Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έφτασε η συσκευή...:)

βλέπω και στο άλλο τόπικ να λένε για volte/vowifi σε κοσμοτέ...

να ξεκλειδώσω/ ρουτάρω/φλασάρω ή  να το αφήσω μαμά μπας και..?

Link to comment
Share on other sites

έφτασε η συσκευή...:)
βλέπω και στο άλλο τόπικ να λένε για volte/vowifi σε κοσμοτέ...
να ξεκλειδώσω/ ρουτάρω/φλασάρω ή  να το αφήσω μαμά μπας και..?
Αν έχεις σκοπό να βάλεις τράπεζες κάρτες nfc για πληρωμές, εγώ δεν θα ρουταρα για κανένα λόγο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:
3 ώρες πριν, Nikos_s3 said:
έφτασε η συσκευή...:)
βλέπω και στο άλλο τόπικ να λένε για volte/vowifi σε κοσμοτέ...
να ξεκλειδώσω/ ρουτάρω/φλασάρω ή  να το αφήσω μαμά μπας και..?

Αν έχεις σκοπό να βάλεις τράπεζες κάρτες nfc για πληρωμές, εγώ δεν θα ρουταρα για κανένα λόγο.

Γιατί ;
Θες να μας το αναλύσεις λίγο τι κίνδυνοι υπάρχουν;

Εγώ έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι είτε είσαι root είτε όχι το ίδιο κινδυνεύεις άμα είσαι απρόσεκτος..

 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, konandrio said:

Γιατί ;
Θες να μας το αναλύσεις λίγο τι κίνδυνοι υπάρχουν;

Εγώ έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι είτε είσαι root είτε όχι το ίδιο κινδυνεύεις άμα είσαι απρόσεκτος..

 

Θεωρητικά και πρακτικά είσαι πιο ευάλωτος 

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά, το μεγαλύτερο "ρίσκο" είναι να σφίξει η google τα πράγματα και να σταματήσει να "περνάει" το safenynet-fix....απευθείας χάνω GPay , τράπεζες, κτλ....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, agelakos12 said:

Καλησπέρα εαν κάνω root το pixel σβήνονται όλα μέσα από το κινητό???

Διαγραφή και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γίνεται μόνο όταν ξεκλειδώνεις τον bootloader. Αν δεν το έχεις κάνει παλαιότερα τότε θα χρειαστεί να διαγραφούν όλα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το γλυκοκοιτάω το 7 Pro από την στιγμή που βγήκε. Είναι κάποιος που πριν να ειχε το 13 Pro Max? Αν ναι, από αυτονομία πως τα πάει? Με το 13αρι ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένος (ενώ με το s22 ultra ειχα απογοητευτεί πλήρως, ούτε την ημέρα δεν έβγαζα)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tasosathan said:

Το γλυκοκοιτάω το 7 Pro από την στιγμή που βγήκε. Είναι κάποιος που πριν να ειχε το 13 Pro Max? Αν ναι, από αυτονομία πως τα πάει? Με το 13αρι ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένος (ενώ με το s22 ultra ειχα απογοητευτεί πλήρως, ούτε την ημέρα δεν έβγαζα)

Το πάω μπάλα όλη μέρα χωρίς παιχνίδια και στο τέλος της ημέρας έχω 30% μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tasosathan said:

Το γλυκοκοιτάω το 7 Pro από την στιγμή που βγήκε. Είναι κάποιος που πριν να ειχε το 13 Pro Max? Αν ναι, από αυτονομία πως τα πάει? Με το 13αρι ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένος (ενώ με το s22 ultra ειχα απογοητευτεί πλήρως, ούτε την ημέρα δεν έβγαζα)

θα σου πω την αλήθεια, σε σύγκριση με άλλα android είναι μια χαρά η μπαταρία.

Σε σύγκριση με iphone, πιστεύω θα απογοητευτείς.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το γλυκοκοιτάω το 7 Pro από την στιγμή που βγήκε. Είναι κάποιος που πριν να ειχε το 13 Pro Max? Αν ναι, από αυτονομία πως τα πάει? Με το 13αρι ειμαι παρα πολύ ευχαριστημένος (ενώ με το s22 ultra ειχα απογοητευτεί πλήρως, ούτε την ημέρα δεν έβγαζα)
Έχω το 13 pro max και εδώ και 4 μερες πήρα και το Pixel 6 pro. Πιστεύω δεν έχει διαφορά μεγάλη από από το 7 Pro που θέλεις να πάρεις. Με το iPhone βγάζω 2 μέρες δεν έχει αντίπαλο στην μπαταρία. Με το pixel βγαινει άνετα την ημέρα με ένα υπόλοιπο 20% με 25%. Απλά το pixel για να λειτουργήσουν 5g, volte, vowifi θα πρέπει να ξεκλειδώσεις, να το κάνεις ρουτ για να δουλέψουν όλα. Εγώ το έχω κάνει και θα κρατήσω το pixel το iPhone θα βγει αγγελία για πούλημα από εβδομάδα.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sokgiorgos said:

Έχω το 13 pro max και εδώ και 4 μερες πήρα και το Pixel 6 pro. Πιστεύω δεν έχει διαφορά μεγάλη από από το 7 Pro που θέλεις να πάρεις. Με το iPhone βγάζω 2 μέρες δεν έχει αντίπαλο στην μπαταρία. Με το pixel βγαινει άνετα την ημέρα με ένα υπόλοιπο 20% με 25%. Απλά το pixel για να λειτουργήσουν 5g, volte, vowifi θα πρέπει να ξεκλειδώσεις, να το κάνεις ρουτ για να δουλέψουν όλα. Εγώ το έχω κάνει και θα κρατήσω το pixel το iPhone θα βγει αγγελία για πούλημα από εβδομάδα.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ για το feedback. Ναι, σκοπεύω να το κάνω root κατευθειαν για να έχω 5G/VoLTE/Wifi Calling καθώς μου είναι απαραίτητα.

Μιας και που έχεις και τα 2, διαφορά στις επιδόσεις (σε καθημερινή χρήση) υπάρχει ή μονό στα χαρτιά/αριθμούς από τα benchmarks?

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

θα σου πω την αλήθεια, σε σύγκριση με άλλα android είναι μια χαρά η μπαταρία.

Σε σύγκριση με iphone, πιστεύω θα απογοητευτείς.

Κατάλαβα. Ήμουν με το S22 ultra και δεν άντεξα ούτε 1 βδομάδα. Το φόρτιζα 2 φορές την ημέρα για να τα βγάλω πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορεί να συγκριθεί με το 13 pro max στον τομέα της μπαταρίας.
Από την άλλη πάλι, δε νομίζω ότι θα σε αφήσει στα κρύα του λουτρού.
Τη μέρα σου πιστεύω ότι θα τη βγάλεις αξιοπρεπώς.
Δες εδώ ένα πρόσφατο δείγμα από το δικό μου.
Με ένα 60% μου έβγαλε ένα γεμάτο 7ωρο sot.

2d994b7e79a59c9f9429892659f383dd.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ήμουν με το S22 ultra και δεν άντεξα ούτε 1 βδομάδα. Το φόρτιζα 2 φορές την ημέρα για να τα βγάλω πέρα.
Είναι εξίσου γρήγορο με το Μάξ και ίσως και πιο γρήγορο κάποιες φορές . Εμένα μου άρεσε πολύ σαν συσκευή.

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για το feedback. Θα το σκεφτώ λίγο παραπάνω και ίσως τραβήξω την σκανδάλη για να το αγοράσω. Γνωρίζω ότι από θέμα εγγύησης, μόνο μέσω amazon, σωστά? Άμα το αγοράσω από κάποιο κατάστημα από εδώ στην Ελλάδα (που είναι και πιο φθηνά), θα τρέχω να κυνηγάω το κατάστημα....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tasosathan said:

Σας ευχαριστώ όλους για το feedback. Θα το σκεφτώ λίγο παραπάνω και ίσως τραβήξω την σκανδάλη για να το αγοράσω. Γνωρίζω ότι από θέμα εγγύησης, μόνο μέσω amazon, σωστά? Άμα το αγοράσω από κάποιο κατάστημα από εδώ στην Ελλάδα (που είναι και πιο φθηνά), θα τρέχω να κυνηγάω το κατάστημα....

ε καλά αυτά τώρα μην τα σκέφτεσαι.

Εγω το αγόρασα απο το google store, αν γίνει κάτι δεν ξέρω καν τι θα κάνω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δώσω και εγώ το feedback μου.

Δεν πρόκειται να ρουτάρω, κυρίως λόγω ασφαλείας ενώ δεν θέλω να έχω θέμα με εταιρικά settings τα οποία καταλαβαίνουν το root και δεν δουλεύουν.

Από τα settings μόνιμα σε LTE (50mbps δεν χρειάζομαι παραπάνω σε Mobile) με cosmote physical sim έχω χάσει κλήσεις 2-3 φορές μόνο (ήρθε μήνυμα ότι με καλούσε κάποιος). Σε γενικές γραμμές δεν μπορώ να πω ότι χάνω κλήσεις συνέχεια.

Drop out κλήσης δεν αντιμετώπισα ποτε την ώρα που μιλούσα.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχετε να δείτε applications να ανανεώνονται στο play store?και αναφέρομαι της Google όχι τρίτες εφαρμογές.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

αρκετό...το παρατήρησα και εγώ...αλλά μάλλον είναι λόγω εορτών...κανά δυό ανανεώθηκαν κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή, από τις λίγες φορές που αλλάζω μοντέλο και δεν έχω βρει κάτι να με ξενερώσει από άποψη λογισμικού, με εξαίρεση την home screen που είχε περιορισμούς, αντικαταστάθηκε άμεσα με Nova .

Σε θέμα hardware, ερχόμενος από op9 pro θα ήθελα το fast charge, σίγουρα η μπαταρία είναι μακράν καλύτερη από 9 pro αν και δεν βγάζω μέρα με την χρήση που κάνω. 
Αν δεν υπήρχε επιλογή που να διορθώνει wificall, volte .... δεν υπήρχε περίπτωση να γίνω κάτοχος.
Ένα άλλο αρνητικό, μου είναι πολύ εύκολο να κάνω την συσκευή να ανεβάσει θερμοκρασία και δεν μιλάω να παίξω παιχνίδια, ελπίζω να μην είναι δύσκολα το καλοκαίρι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Οι ενδοιασμοι μου είναι:

Η φόρτιση της μπαταρίας. Κάνει λέει 2 ώρες; 

Δεν παίζω παιχνίδια γενικά, οπότε μια μέρα χρήσης θα φτάνει. Έτσι; 

Έχω κάρτα της Wind. Τελικώς το 5g ξέρω οτι δεν είναι διαθέσιμο. Με το 4g τι γίνεται; δουλεύει ή χρειάζεται root η συσκευή; 

Θερμαίνεται η συσκευή με την χρήση; Ορισμένοι χρήστες το αναφέρουν. 

On 20/12/2022 at 3:01 ΜΜ, STELSTEL said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Ολα δουλεύουν σωστά. Βλέπω βέβαια LTE έτσι πρέπει ? (αντί για 4G)

Καλημέρα αρα το 4g στη συσκευή Pixel δουλεύει χωρίς root κανονικα έτσι; έχω Wind και δε ξέρω αν έχω θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Οι ενδοιασμοι μου είναι:
Η φόρτιση της μπαταρίας. Κάνει λέει 2 ώρες; 
Δεν παίζω παιχνίδια γενικά, οπότε μια μέρα χρήσης θα φτάνει. Έτσι; 
Έχω κάρτα της Wind. Τελικώς το 5g ξέρω οτι δεν είναι διαθέσιμο. Με το 4g τι γίνεται; δουλεύει ή χρειάζεται root η συσκευή; 
Θερμαίνεται η συσκευή με την χρήση; Ορισμένοι χρήστες το αναφέρουν. 
Καλημέρα αρα το 4g στη συσκευή Pixel δουλεύει χωρίς root κανονικα έτσι; έχω Wind και δε ξέρω αν έχω θέμα. 

Ναι κανονικά παίζει η συσκευή σε 4g δίκτυα. Στην Ελλάδα τα μοναδικά προβλήματα είναι η έλλειψη 5G, VoLTE και VoWifi τα οποία λύνονται με root.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimma1987 said:

Παιδιά καλημέρα. Οι ενδοιασμοι μου είναι:

Η φόρτιση της μπαταρίας. Κάνει λέει 2 ώρες; 

Δεν παίζω παιχνίδια γενικά, οπότε μια μέρα χρήσης θα φτάνει. Έτσι; 

Έχω κάρτα της Wind. Τελικώς το 5g ξέρω οτι δεν είναι διαθέσιμο. Με το 4g τι γίνεται; δουλεύει ή χρειάζεται root η συσκευή; 

Θερμαίνεται η συσκευή με την χρήση; Ορισμένοι χρήστες το αναφέρουν. 

Καλημέρα αρα το 4g στη συσκευή Pixel δουλεύει χωρίς root κανονικα έτσι; έχω Wind και δε ξέρω αν έχω θέμα. 

για το 4G σου απαντήσανε οτι είναι μια χαρά όλα ανεξαρτήτου δικτύου.

Η μπαταρία, εφόσον δεν παίζεις και παιχνίδια, εννοείται οτι θα σου φτάνει ολόκληρη την ημέρα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή τα σπάει σε όλα και μαζί με το ρολόι είναι ότι καλύτερο.

Εγώ μετά από δύο μήνες συμβίωσης με το ρολόι θα έλεγα ότι είναι καλό σε περίπτωση που το πήρες δώρο αλλά τα 350+ δε τα αξίζει σε καμία περίπτωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...