Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, nikosz75013 said:

Παιδιά καλό θα είναι εκτός από εδώ να αναφέρουμε και τα προβλήματα και στην google ,με αναφορές ..εγώ τους έχω στείλει για προβλήματα που είχα και μου απάντησαν .μέσα σε 2 ώρες.οποτε καλό θα είναι αναφορές κατευθείαν εκει. . 

Μπορείς να βάλεις το λινκ που ακριβώς;Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikosz75013 said:

Παιδιά καλό θα είναι εκτός από εδώ να αναφέρουμε και τα προβλήματα και στην google ,με αναφορές ..εγώ τους έχω στείλει για προβλήματα που είχα και μου απάντησαν .μέσα σε 2 ώρες.οποτε καλό θα είναι αναφορές κατευθείαν εκει. . 

Μπορείς να μας πεις τι τους έγραψες αλλά και τι σου απάντησαν; Επίσης τι προβλήματα αντιμετωπίζεις; 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδευτικά λίγο με την εφαρμογή Network Signal Guru έτσι όπως τα λέει στο xda
Εδώ με φωτογραφίες 
https://www.droidwin.com/how-to-enable-5g-in-google-pixel-7-pro/

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη απλά μπερδέυτηκα λίγο...

Αν έχω cosmote physical 5G sim και ΔΕΝ με ενδιαφέρει το 5G θα έχω πρόβλημα με κλήσεις, drop outs Κλπ? Δεν θα μπορώ δλδ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο κανονικά με 4g ?

Δηλαδή αν δεν με ενδιαφέρει το Internet οταν μιλάω (ας κλείνει τα data εντελώς) θα έχω drop out calls  ή με solo cosmote sim παιζει οκ με μόνο drawback το 5g?

 

Ευχαριστώ πολύ !

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, STELSTEL said:

Συγγνώμη απλά μπερδέυτηκα λίγο...

Αν έχω cosmote physical 5G sim και ΔΕΝ με ενδιαφέρει το 5G θα έχω πρόβλημα με κλήσεις, drop outs Κλπ? Δεν θα μπορώ δλδ να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο κανονικά με 4g ?

Δηλαδή αν δεν με ενδιαφέρει το Internet οταν μιλάω (ας κλείνει τα data εντελώς) θα έχω drop out calls  ή με solo cosmote sim παιζει οκ με μόνο drawback το 5g?

 

Ευχαριστώ πολύ !

Τίποτα δεν θα έχεις. Μια χαρά θα μιλάς και θα μπορείς να χρησιμοποιείς (όταν δεν μιλάς) το κινητό σου με 4g. Και εγώ με cosmote είμαι!

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τι ποσοστό μπαταρίας καταναλώνει την νύχτα? για παράδειγμα στο 7ωρο- 8ωρο?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οδηγίες προς όλους .

Πάρτε τηλ τον πάροχό σας κ πειτε του να σας αλλάξει το προφίλ (τι εννοώ)

Ζητήστε να έχετε data όταν μιλάτε ! Είναι υποχρέωσή τους .Απλά . Εγώ πήρα τους έκανα άνω κάτω κ το έκαναν

2ον με 2 sim κ root το μόνο που δεν παίζει ειναι 5G .Ολα τα άλλα παίζουν .Μπορεί βέβαια να μην ήμουν κ σε μέρος για 5G 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zaras27 said:

Λοιπόν οδηγίες προς όλους .

Πάρτε τηλ τον πάροχό σας κ πειτε του να σας αλλάξει το προφίλ (τι εννοώ)

Ζητήστε να έχετε data όταν μιλάτε ! Είναι υποχρέωσή τους .Απλά . Εγώ πήρα τους έκανα άνω κάτω κ το έκαναν

2ον με 2 sim κ root το μόνο που δεν παίζει ειναι 5G .Ολα τα άλλα παίζουν .Μπορεί βέβαια να μην ήμουν κ σε μέρος για 5G 

Σε μη rootαρισμένη συσκευή να έχεις data ενόσω μιλάς; Ανέβασε ένα screenshot.

Με 2 sim και root παίζουν όλα (VoLTE, VoWIFI & 5G) είτε cosmote είτε vodafone είτε wind.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μα όποιος είναι ρουτ, εννοείται ότι έχει ίντερνετ την ώρα που μιλάει.
Άλλωστε αυτό είναι και το νόημα του ρουτ.
Να ενεργοποιήσεις το volte/vowifi.
Δε χρειάζεται ούτε καταστάσεις να πιέσεις, ούτε προφίλ να σου αλλάξουν.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ! ήθελα να ρωτήσω όλα τα παραπάνω με τo internet κατά την διάρκεια κλήσης είναι πρόβλημα παρόχου cosmote? η και σε vodafone

Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το νήμα αυτό έχει μετατραπεί σε κάτι άλλο εκτός από αυτό που έπρεπε να είναι.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jimteo said:

Μα όποιος είναι ρουτ, εννοείται ότι έχει ίντερνετ την ώρα που μιλάει.
Άλλωστε αυτό είναι και το νόημα του ρουτ.
Να ενεργοποιήσεις το volte/vowifi.
Δε χρειάζεται ούτε καταστάσεις να πιέσεις, ούτε προφίλ να σου αλλάξουν.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

@tsoumpμε κάλυψε ο @jimteo

Σε μη root συσκευή πρέπει να καλέσεις τον πάροχο να σου φτιάξει το προφίλ.

Για το 5G root προφανώς κ μπορεί να ήμουν σε σημείο χωρίς κάλυψη αλλά σε τεστ που μόλις έκανα κ έκλεισα τη μία είχα 5G άρα κάτι φταίει ..νομίζω ότι κάτι τρέχει με τις 2 κάρτες γιατί όποια κι αν κλέισω επανέρχεται το 5G , αν δουλεύουν κ οι 2 έχω LTE 

Link to comment
Share on other sites

Δυο λεπτά για να καταλάβω @zaras27 εσύ εννοείς ότι σε συσκευή μη ρουταρισμενη (όπως βγήκε δηλαδή από το κουτί), πήρες τηλέφωνο στην cosmote και σου ενεργοποίησαν το volte;
Το θεωρώ απίθανο κάτι τέτοιο.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι.

Σε μη root συσκευή όταν κάνεις κλήση έχεις data ? Οχι δεν έχεις .Όπως δεν έχεις volte κτλ.

Οταν ζήτησα αλλαγή προφίλ την ώρα που μιλούσα δεχόμουν και viber φωτό κτλ .Πριν την αλλαγή τα μηνυματα ερχόντουσαν οταν τελέιωνε η κλήση. (Πάντα σε μη Root)

 

Σε root έχεις τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zaras27 said:

Οχι.

Σε μη root συσκευή όταν κάνεις κλήση έχεις data ? Οχι δεν έχεις .Όπως δεν έχεις volte κτλ.

Οταν ζήτησα αλλαγή προφίλ την ώρα που μιλούσα δεχόμουν και viber φωτό κτλ .Πριν την αλλαγή τα μηνυματα ερχόντουσαν οταν τελέιωνε η κλήση. (Πάντα σε μη Root)

 

Σε root έχεις τα πάντα

Σε Vodafone εχω data κανονικά κατα την διάρκεια κλήσης και δεν εχω κανει καμία ενέργεια  

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα λέμε.
Σε μη ρουταρισμενη συσκευή, δε γίνεται ρε φίλε αυτο που λες. Τουλάχιστον οχι στη cosmote.
Δεν υπάρχει περίπτωση ενώ μιλούσες να δεχοσουν Viber ή να σερφαρες στο ίντερνετ, απλά και μόνο επειδή σου άλλαξαν το προφίλ.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

 Η συσκευη μου δεν ειναι ροοτ εχω συμβόλαιο Vodafone και κατά την διάρκεια κλήσης μπορώ να είμαι και στο ιντερνέτ κανονικά. το είδαμε και σε ιδια συσκευη φίλου με vodafone taza καρτοκινητο και παλι ειχε ίντερνετ κατά την διάρκεια κλήσης

Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jimteo said:

Το ίδιο πράγμα λέμε.
Σε μη ρουταρισμενη συσκευή, δε γίνεται ρε φίλε αυτο που λες. Τουλάχιστον οχι στη cosmote.
Δεν υπάρχει περίπτωση ενώ μιλούσες να δεχοσουν Viber ή να σερφαρες στο ίντερνετ, απλά και μόνο επειδή σου άλλαξαν το προφίλ.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Σωστά το λες .Η Cosmote έχει το θέμα γι αυτό και άκουσαν καντήλια το πρωί .Είναι αθέτηση συμβολαίου και υποχρέωση όπως στη Voda που δεν έχει θέμα .Πάρε τους κ ζήτα αλλαγή προφίλ κ πες μου μετά αν το έκαναν κ αν έχεις 

Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ είναι σαν τις γραμμές Internet δηλ fastpath κτλ .Πάρε την τεχνική εξυπηρέτηση κ ρώτα τον γιατί δεν έχεις data ενώ μιλάς να δεις τι θα σου πει 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, adricla said:

 Η συσκευη μου δεν ειναι ροοτ εχω συμβόλαιο Vodafone και κατά την διάρκεια κλήσης μπορώ να είμαι και στο ιντερνέτ κανονικά. το είδαμε και σε ιδια συσκευη φίλου με vodafone taza καρτοκινητο και παλι ειχε ίντερνετ κατά την διάρκεια κλήσης

Και εγώ με Vodafone έχω αρκετές φορές δεδομένα κατά την κλήση,αλλά είναι τυχαίο γεγονός…
Απλα έτυχε…Μπες ρυθμίσεις και θα δεις ότι το volte δεν το υποστηρίζει…

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, guy_fawkes said:

τι ποσοστό μπαταρίας καταναλώνει την νύχτα? για παράδειγμα στο 7ωρο- 8ωρο?

Καλημέρα 2% με λειτουργία πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο τις κλήσεις παιδιά(5g volte) τι λέει σαν συσκευή;;
Είχε κάποιος 6 pro να συγκρίνει;

Sent from my V2145 using Tapatalk


Καλημέρα! Εγώ με μια φυσική σιμ(wind) δεν είχα κανένα πρόβλημα με το 6προ όπως δεν έχω και με το 7προ! Σαν εμπειρία χρήσης εκτός της καλύτερης κάμερας στα σημεία δεν καταλαβαίνεις διάφορα! Απλά νομίζω οτι το 7προ κάνει καλύτερη διαχείριση στην θερμοκρασία αν και καλοκαίρι δεν το έχω δουλέψει ακόμη για να το πω με σιγουριά!

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ είναι σαν τις γραμμές Internet δηλ fastpath κτλ .Πάρε την τεχνική εξυπηρέτηση κ ρώτα τον γιατί δεν έχεις data ενώ μιλάς να δεις τι θα σου πει 

Screenshot or it never happened. *#*#4636#*#*


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...