Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ, μου τη σπάνε αυτοί που μπαίνουν σε μια συζήτηση βαριουνται να διαβάσουν μερικές σελίδες και μεριμενουν μασημένη τροφή λες και οι άλλοι είναι αργοσχολοι η υπηρέτες.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, redcon said:

Συμφωνώ, μου τη σπάνε αυτοί που μπαίνουν σε μια συζήτηση βαριουνται να διαβάσουν μερικές σελίδες και μεριμενουν μασημένη τροφή λες και οι άλλοι είναι αργοσχολοι η υπηρέτες.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Όχι τίποτα άλλο πχ το cf lumen ΔΕΝ παίζει ολοσωστα όταν θα πατήσεις κάποιες φορές το extra dim θα κάνει glitch.. Όταν θα πατήσεις κάποιες φορές το night light (μπλε φίλτρο για βράδυ) πάλι θα κάνει glitch ίσως και ίσως δεν θα παίξει σωστά και θα πρέπει να παίξεις με το magisk και τα authorities που δίνεις στις εφαρμογές..  Και αυτό γιατί δεν είναι αναβαθμισμένη εφαρμογή από το 2020 το λέει το αρχείο της στο github.....

Εγώ γουστάρω να παίζω κάποιες φορές να τα έχω όλα οκ.. Αλλιώς θα έπαιρνα ένα IPhone 14 pro max να τελειώνω... (που ίσως το κάνω γιατί βαριέμαι και κυρίως πλέον ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΧΝΩ...) 

Από εκεί και πέρα στον ελάχιστο χρόνο που μου μένει με 3 μαγαζιά δικά μου να τα τρέχω κάθε μέρα από τις 8μιση το πρωί μέχρι τις 9 το βράδυ και ένα παιδί που μόλις ήρθε, βγάζω τα μάτια μου κάποιες φορές να διαβάζω και να φτιάχνω.... 

Ε καντο και εσύ... Ο όποιος εσύ.... 

Αφού μπορώ εγώ μπορείς και εσύ και ίσως καλύτερα από εμένα... (και μη μου δώσεις οδηγίες.. Θα τις βρω στο xda, ή στο YouTube, ή στο reddit, ή σε κάποιο επίσημο forum τις κάθε συσκευής....) εσένα και τον κάθε εσένα περίμενα.... 

Τροφή για σκέψη και τίποτα κάθε αυτού προσωπικό με το παρόν.. 

Προχωράμε 👉🏼

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε για την επόμενη beta ήτοι QPR3 beta 1.
Όποιος είναι στο beta program και δε κάνει opt out θα λάβει την qpr3 beta 1 μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Όποιος κάνει opt out θα λάβει την stable (λογικά τη Δευτέρα).

Πηγή: https://www.androidpolice.com/google-confirms-android-13-qpr3-beta-1/

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2023 at 8:17 ΠΜ, stapd_21 said:

Δε ξέρω αν αποτελεί πρόβλημα για κάποιους, αλλά το θέμα των "ξεπλυμένων χρωμάτων" απασχολεί κόσμο στο reddit https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/y2lya6/pixel_7_screen_colors_are_washed_out/

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή τρόπος, ακόμα και με root, που να βελτιώνει την κατάσταση;

Color changer pro ακόμα καλύτερο απαιτεί root υπάρχει στο playstore full αναβαθμισμένο δουλεύει άψογα δε κάνει conflict με τίποτα και είναι system wide όχι overlay.. Οι ρυθμίσεις μου είναι αυτές και το λευκό είναι ολόλευκο και η οθόνη με πιο σωστό saturation σαν το adaptive της samsung, κάνουν όλα τα χρώματα λίγο πιο pop out δεν ειναι σαν ξεπλυμένα.. (βέβαια το φτιάχνει με βάση τα γούστα του ο καθένας σε κάποιο από τα custom προφίλ που έχει, πατάς αποθήκευση πάνω δεξιά όταν το φτιάξεις και το επιλέγεις και τέλος..) Παίζει και με το extra dim και με το night light χωρίς να πετάει το ένα το άλλο εκτός. 

2 ευρώ και τελείωσε η υπόθεση.. 

Screenshot_20230311-160431.png

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατί δεν βλέπω κάτι κακό στα χρώματα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, guy_fawkes said:

εγω γιατί δεν βλέπω κάτι κακό στα χρώματα?

Ίσως σου αρέσουν οι πιο θερμοί τόνοι και το πιο natural look σε χρωματικό προφίλ δεν είναι κακό γούστα είναι αυτά.. Εγώ πχ σιχαίνομαι και στο iPhone που εχω το true tone.. 

Υπάρχουν άπειρες αναφορές σε όλα τα μεγάλα φόρουμ. Καθώς και workarounds 

https://forum.xda-developers.com/t/washed-yellow-display-colors-workaround.4529483/

 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως. Δεν ξέρω πως προέκυψε αυτό.
Δεν έχω παρατηρήσει ξεπλυμενα χρώματα.
Το μόνο που παρατήρησα έχοντας δίπλα δίπλα Ρ7Ρ και S23, ειναι ότι το λευκό του pixel κιτρινίζει ελαφρώς. Ως εκεί όμως.
Και πάλι το τονίζω. Δίπλα δίπλα οι συσκευές, έτσι;
Στο reddit που έβαλε ένα παλικάρι τις προάλλες, είδα ότι αναφέρονται στο απλό 7αρι.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Just now, ChrisNikol said:

Ίσως σου αρέσουν οι πιο θερμοί τόνοι και το πιο natural look δεν είναι κακό γούστα είναι αυτά.. 

Υπάρχουν άπειρες αναφορές σε όλα τα μεγάλα φόρουμ. Καθώς και workarounds 

https://forum.xda-developers.com/t/washed-yellow-display-colors-workaround.4529483/

 

Μα πάντα έψαχνα το natural look.

Πάντα απορούσα με τους κατόχους Samsung & iphone πως μπορούσαν με αυτά τα έντονα χρώματα.

Αρα δεν είναι κάτι κακό της συσκευής αλλά θέμα γούστου του εκάστοτε κατόχου.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, guy_fawkes said:

Μα πάντα έψαχνα το natural look.

Πάντα απορούσα με τους κατόχους Samsung & iphone πως μπορούσαν με αυτά τα έντονα χρώματα.

Αρα δεν είναι κάτι κακό της συσκευής αλλά θέμα γούστου του εκάστοτε κατόχου.

 

Είναι λίγο πιο dull οι αποχρώσεις αλλά είναι τι αρέσει στον καθένα.. Δηλαδή ερχόμενος από 13 pro max και s22u μου κακοφάνηκε.. Αλλά έχω συνηθίσει εκεί και είναι θέμα software και όχι hardware, επισης μέγα φάουλ να μη σε αφήνει να αλλάξεις έστω την θερμοκρασία των χρωμάτων στο adaptive... και απλά να σου έχει δύο προφίλ επειδή έτσι γουστάρει ή google και θα βλέπεις αυτό που γουστάρουν αυτοί και τέλος.. 🤣🤷🏻‍♂️

Όπως και στην φωτεινότητα μέχρι το πρώτο 50% της φωτεινότητας η μπάρα ρύθμισης είναι άχρηστη κατ εμέ και γίνεται απότομα επιθετική από το 75% και πάνω.. Εκεί που σε όλες τις συσκευές είχα στη μέση τη φωτεινότητα τώρα το έχω στο 70% για να έχω την ίδια φωτεινότητα.. 

Link to comment
Share on other sites

εγω όλες τις συσκευές τις δουλευώ κάτω απο το 50% και μάλιστα πολύ κάτω. Δεν με ενοχλεί!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Εσείς ποια φώτο γκαλερί χρησιμοποιείτε; Θα ήθελα να μπορώ να κάνω μια απλή επεξεργασία όπως πχ περιστροφή για κάποιες μοίρες μια φώτο ή να βάλω ψηφιδωτό σε ένα όνομα ή ένα βελάκι. 

Link to comment
Share on other sites

google photos, την θεωρώ απο τις καλύτερες.

Φτιανω και λευκώματα για να ξεχωρίζω τις φωτογραφίες μου και έχει τα πάντα για επεξεργασία, βέβαια πληρώνω για google one και για extra χώρο και έτσι μπορεί να μου δίνει κι άλλα εργαλεία.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δούλευε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες, ξαφνικά η εφαρμογή της Alpha μου λέει ότι δεν αναγνωρίζει το κινητό σαν συμβατό για fingerprint ασφάλεια...Τι άκυρο είναι αυτό τώρα; Γιατί να το αφαιρέσουν από τις συμβατές συσκευές και μόνο η Alpha?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, klainmein said:

Ενώ δούλευε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες, ξαφνικά η εφαρμογή της Alpha μου λέει ότι δεν αναγνωρίζει το κινητό σαν συμβατό για fingerprint ασφάλεια...Τι άκυρο είναι αυτό τώρα; Γιατί να το αφαιρέσουν από τις συμβατές συσκευές και μόνο η Alpha?

Μια χαρά παίζει μάστορα σε μένα με root κιόλας. Κάνε clear cache & storage. Αν έχεις root, τσέκαρε ότι έχεις το Universal SafetyNet Fix v2.4.0-MOD_1.2 by kdrag0n και ότι κρύβεις τα πάντα στο DenyList.
Επειδή ξέρω και ένα παιδί που είναι στην ανάπτυξη της εφαρμογής, έχει pixel 6 και μας έχει προσέξει λίγο παραπάνω στα θέματα root, fingerprint κλπ.

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, klainmein said:

Ενώ δούλευε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες, ξαφνικά η εφαρμογή της Alpha μου λέει ότι δεν αναγνωρίζει το κινητό σαν συμβατό για fingerprint ασφάλεια...Τι άκυρο είναι αυτό τώρα; Γιατί να το αφαιρέσουν από τις συμβατές συσκευές και μόνο η Alpha?

Μου το έκανε στη beta χωρίς να βρω λύση.

Αν έχεις stable τότε κάνε ένα καθαρισμό του Google play για να δουλέψει σωστά το play protect. Σεταρε από την αρχή την εφαρμογή της alpha.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά παίζει και σε εμένα χωρίς root βέβαια!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με beta είμαι κι εγώ χωρίς root. ΟΚ, δοκιμάζω clear cache και storage και βλέπουμε. Αφού δουλεύει σε εσάς θα είμαι ΟΚ κι εγώ. Thank u all

Με clear data and cache τπτ... Ούτε με uninstall/install...Αυτό βγάζει

 

Screenshot_20230312-132133.png

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, klainmein said:

Με beta είμαι κι εγώ χωρίς root. ΟΚ, δοκιμάζω clear cache και storage και βλέπουμε. Αφού δουλεύει σε εσάς θα είμαι ΟΚ κι εγώ. Thank u all

Με clear data and cache τπτ... Ούτε με uninstall/install...Αυτό βγάζει

 

Screenshot_20230312-132133.png

Όπως είπα πιο πάνω, με τη beta δεν παίζει, ότι και να κάνεις.. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν 3 βδομάδες.

Ήταν ο λόγος που την έβγαλα..

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djivo said:

Όπως είπα πιο πάνω, με τη beta δεν παίζει, ότι και να κάνεις.. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν 3 βδομάδες.

Ήταν ο λόγος που την έβγαλα..

ΟΚ, εξάλλου θα κάνω opt-out όταν βγει η stable (με το καλό μεθαύριο), οπότε θα στρώσει...Σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, εξάλλου θα κάνω opt-out όταν βγει η stable (με το καλό μεθαύριο), οπότε θα στρώσει...Σε ευχαριστώ 
Στην beta δεν παίζει και μάλιστα χάνεις και τα push notifications έτσι. Εγώ τουλάχιστον αυτό έχω πάθει.

Μην ξεχάσεις πρέπει να βγεις πριν βγει η stable για να μην κάνεις wipe. Τουλάχιστον έτσι διάβασα πρόσφατα. Δηλαδή σήμερα! Γιατί αύριο ξεκινάει η επόμενη beta.
Απλώς κάνεις ignore το downgrade OTA που θα έρθει και περιμένεις.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, πριν λίγο βγήκα και έκανα ignore! Όλα καλά, περιμένουμε την stable (τέλος Μαρτίου διάβασα σήμερα...)

Link to comment
Share on other sites

Με κυνηγάει η γκαντεμιά της huawei όπου και έρχομαι. Όπως εκεί μετά το ban σταμάτησε να παίρνει συχνά update, με το που ήρθα στο 7αρι σταμάτησε να παίρνει τα προγραμματισμένα update του κάθε πρώτη Δευτέρα. Μήπως να πάω στο μηλόφωνο να το καταστρέψω; χαχαχαχα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετω. Καποια θεματα σχετικα με το google pixel 7 pro. Υπαρχει και σε μενα θεμα με τις χαμενες κλησεις και με το σημα που χανεται ανα διαστηματα. Επισης παρουσιαζονται scrolling issues στο τηλεφωνο. Χρειαζεται να κανω συνεχως scroll διοτι κολλαει και δεν εχει το αναμενομενο smooth scrolling (εχω το 120hz ενεργοποιημενα). Τελευταιο θεμα που παρουσιαστηκε ειναι η καμερα. Δεν ειναι στα επιπεδα που ειχα διαβασει και κυριως σε φωτογραφιες με χαμηλο φωτισμο ειναι καπως blurred και χαμηλης ποιοτητας. Πεστε μου please αν σας ετυχαν και σας αυτα. Ας ελπισω το αναμενομενο March update να τα διορθωσει!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, papaettoui said:

Παιδια χαιρετω. Καποια θεματα σχετικα με το google pixel 7 pro. Υπαρχει και σε μενα θεμα με τις χαμενες κλησεις και με το σημα που χανεται ανα διαστηματα. Επισης παρουσιαζονται scrolling issues στο τηλεφωνο. Χρειαζεται να κανω συνεχως scroll διοτι κολλαει και δεν εχει το αναμενομενο smooth scrolling (εχω το 120hz ενεργοποιημενα). Τελευταιο θεμα που παρουσιαστηκε ειναι η καμερα. Δεν ειναι στα επιπεδα που ειχα διαβασει και κυριως σε φωτογραφιες με χαμηλο φωτισμο ειναι καπως blurred και χαμηλης ποιοτητας. Πεστε μου please αν σας ετυχαν και σας αυτα. Ας ελπισω το αναμενομενο March update να τα διορθωσει!

Αν δε περασεις το shizuku θα εχεις προβλημα με το σημα κ τις κλησεις μονιμα, τουλάχιστον μεχρι να φτιαχτει επισημα απο google, για τα υπόλοιπα δεν εχω καποιο αντίστοιχο θεμα οποτε δε μπορω να βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...