Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, xabos said:

Η δύο ταπ... στην πίσω πλευρά. 

γίνεται αυτό??😵

Ακυρο, το έψαξα και το βρήκα.

Νόμιζα οτι μόνο τα IPhone το είχανε!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ή μιλάς στην Google Assistant και της το ζητάς χωρίς να πατήσεις κανένα κουμπί.. 😜

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 7προ από αμαζον Γερμανίας.Μου έδωσε την ενημέρωση Νοεμβρίου,την SIM manager ενημέρωση και μια ενημέρωση για bug fix. Επέλεξα 4g network.Εβαλα μια καινούργια SIM Vodafone και την ενεργοποίησα σε s22 plus 5G.Το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια μέχρι στιγμής.Απο φόβο έχω κάνει πάνω από 20 κλήσεις στο 7προ από σταθερό και δεν έχασε καμμία ούτε είχε καθυστέρηση.Απο τύχη με πήρε η σύζυγος τηλέφωνο όταν ήμουν στο ασανσέρ και μιλήσαμε μια χαρά και με πολύ καθαρή φωνή.Οταν είμαι σε LTE και με πάρουν τηλέφωνο πέφτει σε 2g και μετά αυτόματα πάει πάλι σε LTE.Αν περάσουν 3-4 μέρες χωρίς πρόβλημα θα είμαι πολύ χαρούμενος.Υποψην ότι όλα μου τα smart phones ήταν nexus η pixel χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει το τηλέφωνο και αναμένω. Με έχουν φοβησει λίγο τα σχόλια περί κλήσεων, lte, 3g κτλ τελικά τι ισχύει; Έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις; Το 4g λειτουργεί κανονικά; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, xabos said:

Η δύο ταπ... στην πίσω πλευρά. 

Αυτό πραγματικά δεν το ξέρω...

Στο iphone το έχω ενεργοποιήσει...

Για πες μου πως να το ενεργοποιήσω  και στο ,Pixel??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jimlost said:

Αυτό πραγματικά δεν το ξέρω...

Στο iphone το έχω ενεργοποιήσει...

Για πες μου πως να το ενεργοποιήσω  και στο ,Pixel??

ρυθμίσεις -system -gestures - quick tap to start actions 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ναι αυτό είναι σίγουρο. Την Νοεμβρίου μου την έδωσε την πρώτη εβδομάδα.

Οι μηνιαίες ενημερώσεις με τα security patches έρχονται Καθε πρώτη Δευτέρα του μήνα. Δηλαδή η επόμενη είναι 05/12

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πραγματικά δεν το ξέρω...
Στο iphone το έχω ενεργοποιήσει...
Για πες μου πως να το ενεργοποιήσω  και στο ,Pixel??
Και λειτουργει πιο γρήγορα από ένα iPhone XS Max που έχω.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα παιδιά, έχω παραγγείλει το τηλέφωνο και αναμένω. Με έχουν φοβησει λίγο τα σχόλια περί κλήσεων, lte, 3g κτλ τελικά τι ισχύει; Έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις; Το 4g λειτουργεί κανονικά; 
4g κανονικότητα, για κλήσεις θα ενεργοποιήσεις το 2g , όταν μιλάς θα χάνεται το LTE όταν κλήσεις θα ενεργοποιηθεί εκ νέου.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Και λειτουργει πιο γρήγορα από ένα iPhone XS Max που έχω.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4g κανονικότητα, για κλήσεις θα ενεργοποιήσεις το 2g , όταν μιλάς θα χάνεται το LTE όταν κλήσεις θα ενεργοποιηθεί εκ νέου.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μετά τις καινούργιες ενημερώσεις SIM manager και bug fixes δουλεύει τέλεια.Το 4g ,LTE  είναι μια χαρά και γρήγορο. Οι κλήσεις έρχονται αμέσως και ακούς καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έπεσα σε δυο προβληματικές συσκευές. Μια από ιταλικό Amazon και μια από γερμανικό. Έφυγαν πίσω και οι δυο με συνοπτικές διαδικασίες.

Από τις ημέρες χρήσης οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής (πολλά χρόνια και φανατικά χρήστης nexus μέχρι και pixel 2xl):

Ωραία οθόνη και πολύ βολικό στο χέρι (με θήκη πάντα καθώς γλιστράει τρομερά). Ίσως λίγο περίεργη η μακρόστενη φόρμα αλλά συνηθίζεται.

Πολύ ωραία κάμερα και μπαταρία που μου έβγαζε ανετότατα την ημέρα. Ήχος τίποτα το συγκλονιστικό

Τα αρνητικά:

1. Οι γνωστοί λοξυγκες του android που ίσως οφείλεται και στο θέμα που έχει αναφερθεί με την οθόνη του pixel
2. Το άσπρο δεν είναι άσπρο
3. Οι καλές εφαρμογές στο iOS είναι πολύ καλύτερες από ότι στο android (αυτό είναι θέμα του λειτουργικού και όχι θέμα του τηλεφώνου)
4. Με sim COSMOTE, χαμένες κλήσεις (ενεργοποιημένο το 2g) εδώ και εκεί. Την ποιότητα του ήχου στις κλήσεις θα την χαρακτήριζα τραγική και φυσικά το μεγαλύτερο πρόβλημα για εμένα: κατά την διάρκεια κλήσης δεν υπήρχε internet (ναι το γνώριζα το θέμα) .

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Afilopou

Έτσι ήταν το πρώτο 7προ που πήρα από το αμαζον.Εχανε συνέχεια τις κλήσεις ότι ρύθμιση και να έκανα.Το έστειλα πίσω για επιστροφή χρημάτων.Μολις  πήρα τα χρήματα μετά από 2 εβδομάδες το παραγγειλα ξανά.Ηρθε σε χρόνο ρεκόρ από το αμαζον σε 3 μέρες.Με το που το άνοιξα έκανε την ενημέρωση Νοεμβρίου,την ενημέρωση SIM manager και ένα bugfix 26mb.Εβαλα μια καινούργια φυσική SIM Vodafone που την είχα ενεργοποιήσει σε s22 5G.Το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια.Εχω κάνει ένα σωρό τηλέφωνα στον εαυτό μου και δεν έχασα κανένα.Οταν μιλάω στο τηλέφωνο ο ήχος είναι πεντακαθαρος και δυνατός.Πολυ πιθανόν το πρώτο 7προ να είχε προβληματικό μόντεμ.

Link to comment
Share on other sites

Afilopou
Έτσι ήταν το πρώτο 7προ που πήρα από το αμαζον.Εχανε συνέχεια τις κλήσεις ότι ρύθμιση και να έκανα.Το έστειλα πίσω για επιστροφή χρημάτων.Μολις  πήρα τα χρήματα μετά από 2 εβδομάδες το παραγγειλα ξανά.Ηρθε σε χρόνο ρεκόρ από το αμαζον σε 3 μέρες.Με το που το άνοιξα έκανε την ενημέρωση Νοεμβρίου,την ενημέρωση SIM manager και ένα bugfix 26mb.Εβαλα μια καινούργια φυσική SIM Vodafone που την είχα ενεργοποιήσει σε s22 5G.Το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια.Εχω κάνει ένα σωρό τηλέφωνα στον εαυτό μου και δεν έχασα κανένα.Οταν μιλάω στο τηλέφωνο ο ήχος είναι πεντακαθαρος και δυνατός.Πολυ πιθανόν το πρώτο 7προ να είχε προβληματικό μόντεμ.

Αν δεις τέσταρα δυο συσκευές. Το πιο πιθανό είναι να φταίει ο πάροχος μου. Αν και πολύ θα ήθελα να έχω πάλι pixel, τα προβλήματα στις λειτουργίες του τηλεφώνου με ανάγκασαν να το επιστρέψω το τηλέφωνο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, afilopou said:


Αν δεις τέσταρα δυο συσκευές. Το πιο πιθανό είναι να φταίει ο πάροχος μου. Αν και πολύ θα ήθελα να έχω πάλι pixel, τα προβλήματα στις λειτουργίες του τηλεφώνου με ανάγκασαν να το επιστρέψω το τηλέφωνο.

Σήμερα είναι η τρίτη μέρα που δουλεύει τέλεια.Εχω όμως τον φόβο ότι κάτι μπορεί να συμβεί.Θα περιμένω να περάσει μια εβδομάδα πριν γίνω σίγουρος ότι όλα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν θα συμβεί!

Μιλάω καθημερινά σε πολλές περιοχές της Αττικής και μέσω bluetooth και μπορώ να πω οτι έχω καλύτερο σήμα και απο το Sony.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, guy_fawkes said:

τίποτα δεν θα συμβεί!

Μιλάω καθημερινά σε πολλές περιοχές της Αττικής και μέσω bluetooth και μπορώ να πω οτι έχω καλύτεροι σήμα και απο το Sony.

Μακάρι.Και εγώ έχω πεντακάθαρο σήμα ακόμα και στο ασανσέρ 😀

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έκαναν root και έβαλαν custom rom. Η διαδικασία των updates γίνεται πιο εύκολη? πχ με το twrp? Ή πρέπει να γινει πάλι χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

από όσο γνωρίζω χειροκίνητα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spyridon70 said:

Όταν κάνεις ρουτ χάνεις τις αυτόματες ενημερώσεις από την Google . Μπορείς να τις περάσεις χειροκίνητα 

εκτός με την χρήση Pc με command lines, μπορώ απλά να περάσω τα αρχεία-updates στο κινητό και να τα φλασαρω με το twrp? ρωτάω διότι συνήθως έτσι έκανα με το galaxy s5. μάλλον βοήθησε το γεγονός ότι είχα κάρτα sd και έστελνα τα αρχεία εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Johnny_Johnny said:

εκτός με την χρήση Pc με command lines, μπορώ απλά να περάσω τα αρχεία-updates στο κινητό και να τα φλασαρω με το twrp? ρωτάω διότι συνήθως έτσι έκανα με το galaxy s5. μάλλον βοήθησε το γεγονός ότι είχα κάρτα sd και έστελνα τα αρχεία εκεί. 

Η διαδικασία των updates είναι αυτή σε stock. Τώρα για custom rom δεν έχω ασχοληθεί αλλά λογικά θα το γράφει στο post του δημιουργού.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου η το x5 βγάζει ποιοτικότερες φωτογραφίες από το x2?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2022 at 8:29 ΜΜ, guy_fawkes said:

Είναι ιδέα μου η το x5 βγάζει ποιοτικότερες φωτογραφίες από το x2?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακυρο!

Δικό μου λάθος!

Πολύ καλές τιε βγάζει και τις x2 και τις x5

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι έχοντες, μετά την αναβάθμιση έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις; Είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει την παραγγελία. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, _NikitaS_ said:

Τελικά οι έχοντες, μετά την αναβάθμιση έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις; Είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει την παραγγελία. 

Με Vodafone και μία Sim κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και με comsote. Με ή χωρίς beta.
Όλα δουλεύουν ρολόι με μια sim κι αυτή φυσική.

Sent from my Pixel 7 Pro



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...