Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα παιδιά σε περίπτωση που με το update λυθεί το θέμα με τις κλήσεις και το VolTE, και άρα δεν χρειάζεται τι ROOT, υπάρχει περίπτωση σε νέο update να αλλάξει αυτή η ρύθμιση; εννοώ να το πάρουν πίσω για τις μη υποστηριζομενες χώρες; όπως η Ελλάδα; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimma1987 said:

Άρα παιδιά σε περίπτωση που με το update λυθεί το θέμα με τις κλήσεις και το VolTE, και άρα δεν χρειάζεται τι ROOT, υπάρχει περίπτωση σε νέο update να αλλάξει αυτή η ρύθμιση; εννοώ να το πάρουν πίσω για τις μη υποστηριζομενες χώρες; όπως η Ελλάδα; 

Ότι υπάρχει στο beta υπάρχει και στην τελική έκδοση 

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες απο μπαταρία πως πηγαίνει? σε οτι βιντεάκι έχω δει με battery drain είναι στις τελευταίες θέσεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό! είμαι κάτοχος mate 20 pro και ή θα αλλάξω μπαταρία και θα συνεχίσω η θα πάω προς πίξελ!  ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, paraskevas013 said:

Μάγκες απο μπαταρία πως πηγαίνει? σε οτι βιντεάκι έχω δει με battery drain είναι στις τελευταίες θέσεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό! είμαι κάτοχος mate 20 pro και ή θα αλλάξω μπαταρία και θα συνεχίσω η θα πάω προς πίξελ!  ευχαριστώ

Η μπαταρία είναι εξαιρετική.Βγαζει μια μέρα λιωσιματος άνετα 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, paraskevas013 said:

Μάγκες απο μπαταρία πως πηγαίνει? σε οτι βιντεάκι έχω δει με battery drain είναι στις τελευταίες θέσεις σε σχέση με τον ανταγωνισμό! είμαι κάτοχος mate 20 pro και ή θα αλλάξω μπαταρία και θα συνεχίσω η θα πάω προς πίξελ!  ευχαριστώ

Βέβαια αργεί η φόρτιση από ότι έχω δει σε διάφορα videos αλλά οκ. Το ξεπερνάς αυτό ειδικά αν λυθεί το θέμα κλήσεις, VolTE κλπ χωρίς ρουτ, η φόρτιση νομίζω ξεπερνιέται εφόσον βγάζει την ημέρα. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, spyridon70 said:

Η μπαταρία είναι εξαιρετική.Βγαζει μια μέρα λιωσιματος άνετα 

ευχαριστώ για την απάντηση! μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί στα reviews δεν είναι το καλύτερο χαρακτηριστικό της συσκευής!

9 minutes ago, jimma1987 said:

Βέβαια αργεί η φόρτιση από ότι έχω δει σε διάφορα videos αλλά οκ. Το ξεπερνάς αυτό ειδικά αν λυθεί το θέμα κλήσεις, VolTE κλπ χωρίς ρουτ, η φόρτιση νομίζω ξεπερνιέται εφόσον βγάζει την ημέρα. 

αλήθεια είναι αυτό πρέπει να κάνει αρκετή ώρα στην φόρτιση αλλά και στις ενημερώσεις όπως έχω δει από τα παιδιά που την έχουν!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paraskevas013 said:

ευχαριστώ για την απάντηση! μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί στα reviews δεν είναι το καλύτερο χαρακτηριστικό της συσκευής!

καλά στα reviews βγάζουν και τα samsung καλά αναφορικά με την μπαταρία και οι κάτοχοι βγάζουν μια ημέρα  με οικονομία. Πάντως μπαταρία iphone δεν την φτάνει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, guy_fawkes said:

καλά στα reviews βγάζουν και τα samsung καλά αναφορικά με την μπαταρία και οι κάτοχοι βγάζουν μια ημέρα  με οικονομία. Πάντως μπαταρία iphone δεν την φτάνει!

θεωρώ πως αν την βγάζει την μια ημέρα άνετα με δεδομένα και wifi τότε είναι μια χαρά η συσκευή,,αυτοί που λένε δύο και τρεις ημέρες απλά την έχουν και την κοιτάνε την συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Αν παντως παιζουν ολα αυτα τον Μαρτιο χωρις ρουτ, εφαρμογες κτλ και ειναι οκ απο τον παροχο (vodafone) για την ακριβεια, θα ειναι η επομενη μου συσκευη και θα αφησω το oneplus 10 pro. Το 5g μου ειναι αδιαφορο στην παρουσα φαση αν θα πιανει, το volte & vowifi ομως τα θελω.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, FoT1s said:

Αν παντως παιζουν ολα αυτα τον Μαρτιο χωρις ρουτ, εφαρμογες κτλ και ειναι οκ απο τον παροχο (vodafone) για την ακριβεια, θα ειναι η επομενη μου συσκευη και θα αφησω το oneplus 10 pro. Το 5g μου ειναι αδιαφορο στην παρουσα φαση αν θα πιανει, το volte & vowifi ομως τα θελω.

Από το one plus είσαι ευχαριστημένος; έχει κάποιο θέμα; διαβάζω καλά λόγια... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jimma1987 said:

Από το one plus είσαι ευχαριστημένος; έχει κάποιο θέμα; διαβάζω καλά λόγια... 

Κανενα θεμα δεν εχει, ειναι αρκετα καλη συσκευη και δεν της λειπει κατι. Σκεψου οτι πριν απο το oneplus ειχα το  pixel 3 xl και το εδωσα οταν σταματησαν οι ενημερωσεις και αρχισα να χρειαζομαι volte & vowifi. Οποτε, απο το να παω στο 11 που βγηκε τωρα, θα περιμενω να δω τι θα γινει πρωτα με το pixel.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, FoT1s said:

Κανενα θεμα δεν εχει, ειναι αρκετα καλη συσκευη και δεν της λειπει κατι. Σκεψου οτι πριν απο το oneplus ειχα το  pixel 3 xl και το εδωσα οταν σταματησαν οι ενημερωσεις και αρχισα να χρειαζομαι volte & vowifi. Οποτε, απο το να παω στο 11 που βγηκε τωρα, θα περιμενω να δω τι θα γινει πρωτα με το pixel.

Καλησπέρα κι από μένα.
Ως κάτοχος OnePlus 1, 3 και 7T Pro θα πω πως η εμπειρία είναι εξαιρετική. Μετά από τόσα χρόνια και απογοητευμένος από το OnePlus 10 και το γεγονός ότι έσπαγε σαν χαρτί στη μέση με λίγη πίεση, άρχισα να ψάχνω για αλλαγή (καθως έσπασα προσφατα την οθόνη του 7Τ pro). Μόνο Samsung έβλεπα ως άξιες επιλογές, αλλά δε μου αρέσει και πολύ το One UI. Έτσι, όταν ανακοινώθηκε το Pixel 7 Pro, σκέφτηκα ότι επιτέλους βρήκα το νέο μου κινητό. Γρήγορα τα όσα διάβαζα δεξιά και αριστερά σχετικά με την έλλειψη υποστήριξης VoLTE - VoWiFi και 5G, με έκαναν να απογοητευτώ. Το 5G δε με καίει, τα άλλα 2 όμως δε γίνεται να μην τα έχεις το 2023, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για flagship συσκευή που ακομπάει το 4ψήφιο στην τιμή. Επίσης το ζήτημα με τα σπασίματα των τζαμιών στις κάμερες που έχουν βιώσει αρκετοί κάτοχοι στην Αμερική με προβλημάτισε επίσης πολύ.

Τα τελευταία post έδω με έκαναν να αναθαρρήσω σχετικά με τα VoLTE & VoWiFi.
Από την άλλη, ανακοινώθηκε το OnePlus 11 και είναι εκπληκτικό στα χαρακτηριστικά του. Το πιο ασυναγώνιστο χαρακτηριστικό του είναι το blazing fast charging που διαθέτει (όλα τα OnePlus κινητά ήταν πρωτοπόρα στην εποχή τους σε αυτόν τον τομέα). Η απίστευτα γρήγορη φόρτιση που προσφέρουν σε κάνει να μην σε απασχολεί ποτέ το wireless charging ενώ και τώρα στο 7Τ pro που διαθέτω το γεγονός ότι έχω λιώσει την μπαταρία μετά από 3.5 χρόνια με βαριά χρήση, δε με προβληματίζει καθώς όταν το συνδέω στην πρίζα, μέσα σε ένα 20λεπτο αρπάζει πάνω απο 60%.

Στο διαταύτα, επειδή βλέπω ότι τα VoLTE & VoWiFi έρχονται για να μείνουν στο Pixel 7 pro, έχει κανείς σας εδώ στην Ελλάδα πρόβλημα με σπασίματα;
Τέλος μια πλήρη φόρτιση πόσο χρόνο απαιτεί και πόσο διαρκεί; Βγάζει άνετα 18h;
Θα βγάλω και τον Φλεβάρη στην αναμονή για να δω που θα καταλήξω...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mcool said:

Καλησπέρα κι από μένα.
Ως κάτοχος OnePlus 1, 3 και 7T Pro θα πω πως η εμπειρία είναι εξαιρετική. Μετά από τόσα χρόνια και απογοητευμένος από το OnePlus 10 και το γεγονός ότι έσπαγε σαν χαρτί στη μέση με λίγη πίεση, άρχισα να ψάχνω για αλλαγή (καθως έσπασα προσφατα την οθόνη του 7Τ pro). Μόνο Samsung έβλεπα ως άξιες επιλογές, αλλά δε μου αρέσει και πολύ το One UI. Έτσι, όταν ανακοινώθηκε το Pixel 7 Pro, σκέφτηκα ότι επιτέλους βρήκα το νέο μου κινητό. Γρήγορα τα όσα διάβαζα δεξιά και αριστερά σχετικά με την έλλειψη υποστήριξης VoLTE - VoWiFi και 5G, με έκαναν να απογοητευτώ. Το 5G δε με καίει, τα άλλα 2 όμως δε γίνεται να μην τα έχεις το 2023, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για flagship συσκευή που ακομπάει το 4ψήφιο στην τιμή. Επίσης το ζήτημα με τα σπασίματα των τζαμιών στις κάμερες που έχουν βιώσει αρκετοί κάτοχοι στην Αμερική με προβλημάτισε επίσης πολύ.

Τα τελευταία post έδω με έκαναν να αναθαρρήσω σχετικά με τα VoLTE & VoWiFi.
Από την άλλη, ανακοινώθηκε το OnePlus 11 και είναι εκπληκτικό στα χαρακτηριστικά του. Το πιο ασυναγώνιστο χαρακτηριστικό του είναι το blazing fast charging που διαθέτει (όλα τα OnePlus κινητά ήταν πρωτοπόρα στην εποχή τους σε αυτόν τον τομέα). Η απίστευτα γρήγορη φόρτιση που προσφέρουν σε κάνει να μην σε απασχολεί ποτέ το wireless charging ενώ και τώρα στο 7Τ pro που διαθέτω το γεγονός ότι έχω λιώσει την μπαταρία μετά από 3.5 χρόνια με βαριά χρήση, δε με προβληματίζει καθώς όταν το συνδέω στην πρίζα, μέσα σε ένα 20λεπτο αρπάζει πάνω απο 60%.

Στο διαταύτα, επειδή βλέπω ότι τα VoLTE & VoWiFi έρχονται για να μείνουν στο Pixel 7 pro, έχει κανείς σας εδώ στην Ελλάδα πρόβλημα με σπασίματα;
Τέλος μια πλήρη φόρτιση πόσο χρόνο απαιτεί και πόσο διαρκεί; Βγάζει άνετα 18h;
Θα βγάλω και τον Φλεβάρη στην αναμονή για να δω που θα καταλήξω...

Για τα σπασίματα θα σου πω τι είχα διαβάσει...Όλα είχαν σπάσει κατά την ακραία αλλαγή θερμοκρασίας...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως με αυτο εδω, εχουμε καμια διαφορα;
https://www.xda-developers.com/android-13-qpr2-beta-31-release/
Σε αυτη την εκδοση εγιναν ολα αυτα η στην 3;

Καινούρια


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

s23 απλο ή google pixel 7 pro πλεον?
Εγω θα σου ελεγα 7Ρ αλλά είναι καθαρά θεμα γούστου.
Σου αρέσουν τα compact κινητά ή προτιμάς τα πιο μεγάλα;

Πέρα από το συγκεκριμένο vs όμως, θεωρώ ότι από τη στιγμή που το θέμα volte/vowifi διευθετείται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο (root ή shizuku δηλαδή), τα pixel δεν έχουν αντίπαλο, ειδικά στο εύρος τιμής που κυμαίνονται. Κανέναν όμως.


Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα νεος στο θεμα, το οποιο ειναι και υπερβολικά μεγαλο για να το διαβασω ολο.

Γενικα ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για αγορά? Κάποιο ευρωπαϊκο αμαζον φανταζομαι για να εχει και εγγύηση?

Επισης σε περιπτωση root (θελω και Volte & vowifi &5g), μπορουμε να διατηρησουμε κανονικά e-bankings, εναπαφες πλήρωμες και υπηρεσίες τυπου netflix?

(Να σας πω την αληθεια ζαχαρωνω καποιο απο τα P7Pro, 1+11 και S23U)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα νεος στο θεμα, το οποιο ειναι και υπερβολικά μεγαλο για να το διαβασω ολο.

Γενικα ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για αγορά? Κάποιο ευρωπαϊκο αμαζον φανταζομαι για να εχει και εγγύηση?

Επισης σε περιπτωση root (θελω και Volte & vowifi &5g), μπορουμε να διατηρησουμε κανονικά e-bankings, εναπαφες πλήρωμες και υπηρεσίες τυπου netflix?

(Να σας πω την αληθεια ζαχαρωνω καποιο απο τα P7Pro, 1+11 και S23U)

Καλημέρα. Amazon είναι μια καλή επιλογή για άμεση αγορά και παραλαβή.

VoLTE VoWiFi σε stock κινητό γίνεται.
VoLTE VoWifi 5G μόνο σε rooted με τα banking apps να δουλεύουν κανονικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Finn said:


Καλημέρα. Amazon είναι μια καλή επιλογή για άμεση αγορά και παραλαβή.

VoLTE VoWiFi σε stock κινητό γίνεται.
VoLTE VoWifi 5G μόνο σε rooted με τα banking apps να δουλεύουν κανονικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με το Netflix που ρώτησε ο φίλος έχει τσεκάρει κάποιος να δει αν αλλάζει το Widevine level μετά από root; Σε άλλες συσκευές που θυμάμαι έπεφτε από L1 σε L3 μετά το bootloader unlock, με αποτέλεσμα να παίζει σε 480p.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση όχι σαν αυτές με τα volte.

Γιατί το google play services άλλες φορές η προσωρινή μνήμη του είναι στα 3 και κάτι giga και άλλες φορές φτάνει κοντά στα 600mb?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

να κάνω μια ερώτηση όχι σαν αυτές με τα volte.

Γιατί το google play services άλλες φορές η προσωρινή μνήμη του είναι στα 3 και κάτι giga και άλλες φορές φτάνει κοντά στα 600mb?

Όπως το γράφεις "προσωρινή μνήμη" σου λύνει από μόνο του την απορία. Εκείνη τη στιγμή κάνει κάποια δουλειά που απαιτεί μνήμη. Πχ κάποια αναβάθμιση ή συντήρηση σε βάση δεδομένων, βελτιστοποίηση και χίλιες δυο άλλες δουλειές που έχει ένα σύγχρονο λειτουργικό. Όταν τελειώσει την απελευθερώνει για τις άλλες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...