αγόραζα σε αυτήν την τιμή (229€) αλλά στα 140 μάλλον ναι.

Μπαταρία είμαι στην πρώτη φόρτιση ακόμα...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα Buds+ που είχα ... καμμία σχέση !
Πολύ καλό μπάσο και πρίμα. Τα μεσαία χάνουν λίγο αλλά μπορεί να είναι και θέμα ακοής δικής μου. Γενικά πολύ πλούσιο ήχος. Στο EQ βάλτε dynamic.
Απομόνωση θορύβου θα έλεγα 85%. Αρκετά καλά αλλά όχι απόλυτη ησυχία. Τη δουλειά τους την κάνουν. Για τον δρόμο ίσως και λίγο επικίνδυνο.
Εφαρμογή τέλεια. Στα προγούμενα είχα τα μεσαία μαξιλαράκια σε αυτά τα μεγάλα. Χρήσιμη το τεστ που σου λέει αν έχουν καλή εφαρμογή. Δεν μετακινούνται από τη θέση τους αλλά δεν τα δοκίμασα με άσκηση (not).
Η αφή λειτουργεί όπως πρέπει και βρήκα χρήσιμη την αυξομείωση της έντασης μέσω μίας μικρής περιοχής του ακουστικού. Δουλεύει και χτυπώντας και το αυτάκι σας στο κάτω μέρος.
Συνδεσιμότητα άψογη και στο τηλ και στο pc. καθόλου lag.
Θα προτιμούσα να μου είχαν στείλει άλλο χρώμα γαιτί πιστεύω ότι το άσπρο θα λερωθεί/κιτρινίσει με τον καιρό.
Στις κλήσεις μου λένε για ελαφρώς μεταλική φωνή αλλά πολύ καθαρά.
Αυτά προς το παρόν. Ίσως να μην τα αγόραζα σε αυτήν την τιμή (229€) αλλά στα 140 μάλλον ναι.
Μπαταρία είμαι στην πρώτη φόρτιση ακόμα...
 
 
 
 
Παράξενο γιατί τα galaxy buds pro που έχω είναι σε όλα άψογα... Επίσης καμία μεταλλική φωνή.... Και τα έχω σχεδόν από τη μέρα που βγήκαν όποτε μπορώ να έχω έγκυρη άποψη...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Παράξενο γιατί τα galaxy buds pro που έχω είναι σε όλα άψογα... Επίσης καμία μεταλλική φωνή.... Και τα έχω σχεδόν από τη μέρα που βγήκαν όποτε μπορώ να έχω έγκυρη άποψη...

sent from my S21 FE 8/256
 

Ένας συνομιλητής μόνο μου το είπε αλλά θα δοκιμάσω να κάνω ηχογράφιση για να δω πως ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2022 at 10:13 ΠΜ, anastasiah said:

σχετικα με την μπαταρια σας βγαζει μια μερα?

ποσο  σας βγαζει λειτουργια οθονης?

Μια μέρα με μεγάλη άνεση. Θα ζοριστεί μόνο σε καμιά εκδρομή στο βουνό, με πολλές φωτογραφίες-βίντεο και χάλια σήμα. Αλλά δεν ξεκίνησε έτσι. Πήρε πολύ καιρό να στρώσει. Τις πρώτες εβδομάδες την ήθελε μια ενίσχυση μέσα στη μέρα και είχα ένα μέσο όρο 4μισι ωρών οθόνης ως το 15-20% περίπου που φορτίζω. Τις 6 τις φτάνω τώρα σε καθημερινή χρήση, έχω δει και 7 έχοντας πέσει σε μονοψήφιο ποσοστό μπαταρίας.

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 52%, λέει 17 ώρες από την τελευταία φόρτιση, 3 ώρες και 10 λεπτά οθόνης, η 1 είναι παιχνιδάκια (νορμάλ όχι κάνα asphalt), μισή youtube, μισή instagram, μισή browser και τα υπόλοιπα διάφορα. Φωτεινό θέμα, στα 120 η οθόνη και η aod στο πάτημα για εμφάνιση.

 

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα με μεγάλη άνεση. Θα ζοριστεί μόνο σε καμιά εκδρομή στο βουνό, με πολλές φωτογραφίες-βίντεο και χάλια σήμα. Αλλά δεν ξεκίνησε έτσι. Πήρε πολύ καιρό να στρώσει. Τις πρώτες εβδομάδες την ήθελε μια ενίσχυση μέσα στη μέρα και είχα ένα μέσο όρο 4μισι ωρών οθόνης ως το 15-20% περίπου που φορτίζω. Τις 6 τις φτάνω τώρα σε καθημερινή χρήση, έχω δει και 7 έχοντας πέσει σε μονοψήφιο ποσοστό μπαταρίας.
Αυτή τη στιγμή είμαι στο 52%, λέει 17 ώρες από την τελευταία φόρτιση, 3 ώρες και 10 λεπτά οθόνης, η 1 είναι παιχνιδάκια (νορμάλ όχι κάνα asphalt), μισή youtube, μισή instagram, μισή browser και τα υπόλοιπα διάφορα. Φωτεινό θέμα, στα 120 η οθόνη και η aod στο πάτημα για εμφάνιση.
 

Εγώ φίλε δεν παίζω παιχνίδια και δεν φτάνω την δική σου αυτονομία… Ούτε βιντεάκια στο YouTube βλέπω ιδιαίτερα….


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στα 459€ που βγαίνει το 256 με τιμολόγιο αυτή τη στιγμή που μιλάμε παίζει να υπάρχει κάτι καλύτερο??Αν ναι θα ήθελα κάποια πρόταση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων..


Sent from my iPad using Tapatalk

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, karajim80 said:

Στα 459€ που βγαίνει το 256 με τιμολόγιο αυτή τη στιγμή που μιλάμε παίζει να υπάρχει κάτι καλύτερο??Αν ναι θα ήθελα κάποια πρόταση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων..


Sent from my iPad using Tapatalk

Στα 569€ πες καλύτερα, γιατί δεν έχουν όλοι την ευχέρεια να κόψουν τιμολόγιο!😀

Εγώ το αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα (προ BF) στα 579€ από public (8/256) με δώρο τα ακουστικά και είμαι φουλ ευχαριστημένος! Το είχα ξανά βέβαια το κινητό και γνώριζα τις ικανότητες του. Πάρα πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, η μπαταρία μου βγάζει τη μέρα (ανοιχτά συνέχεια δεδομένα, bt, wi-fi, 5G, 120hz, υψηλή φωτεινότητα), πιστόλι, πολύ καλές φωτογραφίες και ιδανικό μέγεθος για χρήση με το ένα χέρι!

Το μόνο που δεν με ικανοποιεί είναι κάποια σκαλώματα στο scrolling στα 120hz. Θα ήθελα να έχει περισσότερη ομαλότητα. Ισως βέβαια να φταίει και ο chrome που χρησιμοποιώ...

 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αριστείδη ο chrome δεν είναι κι ότι καλύτερο. Τον δικό του Samsung browser βάλε και δούλεψε τον. Σε τρεις τέσσερις μέρες θα είναι πολύ ρολαριστά όλα. Πιστεύω θα δεις μεγάλη διαφορά. Βέβαια σαν την λειτουργία 120hz των σιαόμι δεν το έχει ακόμα η Samsung. Στο android 13 υπάρχει σημαντική βελτίωση...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, konakis said:

Ναι Αριστείδη ο chrome δεν είναι κι ότι καλύτερο. Τον δικό του Samsung browser βάλε και δούλεψε τον. Σε τρεις τέσσερις μέρες θα είναι πολύ ρολαριστά όλα. Πιστεύω θα δεις μεγάλη διαφορά. Βέβαια σαν την λειτουργία 120hz των σιαόμι δεν το έχει ακόμα η Samsung. Στο android 13 υπάρχει σημαντική βελτίωση...

Την 13 θα την παρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Την 13 θα την παρουμε?
Μέχρι την 16...και 5 έτη ενημερώσεις ασφαλείας

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

 

On 10/11/2022 at 3:04 ΜΜ, anastasiah said:

Βρε παιδιά μου έστειλαν αυτό το mail? Τι βλακειες κάνουν; 

Screenshot_20221110-150234_Email.jpg

Μετά από πόσες μέρες στο έστειλαν; Γιατί κι εγώ αγγλικά τα έβαλα

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, l_kostas said:

 

Μετά από πόσες μέρες στο έστειλαν; Γιατί κι εγώ αγγλικά τα έβαλα

Οχι δεν μου έστειλαν. Απλα καταχώρησα ξανά το όνομα μου στα ελληνικά και περιμενω... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, anastasiah said:

Οχι δεν μου έστειλαν. Απλα καταχώρησα ξανά το όνομα μου στα ελληνικά και περιμενω... 

Και εγώ στα αγγλικά το είχα δεν είχα πρόβλημα, τα έλαβα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kyramas said:

Και εγώ στα αγγλικά το είχα δεν είχα πρόβλημα, τα έλαβα κανονικά

το θεμα ειναι οτι εγω ειχα καταχωρησει ολα τα στοιχεια μου σωστα. οταν μιλησα με την samsung μου ειπαν οτι επρεπε να βαλω τα στοιχεια μου στα ελληνικα!

εσενα σου ηρθαν?

1 hour ago, Konstantine73 said:

Μέχρι την 16...και 5 έτη ενημερώσεις ασφαλείας

sent from my S21 FE 8/256
 

Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anastasiah said:

το θεμα ειναι οτι εγω ειχα καταχωρησει ολα τα στοιχεια μου σωστα. οταν μιλησα με την samsung μου ειπαν οτι επρεπε να βαλω τα στοιχεια μου στα ελληνικα!

εσενα σου ηρθαν?

Τέλεια!

Ναι τα έλαβα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

τι χρώμα σας έστειλαν; εγώ έκανα την παραγγελία την τελευταία μέρα της προσφοράς που ήταν Κυριακή και μου έστειλαν απόδειξη την Τρίτη. Δεν πιστέυω να μου πουν κάνένα περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, l_kostas said:

τι χρώμα σας έστειλαν; εγώ έκανα την παραγγελία την τελευταία μέρα της προσφοράς που ήταν Κυριακή και μου έστειλαν απόδειξη την Τρίτη. Δεν πιστέυω να μου πουν κάνένα περίεργο...

Μαύρο κινητό άσπρα ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...