Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να υποστηρίζει pd (power delivery) το καλώδιο για να είναι συμβατό, όπως και ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, klainmein said:

Πρέπει να υποστηρίζει pd (power delivery) το καλώδιο για να είναι συμβατό, όπως και ο φορτιστής.

Οκ σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, STELSTEL said:

Εγώ πάντως χωρίς root (διότι έχω work profile, intune Κλπ) δεν άντεξα όσο και αν το αγάπησα. Εχανα συνεχώς κλήσεις ή/και restart για να έρθει πάλι σήμα. Κουραστικό απίστευτα.

Θα μου λείψουν 3 πράγματα που δεν υπάρχουν σε κανένα άλλο κινητό

1. Now playing (εξαιρετικό feature) αποκλειστικά για Pixel

2. Ποιότητα στις φώτο 

3. Cinematic (including bokeh) βίντεο. 

Tο έδωσα λοιπόν και θα μου λείψει απίστευτα. Οταν υποστηριχθεί επίσημα, για μένα θα ειναι μονόδρομος

Κρίμα. Αυτό με αποθαρρύνει από το να προχωρήσω σε αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος με qpr2 και Vodafone... Ούτε επιλογή έχει και όταν είμαι με LTE και κάνω κλήση, γυρνάει σε H, είτε έχω ενεργοποιήσει το allow 2G είτε όχι... ☹️☹️☹️

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, klainmein said:

Τζίφος με qpr2 και Vodafone... Ούτε επιλογή έχει και όταν είμαι με LTE και κάνω κλήση, γυρνάει σε H, είτε έχω ενεργοποιήσει το allow 2G είτε όχι... ☹️☹️☹️

Απ ότι φαίνεται μόνο η Cosmote είναι η τυχερή προς το παρόν. Έχεις στείλει το sms για ενεργοποίηση της υπηρεσίας;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω beta μιας και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ στο παρελθόν,όταν επιστρέψω σε stable θα σβήσουν όλα τα δεδομένα της συσκευής???

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω beta μιας και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ στο παρελθόν,όταν επιστρέψω σε stable θα σβήσουν όλα τα δεδομένα της συσκευής???
Αν βάλεις beta τότε περιμένεις την stable που ανήκει στο ίδιο branch και τότε ολοκληρώνεται το beta πρόγραμμα, είτε διακόπτεις το πρόγραμμα και με factory reset σε γυρνάει στην προηγούμενη stable.

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω με την beta εχω VoLTE και HD calling σε Cosmote!

Δεν λειτουργει 5G και WiFI calling!

Screenshot_20230202-230145.thumb.png.ad1e64050c533243c0573277958e626b.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην beta να έχει διαφορετικό Carrier/Operator Network Settings. Στην beta λέει telekom_gr-xxxx και ημερομηνία 6 Ιανουαρίου. Ενώ ας πούμε εγώ με stock stable έχω settings αλλά με ημερομηνία 20201-xxx και ημερομηνία 13 Αυγούστου.

Ας ελπίσουμε να παραμείνει αυτό και στην stable

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djkostas20 said:

Βλέπω στην beta να έχει διαφορετικό Carrier/Operator Network Settings. Στην beta λέει telekom_gr-xxxx και ημερομηνία 6 Ιανουαρίου. Ενώ ας πούμε εγώ με stock stable έχω settings αλλά με ημερομηνία 20201-xxx και ημερομηνία 13 Αυγούστου.

Ας ελπίσουμε να παραμείνει αυτό και στην stable

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Λογικά αναφέρεται έτσι λόγω DT (Deutsche Telekom), το οποίο δεν είναι παράλογο. Το brand παραμένει Cosmote λόγω αναγνωρισιμότητας στην Ελλάδα, αλλά πρακτικά μαγαζί της DT είναι.

Ας ελπίσουμε όντως ότι θα παραμείνει και στο stable. Προς το παρόν μου έφτιαξε τη μέρα γιατί με είχε κουράσει κι εμένα πολύ το θέμα με τις χαμένες κλήσεις και ήμουν στο τσακ να το δώσω μιας και root δεν έπαιζε λόγω Intune. Ευχαριστούμε πολύ Finn για την ανακάλυψη! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gpolydoros said:

Λογικά αναφέρεται έτσι λόγω DT (Deutsche Telekom), το οποίο δεν είναι παράλογο. Το brand παραμένει Cosmote λόγω αναγνωρισιμότητας στην Ελλάδα, αλλά πρακτικά μαγαζί της DT είναι.

Ας ελπίσουμε όντως ότι θα παραμείνει και στο stable. Προς το παρόν μου έφτιαξε τη μέρα γιατί με είχε κουράσει κι εμένα πολύ το θέμα με τις χαμένες κλήσεις και ήμουν στο τσακ να το δώσω μιας και root δεν έπαιζε λόγω Intune. Ευχαριστούμε πολύ Finn για την ανακάλυψη! 

Ευχαριστούμε.Αν δεν το δώσει η Vodafone θα αλλάξω σε κοσμοτε 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, djkostas20 said:

Βλέπω στην beta να έχει διαφορετικό Carrier/Operator Network Settings. Στην beta λέει telekom_gr-xxxx και ημερομηνία 6 Ιανουαρίου. Ενώ ας πούμε εγώ με stock stable έχω settings αλλά με ημερομηνία 20201-xxx και ημερομηνία 13 Αυγούστου.

Ας ελπίσουμε να παραμείνει αυτό και στην stable

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Κι εγώ το ίδιο έχω σε Ρ6

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: συνήθως ότι έχει η BETA, το δίνει και στην stable?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είθισται αλλά δεν είναι και κανόνας.
Ειδικά με το feature του volte, προσωπικά κρατώ μικρό καλάθι.

Μακάρι βέβαια, όχι απλά να γίνει, αλλά να επεκταθεί και για τους άλλους παρόχους.

Sent from my Pixel 7 Pro



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, αν έχουμε cosmote και κάνει roll out η έκδοση σε production / stable δεν θα έχουμε χαμένες κλήσεις διότι θα κουμπώνει πάντα σε voLTE ? 

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, αν έχουμε cosmote και κάνει roll out η έκδοση σε production / stable δεν θα έχουμε χαμένες κλήσεις διότι θα κουμπώνει πάντα σε voLTE ? 

Σε περιοχές όπου υπάρχει κάλυψη 4G. Αν δεν υπάρχει θα ρίχνει την κλήση σε 2G όπως όλα άλλωστε τα τηλέφωνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, STELSTEL said:

Δηλαδή για να καταλάβω, αν έχουμε cosmote και κάνει roll out η έκδοση σε production / stable δεν θα έχουμε χαμένες κλήσεις διότι θα κουμπώνει πάντα σε voLTE ? 

οι χαμένες κλήσεις τις έχουν κάποιοι γιατί έχουν ανοιχτά δεδομένα σε συνδυασμό με τις κλήσεις 2G.

Σε volte οι κλήσεις σου θα είναι σε 4G και όχι σε 2G

1 minute ago, Finn said:


Σε περιοχές όπου υπάρχει κάλυψη 4G. Αν δεν υπάρχει θα ρίχνει την κλήση σε 2G όπως όλα άλλωστε τα τηλέφωνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

σωστά αλλά το 2G τον διακόπτη θα τον έχουμε στο on?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

σωστά αλλά το 2G τον διακόπτη θα τον έχουμε στο on?

Φυσικά και θα παραμείνει στο on γιατί δυστυχώς υπάρχουν σημεία στα οποία δεν υπάρχει 4G κάλυψη.

Οι τεχνολογίες 4G/5G συμπεριφέρονται παρόμοια με το wifi 5G λόγω υψηλότερων συχνοτήτων. Σε υψηλότερες συχνότητες έχουμε μεγαλύτερη ταχύτητα αλλά η εμβέλεια πέφτει οπότε όσο και να θέλουν να καλύψουν όλη την Ελλάδα πάντα θα υπάρχουν νεκρά σημεία.

Το ίδιο ισχύει και με το ραδιόφωνο ΑΜ/FM. Ελληνικό στα ΑΜ ακούς και στην Αυστραλία


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Finn said:


Σε περιοχές όπου υπάρχει κάλυψη 4G. Αν δεν υπάρχει θα ρίχνει την κλήση σε 2G όπως όλα άλλωστε τα τηλέφωνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστά, αλλά παιδιά διαβάζω ότι κλήσεις έτσι κ αλλιώς μπορεί να χάνουμε... Κάνω λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimma1987 said:

Σωστά, αλλά παιδιά διαβάζω ότι κλήσεις έτσι κ αλλιώς μπορεί να χάνουμε... Κάνω λάθος; 

πάμε ξανά. Οι όποιες κλήσεις μπορεί να χάνονται λόγω της συνύπαρξης LTE με 2G.

Εγώ για παράδειγμα που δεν χρησιμοποιώ πολύ LTE δεν έχω χαμένες κλήσεις σχεδόν ποτέ.

Στην BETA αυτή την στιγμή ( και ευελπιστούμε να μπει και στην Stable) έχουμε VOLTE άρα κλήσεις με 4G. 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, guy_fawkes said:

πάμε ξανά. Οι όποιες κλήσεις μπορεί να χάνονται λόγω της συνύπαρξης LTE με 2G.

Εγώ για παράδειγμα που δεν χρησιμοποιώ πολύ LTE δεν έχω χαμένες κλήσεις σχεδόν ποτέ.

Στην BETA αυτή την στιγμή ( και ευελπιστούμε να μπει και στην Stable) έχουμε VOLTE άρα κλήσεις με 4G. 

Μάλιστα. Για να δούμε λοιπόν. Πάντως εγώ όταν είμαι σε εξωτερικούς χώρους χρησιμοποιώ data γι αυτό και προβληματίζομαι, ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες που χρειάζομαι πολύ τις κλήσεις, λόγω δουλειάς.... Αυτός είναι κ ο λόγος που μετά τα χθεσινά νέα εδώ έχω μια, ελπίδα μήπως τσιμπήσω τη συσκευή εν τέλει. Με δίκτυο Nova. 😎  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι σοβαρά να πάρω κάποιο κινητό Pixel και ειδικά το 7 Pro. Έχω κάποιες ερωτήσεις...

1. Σε σύγκριση με το pixel 6a, η κάμερα είναι πολύ καλύτερη ή πάνω κάτω τα ίδια;

2. Τι μέγεθος πίανει κατά μέσο όρο μια φωτογραφία που βγάζετε; Θα με βοηθούσε το μέγεθος καθώς βγάζω αρκετές, οπότε θα είχα καλύτερη εικόνα αν είναι να στραφώ στην έκδοση των 128 ή 256.

3. Έχω cosmote και είδα πως το θέμα του VoLTE λύνεται όπως φαίνεται... σωστά;

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, gi_viper said:

Και WiFi calling με την O2 SIM που κανει roaming στο δικτυο της Cosmote...

image.thumb.png.ebc29ca92c7ca7048abade23730388fc.png

Καλημέρα, θα ηθελα να μου εξηγήσεις πως το έκανεις και λειτουργεί έτσι; με μία φυσική cosmote και μία esim Ο2; και πως έκανες το configuration στην κάθε μία; με ενδιαφέρει να το κάνω και εγώ! έχω μία φυσική σε NOVA. παρακολουθώ το νήμα από την αρχή. Ήμουν στο πάρα πέντε να κάνω root. Αλλά εφόσον λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο δεν χρειάζεται. Θα σου ήμουν ευγνώμων για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...