Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, xabos said:

Εγώ από τον Δεκέμβριο …. χάνω τουλάχιστον τις μισές κλήσεις κάθε ημέρα … με μια κάρτα sim cosmote… 

αναμονή μέχρι να βγει το fix τον Μάρτιο … κ αν δεν δουλέψει … θα μπει αγγελία  

Γιατί δεν περνάς το Shizuku???

εγώ είναι σαν να έχω άλλη συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα χρόνο … μου άδειασαν όλο το λογαριασμό της Πειραιώς , μέσα σε 5 λεπτά .

Απο τότε, έχω σταματήσει να βάζω εφαρμογές που δεν γνωρίζω πολύ καλά … να ανοίγω κερκόπορτες. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xabos said:

Πριν ένα χρόνο … μου άδειασαν όλο το λογαριασμό της Πειραιώς , μέσα σε 5 λεπτά .

Απο τότε, έχω σταματήσει να βάζω εφαρμογές που δεν γνωρίζω πολύ καλά … να ανοίγω κερκόπορτες. 

Καθαρα απο περιεργεια πως?Για να γινει μεταφορα χρειαζεται και το pin της τραπεζας,μπόρεσαν και το άντλησαν?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, djivo said:

Ναι έχω διαβάσει και γω καλές κριτικές για το γυαλί που λες, ήταν στις επιλογές μου.

Απλά δε το προτίμησα γιατί από ότι βλέπω  δεν έχει τρύπα στην καμερα, είναι όλο ενιαίο και φαντάζομαι πως έστω και ελάχιστα θα αλλοιώνει τις φωτογραφίες..

Ισχύει! Θα δούμε, θα σας δώσω feedback. Αυτός εκεί στο vd στα σχόλια γράφει ότι δεν έχει θέμα, αλλά δε γίνεται με καλυμμένη την κάμερα με κόλλα να μην υπάρχει αλλοίωση. Το ερώτημα είναι πως βγαίνει μετά αυτό; Καθαρίζει η οθόνη από την κόλλα εύκολα;
Εμένα πάλι με ανησυχούν τα σχόλια όπως του @xabos , που πάλι με βάζει σε σκέψεις αν έφτιαξαν οι κλήσεις ή όχι 😛 

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα απο περιεργεια πως?Για να γινει μεταφορα χρειαζεται και το pin της τραπεζας,μπόρεσαν και το άντλησαν?
Λεφτά χάνονται μόνο από δικό μας λάθος, ούτε περίεργες εφαρμογές φταίνε ούτε τίποτα. Άδειασαν λογαριασμό σε δικό μου φίλο με phishing ότι και καλά κλείδωσε η κάρτα του και αυτός έδωσε όλους τους κωδικούς και πιν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ γελάμε …Μην είσαι τόσο σίγουρος …. δεν είμαι κανένας άσχετος. Το λάθος που είχα κάνει ήταν η εντύπωση που είχα οτι αφού παίρνω τις απαραίτητες προφυλάξεις , δεν κινδυνεύω να πέσω θύμα κλοπής  

Σήμερα Ούτε οι τράπεζες είναι 100% απαραβίαστες … 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, xabos said:

Εδώ γελάμε …Μην είσαι τόσο σίγουρος …. δεν είμαι κανένας άσχετος. Το λάθος που είχα κάνει ήταν η εντύπωση που είχα οτι αφού παίρνω τις απαραίτητες προφυλάξεις , δεν κινδυνεύω να πέσω θύμα κλοπής  

Σήμερα Ούτε οι τράπεζες είναι 100% απαραβίαστες … 

Δε μου ειπες ομως με το pin που στελνει η τράπεζα για επιβεβαίωση της συναλλαγής πως προχώρησε ?

Link to comment
Share on other sites

Περί προστασίας οθόνης: έβαλα μόνος μου (που δεν πιάνουν ΚΑΘΟΛΟΥ τα χέρια μου σε αυτά) τη μεμβράνη της Spigen, και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος - μετά από κάνα δύο μέρες έφυγαν όλες οι φυσαλίδες, ζήτημα να έχει 1-2 ατέλειες που φαίνονται υπό γωνία. Αλήθεια, είναι ό,τι πιο εύκολο (και ίσως ποιοτικό) έχω δει σε μεμβράνη.

Κατά τ'άλλα, το κινητό σούπερ αλλά το Google Assistant εξακολουθεί να σταματά να λειτουργεί ανά τακτά διαστήματα, και τελικά δεν έχει να κάνει με το restart. Κρίμα, γιατί είναι πολύ βολικό και λειτουργικό (ιδίως στο αυτοκίνητο, game changer θα έλεγα), αλλά ελπίζω ότι θα βρω τη λύση μόλις βρω λίγο χρόνο - δοκίμασα 1-2 πράγματα που είδα στο reddit και αλλού, αλλά το πρόβλημα επανέρχεται.

Α, και χθες πήρα ένα SMS από Vodafone ότι 15/3 αντίο δίκτυο 3G. 😛

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Καθαρα απο περιεργεια πως?Για να γινει μεταφορα χρειαζεται και το pin της τραπεζας,μπόρεσαν και το άντλησαν?

Σου δημιουργούν εικονικό VIBER. Τουλάχιστον αυτό πήγαν να κάνουν στον πατέρα μου και ευτυχώς τους έκλεισε την συναλλαγή το τμήμα ασφαλείας της τράπεζας. Αλλιώς θα είχα κάνει όλα τα χρήματα φτερά. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NickNT said:

Περί προστασίας οθόνης: έβαλα μόνος μου (που δεν πιάνουν ΚΑΘΟΛΟΥ τα χέρια μου σε αυτά) τη μεμβράνη της Spigen, και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος - μετά από κάνα δύο μέρες έφυγαν όλες οι φυσαλίδες, ζήτημα να έχει 1-2 ατέλειες που φαίνονται υπό γωνία. Αλήθεια, είναι ό,τι πιο εύκολο (και ίσως ποιοτικό) έχω δει σε μεμβράνη.

Κατά τ'άλλα, το κινητό σούπερ αλλά το Google Assistant εξακολουθεί να σταματά να λειτουργεί ανά τακτά διαστήματα, και τελικά δεν έχει να κάνει με το restart. Κρίμα, γιατί είναι πολύ βολικό και λειτουργικό (ιδίως στο αυτοκίνητο, game changer θα έλεγα), αλλά ελπίζω ότι θα βρω τη λύση μόλις βρω λίγο χρόνο - δοκίμασα 1-2 πράγματα που είδα στο reddit και αλλού, αλλά το πρόβλημα επανέρχεται.

Α, και χθες πήρα ένα SMS από Vodafone ότι 15/3 αντίο δίκτυο 3G. 😛

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα, συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω τώρα που έψαχνες.

https://www.amazon.de/dp/B0BJVP2FZW/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

Δεν έχω λόγια. Απλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ μεμβράνη. Σχετικά χοντρή, όχι φλούδα, δουλεύουν όλα τέλεια όσον αφορά το δακτυλικό αποτύπωμα, περάστηκε λες και είναι εργοστασιακή...πανεύκολα! Όπως βλέπεις παίρνεις 3 και 3 προστασίες κάμερας επίσης ποιοτικές. Δεν έχει τίποτα τίποτα, ούτε φούσκες, ούτε βρωμιές να μπαίνουν από το πλάι, απλά ΑΡΙΣΤΕΣ. Πρώτη φορά εντυπωσιάστηκα τόσο πολύ με κάτι σχετικό.

Δες και μια φωτογραφία από ένα review. Αν δεις και τα θετικά σχόλια, είναι το ίδιο εντυπωσιασμένοι με εμένα και οι άλλοι.

Screenshot_20230303-113655.png

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, klainmein said:

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα, συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω τώρα που έψαχνες.

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά νομίζω ότι κάποιος άλλος είχε ρωτήσει εδώ περί προστασίας - εγώ είχα πάρει μαζί με την αγορά του κινητού τη μεμβράνη της Spigen, και δεν είχα ασχοληθεί περαιτέρω!

Εν τούτοις, φανταστικό αυτό που πόσταρες - αν και μου δημιουργήθηκε μια απορία (καθαρά για θεωρητικούς λόγους): η προστασία της κάμερας δηλαδή σημαίνει tempered glass πάνω από τους φακούς, ή απλά περιφερειακά;!;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την πίσω κάμερα, τζαμακι είναι που μπαίνει ΕΠΑΝΩ από τους φακούς. Ένα κομμάτι ενιαίο είναι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, klainmein said:

Μιλάμε για την πίσω κάμερα, τζαμακι είναι που μπαίνει ΕΠΑΝΩ από τους φακούς. Ένα κομμάτι ενιαίο είναι.

Ναι, το κατάλαβα! Απλά αναρωτιέμαι αν επηρεάζει καθόλου τη λειτουργία της κάμερας η προσθήκη του ενός ακόμη στρώματος γυαλιού πάνω από τους φακούς...

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστε όσοι έχετε cosmote να γυρίσετε σε 5G.
Εμένα παίζει κανονικά πλέον, χωρίς να είμαι ρουτ.
Μόνο με shizuku παίζω για να έχω volte/vowifi.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NickNT said:

Ναι, το κατάλαβα! Απλά αναρωτιέμαι αν επηρεάζει καθόλου τη λειτουργία της κάμερας η προσθήκη του ενός ακόμη στρώματος γυαλιού πάνω από τους φακούς...

Καθόλου, ούτε έχει θέματα με φλας κλπ, σούπερ είναι!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jimteo said:

Για δοκιμαστε όσοι έχετε cosmote να γυρίσετε σε 5G.
Εμένα παίζει κανονικά πλέον, χωρίς να είμαι ρουτ.
Μόνο με shizuku παίζω για να έχω volte/vowifi.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Τέτοια να ακούω 😎👍👏👏👏

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, jimteo said:

Για δοκιμαστε όσοι έχετε cosmote να γυρίσετε σε 5G.
Εμένα παίζει κανονικά πλέον, χωρίς να είμαι ρουτ.
Μόνο με shizuku παίζω για να έχω volte/vowifi.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Μπα τίποτα σε μένα με το ιδιο setup όπως περιγράφεις και συ.

Για πες μας τι έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής έχεις?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Που το ειδατε ωρε παλουκαρια το 5G στην COSMOTE και καθομαστε σαν μπουφοι πανω απο την δεξια γωνια της οθονης μπας και εμφανιστει το μαγικο γραμμα??????

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πριν από λίγο στο κέντρο και λέω, δεν το ενεργοποιω να δω αν έχει αλλάξει κάτι;
Και μου έβγαλε αυτό. Βέβαια μπορεί να είναι και πλασματικό.
Απλά μέχρι πρότινος, δεν το έβγαζε καθόλου.

4bd6a1be20e32321b1a01a8e31e549f0.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως χωρίς ρουτ με βονταφον δεν παίζει με τίποτα 5g.Περιμενω να το φέρει επίσημα η βονταφον στην Ελλάδα για να γίνει φουλ λειτουργικό.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις και τι έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής έχεις?
Τι εννοείς; Από τον dialer;

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jimteo said:

Τι εννοείς; Από τον dialer;

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Ρυθμίσεις/δίκτυο και διαδίκτυο/κάρτες sim/έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας.

Πες μας τι σου γράφει εκεί για να δούμε αν έχουμε τα ίδια.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jimteo said:

Τι εννοείς; Από τον dialer;

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Το να παίξει 5g εξαρτάται αν ο πάροχος έχει τις ρυθμίσεις από την Google.Για να υπάρχει το volte στο beta update με κοσμοτε πρέπει να έχουν πάρει τις ρυθμίσεις 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/δίκτυο και διαδίκτυο/κάρτες sim/έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας.
Πες μας τι σου γράφει εκεί για να δούμε αν έχουμε τα ίδια.
c23368bbded5a79aa23cf82e927c406f.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...