Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32 minutes ago, FoT1s said:

Μικρό το κακό...Τι φέτος τι σε ένα χρόνο...Άρα το '24 θα πρέπει να δουλεύουν όλα στην Ελλάδα μιας και θα το φέρει επίσημα η Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα forum (και ξένα) για το πρόβλημα του 5G/VoLTE/VoWiFi των Pixel. Είμαι φανατικός του Android και γενικά του Google Ecosystem. Φταίει βέβαια η άσχημη (έως καταστρεπτική) εμπειρία από Apple. Κάτοχος σχεδόν όλων των Pixel έχω άποψη για τις συσκευές της Google και για την ωρίμανση του Android.

Μετά από λιγότερο από ένα χρόνο της αγοράς του Pixel 6 Pro αγανάκτησα με την ποιότητα των κλήσεων, τις συχνές διακοπές, τα πάνω-κάτω στο signal bar, μέχρι που έφτασα να τρέμω τι θα κάνει όταν είχα σοβαρή επαγγελματική κλήση. Το γνώριζα το πρόβλημα με την μη ενεργοποίηση του VoLTE, έλλειψη 3G δικτύου κτλ. Τότε έκατσα και "διάβασα" για να καταλάβω ακριβώς τι συμβαίνει. Έχω γνώσεις προγραμματισμού C++, Python, linux αλλά δεν γνωρίζω τι σημαίνει πχ IMS Status ή VoLTE provisioned κτλ.

Έκανα λοπόν το homework και αγόρασα ένα Pixel 7 Pro. Εννοείται εξαιρετικό όπως και το 6 Pro, ελάχιστα πιο γρήγορο, ελάχιστα καλύτερη camera, πολύ μικρές διαφορές από τον προκάτοχό του. Στις κλήσεις βέβαια τα ίδια. Έτσι λοιπόν έχοντας το 6 να δουλεύει ως έχει ξεκίνησα το rooting.

Έχουμε λοιπόν μια SIM της Cosmote και μια eSIM της Vodafone.

Ακολούθησα τα video του Explaining Android (Google 7 Tips) https://www.youtube.com/playlist?list=PLI7oSsV_DueggyiGEmdk4O8d0X25czjjm Εξαιρετικός ο τύπος αν και εκνευριστικά αργός (καλά κάνει βέβαια ο άνθρωπος, δεν ξέρουν όλοι Αγγλικά, ούτε είναι εξοικιωμένοι με το root). Αυτό που περίμενα δύσκολο ήταν πάρα πολύ εύκολο τελικά. Έγινε root χωρίς να το καταλάβω.

Βάζω το module volte-properties for Pixel 6 Pro στο Magisk

Κάνω το NR MODE SETTING σε SA+NSA στο Network Signal Guru (Μόλις άνοιξε αυτό το πρόγραμμα μου κόπηκαν τα πόδια).


Βάζω τη SIM της Cosmote (της Vodafone είναι eSIM) και... τίποτα.

Δεν πτοούμαι, ξέρω ότι θέλει WIFICALL και 5G στο 1333. Πάω με τη SIM σε κατάστημα της Cosmote (δεν διανοήθηκα να πάρω τηλέφωνο το support). Τη βάζει η κοπέλα σε ένα κινητό των 150€ (Ααα ρε Google τι μας κάνεις) και μου λέει δεν υπάρχει θέμα, η κάρτα πιάνει 5G και VoLTE. Στείλε κοπέλα μου τα SMS σε παρακαλώ. Βάζω την κάρτα στο Pixel και ΝΑΙ βλέπω το πολυπόθητο 5G στη πάνω μπάρα!!

Φεύγω σφαίρα στη Vodafone. Από το 6 έκανα remove την eSIM, όπως επίσης και από το App της Vodafone. Στο 7 το app έβρισκε ότι υπάρχει διαθέσιμη eSIM αλλά όταν προσπαθούσε να τη "βάλει" στο τηλέφωνο κράσαρε συνέχεια. Με έσωσε το παιδί εκεί αφού μου τύπωσε το QR code σε χαρτί. Το έβαλα κανονικά και το τηλέφωνο πήρε την κάρτα. Ξανά το NR MODE SETTING σε SA+NSA στο Network Signal Guru και 5G στη Vodafone !!!

Δείτε τα Screenshots από Cosmote και Vodafone.

Μου κάνει εντύπωση ότι στη Cosmote και Vodafone όλα είναι provisioned αλλά στο IMS Status δείχνει το VoWiFi unavailable. To video calling δεν ξέρω ακριβώς τι είναι. Δεν είχα χρόνο να το ψάξω οπότε όποιος γνωρίζει ας στείλει απάντηση.

Μένουν βέβαια και άλλα πράγματα να γίνουν (για τράπεζες, GPay κτλ) όπως safenet pass (βρήκα αυτόν τον τύπο https://droidwin.com/pass-safetynet-and-hide-root-from-apps-on-rooted-pixel-7-pro/) αλλά θέλει ξανά διάβασμα.

Αυτό που με τρομάζει είναι να μη μπορώ να κάνω κάθε μήνα upgrade το κινητό (manually βέβαια) απροβλημάτιστα. Θα μάθουμε στο επόμενο patch.

Πάντως είναι απίστευτο τι ταλαιπωρία, ρίσκο και απώλεια χρόνου για 5 γραμμές σε ένα xml σε κάποιο system file. Είναι αδιανόητο για ένα γίγαντα σαν τον Google να μη θέλει να το κάνει. Για τύπους σαν και εμένα που δεν γουστάρουν Samsung UI σε Android OS ή ακόμη χειρότερα το κλειστοφοβικό IOS και θέλουν premium κατηγορία δεν βρίσκω καλύτερη λύση από το Pixel.

Είναι θέμα χρόνου να έρθει επίσημα από τη Vodafone οπότε θα μπορεί να το αγοράσει παραπάνω κόσμος και να χαρεί ένα τηλέφωνο πραγματικά απίστευτο.

Σόρυ για το σεντόνι, δεν γράφω συχνά αλλά όταν το ξεκινήσω το παρακάνω.

 

 

 

cosmote_ims.jpg

cosmote_status.jpg

vodafone_ims.jpg

vodafone_status.jpg

cosmote_settings.jpg

vodafone_settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, agelakos12 said:

Το Pixel 7 Pro δεν θα φέρει στην Ελλάδα η Vodafone

 

https://techblog.gr/mobile/to-pixel-7-pro-tha-ferei-stin-ellada-vodafone-apokleistiko/

Ο τίτλος λίγο παραπλανητικος θεωρώ. Εν τω μεταξύ δεν έχει τη λέξη den στο λινκ... 😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!
Εγώ χτες παρέθεσα αναλυτικά στην εξυπηρέτηση cosmote (αυτή με πήρε μετά από mail μου) το θέμα με το volte που όταν είναι ενεργοποιημενο δέχομαι κανονικά κλήσεις απο παντού εκτός από παλιό σταθερό forthnet όπως επίσης και τις χαμένες κλήσεις που είχα ενώ είχα κλειστό το volte (το κάνω για να δέχομαι κλήσεις από παλιό forthnet). Όλα με χρόνους και απόκλιση δευτερολέπτων ώστε να δουν τις κλήσεις οι τεχνικοί.
Μιλάγαμε κάνα 40λεπτο. Πρέπει να παρέθεσε στους τεχνικούς κείμενο έπος. Όλα χωρίς κάποιο ψέμα, ακόμα και την συσκευή google pixel 7 Pro και ότι το volte ήταν ήδη ενεργό από παλαιότερη συσκευή. Όλα!
Αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι σε αντίθεση με την απλή εξυπηρέτηση που μιλάμε όταν παίρνουμε, δε μου ανέφερε πουθενά το κλασικό "κλείστε το volte γιατί δεν υποστηρίζεται η συσκευή", αντίθετα μου έλεγε "δώστε μου κι άλλες πληροφορίες να κάνουν οι τεχνικοί κάνα θαύμα γιατί δεν γίνεται στο 2023 να μην έχετε volte". Επίσης μου έλεγε "τι σημασία έχει ότι η συσκευή δεν πωλείται επίσημα στην Ελλάδα, την έχετε και θέλετε να εξυπηρετηστε πλήρως από αυτήν". 
Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι. Ελπίζω να το κοιτάξουν οι τεχνικοί και να βρουν την λύση ώστε το volte να είναι πραγματικά ενεργό για όλες τις εταιρίες (τουλάχιστον από πλευρά παροχου).
Θεωρώ ότι γενικά αν υπάρξει μαζική επικοινωνία ίσως κάτι γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει email εδώ και 1 μήνα. Ξέρετε που πήγε το email!

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Τελικά πήραν σήμερα τηλέφωνο! Ζήτησαν πληροφορίες και αναμένω απάντηση.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Καλημέρα!
Εγώ χτες παρέθεσα αναλυτικά στην εξυπηρέτηση cosmote (αυτή με πήρε μετά από mail μου) το θέμα με το volte που όταν είναι ενεργοποιημενο δέχομαι κανονικά κλήσεις απο παντού εκτός από παλιό σταθερό forthnet όπως επίσης και τις χαμένες κλήσεις που είχα ενώ είχα κλειστό το volte (το κάνω για να δέχομαι κλήσεις από παλιό forthnet). Όλα με χρόνους και απόκλιση δευτερολέπτων ώστε να δουν τις κλήσεις οι τεχνικοί.
Μιλάγαμε κάνα 40λεπτο. Πρέπει να παρέθεσε στους τεχνικούς κείμενο έπος. Όλα χωρίς κάποιο ψέμα, ακόμα και την συσκευή google pixel 7 Pro και ότι το volte ήταν ήδη ενεργό από παλαιότερη συσκευή. Όλα!
Αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι σε αντίθεση με την απλή εξυπηρέτηση που μιλάμε όταν παίρνουμε, δε μου ανέφερε πουθενά το κλασικό "κλείστε το volte γιατί δεν υποστηρίζεται η συσκευή", αντίθετα μου έλεγε "δώστε μου κι άλλες πληροφορίες να κάνουν οι τεχνικοί κάνα θαύμα γιατί δεν γίνεται στο 2023 να μην έχετε volte". Επίσης μου έλεγε "τι σημασία έχει ότι η συσκευή δεν πωλείται επίσημα στην Ελλάδα, την έχετε και θέλετε να εξυπηρετηστε πλήρως από αυτήν". 
Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι. Ελπίζω να το κοιτάξουν οι τεχνικοί και να βρουν την λύση ώστε το volte να είναι πραγματικά ενεργό για όλες τις εταιρίες (τουλάχιστον από πλευρά παροχου).
Θεωρώ ότι γενικά αν υπάρξει μαζική επικοινωνία ίσως κάτι γίνει. 

Επίσης μου έλεγε "τι σημασία έχει ότι η συσκευή δεν πωλείται επίσημα στην Ελλάδα, την έχετε και θέλετε να εξυπηρετηστε πλήρως από αυτήν". 

----

Δεν περιμενα τέτοια απάντηση ειλικρινά με εξέπληξε θετικά και μπράβο τους! Εν αναμονή λοιπόν. Και αν θες πες μας αν υπάρξει κάποιο update. Σημειωτέον ότι νομίζω ούτε τα oneplus έχουν επίσημη υποστήριξη στην Ελλάδα, αλλά νομίζω παίζει απροβληματιστα volte & 5G. Σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, jimma1987 said:

Επίσης μου έλεγε "τι σημασία έχει ότι η συσκευή δεν πωλείται επίσημα στην Ελλάδα, την έχετε και θέλετε να εξυπηρετηστε πλήρως από αυτήν". 

----

Δεν περιμενα τέτοια απάντηση ειλικρινά με εξέπληξε θετικά και μπράβο τους! Εν αναμονή λοιπόν. Και αν θες πες μας αν υπάρξει κάποιο update. Σημειωτέον ότι νομίζω ούτε τα oneplus έχουν επίσημη υποστήριξη στην Ελλάδα, αλλά νομίζω παίζει απροβληματιστα volte & 5G. Σωστά; 

Παιζει volte 5g κανονικα στα oneplus χωρις θεματα. Ολο αυτο που γίνεται με το σημα και τα pixel είναι ξεκαθαρα ελαττωμα του pixel. Δλδ ακόμα και οταν γυρνάει στο 2g επειδη δεν εχει υποστηριξει volte δεν υπήρχε κανένας λόγος να χάνει το σήμα. Τωρα αν ειναι θέμα λογισμικού ή θέμα hardware δε ξερει κανεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sm4rt said:

Παιζει volte 5g κανονικα στα oneplus χωρις θεματα. Ολο αυτο που γίνεται με το σημα και τα pixel είναι ξεκαθαρα ελαττωμα του pixel. Δλδ ακόμα και οταν γυρνάει στο 2g επειδη δεν εχει υποστηριξει volte δεν υπήρχε κανένας λόγος να χάνει το σήμα. Τωρα αν ειναι θέμα λογισμικού ή θέμα hardware δε ξερει κανεις

Είναι θέμα ρυθμίσεων με τον πάροχο.Η OnePlus πήγε στους βασικούς παρόχους στην Ελλάδα και εδωσε τις ρυθμίσεις, έπεσε τσεκαρισμα και έτσι το τηλέφωνό δουλεύει κανονικά.Η Google δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο, οπότε δεν δουλεύουν τα pixel με όλες τους τις δυνατότητες.Αυτο θα γίνει από του χρόνου που θα το φέρει η Vodafone Ελλάδος.Θα το φέρει σε συνεργασία με την Google και θα έχει όλες τις ρυθμίσεις και τις δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, spyridon70 said:

Είναι θέμα ρυθμίσεων με τον πάροχο.Η OnePlus πήγε στους βασικούς παρόχους στην Ελλάδα και εδωσε τις ρυθμίσεις, έπεσε τσεκαρισμα και έτσι το τηλέφωνό δουλεύει κανονικά.Η Google δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο, οπότε δεν δουλεύουν τα pixel με όλες τους τις δυνατότητες.Αυτο θα γίνει από του χρόνου που θα το φέρει η Vodafone Ελλάδος.Θα το φέρει σε συνεργασία με την Google και θα έχει όλες τις ρυθμίσεις και τις δυνατότητες.

Μακαρι να ναι ετσι! Υ.γ με κάλεσαν και εμενα απο παλιο forthnet και δε μου ρθε ποτε κλήση, οπότε επιβεβαιώνω αυτο που έχει ήδη ειπωθει

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, sm4rt said:

Μακαρι να ναι ετσι! Υ.γ με κάλεσαν και εμενα απο παλιο forthnet και δε μου ρθε ποτε κλήση, οπότε επιβεβαιώνω αυτο που έχει ήδη ειπωθει

Εγώ έχω κουράσει να το λέω κάθε μέρα. Έχω καταντήσει γραφικός. Δυστυχώς έχω αρκετούς με παλιό forthnet. 

Κι αυτό που ρωτάω είναι, οκ το "μαμά" volte με την cosmote του Μαρτίου κάνει αυτό το πρόβλημα όπως και το shizuku. Κάποιος που έχει δοκιμάσει ρουτ έχει αντίστοιχο πρόβλημα; Αυτό δε ξέρω... 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

μου έστειλε η alpha bank απάντηση οτι το γνωρίζουν το θέμα με το δαχτυλικό και είναι προς επίλυση.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 1:23 ΜΜ, spyridon70 said:

Είναι θέμα ρυθμίσεων με τον πάροχο.Η OnePlus πήγε στους βασικούς παρόχους στην Ελλάδα και εδωσε τις ρυθμίσεις, έπεσε τσεκαρισμα και έτσι το τηλέφωνό δουλεύει κανονικά.Η Google δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο, οπότε δεν δουλεύουν τα pixel με όλες τους τις δυνατότητες.Αυτο θα γίνει από του χρόνου που θα το φέρει η Vodafone Ελλάδος.Θα το φέρει σε συνεργασία με την Google και θα έχει όλες τις ρυθμίσεις και τις δυνατότητες.

Η αλήθεια είναι ότι ίσως προηγηθούν άλλες χώρες. Εμείς είμαστε σταγόνα στον ωκεανό.. Δε ξέρω αν υπάρχουν κριτήρια για κάτι τέτοιο... Αλλά μέχρι τότε μια μικρή ταλαιπωρία θα υπάρχει. Εγώ ακόμη περιμένω δεν έχω αγοράσει.. Δε ξέρω οι υπόλοιποι αν είστε ευχαριστημένοι με το τελευταίο update. Ήθελα να ρωτήσω επίσης το feature πού μιλάς κ αυτόματα γίνεται καταγραφή σε editor, υποστηρίζεται στην Ελλάδα; πχ και στην Ελληνική γλώσσα; Επίσης παιδιά ποιο από τα features τα οποία είναι διαθέσιμα, λειτουργίες κλπ που δουλεύουν έξω σε υποστηριζόμενες χώρες, δεν λειτουργούν εδώ; Απλή περιέργεια 🙂 εννοώ πέραν του volte το οποίο έχει επιλυθεί.. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimma1987 said:

Η αλήθεια είναι ότι ίσως προηγηθούν άλλες χώρες. Εμείς είμαστε σταγόνα στον ωκεανό.. Δε ξέρω αν υπάρχουν κριτήρια για κάτι τέτοιο... Αλλά μέχρι τότε μια μικρή ταλαιπωρία θα υπάρχει. Εγώ ακόμη περιμένω δεν έχω αγοράσει.. Δε ξέρω οι υπόλοιποι αν είστε ευχαριστημένοι με το τελευταίο update. Ήθελα να ρωτήσω επίσης το feature πού μιλάς κ αυτόματα γίνεται καταγραφή σε editor, υποστηρίζεται στην Ελλάδα; πχ και στην Ελληνική γλώσσα; Επίσης παιδιά ποιο από τα features τα οποία είναι διαθέσιμα, λειτουργίες κλπ που δουλεύουν έξω σε υποστηριζόμενες χώρες, δεν λειτουργούν εδώ; Απλή περιέργεια 🙂 εννοώ πέραν του volte το οποίο έχει επιλυθεί.. 

Δεν γνωρίζω για το feature αλλά δεν έχω πρόβλημα κλήσεων με Vodafone stock.Το μόνο που δεν έχω είναι το volte και το 5g

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimma1987 said:

Η αλήθεια είναι ότι ίσως προηγηθούν άλλες χώρες. Εμείς είμαστε σταγόνα στον ωκεανό.. Δε ξέρω αν υπάρχουν κριτήρια για κάτι τέτοιο... Αλλά μέχρι τότε μια μικρή ταλαιπωρία θα υπάρχει. Εγώ ακόμη περιμένω δεν έχω αγοράσει.. Δε ξέρω οι υπόλοιποι αν είστε ευχαριστημένοι με το τελευταίο update. Ήθελα να ρωτήσω επίσης το feature πού μιλάς κ αυτόματα γίνεται καταγραφή σε editor, υποστηρίζεται στην Ελλάδα; πχ και στην Ελληνική γλώσσα; Επίσης παιδιά ποιο από τα features τα οποία είναι διαθέσιμα, λειτουργίες κλπ που δουλεύουν έξω σε υποστηριζόμενες χώρες, δεν λειτουργούν εδώ; Απλή περιέργεια 🙂 εννοώ πέραν του volte το οποίο έχει επιλυθεί.. 

Εγώ που εχω cosmote και volte με το update Μαρτίου είμαι ευχαριστημένος με την συσκευή. Αν δεν μου είχε τύχει αυτό με τους γονείς μου που έχουν σταθερό forthnet που δε μπορούν να με πάρουν τότε δε θα είχα παρατηρήσει κανένα πρόβλημα και θα ήμουν 100% χαρούμενος. 

Για το 5g δε μπορώ να πω ότι με νοιάζει και τόσο. 

Σίγουρα όμως παραμενει για συσκευή που δεν έχει υποστήριξη σε τίποτα εδώ στην Ελλάδα. Ούτε σε δίκτυα ουτε σέρβις. Άρα για κάποιον που θέλει απλό android και πολύ καλή φωτογραφία τότε είναι μια χαρά συσκευή. Για κάποιον που δέχεται πολλές κλήσεις από διάφορους και γενικά δε θέλει να ψαχτεί για όλες τις εφαρμογές (γιατί πχ το κινητό δεν έχει ούτε photo editor ουτε doc editor από μόνο του) τότε να μη το πάρει. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εγώ που εχω cosmote και volte με το update Μαρτίου είμαι ευχαριστημένος με την συσκευή. Αν δεν μου είχε τύχει αυτό με τους γονείς μου που έχουν σταθερό forthnet που δε μπορούν να με πάρουν τότε δε θα είχα παρατηρήσει κανένα πρόβλημα και θα ήμουν 100% χαρούμενος. 

Για το 5g δε μπορώ να πω ότι με νοιάζει και τόσο. 

Σίγουρα όμως παραμενει για συσκευή που δεν έχει υποστήριξη σε τίποτα εδώ στην Ελλάδα. Ούτε σε δίκτυα ουτε σέρβις. Άρα για κάποιον που θέλει απλό android και πολύ καλή φωτογραφία τότε είναι μια χαρά συσκευή. Για κάποιον που δέχεται πολλές κλήσεις από διάφορους και γενικά δε θέλει να ψαχτεί για όλες τις εφαρμογές (γιατί πχ το κινητό δεν έχει ούτε photo editor ουτε doc editor από μόνο του) τότε να μη το πάρει. 

δεν διαφωνώ, αλλά είμαι άνθρωπος που έχω πολλές κλήσεις μέσα στην ημέρα λόγω δουλειάς και δεν έχω χάσει σχεδόν καμία (πέρασαν 2 Pixel 7 pro απο τα χέρια μου- αυτό είναι το δεύτερο) και photo editor αν καταλαβαίνω καλά, έχει το google photos, ιδίως αν είσαι συνδρομητής του google one, αλλά μπορεί να κατάλαβα και λάθος. Πάντως ούτε τα SONY είχαν τέτοιο πράγμα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, guy_fawkes said:

δεν διαφωνώ, αλλά είμαι άνθρωπος που έχω πολλές κλήσεις μέσα στην ημέρα λόγω δουλειάς και δεν έχω χάσει σχεδόν καμία (πέρασαν 2 Pixel 7 pro απο τα χέρια μου- αυτό είναι το δεύτερο) και photo editor αν καταλαβαίνω καλά, έχει το google photos, ιδίως αν είσαι συνδρομητής του google one, αλλά μπορεί να κατάλαβα και λάθος. Πάντως ούτε τα SONY είχαν τέτοιο πράγμα.

Ναι, δικό μου λάθος διατύπωσης για το editor. 

Εγώ θα ήθελα κάτι πιο ολοκληρωμένο όπως πχ του huawei που είχα και εκτός απο τα χρώματα στο editing σου είχε να μπορείς να βάλεις μωσαϊκό σε κάποιο πρόσωπο ή κάποια αυτοκόλλητα κτλ. 

Όσο για τις κλήσεις, είπα γι αυτούς που δέχονται πολλές από πολλούς εννοώντας στο χαζό πρόβλημα της forthnet ότι δε ξέρεις τι μπορεί να έχει ο κάθε ένας. Για να μη μου πει μετά κάποιος επαγγελματίας ότι έχασα κλήσεις κτλ. Αν είναι φοιτητής που επικοινωνεί μόνο με κινητά και σπάνια σταθερά τότε δεν θα έχει κανένα θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

δεν διαφωνώ, αλλά είμαι άνθρωπος που έχω πολλές κλήσεις μέσα στην ημέρα λόγω δουλειάς και δεν έχω χάσει σχεδόν καμία (πέρασαν 2 Pixel 7 pro απο τα χέρια μου- αυτό είναι το δεύτερο) και photo editor αν καταλαβαίνω καλά, έχει το google photos, ιδίως αν είσαι συνδρομητής του google one, αλλά μπορεί να κατάλαβα και λάθος. Πάντως ούτε τα SONY είχαν τέτοιο πράγμα.

Είσαι με Cosmote ε; 

Link to comment
Share on other sites

μου έστειλε η alpha bank απάντηση οτι το γνωρίζουν το θέμα με το δαχτυλικό και είναι προς επίλυση.
Επιβεβαιώνω και εγώ ότι σήμερα είχα κλήση για ενημέρωση ότι θα φτιαχτεί στην νέα έκδοση της εφαρμογής.
Είχαν προηγηθεί 2 κλήσεις χθες όπου αρχικά μου ανέφεραν ότι η 13 είναι beta, και τους λέω όχι η 13 είναι stable αλλά έχει και beta κανάλι. Εγώ έχω stable Μαρτίου και τους έδωσα και το build number, οπότε επανήλθαν σήμερα με την απάντηση ότι θα φτιαχτεί στην επόμενη έκδοση.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια απορία πως γίνεται το μοντέλο hazel να είναι πιο ακριβό από το snow και obsidian ; Μιλάω για τις ίδιες ακριβώς εκδόσεις... 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με Cosmote ε; 
Ναι

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παλικάρια γιατί εγώ μίλαγα τόσο καιρό μόνο για cosmote και γκρινιάζω για την forthnet. 

Υπάρχει κάποιος που να έχει vodafone και να έχει ενεργό το volte (είτε με shizuku είτε με root) να δούμε αν δεχεται κλήσεις από forthnet. 

Αν ναι, να κάνω μια φορητοτητα να τελειώνω... 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, jimma1987 said:

Επίσης μια απορία πως γίνεται το μοντέλο hazel να είναι πιο ακριβό από το snow και obsidian ; Μιλάω για τις ίδιες ακριβώς εκδόσεις... 

Κανονικά δεν είναι - η "επίσημη" τιμή είναι ίδια για όλα τα χρώματα. Από κει και πέρα, στον κόσμο των σκρουτζομάγαζων και των παραεισαγωγών, οι διαφορές φαντάζομαι οφείλονται σε προσφορά-ζήτηση, διαθεσιμότητα στοκ, ανταγωνισμό κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...