Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι στο συγκεκριμενο φορουμ απ το 2003 αν θυμαμαι...
Η διαφορα εδω σε σχεση με το να χαζέψεις συσκευες σε ενα κατάστημα της Vodafone ειναι πως εδω παντα ζητάμε απ τα κινητα οτι γινεται περισσοτερο και Επισης αν καποιος μπει να διαβασει να μη παραπλανηθεί 
Το συγκεκριμενο thread δεν ακολουθεί αυτη τη λογικη...Γινεται αποδεκτό να μην εχει σωστη ποιοτητα κλησης αλλα και να χανεις κλησεις...Τι να πω ρε παιδια οκ...Για μενα η κληση σε ενα τηλεφωνο θα πρεπει να ειναι αδιαπραγμάτευτη γιατι μιλαμε για τηλεφωνο....Επισης επειδη το pixel στο θεμα της δουλειας μου την έσπασε πολυ γιατι ειτε έχανα κλησεις ειτε οταν μιλούσα με πελατη καπου τον έχανα και δεν μπορουσα να συνεννοηθώ οσοι δεν ενόχλησε απορω τι δουλεια κανετε....και δε το λεω δεικτικά ....
 
θυμαμαι θα κοντεύουν 20 χρονια που ειχα παρει το razr v3 που ηταν τοτε απ τις high end συσκευες παρατηρησα οτι έχανα κλησεις και πουλήθηκε σε  χρονο dt 
Καθε καινούργιος υποψηφιος να ξερει επειδη θα δωσει αρκετα φραγκα οτι με τις κλησεις θα εχει προβληματα λιτά και κοφτά....Αν εχει βίτσιο ας τα δωσει 
και ναι αυτη τη στιγμη τα Samsung εχουν το πιο ολοκληρωμενο πακετο στο χωρο των Android....αν υπηρχε βεβαια η Huawei θα ταν αλλιως τα πραγματα αλλα οκ...
 
Υ.Γ.Φανταζομαι πως αν υποθετικά στην Ελλάδα η συσκευη δεν άνοιγε την εφσρμογη της καμερας καποιοι παλι θα ελεγαν ελα μωρε δεν πειραζει μου αρεσει το αγνό Android
Προφανώς δεν κάνουμε όλοι την ίδια δουλειά με εσένα. Απλό, ε;

Εσύ ας πούμε έλυσες το πρόβλημα των κλήσεων αγοράζοντας άλλη συσκευή. Εγώ από την άλλη το έλυσα με root. Ποιος ο λόγος να το συζητάμε ακόμα; Αυτό είναι που έγραψα παραπάνω, τα πράγματα είναι απλά και τα κάνετε να φαίνονται δύσκολα.

Γιατί να παραπλανηθεί κάποιος; Πρώτον όλοι είμαστε εδώ να τον ενημερώσουμε για το τι και το πώς και δεύτερον ΥΠΑΡΧΕΙ TOPIC ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ! Παρόλαυτα, εσύ και και κάποιοι άλλοι, είσαστε ικανοί να γράφετε τα ίδια ακόμα και στα topics του OG Pixel γιατί έχετε ελεύθερο χρόνο.

Οι συσκευές της Google δεν έρχονται επίσημα στην Ελλάδα και η Google επέλεξε να μην δουλεύουν αυτές οι υπηρεσίες της εδω. Λιτά και κοφτά... Έχουμε βίτσιο και τα αγοράζουμε!

Εάν κάποιοι από εσάς νιώθετε πως σας έβαλαν το μαχαίρι στον λαιμό η το πιστόλι στο κεφάλι για να πάρετε σώνει και ντε Pixel, μιας και σας έχει γίνει εμμονή εφόσον αλλάξατε συσκευή και ακόμα κλαιγεστε, μάλλον έχετε άλλο πρόβλημα.



Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, baiosss said:

Προφανώς δεν κάνουμε όλοι την ίδια δουλειά με εσένα. Απλό, ε;

Εσύ ας πούμε έλυσες το πρόβλημα των κλήσεων αγοράζοντας άλλη συσκευή. Εγώ από την άλλη το έλυσα με root. Ποιος ο λόγος να το συζητάμε ακόμα; Αυτό είναι που έγραψα παραπάνω, τα πράγματα είναι απλά και τα κάνετε να φαίνονται δύσκολα.

Γιατί να παραπλανηθεί κάποιος; Πρώτον όλοι είμαστε εδώ να τον ενημερώσουμε για το τι και το πώς και δεύτερον ΥΠΑΡΧΕΙ TOPIC ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ! emoji14.png Παρόλαυτα, εσύ και και κάποιοι άλλοι, είσαστε ικανοί να γράφετε τα ίδια ακόμα και στα topics του OG Pixel γιατί έχετε ελεύθερο χρόνο.

Οι συσκευές της Google δεν έρχονται επίσημα στην Ελλάδα και η Google επέλεξε να μην δουλεύουν αυτές οι υπηρεσίες της εδω. Λιτά και κοφτά... Έχουμε βίτσιο και τα αγοράζουμε!

Εάν κάποιοι από εσάς νιώθετε πως σας έβαλαν το μαχαίρι στον λαιμό η το πιστόλι στο κεφάλι για να πάρετε σώνει και ντε Pixel, μιας και σας έχει γίνει εμμονή εφόσον αλλάξατε συσκευή και ακόμα κλαιγεστε, μάλλον έχετε άλλο πρόβλημα.



Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

 

Προφανως δεν εχεις καταλαβει πως ανεκαθεν η ύπαρξη αυτου του φορουμ δεν ηταν για να αυτο θαυμάζουμε τις συσκευες μας αλλα για να αναφέρουμε εκτενώς τα προβληματα ....τι σου λεω τωρα ε?

επισης θεωρω οτι στο 2022 ενας ενεργός πολίτης ειτε για δουλεια ειτε για αλλους λογους χρειαζεται να μιλαει στο κινητο και να απολαμβάνει κλησεις χωρις διακοπες και να μην τσεκάρει καθε τοσο αν εχασε κλησεις ...στη δικιά μου αντίληψη αυτα ειναι βασικα...τωρα ακομα και αν μιλαμε για συνταξιούχο και παλι απαραίτητα τα θεωρω...

Οσο καποιοι γραφουν ψευδώς πως ολα δουλευουν τέλεια στις κλησεις χωρις root αλλο τοσο θα παιρνουν απαντησεις για να κρατώνται οι ισσοροπιες ...ξερω μπορει να χαλάμε την αγορα των μεταχειρισμένων αλλα τι να κανουμε...

Οσον αφορα αν μου εβαλαν το μαχαίρι,οχι φιλε δεν μου το εβαλαν αγορασα το 6 pro δυο φορες γιατι ελεγα μηοως φταιει η συσκευη και αγορασα το 7 pro γιατι καποιοι ελεγαν οτι λύθηκαν ολα...Προσωπικα επειδη τα παιρνω εταιρικά δεν με πονάει τοσο αλλα σκεφτομαι αλλους...

Η συσκευη μου αρεσει πολυ αλλα θελω να μπορω να παιρνω και να με παιρνουν απρόσκοπτα τηλεφωνα και εκει χαλαει η μαγιά δυστυχως 

καλη συνεχεια 

Υ.Γ.Οτι εχω αναφερει το εχω τονίσει οτι αφορα το δίκτυο της Cosmote υποθετω και εσυ σε αυτο αναφερεσαι για να αντιδικείς μαζι μου 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eddiedimitris said:

Προφανως δεν εχεις καταλαβει πως ανεκαθεν η ύπαρξη αυτου του φορουμ δεν ηταν για να αυτο θαυμάζουμε τις συσκευες μας αλλα για να αναφέρουμε εκτενώς τα προβληματα ....τι σου λεω τωρα ε?

επισης θεωρω οτι στο 2022 ενας ενεργός πολίτης ειτε για δουλεια ειτε για αλλους λογους χρειαζεται να μιλαει στο κινητο και να απολαμβάνει κλησεις χωρις διακοπες και να μην τσεκάρει καθε τοσο αν εχασε κλησεις ...στη δικιά μου αντίληψη αυτα ειναι βασικα...τωρα ακομα και αν μιλαμε για συνταξιούχο και παλι απαραίτητα τα θεωρω...

Οσο καποιοι γραφουν ψευδώς πως ολα δουλευουν τέλεια στις κλησεις χωρις root αλλο τοσο θα παιρνουν απαντησεις για να κρατώνται οι ισσοροπιες ...ξερω μπορει να χαλάμε την αγορα των μεταχειρισμένων αλλα τι να κανουμε...

Οσον αφορα αν μου εβαλαν το μαχαίρι,οχι φιλε δεν μου το εβαλαν αγορασα το 6 pro δυο φορες γιατι ελεγα μηοως φταιει η συσκευη και αγορασα το 7 pro γιατι καποιοι ελεγαν οτι λύθηκαν ολα...Προσωπικα επειδη τα παιρνω εταιρικά δεν με πονάει τοσο αλλα σκεφτομαι αλλους...

Η συσκευη μου αρεσει πολυ αλλα θελω να μπορω να παιρνω και να με παιρνουν απρόσκοπτα τηλεφωνα και εκει χαλαει η μαγιά δυστυχως 

καλη συνεχεια 

Υ.Γ.Οτι εχω αναφερει το εχω τονίσει οτι αφορα το δίκτυο της Cosmote υποθετω και εσυ σε αυτο αναφερεσαι για να αντιδικείς μαζι μου 

ξερεις οτι γράφαμε και στο topic του xperia και σε κάποια θέματα συμφωνούσαμε.

Δεν γράφεις ψέμματα όπως δεν γράφω και εγώ, αλλά τώρα είσαι φάουλ.

Με cosmote είμαι και στις 2 συσκευές pixel και δεν είχα/έχω κανένα θέμα σε αντίθεση με το xperia που το είχα γράψει κι όλας.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, guy_fawkes said:

ξερεις οτι γράφαμε και στο topic του xperia και σε κάποια θέματα συμφωνούσαμε.

Δεν γράφεις ψέμματα όπως δεν γράφω και εγώ, αλλά τώρα είσαι φάουλ.

Με cosmote είμαι και στις 2 συσκευές pixel και δεν είχα/έχω κανένα θέμα σε αντίθεση με το xperia που το είχα γράψει κι όλας.

Με την δεύτερη συσκευή δεν έχω και εγώ πια κανένα πρόβλημα σε δίκτυο Vodafone.Δουλευει τέλεια.Δεν υπάρχει λόγος να λέει κάνεις ψέματα.Δεν κερδίζει κάτι και δεν βοηθάει τους άλλους.Υπαρχουν μέλη εδώ που από την πρώτη στιγμή λέγανε ότι δεν έχουν κανένα θέμα.Οποιος δεν το πιστεύει δεν μπορεί να γίνει κάτι.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, guy_fawkes said:

ξερεις οτι γράφαμε και στο topic του xperia και σε κάποια θέματα συμφωνούσαμε.

Δεν γράφεις ψέμματα όπως δεν γράφω και εγώ, αλλά τώρα είσαι φάουλ.

Με cosmote είμαι και στις 2 συσκευές pixel και δεν είχα/έχω κανένα θέμα σε αντίθεση με το xperia που το είχα γράψει κι όλας.

Το Xperia ειχε θεματα με θερμοκρασια κλπ αλλα με κλησεις μια χαρα ηταν...κραταω βεβαια επιφύλαξη επειδη κανεις ιδιαίτερη χρηση με κλειστα volte κλπ....απο οτι εχω καταλαβει ως τηλεφωνο δε το πολυ χρησιμοποιείς με εντονο τροπο οποτε πιθανως να μη το εχεις καταλαβει....δε θελει πολυ ομως μια ματια σε διεθνή φορουμ η στο xda και το ξερεις οως ολοι αναφερουν θεματα...

Υ.Γ.Συγνωμη αλλα το Xperia συνολικα ειναι καλυτερο και δε μιλαμε για την ποιοτητα κατασκευής που εκει ειναι μερα με τη νύχτα 

Link to comment
Share on other sites



Προφανως δεν εχεις καταλαβει πως ανεκαθεν η ύπαρξη αυτου του φορουμ δεν ηταν για να αυτο θαυμάζουμε τις συσκευες μας αλλα για να αναφέρουμε εκτενώς τα προβληματα ....τι σου λεω τωρα ε?
επισης θεωρω οτι στο 2022 ενας ενεργός πολίτης ειτε για δουλεια ειτε για αλλους λογους χρειαζεται να μιλαει στο κινητο και να απολαμβάνει κλησεις χωρις διακοπες και να μην τσεκάρει καθε τοσο αν εχασε κλησεις ...στη δικιά μου αντίληψη αυτα ειναι βασικα...τωρα ακομα και αν μιλαμε για συνταξιούχο και παλι απαραίτητα τα θεωρω...
Οσο καποιοι γραφουν ψευδώς πως ολα δουλευουν τέλεια στις κλησεις χωρις root αλλο τοσο θα παιρνουν απαντησεις για να κρατώνται οι ισσοροπιες ...ξερω μπορει να χαλάμε την αγορα των μεταχειρισμένων αλλα τι να κανουμε...
Οσον αφορα αν μου εβαλαν το μαχαίρι,οχι φιλε δεν μου το εβαλαν αγορασα το 6 pro δυο φορες γιατι ελεγα μηοως φταιει η συσκευη και αγορασα το 7 pro γιατι καποιοι ελεγαν οτι λύθηκαν ολα...Προσωπικα επειδη τα παιρνω εταιρικά δεν με πονάει τοσο αλλα σκεφτομαι αλλους...
Η συσκευη μου αρεσει πολυ αλλα θελω να μπορω να παιρνω και να με παιρνουν απρόσκοπτα τηλεφωνα και εκει χαλαει η μαγιά δυστυχως 
καλη συνεχεια 
Υ.Γ.Οτι εχω αναφερει το εχω τονίσει οτι αφορα το δίκτυο της Cosmote υποθετω και εσυ σε αυτο αναφερεσαι για να αντιδικείς μαζι μου 


Να το γράψω μια τελευταία φορά η θα κάνω τζάμπα κόπο; Δεν γ@μιεται; Ας το ξαναγράψω.

Ακριβώς επειδή το forum υπάρχει για να γράφουμε ΚΑΙ τα προβλήματα, υπάρχει και το σχετικό thread για το 5G/VoLTE στα Pixels. Στα topics λοιπόν του P7/7 Pro, 6/6 Pro, P5 και πάει λέγοντας, η συζήτηση αυτή δεν έχει κανέναν λόγο ύπαρξης. Εδω έρχεσαι για να συζητήσεις για τις επιδόσεις της συσκευής, τις φωτογραφικές της δυνατότητες, τα bugs αυτής, το πώς θα βελτιώσεις κάποια πράγματα στην συσκευή και τα όποια αλλά προβληματα μπορεί να προκύψουν. Όποιος θέλει λοιπόν να λύσει και να συζητήσει το πρόβλημα του 5G, VoLTE, υπάρχει ειδική ενότητα να το κάνει. Τι σου λέω τώρα, ε;

Είχα ανέκαθεν Vodafone. Αλλά σε ελληνικό group στο Τelegram, υπάρχει κόσμος με Cosmote. Κάποιοι με root και κάποιοι χωρίς. Άλλοι έχουν θέμα με τις κλήσεις κι άλλοι όχι.



Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spyridon70 said:

Με την δεύτερη συσκευή δεν έχω και εγώ πια κανένα πρόβλημα σε δίκτυο Vodafone.Δουλευει τέλεια.Δεν υπάρχει λόγος να λέει κάνεις ψέματα.Δεν κερδίζει κάτι και δεν βοηθάει τους άλλους.Υπαρχουν μέλη εδώ που από την πρώτη στιγμή λέγανε ότι δεν έχουν κανένα θέμα.Οποιος δεν το πιστεύει δεν μπορεί να γίνει κάτι.

Η Voda απο οσο ισως και εσυ διαβασες ακομα την παλευει γιατι εχει 3G ενεργό...Προσωπικα σε Cosmote αναφερομαι και μονο που εισαι αναγκαστικα 2g

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eddiedimitris said:

Το Xperia ειχε θεματα με θερμοκρασια κλπ αλλα με κλησεις μια χαρα ηταν...κραταω βεβαια επιφύλαξη επειδη κανεις ιδιαίτερη χρηση με κλειστα volte κλπ....απο οτι εχω καταλαβει ως τηλεφωνο δε το πολυ χρησιμοποιείς με εντονο τροπο οποτε πιθανως να μη το εχεις καταλαβει....δε θελει πολυ ομως μια ματια σε διεθνή φορουμ η στο xda και το ξερεις οως ολοι αναφερουν θεματα...

Υ.Γ.Συγνωμη αλλα το Xperia συνολικα ειναι καλυτερο και δε μιλαμε για την ποιοτητα κατασκευής που εκει ειναι μερα με τη νύχτα 

και τα xperia με κλειστό volte τα χρησιμοποιούσα όλα! Πίστεψε με μιλάω πολύ στην καθημερινότητα μου και πολλές φορές γυρνώντας σχεδόν όλη την Αττική.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eddiedimitris said:

Η Voda απο οσο ισως και εσυ διαβασες ακομα την παλευει γιατι εχει 3G ενεργό...Προσωπικα σε Cosmote αναφερομαι και μονο που εισαι αναγκαστικα 2g

Η Vodafone θα κλείσει το 3g τέλος Δεκεμβρίου στην Αθήνα.Μετα θα γίνονται οι κλήσεις σε 2g.Εχω περιέργεια από Ιανουάριο αν θα ακούγονται καθαρά οι κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, guy_fawkes said:

και τα xperia με κλειστό volte τα χρησιμοποιούσα όλα! Πίστεψε με μιλάω πολύ στην καθημερινότητα μου και πολλές φορές γυρνώντας σχεδόν όλη την Αττική.

Τωρα ειλικρινα αν ειναι ετσι να παω να το ξανα παρω !Αν έφτιαξε με καποια αναβαθμιση να το παρω ....και δε μιλαω ειρωνικά το ξερεις...αλλα θα ειμαι οκ?Αυτο που οταν έκλεινες το τηλεφωνο για λιγο εβγαζε Χ και δεν ειχε σημα εχει πάψει να το κανει?Οπως και αυτο που αργούσε να συνδεθεί?Γενικα να το ξανα παρω?

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Καθε καινούργιος υποψηφιος να ξερει επειδη θα δωσει αρκετα φραγκα οτι με τις κλησεις θα εχει προβληματα λιτά και κοφτά....Αν εχει βίτσιο ας τα δωσει 🙂

 

 

5 minutes ago, eddiedimitris said:

Τωρα ειλικρινα αν ειναι ετσι να παω να το ξανα παρω !Αν έφτιαξε με καποια αναβαθμιση να το παρω ....και δε μιλαω ειρωνικά το ξερεις...αλλα θα ειμαι οκ?Αυτο που οταν έκλεινες το τηλεφωνο για λιγο εβγαζε Χ και δεν ειχε σημα εχει πάψει να το κανει?Οπως και αυτο που αργούσε να συνδεθεί?Γενικα να το ξανα παρω?

Τα συμπεράσματα δικά σας κύριοι 😄

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, eddiedimitris said:

Τωρα ειλικρινα αν ειναι ετσι να παω να το ξανα παρω !Αν έφτιαξε με καποια αναβαθμιση να το παρω ....και δε μιλαω ειρωνικά το ξερεις...αλλα θα ειμαι οκ?Αυτο που οταν έκλεινες το τηλεφωνο για λιγο εβγαζε Χ και δεν ειχε σημα εχει πάψει να το κανει?Οπως και αυτο που αργούσε να συνδεθεί?Γενικα να το ξανα παρω?

την ίδια ερώτηση μου την έκανες και για το 1iv για άλλο λόγο(υπερθέρμανσης αν θυμάμαι) και σου είχα απαντήσει οτι τέτοιες συμβουλές δεν δίνω σε κανέναν, γιατί να το κάνω για το pixel?Απλά τονίζω οτι απο το xperia 1ii μέχρι το 1iv ,volte δεν χρησιμοποιούσα, άλλαξα 2 Pixel 7 pro και σε κανένα δεν είχα θέμα με κλήσεις. Χαίρομαι την κάμερα του γιατί ξέρω οτι το αποτέλεσμα που παίρνω είναι αυτό που σχεδόν κανένα άλλο δεν θα μου έδινε καλύτερα,μου αρέσει που μπορώ να αλλάξω πολλά μέσα απο το UΙ του και η οθόνη του που είναι μεγάλη.Με χαλάει που ακόμα στο scrolling καμιά φορά σε κάποια apps κολάει σαν να μην το έχω στα 120hz, μου αρέσει η μπαταρία του που είναι αρκετά καλή, μου αρέσει το δαχτυλικό που είναι άμεσο και με χαλάει που δεν έχω service εδώ Ελλάδα.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eddiedimitris said:

Τωρα ειλικρινα αν ειναι ετσι να παω να το ξανα παρω !Αν έφτιαξε με καποια αναβαθμιση να το παρω ....και δε μιλαω ειρωνικά το ξερεις...αλλα θα ειμαι οκ?Αυτο που οταν έκλεινες το τηλεφωνο για λιγο εβγαζε Χ και δεν ειχε σημα εχει πάψει να το κανει?Οπως και αυτο που αργούσε να συνδεθεί?Γενικα να το ξανα παρω?

Με την ενημέρωση σφαλμάτων 26mb στις 18 Νοεμβρίου και την ενημέρωση 450mb στις 7 Δεκεμβρίου νομίζω λύθηκαν τα θέματα με τις κλήσεις.Πρεπει να βάλεις και μια καινούργια SIM όχι 8ετιας που είχα εγώ στο πρώτο.Τωρα αν είναι σωστή κίνηση να το ξαναπάρεις.Ναι είναι σωστή αλλά να το αγοράσεις από το Amazon.de γιατί σου δίνει 1,5 μήνες να το γυρίσεις πίσω με ολική επιστροφή χρημάτων.Οποτε αν δεν πάει κάτι καλά το γυρνάς πίσω.Αυτο έκανα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, baiosss said:

 

Τα συμπεράσματα δικά σας κύριοι 😄

Ειναι αδυνατο να περασει απ το μυαλο σου πως καποιος μπορει να ειναι αντικειμενικός ε?Οτι ειχε πολυ κακη εμπειρια σε συγκεκριμενο τομεα με το κινητο αλλα αν τυχον διορθώθηκε γουσταρει να το ξανα παρει....Τοσο δυσκολο στην κατανόηση ε?Μαλιστα....Σε λαθος φορουμ εισαι φιλε

7 ώρες πριν, guy_fawkes said:

την ίδια ερώτηση μου την έκανες και για το 1iv για άλλο λόγο(υπερθέρμανσης αν θυμάμαι) και σου είχα απαντήσει οτι τέτοιες συμβουλές δεν δίνω σε κανέναν, γιατί να το κάνω για το pixel?Απλά τονίζω οτι απο το xperia 1ii μέχρι το 1iv ,volte δεν χρησιμοποιούσα, άλλαξα 2 Pixel 7 pro και σε κανένα δεν είχα θέμα με κλήσεις. Χαίρομαι την κάμερα του γιατί ξέρω οτι το αποτέλεσμα που παίρνω είναι αυτό που σχεδόν κανένα άλλο δεν θα μου έδινε καλύτερα,μου αρέσει που μπορώ να αλλάξω πολλά μέσα απο το UΙ του και η οθόνη του που είναι μεγάλη.Με χαλάει που ακόμα στο scrolling καμιά φορά σε κάποια apps κολάει σαν να μην το έχω στα 120hz, μου αρέσει η μπαταρία του που είναι αρκετά καλή, μου αρέσει το δαχτυλικό που είναι άμεσο και με χαλάει που δεν έχω service εδώ Ελλάδα.

Ναι ρε συ τα υπολοιπα τα γνωρίζω και συμφωνουμε απολυτα ,οι κλησεις ειναι ο φόβος μου γιατι κατα τα αλλα γουσταρω φουλ...Ευχαριστω

7 ώρες πριν, spyridon70 said:

Με την ενημέρωση σφαλμάτων 26mb στις 18 Νοεμβρίου και την ενημέρωση 450mb στις 7 Δεκεμβρίου νομίζω λύθηκαν τα θέματα με τις κλήσεις.Πρεπει να βάλεις και μια καινούργια SIM όχι 8ετιας που είχα εγώ στο πρώτο.Τωρα αν είναι σωστή κίνηση να το ξαναπάρεις.Ναι είναι σωστή αλλά να το αγοράσεις από το Amazon.de γιατί σου δίνει 1,5 μήνες να το γυρίσεις πίσω με ολική επιστροφή χρημάτων.Οποτε αν δεν πάει κάτι καλά το γυρνάς πίσω.Αυτο έκανα εγώ.

Απο Amazon πηρα και το πρωτο οπως και τα περσινά....με τρωει να το ξανα τσεκαρω γιατι εχει πολλα στοιχεία που μου αρεσουν και περα απ τα υπολοιπα που αρεσει πως ειδικα στο πισω μέρος ειναι πολυ διαφορετικο απο οτιδηποτε αλλο...Σ ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις συνδομή Netflix στην Ελλάδα πχ, το ότι έχεις πρόσβαση σε 1000 ταινίες αντί για 15000 είναι πρόβλημα ή έλλειψη feature? 

Εγώ το λέω έλλειψη. Πρόβλημα δεν είναι! Το ίδιο και εδώ. Η εταρεία σου λέει, εγώ αυτά δεν στα δίνω. Βασικά δεν σου πουλάω καν το κινητό. Τώρα το οτί εσύ θες να πάρεις, μπράβο σου. Δεν θα έχεις κάποιοα features.

Το δεν έχω 5G, VoLTE, VoWiFi λοιπόν είναι ελλείψεις και όχι πρόβλημα. Χαμένες κλήσεις είναι, αλλά το 7 από όσο ξέρω δεν το έχει. Εγώ 1 χρόνο με τα 6 pro ΔΕΝ έχω χάσει ούτε 1 κλήση. Ούτε 1. Ποιότητα προσωπικά δεν έχω καταλάβει γιατί και το προηγούμενο κινητό μου δεν υποστήριζε. Οπότε δεν έχασα κάτι. Πάντως μια χαρά μιλάω στο τηλέφωνο και δεν έχω παράπονα απο συνομιλητές.

Υποκειμενικό προφανώς το θέμα ποιότητας κλήσεων. Αλλά δεν είναι πρόβλημα. Είναι έλλειψη και κανείς δεν την αρνήθηκε εξάλλου.

Τα άλλλα που λες για "X" και αργές συνδέσεις κλπ, δεν τα έχω δει ποτέ 12 μήνες τώρα. Και στο 6 pro που υποτίθεται ότι τα είχε σε μεγάλο ποσοστό. Τι να πω. Ίσως είμαι ο υπερτυχερός.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, djkostas20 said:

Όταν κάνεις συνδομή Netflix στην Ελλάδα πχ, το ότι έχεις πρόσβαση σε 1000 ταινίες αντί για 15000 είναι πρόβλημα ή έλλειψη feature? 

Εγώ το λέω έλλειψη. Πρόβλημα δεν είναι! Το ίδιο και εδώ. Η εταρεία σου λέει, εγώ αυτά δεν στα δίνω. Βασικά δεν σου πουλάω καν το κινητό. Τώρα το οτί εσύ θες να πάρεις, μπράβο σου. Δεν θα έχεις κάποιοα features.

Το δεν έχω 5G, VoLTE, VoWiFi λοιπόν είναι ελλείψεις και όχι πρόβλημα. Χαμένες κλήσεις είναι, αλλά το 7 από όσο ξέρω δεν το έχει. Εγώ 1 χρόνο με τα 6 pro ΔΕΝ έχω χάσει ούτε 1 κλήση. Ούτε 1. Ποιότητα προσωπικά δεν έχω καταλάβει γιατί και το προηγούμενο κινητό μου δεν υποστήριζε. Οπότε δεν έχασα κάτι. Πάντως μια χαρά μιλάω στο τηλέφωνο και δεν έχω παράπονα απο συνομιλητές.

Υποκειμενικό προφανώς το θέμα ποιότητας κλήσεων. Αλλά δεν είναι πρόβλημα. Είναι έλλειψη και κανείς δεν την αρνήθηκε εξάλλου.

Τα άλλλα που λες για "X" και αργές συνδέσεις κλπ, δεν τα έχω δει ποτέ 12 μήνες τώρα. Και στο 6 pro που υποτίθεται ότι τα είχε σε μεγάλο ποσοστό. Τι να πω. Ίσως είμαι ο υπερτυχερός.

1)Έχεις Cosmote?Γιατι μόνο σε αυτό αναφέρομαι 

2)Αν διαφώνησα κάπου δεν είναι με τη Google που όντως επισήμως δεν το πουλάει εδώ και στην τελική μαγκιά της αλλά με περιπτώσεις χρηστών που ρε βρίσκουν όλα τέλεια ενώ δεν είναι 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Ειναι αδυνατο να περασει απ το μυαλο σου πως καποιος μπορει να ειναι αντικειμενικός ε?Οτι ειχε πολυ κακη εμπειρια σε συγκεκριμενο τομεα με το κινητο αλλα αν τυχον διορθώθηκε γουσταρει να το ξανα παρει....Τοσο δυσκολο στην κατανόηση ε?Μαλιστα....Σε λαθος φορουμ εισαι φιλε

Έχεις μπει στο topic του Pixel 7 Pro και έχεις γράψει πως τα Samsung είναι τα πιο ολοκληρωμένα πακέτα, πως το Sony Xperia τάδε, έχει πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής και λειτουργεί πιο σωστά (πράγματα για τα οποία δεν αμφιβάλλω) και πως η μέχρι τώρα εμπειρία σου με τα Pixels σου έσπαγε τα νεύρα, που έχουν τις ελλείψεις αυτές και δεν μπορούσες να κάνεις την δουλειά σου με τις κλήσεις. Επίσης σε αυτό που σε quotαρα έγραψες ότι είναι βιτσιόζος όποιος θέλει να τα σκάσει για μια προβληματική συσκευή και λίγο μετά, αυτή την "προβληματική συσκευή", που κόβονται οι κλήσεις και δεν μπορεί να κάνει σωστά την δουλειά σου, που την πούλησες δύο φορές, ρωτάς αν πρέπει να την ξαναπάρεις.

Ε, αναρωτήσου τώρα λοιπόν, ποιος έχει τα βίτσια, ποιος έχει σχιζοφρενική προσωπικότητα και ποιος βρίσκεται σε λάθος forum 😛

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eddiedimitris said:

1)Έχεις Cosmote?Γιατι μόνο σε αυτό αναφέρομαι 

2)Αν διαφώνησα κάπου δεν είναι με τη Google που όντως επισήμως δεν το πουλάει εδώ και στην τελική μαγκιά της αλλά με περιπτώσεις χρηστών που ρε βρίσκουν όλα τέλεια ενώ δεν είναι 

1. Aδυνατείς να καταλάβεις ότι δεν έχουν όλοι την ίδια εμπειρία με σένα και λες ότι ψεύδονται. Εγώ έχω το P6 με Cosmote, δεν έχω χάσει κλήση. Τι να κάνουμε τώρα; Με το ζόρι να πω ότι έχω χάσει;

2) Δεν υπάρχουν χρήστες που τα βρίσκουν όλα τέλεια, υπάρχουν χρήστες που μπαίνουν για το ίδιο συγκεκριμένο θέμα (για το οποίο υπάρχει συγκεκριμένο τόπικ) και λένε τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια σε κάθε τόπικ. Προσωπικά έχω σταματήσει να πολυμπαίνω στο φόρουμ. Έχει καταντήσει απίστευτα κουραστικό. Υπάρχουν οι ελλείψεις, τις έχουμε αναλύσει. Μπαίνεις σε τόπικ για ΚΑΘΕ διαφορετική συσκευή και γίνεται η ίδια συζήτηση. Ίσως θα μου πεις δεν έχουν άλλα προβλήματα οι συσκευές. Μπορεί, αλλά είναι απίστευτα βαρετό και δεν προσφέρει τίποτα. Όποιος μπει στο φόρουμ, βλέπει το τόπικ, ενημερώνεται ότι δεν παίζουν αυτά που δεν παίζουν και κάνει την επιλογή του.

Όποιος θέλει το παίρνει, όποιος δεν θέλει δεν το παίρνει. Δηλαδή ήμαρτον κάπου. Προσωπικά συνεχίζω να παίρνω Pixel για το γεγονός ότι λειτουργεί απροβλημάτιστα (έχουν περάσει πολλά από τα χέρια μου και έχω φίλους που πήραν τη σειρά a και δεν σκέφτονται να φύγουν από τα Pixel), γιατί έχει σούπερ κάμερα, γιατί έχει σούπερ τιμή σε σχέση με άλλες εταιρείες και γιατί μου αρέσει πώς λειτουργεί το οικοσύστημα της Google. Αν κάποιος το πάρει και χάνει κλήσεις πολύ καλά θα κάνει να το δώσει και να πάρει κάτι που τον βολεύει. Αν κάποιος παίζει παιχνίδια και θέλει πιο ισχυρό επεξεργαστή έχει κάθε λόγο να πάει να πάρει άλλη συσκευή. Επιλογές υπάρχουν. Ελεύθερη αγορά έχουμε. Άλλος θέλει να πάρει κινητό χωρίς Google Services, δικαίωμά του. Αντί να ψάχνεις να βρίσκεις "χρήστες που τα βρίσκουν όλα τέλεια", μήπως να δούμε τους χρήστες που μπαίνουν και μιρλιάζουν γιατί δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη μαζί τους;

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites



Οι συσκευές της Google δεν έρχονται επίσημα στην Ελλάδα και η Google επέλεξε να μην δουλεύουν αυτές οι υπηρεσίες της εδω. Λιτά και κοφτά... Έχουμε βίτσιο και τα αγοράζουμε!

Εάν κάποιοι από εσάς νιώθετε πως σας έβαλαν το μαχαίρι στον λαιμό η το πιστόλι στο κεφάλι για να πάρετε σώνει και ντε Pixel, μιας και σας έχει γίνει εμμονή εφόσον αλλάξατε συσκευή και ακόμα κλαιγεστε, μάλλον έχετε άλλο πρόβλημα.



Sent from my Pixel 6 using Tapatalk




Αγόρασα pixel γνωρίζοντας την έλλειψη κάποιων calling features. Όμως το επιχείρημα σου είναι άτοπο για τον παρακάτω λόγο:

Ένας Γερμανός/Ολλανδος/Βρετανός που αγόρασε τη συσκευή από επίσημο κανάλι διανομής της χώρας του όταν έρθει Ελλάδα είτε για διακοπές είτε για εργασία remotely θα αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Η έλλειψη 5g δε θα τον ενοχλήσει όσο το να μην έχει σήμα σε δύσκολα σημεία ελέω έλλειψης VoWiFi.

Επίσης σύμφωνα με την σελίδα της google για τη συμβατότητα 5g υπάρχει λίστα με χώρες στις οποίες δε πωλείται το κινητό αλλά το 5g δουλεύει κανονικά (με τη λίστα να ειναι μεγάλη). Σε αυτή τη σελίδα η google σε ενημερώνει για τους παρόχους οι οποίοι παίζουν σε 5g με τα pixel κινητά αλλά δε γίνεται κανένας λόγος για calling features τα οποία αφορούν στην 4g τεχνολογία (βλέπε VoLTE, VoWiFi).


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Finn said:

 


Αγόρασα pixel γνωρίζοντας την έλλειψη κάποιων calling features. Όμως το επιχείρημα σου είναι άτοπο για τον παρακάτω λόγο:

Ένας Γερμανός/Ολλανδος/Βρετανός που αγόρασε τη συσκευή από επίσημο κανάλι διανομής της χώρας του όταν έρθει Ελλάδα είτε για διακοπές είτε για εργασία remotely θα αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Η έλλειψη 5g δε θα τον ενοχλήσει όσο το να μην έχει σήμα σε δύσκολα σημεία ελέω έλλειψης VoWiFi.

Επίσης σύμφωνα με την σελίδα της google για τη συμβατότητα 5g υπάρχει λίστα με χώρες στις οποίες δε πωλείται το κινητό αλλά το 5g δουλεύει κανονικά (με τη λίστα να ειναι μεγάλη). Σε αυτή τη σελίδα η google σε ενημερώνει για τους παρόχους οι οποίοι παίζουν σε 5g με τα pixel κινητά αλλά δε γίνεται κανένας λόγος για calling features τα οποία αφορούν στην 4g τεχνολογία (βλέπε VoLTE, VoWiFi).


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να το θέσουμε λίγο πιο ορθά:

Έχει να κάνει με τους μπλοκαρισμένους παρόχους (carriers) και όχι τόσο με τη χώρα. Αντίστοιχα, άπαξ και βγεις με Vodafone GR στην Αγγλία, δε θα βρεις 5G σήμα παρότι η Vodafone είναι διεθνής παίκτης.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Finn said:

 


Αγόρασα pixel γνωρίζοντας την έλλειψη κάποιων calling features. Όμως το επιχείρημα σου είναι άτοπο για τον παρακάτω λόγο:

Ένας Γερμανός/Ολλανδος/Βρετανός που αγόρασε τη συσκευή από επίσημο κανάλι διανομής της χώρας του όταν έρθει Ελλάδα είτε για διακοπές είτε για εργασία remotely θα αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Η έλλειψη 5g δε θα τον ενοχλήσει όσο το να μην έχει σήμα σε δύσκολα σημεία ελέω έλλειψης VoWiFi.

Επίσης σύμφωνα με την σελίδα της google για τη συμβατότητα 5g υπάρχει λίστα με χώρες στις οποίες δε πωλείται το κινητό αλλά το 5g δουλεύει κανονικά (με τη λίστα να ειναι μεγάλη). Σε αυτή τη σελίδα η google σε ενημερώνει για τους παρόχους οι οποίοι παίζουν σε 5g με τα pixel κινητά αλλά δε γίνεται κανένας λόγος για calling features τα οποία αφορούν στην 4g τεχνολογία (βλέπε VoLTE, VoWiFi).


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τα έχουμε συζητήσει εκτενώς αυτά τα πράγματα και στο παρελθόν και απ' ότι φαίνεται λύση δεν υπάρχει. Εκτός εάν η Google λάβει πιο σοβαρά την κατάσταση. Η συγκεκριμένη απορία που έχεις, την έχουμε συζητήσει κι εδώ και στο Telegram με άλλους κατόχους και παραμένει μια απορία. Αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι΄αυτό. Από εκεί και πέρα εφόσον δεν είναι στο χέρι μας, υπάρχουν οι επιλογές για τον καθένα να κάνει αυτό που τον ικανοποιεί. Να αλλάξει συσκευή, να κάνει root αν έχει Vodafone η Wind η να κρατήσει την συσκευή αποδεχόμενος την κατάσταση. Με κλάψα σίγουρα δεν θα καταφέρει τίποτα περισσότερο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε συζητήσει εκτενώς αυτά τα πράγματα και στο παρελθόν και απ' ότι φαίνεται λύση δεν υπάρχει. Εκτός εάν η Google λάβει πιο σοβαρά την κατάσταση. Η συγκεκριμένη απορία που έχεις, την έχουμε συζητήσει κι εδώ και στο Telegram με άλλους κατόχους και παραμένει μια απορία. Αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι΄αυτό. Από εκεί και πέρα εφόσον δεν είναι στο χέρι μας, υπάρχουν οι επιλογές για τον καθένα να κάνει αυτό που τον ικανοποιεί. Να αλλάξει συσκευή, να κάνει root αν έχει Vodafone η Wind η να κρατήσει την συσκευή αποδεχόμενος την κατάσταση. Με κλάψα σίγουρα δεν θα καταφέρει τίποτα περισσότερο.

Συμφωνώ ότι δε μπορούμε να καταφέρουμε κάτι. Όποιος θα θέλει όλα προχωράει με root και magisk. Απλά διαφωνώ στο ότι δεν υποστηρίζονται οι πάροχοι μας επειδή δε πωλείται το κινητό εδώ. Έχει αρκετούς παρόχους με πλήρη υποστήριξη χωρίς να υπάρχει κανάλι διανομής σε αυτές τις χώρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Finn said:


Συμφωνώ ότι δε μπορούμε να καταφέρουμε κάτι. Όποιος θα θέλει όλα προχωράει με root και magisk. Απλά διαφωνώ στο ότι δεν υποστηρίζονται οι πάροχοι μας επειδή δε πωλείται το κινητό εδώ. Έχει αρκετούς παρόχους με πλήρη υποστήριξη χωρίς να υπάρχει κανάλι διανομής σε αυτές τις χώρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν γνωρίζω τι γίνεται με τους παρόχους, τι υποστήριξη έχουνε και που. Οπότε δεν θα συνεχίσω να το συζητάω άλλο και μάλιστα εδώ μέσα.

Θα μπορούσε κάλλιστα ένας developer στην Ελλάδα που έχει τις συσκευές της Google, να το ψάξει και να βρεί λύσεις ενδεχομένως. Πχ αν είχε ταυτόχρονα ένα Galaxy S21 ρουταρισμένο με Cosmote, ώστε να δει τις διαφορές που υπάρχουν στο Samsung και στο Pixel μιας και έχουν ίδια modems, να δει γιατί δουλεύουν στο ένα με Cosmote κι όχι στο άλλο και να κάνει τις απαραίτητες τροποποιήσεις στα κατάλληλα files. Αν έλυνε το πρόβλημα όμως με Cosmote, όσοι γκρινιάζουν θα ήταν ευχαριστημένοι με την λύση του Root;

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spyridon70 said:

Η Vodafone θα κλείσει το 3g τέλος Δεκεμβρίου στην Αθήνα.Μετα θα γίνονται οι κλήσεις σε 2g.Εχω περιέργεια από Ιανουάριο αν θα ακούγονται καθαρά οι κλήσεις.

Δηλαδή στην επιλογή που εμφανίζει η συσκευή δεν θα υπάρχει το 3G παρά μόνο το LTE ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Finn said:


Συμφωνώ ότι δε μπορούμε να καταφέρουμε κάτι. Όποιος θα θέλει όλα προχωράει με root και magisk. Απλά διαφωνώ στο ότι δεν υποστηρίζονται οι πάροχοι μας επειδή δε πωλείται το κινητό εδώ. Έχει αρκετούς παρόχους με πλήρη υποστήριξη χωρίς να υπάρχει κανάλι διανομής σε αυτές τις χώρες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Report και πάλι report, θα πιέζουμε για πάντα!

Στα settings ξαναλέω υπάρχει feedback για τη συσκευή. Παρακαλώ, τοποθετηθείτε αναλόγως, μόνο για το συλλογικό καλό γίνεται.

9 minutes ago, zaras27 said:

Δηλαδή στην επιλογή που εμφανίζει η συσκευή δεν θα υπάρχει το 3G παρά μόνο το LTE ?

3G κεραίες γιοκ. Θα περνάνε όλα 2G όπως γίνεται ήδη αυτή τη στιγμή στην Cosmote.

Το root πιθανά θα χρειαστεί να έρθει πιο κοντά στις καρδιές μας, ειδαλλιώς ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...