Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σχετικά με τις κλήσεις, κάποιοι αναφέρουν ότι χάνουν κλήσεις, εμφανίζονται κατελλειμμενες, ενώ δεν μιλάνε. Αυτό λογικά για όσους έχουν συσκευή χωρίς root. Εσείς το επιβεβαιωνετε αυτό; εννοώ λύνεται με κάποιο update ή πρέπει να γίνει root η συσκευή; 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.... χρειάζομαι την βοήθεια σας..... πήρα και εγώ το pixel 7 pro το έκανα και root και έχω ενεργοποιήσει όλα τα features όπως WiFi calling, call screening etc εκτός το 5g ..... Έχω ακολουθήσει κατά γράμμα ότι βρήκα στο ίντερνετ αλλά για κάποιο λόγο έχω μόνο lte....ο Carrier Μ είναι Vodafone... υπάρχει κάποιος π μπορεί να με βοηθήσει? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.... χρειάζομαι την βοήθεια σας..... πήρα και εγώ το pixel 7 pro το έκανα και root και έχω ενεργοποιήσει όλα τα features όπως WiFi calling, call screening etc εκτός το 5g ..... Έχω ακολουθήσει κατά γράμμα ότι βρήκα στο ίντερνετ αλλά για κάποιο λόγο έχω μόνο lte....ο Carrier Μ είναι Vodafone... υπάρχει κάποιος π μπορεί να με βοηθήσει? Ευχαριστώ 
https://www.droidwin.com/how-to-enable-5g-in-google-pixel-7-pro/

Για δες

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με τις κλήσεις, κάποιοι αναφέρουν ότι χάνουν κλήσεις, εμφανίζονται κατελλειμμενες, ενώ δεν μιλάνε. Αυτό λογικά για όσους έχουν συσκευή χωρίς root. Εσείς το επιβεβαιωνετε αυτό; εννοώ λύνεται με κάποιο update ή πρέπει να γίνει root η συσκευή; 
 
Δεν υπάρχει αυτό

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ένα μήνα τώρα , που περνάμε το γνωστό μαρτύριο με τις χαμένες κλήσεις κ την κακή ποιότητα (ρομπότ) μετά από 3-4 λεπτά ομιλίας …..

Με cosmote (1 sim) όπως κ στο 6 pro και τώρα με το 7 pro .

Na έχεις πελατολόγιο κ να εμφανίζεται συνεχώς κατειλημμένο ..

Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα ,,, θα μπει αγγελία .. κρίμα γιατί είναι ένα πολύ καλό τηλ. σε όλες τις άλλες παραμέτρους. 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ένα μήνα τώρα , που περνάμε το γνωστό μαρτύριο με τις χαμένες κλήσεις κ την κακή ποιότητα (ρομπότ) μετά από 3-4 λεπτά ομιλίας …..
Με cosmote (1 sim) όπως κ στο 6 pro και τώρα με το 7 pro .
Na έχεις πελατολόγιο κ να εμφανίζεται συνεχώς κατειλημμένο ..
Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα ,,, θα μπει αγγελία .. κρίμα γιατί είναι ένα πολύ καλό τηλ. σε όλες τις άλλες παραμέτρους. 
Ποιοί το περνάτε? Για επαγγελματικό λόγο μιλάω καί εγώ στο κινητό και χαμένη κλήση δεν έχω.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, xabos said:

Έχουμε ένα μήνα τώρα , που περνάμε το γνωστό μαρτύριο με τις χαμένες κλήσεις κ την κακή ποιότητα (ρομπότ) μετά από 3-4 λεπτά ομιλίας …..

Με cosmote (1 sim) όπως κ στο 6 pro και τώρα με το 7 pro .

Na έχεις πελατολόγιο κ να εμφανίζεται συνεχώς κατειλημμένο ..

Αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα ,,, θα μπει αγγελία .. κρίμα γιατί είναι ένα πολύ καλό τηλ. σε όλες τις άλλες παραμέτρους. 

Ισχύει. Τις τελευταίες ημέρες η κατάσταση είναι απελπιστική...

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου Pixel 7 (όχι Pro και χωρίς root) συχνά-πυκνά έχω θέμα με τις κλήσεις, με 1 φυσική SIM σε συμβόλαιο Cosmote.

Από ρυθμίσεις έχω δοκιμάσει διάφορα που βρήκα στο internet αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.

Επίσης έχει τύχει κάποιες φορές να κολλήσει τελείως το σήμα και να μην ξανασυνδέεται, σε περιοχή με ασθενές σήμα και κατά την αλλαγή από LTE σε 2G. Και μετά χρειάζεται ή airplane mode ή reset για να επανασυνδεθεί κανονικά.

Αστάθεια στο internet (με θαυμαστικό στο σήμα) έχω παρατηρήσει και με το wi-fi hotspot ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, lykourgos said:

 

Αστάθεια στο internet (με θαυμαστικό στο σήμα) έχω παρατηρήσει και με το wi-fi hotspot ανοιχτό.

το θαυμαστικό στο σήμα δεν σημαίνει αστάθεια, σημαίνει οτι δεν υπάρχουν data εκείνη την ώρα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, guy_fawkes said:

το θαυμαστικό στο σήμα δεν σημαίνει αστάθεια, σημαίνει οτι δεν υπάρχουν data εκείνη την ώρα.

Αυτό εννοώ, πχ έχοντας το κινητό στο γραφείο με ενεργοποιημένο wi-fi hotspot, βγαίνει το θαυμαστικό με φουλ σήμα και η σύνδεση στο internet στην άλλη συσκευή (πχ ένα λάπτοπ της δουλειάς) χάνεται. Χωρίς το hotspot δεν έχω ποτέ θέμα internet στο γραφείο.

Άσχετο με τις κλήσεις το παραπάνω αλλά είναι ένα επαναλαμβανόμενο θέμα που μάλλον έχει να κάνει με τη συνδεσιμότητα της συσκευής, το οποίο δεν ξέρω αν είναι hardware ή software.

Edit: δε δέχομαι κλήση τη στιγμή που βγαίνει το θαυμαστικό, δεν έχει να κάνει με την ανυπαρξία του VoLTE δηλαδή.

Edited by lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Που είναι οι ενημερώσεις???

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, morfan_rho said:

Ισχύει. Τις τελευταίες ημέρες η κατάσταση είναι απελπιστική...

Γιατί δεν βάζεις φυσική σιμ.Εμενα με Vodafone δεν έχει κανένα πρόβλημα 

7 minutes ago, guy_fawkes said:

Που είναι οι ενημερώσεις???

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρώτη Δευτέρα κάθε μήνα.Λογικα το χθες θα το πιάσανε αργία 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη Δευτέρα κάθε μήνα.Λογικα το χθες θα το πιάσανε αργία 
Μάλλον και το σήμερα γιατί ούτε καν apps δεν ανανεώνονται

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spyridon70 said:

Γιατί δεν βάζεις φυσική σιμ.Εμενα με Vodafone δεν έχει κανένα πρόβλημα 

Πρώτη Δευτέρα κάθε μήνα.Λογικα το χθες θα το πιάσανε αργία 

Φυσική sim έχω 5 ετίας . Λες να βοηθήσει αν βγάλω καινούργια;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, morfan_rho said:

Φυσική sim έχω 5 ετίας . Λες να βοηθήσει αν βγάλω καινούργια;

εγω που δεν χάνω κλήσεις την έχω πάμω απο 8 χρόνια

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και το σήμερα γιατί ούτε καν apps δεν ανανεώνονται

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει βγει το update, απλά δεν ξέρω αν έχουν εμφανιστεί τα OTA ακόμα. Συνήθως τέτοια ώρα παίζουν αν κάνεις έλεγχο.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει το update, απλά δεν ξέρω αν έχουν εμφανιστεί τα OTA ακόμα. Συνήθως τέτοια ώρα παίζουν αν κάνεις έλεγχο.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν έχει έρθει κάτι
Τα OTA τι είναι?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2022 at 10:18 ΠΜ, guy_fawkes said:

Πόσο καιρό έχετε να δείτε applications να ανανεώνονται στο play store?και αναφέρομαι της Google όχι τρίτες εφαρμογές.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

30 minutes ago, guy_fawkes said:

Δεν έχει έρθει κάτι
Τα OTA τι είναι?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

, Έσκασε τώρα.

Screenshot_20230103-225034.png

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, morfan_rho said:

Φυσική sim έχω 5 ετίας . Λες να βοηθήσει αν βγάλω καινούργια;

Ναι θέλει καινούργια.Και εγώ είχα 7ετιας και είχα προβλήματα

 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

έτοιμο και το πρώτο update (manually όπως πάντα..του μερακλή 😛 )

magisk-modules όλα κομπλέ... 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, guy_fawkes said:

Δεν έχει έρθει κάτι
Τα OTA τι είναι?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Over The Air...

Σε 6a κατεβαζω τωρα Ιανουαριου 23

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις θερμοκρασίες 
Το σίγουρο είναι ότι ανεβάζει όταν υπάρχει μεγάλη κίνηση data, τώρα έκανα μεταφορά αρχείων από drone στη συσκευή ασύρματα και ζεστάθηκε αρκετά. Άμα κάποιος κάνει 1-2 μετρήσεις με speedtest  σίγουρα θα το νιώσει ζεστό.
Δεν φοράω θήκη,

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_s3 said:

έτοιμο και το πρώτο update (manually όπως πάντα..του μερακλή 😛 )

magisk-modules όλα κομπλέ... 🙂

 

Πολιτισμός! Update σε 5 λεπτά!

photo_5884019949465352804_w.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το Google play γράφει ακόμα Νοέμβριος και τα apps έχουν να πάρουν update από 26/12 .

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...