Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι παραλάβατε ρολόι, είναι το απλό η το LTE?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το galaxy watch 5 pro συνδεδεμένο με το Pixel,? Το έχω αλλά η εφαρμογή Samsung health monitor δεν υπάρχει καν στο Play store . Οπότε δεν μπορώ να δω μετρήσεις  που έχει στο ρολόι. Πάντως άσχετο σαν συσκευή τα σπάει πολύ καλή μπαταρία πολύ smooth  ωραία οθόνη . Το wi-fi calling δεν δουλεύει καν .και μένω και σε μέρος που δεν έχει καθόλου σήμα .αυτό είναι το μόνο αρνητικο .

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το galaxy watch 5 pro συνδεδεμένο με το Pixel,? Το έχω αλλά η εφαρμογή Samsung health monitor δεν υπάρχει καν στο Play store . Οπότε δεν μπορώ να δω μετρήσεις  που έχει στο ρολόι. Πάντως άσχετο σαν συσκευή τα σπάει πολύ καλή μπαταρία πολύ smooth  ωραία οθόνη . Το wi-fi calling δεν δουλεύει καν .και μένω και σε μέρος που δεν έχει καθόλου σήμα .αυτό είναι το μόνο αρνητικο .
Για δες εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.app.shealth

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, nikosz75013 said:

Παιδιά έχει κανείς το galaxy watch 5 pro συνδεδεμένο με το Pixel,? Το έχω αλλά η εφαρμογή Samsung health monitor δεν υπάρχει καν στο Play store . Οπότε δεν μπορώ να δω μετρήσεις  που έχει στο ρολόι. Πάντως άσχετο σαν συσκευή τα σπάει πολύ καλή μπαταρία πολύ smooth  ωραία οθόνη . Το wi-fi calling δεν δουλεύει καν .και μένω και σε μέρος που δεν έχει καθόλου σήμα .αυτό είναι το μόνο αρνητικο .

περίεργο, το έχω το pixel συνδεδεμένο με το watch 4 classic και βλέπω μετρήσεις.

Θα πάρω σε λίγες ημέρες το πεντάρι πάντως, το pixel watch δεν θα μου κάνει κατα πάσα πιθανότητα λόγω μεγέθους και θα το πουλήσω μόλις το πάρω(αν το πάρω)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, guy_fawkes said:

περίεργο, το έχω το pixel συνδεδεμένο με το watch 4 classic και βλέπω μετρήσεις.

Θα πάρω σε λίγες ημέρες το πεντάρι πάντως, το pixel watch δεν θα μου κάνει κατα πάσα πιθανότητα λόγω μεγέθους και θα το πουλήσω μόλις το πάρω(αν το πάρω)

Δεν είναι σε όλα συμβατό. Κρίμα 

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε ειδοποίηση η απλά το έψαξες και το είδες?
Εμένα δεν μου έχει έρθει ειδοποίηση ούτε σε αυτή, ούτε στην προηγούμενη.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Σου ήρθε ειδοποίηση η απλά το έψαξες και το είδες?
Εμένα δεν μου έχει έρθει ειδοποίηση ούτε σε αυτή, ούτε στην προηγούμενη.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το τηλέφωνό ψάχνει μόνο του κάθε 6 ώρες για ενημέρωση νομίζω.Παντως είναι τεράστια ενημέρωση 471 mb.

https://blog.google/products/pixel/feature-drop-december-2022/

Αυτά είναι τα καινούργια στην ενημέρωση 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την κατεβάζω!

1)το clear calling θα έχει νόημα εδώ στην Ελλάδα?

2) το vpn θα δουλεύει κανονικά?

edit: τώρα το διάβασα για το vpn οτι η Ελλάδα δεν είναι στις χώρες που μπορείς να το χρησιμοποιείσεις, άρα η ερώτηησ παραμένει για το clear calling.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε ειδοποίηση η απλά το έψαξες και το είδες?
Εμένα δεν μου έχει έρθει ειδοποίηση ούτε σε αυτή, ούτε στην προηγούμενη.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Την έψαξα μόνος μου - δεν θέλω να περιμένω!

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενημέρωση.Μετα έκανα 5-6 κλήσεις,από φόβο μήπως έγινε καμμία στραβή και γίνονται κανονικά και αμέσως.Δουλευει εξαιρετικά.Εβαλα το clear voice και ακούγεται πολύ καθαρά η φωνή αυτού που τηλεφωνείς. Βέβαια μπορεί να είναι και ιδέα μου.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά φίλος που το αγόρασε αντιμετωπίσει τεράστιο θέμα με τις κλήσεις κάθε φορά μετά τα 5-7 λεπτά αρχίζει και ακούγεται ο συνομιλητής "ρομποτικά", σε αυτό δεν έχει βρεθεί κάποια λύση; Έστω χειροκίνητα με flash κάποιου άλλου modem κάτι;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι το pixel 7 pro για αγορά αλλά είμαι με προβληματίζει το γεγονός μη υποστήριξης ViLTE & VoWIFI (cosmote). Γενικά μιλάω ελάχιστα σε κινητό αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας για το εαν αξίζει η συσκευή ακόμα και χωρίς την υποστήριξη αυτών. Επίσης, ακούγονται πολύ καλά λόγια για το voice assistant, είναι όντως τόσο χρησιμο/χρηστικό σε σχέση με τα μη pixel τηλέφωνα?

Εναλλακτικά, κοιτάζω το oneplus 10 pro αλλά προερχόμενος από 6Τ δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία σε θέματα σταθερότητας μετά τις αναβαθμίσεις....

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει η όχι ο καθένας έχει την άποψη του, εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι μιλάμε για ένα από τα καλύτερα κινητά τής αγοράς και ανακυκλώνουμε συνέχεια την έλλειψη volte και 5g λες και δεν το γνωρίζουμε όταν το παραγγείλαμε.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, guy_fawkes said:

Δεν ξέρω αν αξίζει η όχι ο καθένας έχει την άποψη του, εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι μιλάμε για ένα από τα καλύτερα κινητά τής αγοράς και ανακυκλώνουμε συνέχεια την έλλειψη volte και 5g λες και δεν το γνωρίζουμε όταν το παραγγείλαμε.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα με ενδιέφερε να ξέρω εαν η έλλειψη των παραπάνω επηρεάζει αρνητικά την ποιότητα της κλήσης...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MichalisZab said:

Θα με ενδιέφερε να ξέρω εαν η έλλειψη των παραπάνω επηρεάζει αρνητικά την ποιότητα της κλήσης...

Δεν την επηρεάζει ακούγεται καθαρά

 

Όσοι αγοράζουν το pixel δεν τους ενδιαφέρει που δεν έχει 5g,volte,call WiFi.Τους ενδιαφέρει το καθαρό αντροιντ,χωρίς δίπλα απλικεισον για όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου και είναι κολλημένοι με τις ενημερώσεις που τις θέλουν άμεσα και στην ώρα τους.Γιαυτο αγοράζει κάποιος Google κινητό.Αλλιως το s22 plus και ultra είναι τέλεια 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MichalisZab said:

Καλημέρα, σκέφτομαι το pixel 7 pro για αγορά αλλά είμαι με προβληματίζει το γεγονός μη υποστήριξης ViLTE & VoWIFI (cosmote). Γενικά μιλάω ελάχιστα σε κινητό αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας για το εαν αξίζει η συσκευή ακόμα και χωρίς την υποστήριξη αυτών. Επίσης, ακούγονται πολύ καλά λόγια για το voice assistant, είναι όντως τόσο χρησιμο/χρηστικό σε σχέση με τα μη pixel τηλέφωνα?

Εναλλακτικά, κοιτάζω το oneplus 10 pro αλλά προερχόμενος από 6Τ δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία σε θέματα σταθερότητας μετά τις αναβαθμίσεις....

 

Για τις κλήσεις δεν θα μιλήσω γιατί δεν έχω τη συσκευή, αλλά μπορώ να μιλήσω για το voice assistant.

Αν δεν σε πειράζει να μιλάς αγγλικά και έχεις αρκετά πράγματα που συνεργάζονται τότε είναι μεγάλη ευκολία.

Προσωπικά χρησιμοποιώ πολύ το Google Home με τις συσκευές (δύο τηλεοράσεις Android, έξυπνες λάμπες, Google Home Mini) και τις διάφορες ρουτίνες που μπορείς να στήσεις. Παράλληλα με τον Αssistant μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα στο κινητό, ειδικά όταν δεν μπορείς για διάφορους λόγους να έχεις το κινητό στα χέρια σου (για παράδειγμα στη δουλειά μου δεν είναι εύκολο). Από το να βάζεις υπενθυμίσεις και ξυπνητήρια, μέχρι να τσεκάρεις διάφορα πράγματα. Θα ήταν must αν υποστήριζε ελληνικά ή αν όλες οι λειτουργίες έρχονταν στην Ελλάδα (call screening για παράδειγμα που είναι εξαιρετικό για να αποφεύγεις όλα τα ενοχλητικά), αλλά ακόμα κι έτσι στη δική μου καθημερινότητα με βοηθάει αρκετά. Προφανώς πολλά από αυτά γίνονται και με άλλες συσκευές, αλλά το Pixel είναι γεννημένο για τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spyridon70 said:

Δεν την επηρεάζει ακούγεται καθαρά

 

Όσοι αγοράζουν το pixel δεν τους ενδιαφέρει που δεν έχει 5g,volte,call WiFi.Τους ενδιαφέρει το καθαρό αντροιντ,χωρίς δίπλα απλικεισον για όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου και είναι κολλημένοι με τις ενημερώσεις που τις θέλουν άμεσα και στην ώρα τους.Γιαυτο αγοράζει κάποιος Google κινητό.Αλλιως το s22 plus και ultra είναι τέλεια 

και θα προσθέσω και τις κάμερες! Ξέρεις οτι αυτό που παίρνεις ελάχιστα κινητά η κανένα θα είχε καλύτερο αποτέλεσμα.

3 ώρες πριν, MichalisZab said:

Θα με ενδιέφερε να ξέρω εαν η έλλειψη των παραπάνω επηρεάζει αρνητικά την ποιότητα της κλήσης...

Οχι, οτι μπορεί να είχες καλύτερη ποιότητα κλήσης με wificalling ναι, αλλά προσωπικά σε καμία συσκευή μου εκτός pixel δεν χρησιμοποίησα τα παραπάνω.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Η απουσία 5g , volte, vowifi σίγουρα δεν επηρεάζουν την ποιότητα των κλήσεων αλλά ειδικά με το wifi calling επηρεάζετε αυτή καθ'αυτή η δυνατότητα να τις πραγματοποιήσεις όταν το σήμα στο κτίριο που βρίσκεσαι είναι αδύναμο. Κατά τα άλλα είναι μια πολύ καλή συσκευή, και τίποτα παραπάνω, πιστεύω ότι ο λόγος που έχουν βγει πολλές συσκευές σε πώληση είναι επειδή σε αντίθεση με ότι αναφέρθηκε εδώ ο κόσμος δεν έχει ιδέα το τι αγοράζει,διαβάζουν για άμεσες ενημερώσεις ( 5 ημέρες μετά την Google έδωσε η Samsung το προηγούμενο update πχ) , για smooth εμπειρία χρήσης ( που πολύ δύσκολο να την καταλάβει ο μέσος χρήστης που λίγο πολύ όλοι τέτοιοι είμαστε). Προσωπικά σαν πρώτη συσκευή δεν θα την αγόραζα για κανένα λόγο γι'αυτό και την έχω σαν δεύτερη για ρουτ και παιχνίδι με custom ROM, υπάρχουν πολύ πιο λειτουργικές συσκευές εκεί έξω με τα ίδια ή λιγότερα χρήματα για να κάνει κάποιος την δουλειά του σωστά και με τα πάντα να λειτουργούν άψογα όσων αφορά την επικοινωνία

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stef08 said:

Η απουσία 5g , volte, vowifi σίγουρα δεν επηρεάζουν την ποιότητα των κλήσεων αλλά ειδικά με το wifi calling επηρεάζετε αυτή καθ'αυτή η δυνατότητα να τις πραγματοποιήσεις όταν το σήμα στο κτίριο που βρίσκεσαι είναι αδύναμο. Κατά τα άλλα είναι μια πολύ καλή συσκευή, και τίποτα παραπάνω, πιστεύω ότι ο λόγος που έχουν βγει πολλές συσκευές σε πώληση είναι επειδή σε αντίθεση με ότι αναφέρθηκε εδώ ο κόσμος δεν έχει ιδέα το τι αγοράζει,διαβάζουν για άμεσες ενημερώσεις ( 5 ημέρες μετά την Google έδωσε η Samsung το προηγούμενο update πχ) , για smooth εμπειρία χρήσης ( που πολύ δύσκολο να την καταλάβει ο μέσος χρήστης που λίγο πολύ όλοι τέτοιοι είμαστε). Προσωπικά σαν πρώτη συσκευή δεν θα την αγόραζα για κανένα λόγο γι'αυτό και την έχω σαν δεύτερη για ρουτ και παιχνίδι με custom ROM, υπάρχουν πολύ πιο λειτουργικές συσκευές εκεί έξω με τα ίδια ή λιγότερα χρήματα για να κάνει κάποιος την δουλειά του σωστά και με τα πάντα να λειτουργούν άψογα όσων αφορά την επικοινωνία

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

είναι η οπτική που το βλέπεις.

Απο φωτογραφία η Samsung μένει πίσω( μιας και ανέφερες αυτή) απο εμπειρία χρήσης ναι έχεις δίκιο λίγο πολύ όλες οι συσκευές όλο και κάτι σου δίνουν. προσωπικά την έχω σαν πρώτη συσκευή έχοντας δώσει το πολύ καλύτερο σε κάποιους τομείς xperia 1 IV και έχοντας και τα προγενέστερα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως η ποιοτητα κλησεων ΧΩΡΙΣ volte ειναι ακομα χειροτερη. Οποτε ναι, επηρεαζει και την ποιοτητα κλησεων (οχι οτι δεν ακουγεται καλα, αλλα αν εχει volte και codec evs-wb ακουγεται πολυ καλυτερα) . 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει Vodafone, θα έπρεπε να είχατε ρουτάρει χθες! Όλοι οι άλλοι συνδυασμοί απλά δεν αναδεικνύουν τις δυνατότητες κλήσεων του τηλεφώνου και το χαντακώνουν.

Και με τη νέα προσθήκη του clean calling, πάει σε άλλο επίπεδο, αλλά θέλω λίγο χρόνο να το δοκιμάσω για πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

είναι η οπτική που το βλέπεις.
Απο φωτογραφία η Samsung μένει πίσω( μιας και ανέφερες αυτή) απο εμπειρία χρήσης ναι έχεις δίκιο λίγο πολύ όλες οι συσκευές όλο και κάτι σου δίνουν. προσωπικά την έχω σαν πρώτη συσκευή έχοντας δώσει το πολύ καλύτερο σε κάποιους τομείς xperia 1 IV και έχοντας και τα προγενέστερα.
Δεν διαφωνώ σε κάτι μαζί σου, οι διαφορές στις συσκευές είναι τόσο μικρές πλέον που αγγίζουν το όριο του υποκειμενικού, αυτό που είναι αντικειμενικο όμως είναι ότι στο σπίτι μου που έχω μηδαμινό σχεδόν σήμα, με το s22u που επίσης έχω μπορώ να κάνω και να δεχτώ κλήσεις ενώ με το pixel όχι

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...