Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, leo06 said:

Να κράξει τους παρόχους γιατί? Αυτή σου πούλησαν τη συσκευή ως συμβατή με το δίκτυο τους αλλά τελικά δεν είναι? Την Google να το καταλάβω αλλά ούτε και αυτή σου πούλησε την συσκευή. Ήξερες από πριν τη αγόραζες οπότε είσαι ο μόνος υπεύθυνος.

Δεν πάει σε σένα αυτό αλλά γενικά σε όσους την αγοράζουν τη συσκευή ενώ ξέρουν την κατάσταση 

μπερδεύεσαι....δεν είπα να παραπονεθεί κανείς ότι εξαπατήθηκε...άλλο το ένα , άλλο το άλλο...ξέρω τι αγοράζω, όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα.

"κράξιμο" σε εισαγωγικά είπα, μπας και υποστηρίξουν το αντίπαλο δέος της apple και όχι μια τριτοτέταρτη κινεζιά (που btw, παίζει κανονικά out of the box).

Προφανώς και το όλο θέμα εξαρτάται και από τους 2 εμπλεκόμενους, τόσο την google όσο και την εκάστοτε κοσμοτέ. Η μεν να θέλει να δώσει το οκ, η δε να δώσει την "πιστοποίηση". Αν η κοσμοτέ δει ότι αφορά το θέμα πολλούς, προφανώς και θα το σκεφτεί περισσότερο να δώσει λύση.

απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι χαμένες κλήσεις είναι μάλλον software  πρόβλημα.Καποιοι χρήστες στο εξωτερικό φλασαροντας την αρχική έκδοση του αντροιντ 13 λύνουν οριστικά το πρόβλημα.Σε λίγες μέρες μετά από μερικά τέστ θα αναρτήσουν το οριστικό αποτέλεσμα.Παντως σε πρώτο στάδιο τα τηλέφωνα δουλεύουν χωρίς θέμα 

 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2022 at 11:33 ΜΜ, spookype20 said:

Πριν από λίγο το δοκίμασα σε rooted Pixel 6, όπου χρησιμοποιεί το ίδιο module στο magisk με το Pixel 7 Pro. Έβαλα μια SIM κάρτα φίλου. Παίζει σε F2G VoLTE. VoWiFi όχι... έστειλα μήνυμα VOW στο 1202 και μου ήρθε μήνυμα για μη συμβατή συσκευή. Δεν ξέρω αν βάλω την F2G κάρτα σε συμβατή συσκευή και στείλω μήνυμα... Αν μετά παίξει σε Pixel. Για 5G δεν μπορώ να ξέρω... Είμαι Καστοριά όπου η Cosmote έχει σε 2-3 σημεία. Η Wind... άγνωστο!

 

wind.jpg

 

On 10/11/2022 at 1:12 ΜΜ, zaras27 said:

Αν κάποιος το ενεργοποιήσει σε άλλη συσκευή ας μας πει 

 

On 10/11/2022 at 5:19 ΜΜ, spookype20 said:

 

Η κάρτα ήταν φίλου και απλά την βάλαμε για δοκιμή στο rootαρισμένο μου Pixel 6! Η κάρτα ήταν καινούργια, την έχει 1 μήνα σε Samsung Galaxy A5. Είπε ότι θα βρει κάποια συμβατή συσκευή για να στείλει το sms στην Wind!

Έκανα κληση και όπως φαίνεται και στην φωτογραφία κρατάει το LTE όπως και στην Vodafone. Αντίθετα με την Cosmote που πέφτει σε 2G!

image.png.84d807c14361ca41bd25db6d1b8e4d56.png

 

Wind σε rooted Pixel 6... είχαμε πει για VoLTE, έτσι δεν είναι; Πάρτε και VoWiFi. Η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε σε Samsung Α52s (συμβατό τηλέφωνο για την Wind) και μετά η SIM μπήκε σε Pixel 6 Rooted (μη συμβατό χα χα χα)! Cosmote G@m.........!!!!

 

2022-11-15 22.36.29.png

2022-11-15 22.36.57.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Τι ενημέρωση ασφαλείας έχετε στο Google play?
Εγώ Οκτώβριου ακόμα.
Στην ενημέρωση ασφαλείας κανονικά Νοεμβρίου.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, guy_fawkes said:

Τι ενημέρωση ασφαλείας έχετε στο Google play?
Εγώ Οκτώβριου ακόμα.
Στην ενημέρωση ασφαλείας κανονικά Νοεμβρίου.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Και εγώ στο 6 Pro Οκτωβρίου έχω ...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, spookype20 said:

 

 

 

Wind σε rooted Pixel 6... είχαμε πει για VoLTE, έτσι δεν είναι; Πάρτε και VoWiFi. Η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε σε Samsung Α52s (συμβατό τηλέφωνο για την Wind) και μετά η SIM μπήκε σε Pixel 6 Rooted (μη συμβατό χα χα χα)! Cosmote G@m.........!!!!

 

2022-11-15 22.36.29.png

2022-11-15 22.36.57.png

Χαλιέμαι τόσο που θα δώσω το κινητό επειδή η cosmote γ@μιετ@ι!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από αμαζον ότι θα γίνει επιστροφή χρημάτων μέσα σε 5 μέρες.Οποτε θα το ξαναπαραγγειλω στην Μπλάκ φραιντει μήπως το πάρω κάνα 100 κάτω.Αν μου ξαναβγεί προβληματικό θα το ξαναστειλω επιστροφή και μετά του χρόνου πάλι θα δοκιμάσω την τύχη μου με το 8 προ.

 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

το έγραψα και στο ανάλογο thread.

COSMOTE έχω και εγώ και είναι το δεύτερο 7 pro και δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα.

Κλήσεις 2g , γυρνάει αυτόματα απο LTE σε E και τουμπα πάλι.

 

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, spookype20 said:

 

 

 

Wind σε rooted Pixel 6... είχαμε πει για VoLTE, έτσι δεν είναι; Πάρτε και VoWiFi. Η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε σε Samsung Α52s (συμβατό τηλέφωνο για την Wind) και μετά η SIM μπήκε σε Pixel 6 Rooted (μη συμβατό χα χα χα)! Cosmote G@m.........!!!!

 

2022-11-15 22.36.29.png

2022-11-15 22.36.57.png

 

με Wind, και unrooted Pixel 6, εχω VoLTE.

VoWiFi δεν εχω, αλλα δεν εχει χρειαστει, η ποιοτητα των κλησεων ειναι οκ.

Και κλησεις δεν εχω χασει (ειμαι Αθηνα).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mits3 said:

 

με Wind, και unrooted Pixel 6, εχω VoLTE.

VoWiFi δεν εχω, αλλα δεν εχει χρειαστει, η ποιοτητα των κλησεων ειναι οκ.

Και κλησεις δεν εχω χασει (ειμαι Αθηνα).

5 minutes ago, guy_fawkes said:

το έγραψα και στο ανάλογο thread.

COSMOTE έχω και εγώ και είναι το δεύτερο 7 pro και δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα.

Κλήσεις 2g , γυρνάει αυτόματα απο LTE σε E και τουμπα πάλι.

 

 

Χαίρομαι ιδιαίτερα.Μακαρι να έχω την ίδια τύχη 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με cosmote είμαι και δεν αντιμετωπίζω πλέον κάποιο πρόβλημα.
Χαμένες κλήσεις έπαψαν να υπάρχουν και κανα δυο φορές που έχασα τον συνομιλητή μου, δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι έφταιγε το pixel.
Αν πραγματικά το γουστάρετε το κινητό, θα πρότεινα λιιιιγη υπομονή ακόμα.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mits3 said:

 

με Wind, και unrooted Pixel 6, εχω VoLTE.

VoWiFi δεν εχω, αλλα δεν εχει χρειαστει, η ποιοτητα των κλησεων ειναι οκ.

Και κλησεις δεν εχω χασει (ειμαι Αθηνα).

Δηλαδή όταν είσαι σε LTE δε γυρνάει σε 2g ή 3g όταν δέχεσαι κλήση;

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις την κάρτα σου σε συμβατή συσκευή; Ίσως έτσι να δουλέψει και το voWiFi. Καλά νέα πάντως, θα σπάσω ρεκόρ φορητότητας, σε μια βδομάδα 3 εταιρείες..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mits3 said:

 

με Wind, και unrooted Pixel 6, εχω VoLTE.

VoWiFi δεν εχω, αλλα δεν εχει χρειαστει, η ποιοτητα των κλησεων ειναι οκ.

Και κλησεις δεν εχω χασει (ειμαι Αθηνα).

Δηλαδή τι εννοείς έχεις VOLTE??

Όταν μιλάς έχεις LTE,και στις ρυθμίσεις σου έχει το VOLTE???

Γιατί και εγώ κατά καιρούς όταν μιλάω,μπορώ να κάνω και πλοήγηση,η να ανοίξω e mails αλλά δεν σημαίνει ότι έχω VOLTE...

Στο iohone που έχω σαν δεύτερη σύσκευη πολλές φορές κατά την κλήση δεν μπορώ να κάνω χρήση δεδομένων,μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι δυνατόν κατά την κλήση και έχω κανονικά ενεργό το VOLTE...Κάτι άλλο είναι μερικές φορές και μπορείς ταυτόχρονα με την κλήση να έχεις και ίντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις κλήση μέσω 3G έχεις κανονικά και ίντερνετ

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις κλήση μέσω 3G έχεις κανονικά και ίντερνετ

Poco X3 Pro via Tapatalk


Μόνο που το 3g πλέον έχει σταματήσει στην Cosmote και σταματάει και στα υπόλοιπα δίκτυα.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Μόνο που το 3g πλέον έχει σταματήσει στην Cosmote και σταματάει και στα υπόλοιπα δίκτυα.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν σταματήσει και στην Vodafone/Wind θα βρεθούμε μπροστά σε προβλήματα κλήσεων...Έχω και τις δύο εταιρείες και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι...

Όταν κλείσουν το 3G δεν ξέρω σε τι μπελάδες θα μπούμε ...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, jimlost said:

Όταν σταματήσει και στην Vodafone/Wind θα βρεθούμε μπροστά σε προβλήματα κλήσεων...Έχω και τις δύο εταιρείες και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι...

Όταν κλείσουν το 3G δεν ξέρω σε τι μπελάδες θα μπούμε ...

Γενικά αυτά τα προβλήματα λύνονται με root και mods που κυκλοφορούν?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πέραν των κλήσεων όπου τα συζητάμε και σε άλλο topic, αυτό που έχω διαπιστώσει είναι οτι η όλη συμπεριφορά της συσκευής, όπως μπαταρία, hardware, ήχος, κάμερα είναι εξαιρετικά.

Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί είναι οτι δεν μου έχουν στείλει ακόμα το ρολόι.

Μου το χρωστάνε απο την πρώτη συσκευή, μετά απο 15 ημέρες ενημερώσανε οτι θα μου το στείλουνε εντός 2 μηνών(!) και φυσικά αναμένω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο αργοπορία.

Βέβαια το προηγούμενο κινητό το είχα παραγγείλει απο την FNAC δεν ξέρω αν έχει σημασία αυτό.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, guy_fawkes said:

λοιπόν πέραν των κλήσεων όπου τα συζητάμε και σε άλλο topic, αυτό που έχω διαπιστώσει είναι οτι η όλη συμπεριφορά της συσκευής, όπως μπαταρία, hardware, ήχος, κάμερα είναι εξαιρετικά.

Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί είναι οτι δεν μου έχουν στείλει ακόμα το ρολόι.

Μου το χρωστάνε απο την πρώτη συσκευή, μετά απο 15 ημέρες ενημερώσανε οτι θα μου το στείλουνε εντός 2 μηνών(!) και φυσικά αναμένω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο αργοπορία.

Βέβαια το προηγούμενο κινητό το είχα παραγγείλει απο την FNAC δεν ξέρω αν έχει σημασία αυτό.

Από που το είχες αγοράσει το κινητό. Και με ποιο τρόπο δηλ. με στοιχεία κάποιου συγγενή ή φίλου από εξωτερικό??

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, agelakos12 said:

Από που το είχες αγοράσει το κινητό. Και με ποιο τρόπο δηλ. με στοιχεία κάποιου συγγενή ή φίλου από εξωτερικό??

Αυτό που έχω τώρα απο Google Αγγλίας αλλά χωρίς ρολόι εις γνώση μου.

Το πρώτο όπως έγραψα απο FNAC Γαλλίας και το παρέλαβε συγγνενής.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jimlost said:

Όταν σταματήσει και στην Vodafone/Wind θα βρεθούμε μπροστά σε προβλήματα κλήσεων...Έχω και τις δύο εταιρείες και μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι...

Όταν κλείσουν το 3G δεν ξέρω σε τι μπελάδες θα μπούμε ...

 

Έψαξα στο ίντερνετ για κατάργηση του 3g στην Vodafone και γράφει ότι θα καταργηθεί τέλος Δεκεμβρίου αλλά οι κλήσεις δεν επηρεάζονται 

Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις δεν επηρεάζονται επειδή θα υπάρχει το 2G.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 2g δεν θα κλείσει 
Αυτό δεν είναι σίγουρο, σε άλλες χώρες έχουν κλείσει και 2g και 3g

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...