Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, guy_fawkes said:

για το 4G σου απαντήσανε οτι είναι μια χαρά όλα ανεξαρτήτου δικτύου.

Η μπαταρία, εφόσον δεν παίζεις και παιχνίδια, εννοείται οτι θα σου φτάνει ολόκληρη την ημέρα.

Ζεσταίνεται με τη καθημερινή χρήση; ή μόνο στην αρχή τη πρώτη λειτουργία ; σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimma1987 said:

Ζεσταίνεται με τη καθημερινή χρήση; ή μόνο στην αρχή τη πρώτη λειτουργία ; σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις 

σε εμένα στην αρχή μου ζεστάθηκε, μετά δεν διαπίστωσα κάτι το ανησυχητικό, αν και φοράει θήκη και όπως καταλαβαίνεις σε συνδυασμό με τον χειμώνα δεν νιώθω κάτι.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

σε εμένα στην αρχή μου ζεστάθηκε, μετά δεν διαπίστωσα κάτι το ανησυχητικό, αν και φοράει θήκη και όπως καταλαβαίνεις σε συνδυασμό με τον χειμώνα δεν νιώθω κάτι.

Θήκη; ήταν η επόμενη ερώτηση. Από που την αγορασες; είναι η επίσημη της google? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimma1987 said:

Θήκη; ήταν η επόμενη ερώτηση. Από που την αγορασες; είναι η επίσημη της google? 

προσωπικά όχι, μόνο φορτιστή original  αγόρασα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο\.

θήκη spigen αγόρασα, αυτή εδώ έχω εγώ.

 

20221109091006_spigen_thin_fit_back_cover_metalliki_metal_slate_google_pixel_7_progoogle_pixel.jpeg

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, guy_fawkes said:

προσωπικά όχι, μόνο φορτιστή original  αγόρασα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο\.

θήκη spigen αγόρασα, αυτή εδώ έχω εγώ.

 

20221109091006_spigen_thin_fit_back_cover_metalliki_metal_slate_google_pixel_7_progoogle_pixel.jpeg

Οκκκ λέω να το χτυπήσω. Εφόσον θα είμαι οκ με το 4g ευτυχώς. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα. Να δω την εμπειρία του plain android. Σε ευχαριστώ πολύ. 

Just now, jimma1987 said:

Οκκκ λέω να το χτυπήσω. Εφόσον θα είμαι οκ με το 4g ευτυχώς. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα. Να δω την εμπειρία του plain android. Σε ευχαριστώ πολύ. 

Φορτιστή από skroyrz; η εκτός Ελλάδας; ρωτάω πληροφοριακά 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimma1987 said:

Οκκκ λέω να το χτυπήσω. Εφόσον θα είμαι οκ με το 4g ευτυχώς. Τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα. Να δω την εμπειρία του plain android. Σε ευχαριστώ πολύ. 

Φορτιστή από skroyrz; η εκτός Ελλάδας; ρωτάω πληροφοριακά 

απο store google που παράγγειλα την συσκευή, παράγγειλα και τον φορτιστή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή από skroyrz; η εκτός Ελλάδας; ρωτάω πληροφοριακά 
Φορτιστή και από Amazon.Να ξέρεις όμως ότι αν δεν ρουταρεις και είσαι σε κλήση δεν θα μπορείς να δεις τίποτα που να απαιτεί internet (τουλάχιστον με cosmote)

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, afilopou said:

Φορτιστή και από Amazon.Να ξέρεις όμως ότι αν δεν ρουταρεις και είσαι σε κλήση δεν θα μπορείς να δεις τίποτα που να απαιτεί internet (τουλάχιστον με cosmote)

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Ναι δε με πειράζει. Συνεχίζω μετά τη κλήση. Επίσης αν μεταβούμε εξωτερικό κάποια στιγμή, κ εκεί με το roaming δεν έχουμε λογικά θέμα με κλήσεις κ 4g, έτσι ;

23 minutes ago, guy_fawkes said:

απο store google που παράγγειλα την συσκευή, παράγγειλα και τον φορτιστή!

Οκ με αποστολή Ελλάδα; υπάρχει αυτή η δυνατότητα; σορρυ για την ερώτηση απλά ψάχνομαι λίγο αυτή την ώρα να δω τι θα κάνω με τη συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimma1987 said:

Ναι δε με πειράζει. Συνεχίζω μετά τη κλήση. Επίσης αν μεταβούμε εξωτερικό κάποια στιγμή, κ εκεί με το roaming δεν έχουμε λογικά θέμα με κλήσεις κ 4g, έτσι ;

Οκ με αποστολή Ελλάδα; υπάρχει αυτή η δυνατότητα; σορρυ για την ερώτηση απλά ψάχνομαι λίγο αυτή την ώρα να δω τι θα κάνω με τη συσκευή 

οχι αποστολή σε άλλη χώρα αν έχεις γνωστό ώστε να στο στείλει αυτός με την σειρά του!

3 ημέρες χωρίς ενημέρωση για κάποια εφαρμογή της Google

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ με αποστολή Ελλάδα; υπάρχει αυτή η δυνατότητα; σορρυ για την ερώτηση απλά ψάχνομαι λίγο αυτή την ώρα να δω τι θα κάνω με τη συσκευή 
Amazon.de για σίγουρα.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους.

Εχθες κάθισα ασχολήθηκα και το ρουταρα το κινητο 

Λοιπον δε ξερω ποσο πιο απλα να το πω....Αλλη συσκευη....Παιρνεις τηλεφωνο σαν ανθρωπος,δε χανεις κλησεις,δεν αργει να συνδεθεί,μπαίνεις ταυτοχρονα διαδίκτυο ολα αψογα!Εχεις ταυτοχρονα και ηχογραφηση κλησεων που εμενα με εξυπηρετεί να μη κραταω σημειωσεις 

Οποιος θελει να το παρει να ξερει ειναι πολυ καλη συσκευη αλλα θελει ρουτ.

Να στε καλα παιδια και ευχαριστω οσους βοήθησαν 

Link to comment
Share on other sites

καλη χρόνια σε όλους σας με υγεία!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή χρονιά σε όλους!!! Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί στο Set Preferred network type δεν μου κρατάει το LTE/tdscdma/gsm/wcdma και μου το γυρνάει μόνο του σε gsm/wcdma/LTE?  Η επιλογή που βάζω είναι η ιδια από το pixel 6 pro ή θυμάμαι λάθος; Σας ευχαριστώ πολύ!Να είμαστε όλοι καλά!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, klainmein said:

Καλημέρα, καλή χρονιά σε όλους!!! Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί στο Set Preferred network type δεν μου κρατάει το LTE/tdscdma/gsm/wcdma και μου το γυρνάει μόνο του σε gsm/wcdma/LTE?  Η επιλογή που βάζω είναι η ιδια από το pixel 6 pro ή θυμάμαι λάθος; Σας ευχαριστώ πολύ!Να είμαστε όλοι καλά!

το δεύτερο είναι το σωστό!

GSM/WCDMA/LTE (PRL)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας!

Πήρα και εγώ το 7 Prο, κυρίως λόγω κάμερας και απλού OS.

Χαμένες κλήσεις με eSIM
Τομληρός εγώ έβαλα Cosmote eSIM και μετά το τελευταίο Update OS και SIM Manager έχω μόνο ένα πρόβλημα, μερικές φορές χάνω κλήσεις επειδή είμαι και καλά κατειλημμένος και δεν παίρνω και μήνυμα. Είμαι σίγουρος ότι κάπου σκαλώνει το software γιατί με το που πάρω εγώ τηλέφωνο, είτε τυχαιό είτε τον ίδιο αριθμό, για περίπου μισή ώρα δεν χάνω κλήσεις. Μέχρι σήμερα είχα αλλάξει σχεδόν τα πάντα εκτός από 2-3 ρυθμίσεις που τις βρήκα σήμερα. Προς το παρόν δεν έχω χάσει κλήση και άμα μπορώ να το επιβεβαιώσω σαν λύση θα το μοιραστώ. (Όσες φορές νόμιζα πως το είχα λύσει, έτρωγα άκυρο.)

Screen response
Άλλο πρόβλημα και αυτό. Αρκετές φορές να μου κολλάει η οθόνη και να μην μπορώ να επιλέξω τίποτα π.χ. δεν με άφηνε να αλλάξω τραγούδι το Spotify η κολλούσε το μενού . Ειδικά στο lock screen. Εάν έχετε τέτοια κολλήματα δοκιμάστε το εξής:

Developer options - Ενεργοποίηση Force peak refresh rate

Από την στιγμή που το έβαλα δεν μου έχει ξανακολλήσει.

Front camera quality

Ένα ακόμα περίεργο φαινόμενο που το παρατήρησαν και άλλοι. Σε βιντεοκλήσεις π.χ. Viber η ποιότητα της μπροστινής κάμερας είναι χάλια. Κάποιοι λένε να κάνεις switch τις κάμερες για να στρώσει. Αυτό το bug το ψάχνω ακόμα γιατί δεν το έχω πάντα.

Επίσης το κινητό φορτίζει πιο αργά όταν είναι κλειστό το adaptive charging. Δεν θα έπρεπε να φορτίζει πιο αργά όταν είναι ανοιχτό μιας και παίζει το AI με τα Watt; Αυτό το μυστήριο δεν το καταλαβαίνω.

Αυτά παιδία, θα ενημερώσω για το θέμα με τις κλήσεις.

Edited by androotit
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Το nfc δουλεύει κανονικά έτσι ;  

On 9/10/2022 at 6:23 ΜΜ, randroyle said:

Αν και το εχω προπαραγγειλει (ερχομαι απο p30 pro, οποτε καιρος ηταν να αλλαξω), δεν μπορω να καταλαβω διαφορες στις φωτογραφιες των περισσοτερων ναυαρχιδων 😛

Είσαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα ; έχω κ γω το p30pro κ σκέφτομαι για το pixel! 

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Το nfc δουλεύει κανονικά έτσι ;  
Είσαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα ; έχω κ γω το p30pro κ σκέφτομαι για το pixel! 
Ναι δουλεύει μια χαρά!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2022 at 10:18 ΠΜ, guy_fawkes said:

Πόσο καιρό έχετε να δείτε applications να ανανεώνονται στο play store?και αναφέρομαι της Google όχι τρίτες εφαρμογές.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει κάνει καμία ενημέρωση εδώ και μέρες περίεργο.. σήμερα θα σκάσει και αναβάθμιση θυμάστε ώρα που έρχεται;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosz75013 said:

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει κάνει καμία ενημέρωση εδώ και μέρες περίεργο.. σήμερα θα σκάσει και αναβάθμιση θυμάστε ώρα που έρχεται;;

συνήθως αργά το απόγευμα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει κάνει καμία ενημέρωση εδώ και μέρες περίεργο.. σήμερα θα σκάσει και αναβάθμιση θυμάστε ώρα που έρχεται;;

Μετα τις 21:00-22:00

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και το ρολόι-δώρο μετά απο 2 μήνες σχεδόν.

Ερώτηση επειδή δεν πάει να το πάρω ακόμα, θα το κάνω το βράδυ, αν είναι το LTE θα μπορώ να βάλω ξεχωριστή sim κάρτα και να το χρησιμοποιώ και με sim και με bluetooth?

Μάλλον θα το δω, να το περιεργαστώ και θα το πουλήσω.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο αλλά μικρό ρε γμτ.
Δεν είναι το LTE

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosz75013 said:

Μας ξέχασε σήμερα χαχαχαχα

Είναι αργία, οπότε από αύριο η μέσα στην εβδομάδα αυτή θα σκάσουν τα updates.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...