Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, spyridon70 said:

Χρήστο με φυσική sim?Σε τι πάροχο;έχεις κάνει ρουτ;

Ναι με φυσικη sim ειμαι στην vodafone και χωρις ρουτ δεν εχω θεμα με το κινητο οσο καιρο το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris1974 said:

Ναι με φυσικη sim ειμαι στην vodafone και χωρις ρουτ δεν εχω θεμα με το κινητο οσο καιρο το εχω.

Ευχαριστώ Χρήστο.Σε 3-5 μέρες περνώ την επιστροφή χρημάτων από την αμαζον και θα το ξαναπαραγγειλω. 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θεματα με χαμένες κλησεις, σε ποιον πάροχο είστε συνδρομητες;
Εμένα με cosmote μου έρχονται αραιά και που sms χαμένων κλήσεων.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θεματα με χαμένες κλησεις, σε ποιον πάροχο είστε συνδρομητες;
Εμένα με cosmote μου έρχονται αραιά και που sms χαμένων κλήσεων.

Sent from my Pixel 7 Pro


Αραιά και πού μου ερχόντουσαν - έρχονται και με το SONY.


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, agelakos12 said:

Μπορεί κάποιος να μου στείλει μέθοδο, video για root γιατί είμαι άσχετος.

Χάνεται η εγγύηση όταν κάνουμε root???

 

2 ώρες πριν, djivo said:

https://www.youtube.com/watch?v=6JQ8xrpW2iU&t=128s 

Μπορείς να κανεις unroot όποτε θέλεις και θα ισχύει και πάλι κανονικά.

Ο τύπος έχει ωραία video... πρέπει να τα δεις με την εξής σειρά...

Εννοείται ότι "μπορεί" να πάει κάτι στραβά, συνεχίζεις με δική σου ευθύνη! @agelakos12

1. Easy Google Pixel 7 Bootloader Unlock Tutorial

2. New Google Pixel 7 Root Tutorial with Magisk

3. Magisk Module to Pass Google Pixel 7 SafetyNet Checks

4. How to Install the Pixel 7 Monthly Security OTA Update while Keeping Your Data

 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, spookype20 said:

 

Ο τύπος έχει ωραία video... πρέπει να τα δεις με την εξής σειρά...

Εννοείται ότι "μπορεί" να πάει κάτι στραβά, συνεχίζεις με δική σου ευθύνη! @agelakos12

1. Easy Google Pixel 7 Bootloader Unlock Tutorial

2. New Google Pixel 7 Root Tutorial with Magisk

3. Magisk Module to Pass Google Pixel 7 SafetyNet Checks

4. How to Install the Pixel 7 Monthly Security OTA Update while Keeping Your Data

 

Ναι είναι απίστευτος! Είναι τόσο κατατοπιστικός που το ένα να δεις για το root, σε καθοδηγεί για να πας πίσω και να κάνεις τα βήματα ένα ένα. 

Μπράβο που μπήκες στο κόπο να τα ανεβάσεις όλα..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spookype20 said:

 

Ο τύπος έχει ωραία video... πρέπει να τα δεις με την εξής σειρά...

Εννοείται ότι "μπορεί" να πάει κάτι στραβά, συνεχίζεις με δική σου ευθύνη! @agelakos12

1. Easy Google Pixel 7 Bootloader Unlock Tutorial

2. New Google Pixel 7 Root Tutorial with Magisk

3. Magisk Module to Pass Google Pixel 7 SafetyNet Checks

4. How to Install the Pixel 7 Monthly Security OTA Update while Keeping Your Data

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikos_s3 said:

το safety net σίγουρα περνάει ? Δουλεύετε google wallet κανονικά?

Σε Alpha Bank, Revolut και Myedenred που χρησιμοποιώ, κανένα πρόβλημα και στις εφαρμογές και στο wallet..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καθαρά από περιέργεια κάποιο Σερβις στην Ελλάδα για pixel

ανεξάρτητο

υπάρχει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά από περιέργεια κάποιο Σερβις στην Ελλάδα για pixel
ανεξάρτητο
υπάρχει?

Σίγουρα τα περισσότερα μεγάλα θα το συμπεριλάβουν στη λίστα τους. Έχω αλλάξει οθόνες μπαταρίες fingerprint sensor σε pixel 5&6 και δεν είναι κάτι τρομερό και όλα αυτά με genuine parts από ifixit. Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα είναι στη μητρική τότε εντός διετίας η αποστολή στο εξωτερικό θεωρώ είναι μονόδρομος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites


Σίγουρα τα περισσότερα μεγάλα θα το συμπεριλάβουν στη λίστα τους. Έχω αλλάξει οθόνες μπαταρίες fingerprint sensor σε pixel 5&6 και δεν είναι κάτι τρομερό και όλα αυτά με genuine parts από ifixit. Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα είναι στη μητρική τότε εντός διετίας η αποστολή στο εξωτερικό θεωρώ είναι μονόδρομος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Που τα βρίσκουν τα γνήσια?

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκουν τα γνήσια?

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ifixit και google πλέον συνεργάζονται. Το battery kit που είχα πάρει για το pixel 5 είχε μέσα όλα τα απαραίτητα adhesive και ταινίες γραφίτη πλέον της μπαταρίας. Όλα genuine


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Finn said:


Ifixit και google πλέον συνεργάζονται. Το battery kit που είχα πάρει για το pixel 5 είχε μέσα όλα τα απαραίτητα adhesive και ταινίες γραφίτη πλέον της μπαταρίας. Όλα genuine


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εξαιρετική πληροφορία.Μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αυτά ολομόναχος, πρέπει να πιάνει το χέρι σου.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αυτά ολομόναχος, πρέπει να πιάνει το χέρι σου.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ναι σίγουρα απλά το έδωσα ως πληροφορία γιατί και τα ανεξάρτητα service centers στην Ελλάδα έχουν πλέον πρόσβαση σε genuine parts και από τη στιγμή που έχουν και την τεχνογνωσία είναι θέμα χρόνου πιστεύω να ξεκινήσουν να παρέχουν service για τη νέα σειρά pixel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε corvus rom volte δουλεύει out of the box όπως μου ανέφερε γνωστός που την πέρασε.
Θετικό πολύ αυτό σε custom rom να δουλεύε χωρίς mod.

Μονο το 5g δεν δουλεύει αλλά προσωπικά κλαιν μαιν το volte-WiFi έχει περισσότερη σημασία.

Το θετικό το custom development αναμένεται σε πολύ υψηλό επίπεδο ήδη spark έχει βγει σε beta testing αναμένετε και Evolution X, crDroid εξίσου και άλλες με το καιρό.

IMG_20221112_072712_809.thumb.jpg.89e962ece414d9a7b4d10b2d28b1d4de.jpg


Sent from my LE2123 using Tapatalk




OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alextrela said:

Σε corvus rom volte δουλεύει out of the box όπως μου ανέφερε γνωστός που την πέρασε.
Θετικό πολύ αυτό σε custom rom να δουλεύε χωρίς mod.

Μονο το 5g δεν δουλεύει αλλά προσωπικά κλαιν μαιν το volte-WiFi έχει περισσότερη σημασία.

Το θετικό το custom development αναμένεται σε πολύ υψηλό επίπεδο ήδη spark έχει βγει σε beta testing αναμένετε και Evolution X, crDroid εξίσου και άλλες με το καιρό.

IMG_20221112_072712_809.thumb.jpg.89e962ece414d9a7b4d10b2d28b1d4de.jpg


Sent from my LE2123 using Tapatalk



 

Πολύ καλά νέα.. Σε ποιο πάροχο είναι δοκιμασμένο;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Φιλος θα ταξιδεψει νεα υορκη κ σκεφτομουν να το παρω απο κει . Αξιζει ? Θα δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Φιλος θα ταξιδεψει νεα υορκη κ σκεφτομουν να το παρω απο κει . Αξιζει ? Θα δουλευει κανονικα?

Δε θα έχεις σίγουρα εγγύηση και ανάλογα πιο μοντέλο θα πάρεις θα έχεις και υποστήριξη για mmWave (άχρηστη στη χώρα μας προς το παρόν). Να κοιτάξει να μην έχει carrier lock σε κάποιο πάροχο της Αμερικής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, cmeletis said:

Παιδια καλημερα. Φιλος θα ταξιδεψει νεα υορκη κ σκεφτομουν να το παρω απο κει . Αξιζει ? Θα δουλευει κανονικα?

Μην μπλέξεις.Δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει.Καλυτερα από αμαζον Γερμανίας.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα.. Σε ποιο πάροχο είναι δοκιμασμένο;
Ο developer έγραψε ότι έχει ενσωματωσει το γνωστό mod στο device tree άρα θα δουλεύει out of the box.
Το δοκίμασε χρήστης σε Κροατία όπου volte και 5g παίζει αυτόματα, ενώ πριν με stock pixel rom ήθελε το mod απαραίτητα.


Λογικά θα πρέπει και Ελλάδα το ίδιο σε Vodafone και Wind.(σε cosmote ίσως μην παίξει λόγο ότι ούτε με το γνωστό mod δουλεύει τίποτα από 5g, volte-WiFi και με stock rom )

Μένει να μας το επιβεβαιώσει και κάποιος χρήστης από εδώ που θα φλασαρει τη rom.



Παιδια καλημερα. Φιλος θα ταξιδεψει νεα υορκη κ σκεφτομουν να το παρω απο κει . Αξιζει ? Θα δουλευει κανονικα?


Στα 750 δολάρια θα το δώσει η Google την ερχόμενη Παρασκευή black Friday όπως ανακοίνωσε η ίδια τα deal θα παρέχει, άρα θα αξίζει περισσότερο.

Αρκεί σιγουρευτείς δεν θα έχεις θέμα εδώ με θέματα δικτύου εκτός των γνωστών.

Sent from my LE2123 using Tapatalk





OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelakos12 said:

Κάπου στην μέση της οθόνης μου δίνει την αίσθηση σαν να έχει κενό. Είναι η ιδέα μου, ή υπάρχει θέμα???

 

Link to comment
Share on other sites

 
Έχει thread σε xda όπου γίνεται αυτή η αναφορά από αρκετούς χρήστες και ειδικά σε όσους πριν είχαν iphone η Samsung είναι αισθητή η διαφορά.
Είναι κατασκευαστικα έτσι φτιαγμένο.

https://forum.xda-developers.com/t/just-got-my-pixel-7-pro-here-are-my-first-impressions.4505705/


Η μία λογική εξήγηση έδωσε ένας χρήστης.

"The display on the 6Pro and 7Pro is edge bonded meaning it's attached to the frame underneath around the edge. This makes it easier to replace but it gives it that "hollow" feel. Most phones today, Samsung etc are mid frame bonded,they're bonded to the frame half way up the display as well as around the edge also, so they don't have that air gap underneath and feel more "solid". The edge bonded display despite being easier to replace have the disadvantage of trapping heat in the phone because of the air gap."


Δεν σημαίνει ότι είναι ελάττωμα απλά είναι διαφορετική η συναρμογή της συσκευής και της οθόνης και πως δένει με το σασί.

Άρα είτε το αποδέχεστε και προχωράμε παρακάτω η όχι και προχωράς σε αλλαγή συσκευής άλλου oem.

Sent from my LE2123 using Tapatalk





OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...