Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, klik said:

Δεν ασχολἠθηκα καθὀλου με Shizuku. μὀνο μεσω magisk.

Οκ κατανοητό τώρα.. Οπότε δε σου έπαιξε στην τελευταία έκδοση... Μάλιστα.. Μήπως τώρα που βγάλανε αναβάθμιση τα modules παίζει? Αλλά ποιος ρισκάρει να αναβαθμίσει και αν δεν παίζουν να ξανακάνει downgrade και wipe... 🤣

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChrisNikol said:

Οκ κατανοητό τώρα.. Οπότε δε σου έπαιξε στην τελευταία έκδοση... Μάλιστα.. Μήπως τώρα που βγάλανε αναβάθμιση τα modules παίζει? Αλλά ποιος ρισκάρει να αναβαθμίσει και αν δεν παίζουν να ξανακάνει downgrade και wipe... 🤣

Προτιμὠ να περιμἐνω μερικἐς μἐρες και να δοκιμἀσω τἠν ἐκδοση Απριλἰου.

Με Magisk Canary 25206. Τἀ νεὀτερα δεν δουλεὐουν σωστἀ.

Edited by klik
Link to comment
Share on other sites

με την προηγούμενη έκδοση ( Φεβρουαρίου) τα 5G, volte ΚΑΙ vowifi, έπαιζαν κανονικά σε κοσμοτέ με ρουτ και με μόνο το ένα module (volte properties for pixel 6 pro)

Στην έκδοση Μαρτίου, χάσαμε το vowifi....

οπότε περιμένουμε έλδοση Απριλίου να δούμε τι γίνεται και αν δεν παίξει πάλι, ίσως δοκιμάσω το universal modem fix του displax

 

Επιπλέον , επιβεβαιώνω τον djivo, ότι στην επιβεβαίωση συναλλαγής της alphabank, με δαχτυλικό, βγάζει πάλι error!  Μισές δουλειές κάνανε πάλι τα τσακάλια στο ΙΤ τους...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Nikos_s3 said:

με την προηγούμενη έκδοση ( Φεβρουαρίου) τα 5G, volte ΚΑΙ vowifi, έπαιζαν κανονικά σε κοσμοτέ με ρουτ και με μόνο το ένα module (volte properties for pixel 6 pro)

Στην έκδοση Μαρτίου, χάσαμε το vowifi....

οπότε περιμένουμε έλδοση Απριλίου να δούμε τι γίνεται και αν δεν παίξει πάλι, ίσως δοκιμάσω το universal modem fix του displax

 

Επιπλέον , επιβεβαιώνω τον djivo, ότι στην επιβεβαίωση συναλλαγής της alphabank, με δαχτυλικό, βγάζει πάλι error!  Μισές δουλειές κάνανε πάλι τα τσακάλια στο ΙΤ τους...

Περί δακτυλικού αποτυπώματος Alpha bank το περίεργο είναι ότι με το update Φεβρουαρίου δουλεύει μια χαρά. Με του Μαρτίου χάλασε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το φτιάξανε το δαχτυλικό οι της alpha bank

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, guy_fawkes said:

ρε παιδιά το φτιάξανε το δαχτυλικό οι της alpha bank

Δεν αναφερόμαστε στην είσοδο με δακτυλικό αποτύπωμα. Αυτό όντως το φτιάξαν.

Το πρόβλημα είναι στην επιβεβαίωση πληρωμών μέσω δακτυλικού αποτυπώματος όπου εκεί δεν δουλεύει.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει αγορά αλλά θέλει 24+ ώρες να αλλάξει το setting. Εμένα σήμερα μου ήρθε ενημερωτικό email για την ενεργοποίηση μετά τις 28/3 που έκανα αίτηση για να κάνω πληρωμές μέσω push notifications.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς τη νέα beta;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, djkostas20 said:

Δεν έχω κάνει αγορά αλλά θέλει 24+ ώρες να αλλάξει το setting. Εμένα σήμερα μου ήρθε ενημερωτικό email για την ενεργοποίηση μετά τις 28/3 που έκανα αίτηση για να κάνω πληρωμές μέσω push notifications.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Σχετικα με alpha bank Το προηγούμενο πρόβλημα με το fingerprint sensor έφτιαξε μερικώς. Μπαίνει στο app με fingerprint αλλά όταν κάνω συναλλαγές παίρνω μνν "system message - η συναλλαγή e-commerce δεν είναι πλέον διαθέσιμη" οπότε αναγκάζομαι να ζητήσω πάλι πιν. To εκανα Comment στο app. 

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vasilios79 said:

Σχετικα με alpha bank Το προηγούμενο πρόβλημα με το fingerprint sensor έφτιαξε μερικώς. Μπαίνει στο app με fingerprint αλλά όταν κάνω συναλλαγές παίρνω μνν "system message - η συναλλαγή e-commerce δεν είναι πλέον διαθέσιμη" οπότε αναγκάζομαι να ζητήσω πάλι πιν. To εκανα Comment στο app. 

Και εγω τα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήρθε σε όλους σας η feature drop Μαρτίου?? Εμένα τπτ ακόμη...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, klainmein said:

Καλησπέρα παιδιά, ήρθε σε όλους σας η feature drop Μαρτίου?? Εμένα τπτ ακόμη...

Δεν γίνεται αυτό,εκτός και αν δεν είναι unlock το τηλέφωνό.Ερχεται σχεδόν ταυτόχρονα σε όλους.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spyridon70 said:

Δεν γίνεται αυτό,εκτός και αν δεν είναι unlock το τηλέφωνό.Ερχεται σχεδόν ταυτόχρονα σε όλους.

Εγώ πήρα ένα μικρό security update του Μαρτίου μόνο. Είχα την εντύπωση ότι ήταν 300mb και περίμενα να έρθει κι άλλη αναβάθμιση, νόμιζα το διάβασα κάπου... Επειδή το έβαλα πριν κοιμηθώ ένα βράδυ να κάνει update, μάλλον θυμάμαι λάθος για το μέγεθος...Ωραία, σε ευχαριστώ!

Screenshot_20230331-154603~2.png

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την Alpha και την επιβεβαίωση συναλλαγών με δακτυλικό αποτύπωμα, σε μεταφορά με IRIS που μόλις έκανα, έφαγα 2-3 άκυρα με το σφάλμα που αναφέρατε (είτε με δακτυλικό είτε με pin), αλλά μετά το δέχτηκε το δακτυλικό.

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναπώ...όσοι έχετε θέμα με την alphabank, κάντε έναν κόπο και τηλεφωνείστε τους στο 210-3260000.

Όσοι περισσότεροι το αναφέρουμε, τόσο πιο γρήγορα θα ασχοληθούνε!

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 2:53 ΜΜ, Nikos_s3 said:

με την προηγούμενη έκδοση ( Φεβρουαρίου) τα 5G, volte ΚΑΙ vowifi, έπαιζαν κανονικά σε κοσμοτέ με ρουτ και με μόνο το ένα module (volte properties for pixel 6 pro)

Στην έκδοση Μαρτίου, χάσαμε το vowifi....

οπότε περιμένουμε έλδοση Απριλίου να δούμε τι γίνεται και αν δεν παίξει πάλι, ίσως δοκιμάσω το universal modem fix του displax

 

Επιπλέον , επιβεβαιώνω τον djivo, ότι στην επιβεβαίωση συναλλαγής της alphabank, με δαχτυλικό, βγάζει πάλι error!  Μισές δουλειές κάνανε πάλι τα τσακάλια στο ΙΤ τους...

Μπορείς να έχεις VoWiFi με Cosmote με την έκδοση Μαρτίου με root. Αρκεί να δημιουργήσεις ένα καινούργιο APN.

Name: IMS
APN: ims
APN type: ims
APN Protocol: IPv4/IPv6

 

image.png.25578ab42114fb63b36457561434fdf4.png

2023-04-01 00.58.56.png

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, spookype20 said:

Μπορείς να έχεις VoWiFi με Cosmote με την έκδοση Μαρτίου με root. Αρκεί να δημιουργήσεις ένα καινούργιο APN.

Name: IMS
APN: ims
APN type: ims
APN Protocol: IPv4/IPv6

 

image.png.25578ab42114fb63b36457561434fdf4.png

2023-04-01 00.58.56.png

Είσαι ωραίος... Ευχαριστούμε.

Το έκανα σε non rooted με τη μέθοδο του Shizuku και πλέον παίζει το VoWifi όπως και το VoLte χωρίς προβλήματα με Cosmote και στο τελευταίο update Μαρτίου.

Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος να μας πει..

Screenshot_20230401-014110~2.png

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ @spookype20

Unrooted Pixel 6 COSMOTE με Shizuku, παίζει πλέον και το VoWiFi με Update Μαρτίου χάρη στο APN.

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spookype20 said:

Μπορείς να έχεις VoWiFi με Cosmote με την έκδοση Μαρτίου με root. Αρκεί να δημιουργήσεις ένα καινούργιο APN.

Name: IMS
APN: ims
APN type: ims
APN Protocol: IPv4/IPv6

 

image.png.25578ab42114fb63b36457561434fdf4.png

2023-04-01 00.58.56.png

Ε δεν το πιστεύω! Αυτή τη λύση την είχα διαβάσει σε github/reddit για άλλες χώρες που δεν είχαν VoWIFI από την αρχή και όταν το δοκίμασα μήπως παίξει και σε μας χωρίς root και με συνδυασμό update Μαρτίου+Shizuku+Cosmote, μάλλον κάτι έκανα λάθος στις ρυθμίσεις και δε λειτούργησε..

@djivo @Sotnem τι έκδοση Pixel IMS έχετε;

Καλό μήνα, ελπίζω να μην είναι πρωταπριλιάτικο αστείο! : Ρ

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, lykourgos said:

Ε δεν το πιστεύω! Αυτή τη λύση την είχα διαβάσει σε github/reddit για άλλες χώρες που δεν είχαν VoWIFI από την αρχή και όταν το δοκίμασα μήπως παίξει και σε μας χωρίς root και με συνδυασμό update Μαρτίου+Shizuku+Cosmote, μάλλον κάτι έκανα λάθος στις ρυθμίσεις και δε λειτούργησε..

@djivo @Sotnem τι έκδοση Pixel IMS έχετε;

Καλό μήνα, ελπίζω να μην είναι πρωταπριλιάτικο αστείο! : Ρ

Την τελευταία 1.2.4 την κατέβασα χθες ξανα. Αν και νομίζω δε παίζει ρόλο, απλά έχει κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις που στο ζητούμενο μας δεν μας απασχολεί.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, lykourgos said:

Ε δεν το πιστεύω! Αυτή τη λύση την είχα διαβάσει σε github/reddit για άλλες χώρες που δεν είχαν VoWIFI από την αρχή και όταν το δοκίμασα μήπως παίξει και σε μας χωρίς root και με συνδυασμό update Μαρτίου+Shizuku+Cosmote, μάλλον κάτι έκανα λάθος στις ρυθμίσεις και δε λειτούργησε..

@djivo @Sotnem τι έκδοση Pixel IMS έχετε;

Καλό μήνα, ελπίζω να μην είναι πρωταπριλιάτικο αστείο! : Ρ

Η πλάκα είναι ότι μόλις χθες τα είχα κάνει απεγκατάσταση γιατί έλεγα "ε οκ δεν χρειάζονται τώρα" (γενικά δεν είμαι από αυτούς που τους ήταν πολύ σημαντικά VoLTE/VoWiFi, έχω πολύ καλό σήμα σε σπίτι/δουλειά, οπότε με το update Μαρτίου ήμουν μια χαρά), αλλά είδα το post παραπάνω και είπα να δοκιμάσω. 1.2.4 έκδοση γράφει.

Στο ΑPN συμπλήρωσα μόνο αυτά που λέει το screenshot

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω update στην τελευταία έκδοση χωρίς να τα χάσω όλα σε ρουταρισμένο pixel?

Επίσης έχω τα 2 modules magisk μόνο. To pixel ims θα παίξει μαζί τους αν το κατεβάσω? Πρέπει να σβήσω κάποιο module?! Δεν ξέρω κάποιον άλλο τρόπο εγώ με τα modulακια ήμουν μόνο.. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ChrisNikol said:

Πως μπορώ να κάνω update στην τελευταία έκδοση χωρίς να τα χάσω όλα σε ρουταρισμένο pixel?

Επίσης έχω τα 2 modules magisk μόνο. To pixel ims θα παίξει μαζί τους αν το κατεβάσω? Πρέπει να σβήσω κάποιο module?! Δεν ξέρω κάποιον άλλο τρόπο εγώ με τα modulακια ήμουν μόνο.. 

Με ροοτ και να μη χάσεις τα δεδομένα σου κάνε αυτο.

Το pixel ims δε σου χρειάζεται εφόσον είσαι ροοτ και έχεις τα δύο modules για ενεργοποίηση 5g κλπ.. απλά κανε τη διαδικασία που περιγράφεται πιο πάνω με τη δημιουργία apn αν είσαι με cosmote για να έχεις και VoWifi όταν αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση..

Η μέθοδος του Shizuku που περιλαμβάνει το Pixel ims απευθύνεται σε unrooted συσκευές μονο για την ενεργοποίηση του VoLte + VoWifi χωρίς 5G.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, lykourgos said:

Ε δεν το πιστεύω! Αυτή τη λύση την είχα διαβάσει σε github/reddit για άλλες χώρες που δεν είχαν VoWIFI από την αρχή και όταν το δοκίμασα μήπως παίξει και σε μας χωρίς root και με συνδυασμό update Μαρτίου+Shizuku+Cosmote, μάλλον κάτι έκανα λάθος στις ρυθμίσεις και δε λειτούργησε..

@djivo @Sotnem τι έκδοση Pixel IMS έχετε;

Καλό μήνα, ελπίζω να μην είναι πρωταπριλιάτικο αστείο! : Ρ

Δεν είναι, δουλεύει κανονικά! Και μόλις θυμήθηκα ότι κι εμένα έτσι μου δούλευε με τη Beta, το είχα βρει κάπου σαν workaround και είχα φτιάξει IMS APN πριν ακόμα από το Shizuku (unrooted), φυσικά δεν είχε δουλέψει το VoLTE και απλά το ξέχασα... Στην πορεία βγήκε η μέθοδος του Shizuku, έπαιζε και το VoLTE και το VoWiFi, μέχρι που κάποια στιγμή που βρέθηκα πάλι στα network settings, έσβησα το APN γιατί θεώρησα ότι ήταν απλά ένα απομεινάρι της αποτυχημένης προσπάθειας που είχα κάνει τότε... Και από τότε σταμάτησε να δουλεύει το VoWiFi (χωρίς βέβαια να το προσέξω εκείνη τη στιγμή). Αλλά ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι όσο καιρό δούλευε ήταν λόγω του APN! 

Link to comment
Share on other sites

Τα λέμε αυτά βρε παιδιά, μη περνάει ένας μήνας έτσι... 😂

Για κοιτάξτε τώρα που πήραμε φορά μην τυχών σας δουλεύει και το 5G!!! 😂🤣

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...