Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, alextrela said:

Κάποιος με root και Wind να μας πει αν παίζουν volte-WiFi όπως με Vodafone.
Το 5g καλοδεχουμενο αλλά δεν με καίει αν δεν έχει.

Sent from my LE2125 using Tapatalk
 

Πριν από λίγο το δοκίμασα σε rooted Pixel 6, όπου χρησιμοποιεί το ίδιο module στο magisk με το Pixel 7 Pro. Έβαλα μια SIM κάρτα φίλου. Παίζει σε F2G VoLTE. VoWiFi όχι... έστειλα μήνυμα VOW στο 1202 και μου ήρθε μήνυμα για μη συμβατή συσκευή. Δεν ξέρω αν βάλω την F2G κάρτα σε συμβατή συσκευή και στείλω μήνυμα... Αν μετά παίξει σε Pixel. Για 5G δεν μπορώ να ξέρω... Είμαι Καστοριά όπου η Cosmote έχει σε 2-3 σημεία. Η Wind... άγνωστο!

 

wind.jpg

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το δοκίμασα σε rooted Pixel 6, όπου χρησιμοποιεί το ίδιο module στο magisk με το Pixel 7 Pro. Έβαλα μια SIM κάρτα φίλου. Παίζει σε F2G VoLTE. VoWiFi όχι... έστειλα μήνυμα VOW στο 1202 και μου ήρθε μήνυμα για μη συμβατή συσκευή. Δεν ξέρω αν βάλω την F2G κάρτα σε συμβατή συσκευή και στείλω μήνυμα... Αν μετά παίξει σε Pixel. Για 5G δεν μπορώ να ξέρω... Είμαι Καστοριά όπου η Cosmote έχει σε 2-3 σημεία. Η Wind... άγνωστο!
 
wind.thumb.jpg.c4ec5182e64ed25a163b741218b91655.jpg

Εγώ ζήτησα ενεργοποίηση VoWifi τηλεφωνικώς για ένα iphone 14 pro και μου είπαν δεν υποστηρίζεται το κινητό. Όταν έστελνα το sms λάμβανα την απάντηση ότι δεν υποστηρίζεται για τη ΓΡΑΜΜΗ μου.
Εν τέλει άλλαξα κάρτα sim σε ένα κατάστημα με νεότερη και δούλεψε στο iphone.

Οπότε θα πρότεινα να δοκιμασεις ενεργοποίηση σε άλλο συμβατό τηλέφωνο και αν και πάλι δε δουλέψει τότε θα χρειαστείς νέα κάρτα sim


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, spookype20 said:

Πριν από λίγο το δοκίμασα σε rooted Pixel 6, όπου χρησιμοποιεί το ίδιο module στο magisk με το Pixel 7 Pro. Έβαλα μια SIM κάρτα φίλου. Παίζει σε F2G VoLTE. VoWiFi όχι... έστειλα μήνυμα VOW στο 1202 και μου ήρθε μήνυμα για μη συμβατή συσκευή. Δεν ξέρω αν βάλω την F2G κάρτα σε συμβατή συσκευή και στείλω μήνυμα... Αν μετά παίξει σε Pixel. Για 5G δεν μπορώ να ξέρω... Είμαι Καστοριά όπου η Cosmote έχει σε 2-3 σημεία. Η Wind... άγνωστο!

 

wind.jpg

Έκανες κλήση και δεν πέφτει σε 2g-3g στη wind;

Σε Cosmote παίζει μόνο το 5G με root. Οπότε έκανα φορητότητα για Vodafone. Ξέρω ότι θα απογοητεύω με το σήμα αλλά τουλάχιστον θα δουλεύουν όλα ρολόι στο θέμα κλήσης..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, djivo said:

Έκανες κλήση και δεν πέφτει σε 2g-3g στη wind;

Σε Cosmote παίζει μόνο το 5G με root. Οπότε έκανα φορητότητα για Vodafone. Ξέρω ότι θα απογοητεύω με το σήμα αλλά τουλάχιστον θα δουλεύουν όλα ρολόι στο θέμα κλήσης..

Τις κλήσεις τις δέχεσαι κανονικά ή τις χάνεις,χωρίς το ρουταρισμα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spyridon70 said:

Τις κλήσεις τις δέχεσαι κανονικά ή τις χάνεις,χωρίς το ρουταρισμα;

Ναι οι κλήσεις έρχονται κανονικά με Cosmote αν και πήρα 3 μηνύματα για χαμένη κλήση σε διάστημα 20 ημερών αλλά δε μπορώ να είμαι σίγουρος που οφείλεται. Απλά ποιοτικά το 2G δεν είναι ότι καλύτερο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έκανες κλήση και δεν πέφτει σε 2g-3g στη wind;
Σε Cosmote παίζει μόνο το 5G με root. Οπότε έκανα φορητότητα για Vodafone. Ξέρω ότι θα απογοητεύω με το σήμα αλλά τουλάχιστον θα δουλεύουν όλα ρολόι στο θέμα κλήσης..

Από προηγούμενα posts έχω καταλάβει ότι και η Vodafone/wind θα κάνουν drop το 3G σύντομα. Πάλι με το ίδιο πρόβλημα θα βρεθείς.

Πολύ ωραίο τηλέφωνο μιας και το δούλεψα 3-4 μέρες αλλά η μη λειτουργία volte είναι απαγορευτική για εμένα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, afilopou said:


Από προηγούμενα posts έχω καταλάβει ότι και η Vodafone/wind θα κάνουν drop το 3G σύντομα. Πάλι με το ίδιο πρόβλημα θα βρεθείς.

Πολύ ωραίο τηλέφωνο μιας και το δούλεψα 3-4 μέρες αλλά η μη λειτουργία volte είναι απαγορευτική για εμένα.

Φίλε με root στη Vodafone δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα (5G, VOLTE, VOWIFI). Οπότε αυτός ήταν ο λόγος της φορητότητας.

Σε αυτή τη περίπτωση δε με απασχολεί το drop.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djivo said:

Ναι οι κλήσεις έρχονται κανονικά με Cosmote αν και πήρα 3 μηνύματα για χαμένη κλήση σε διάστημα 20 ημερών αλλά δε μπορώ να είμαι σίγουρος που οφείλεται. Απλά ποιοτικά το 2G δεν είναι ότι καλύτερο.

Μπορεί να μην είχες σήμα.Εγω έχανα τις κλήσεις και έρχονταν μετά μήνυμα ότι κάποιος με πήρε τηλέφωνο.Αυτο ήταν με network LTE.Με 3g network κανένα πρόβλημα.Το έστειλα πίσω για επιστροφή χρημάτων με τον φόβο για χαλασμένο μόντεμ.Ειμαι κάθε μέρα στο αμαζον για να το ξαναπαραγγειλω αλλά δεν πατάω το κουμπί από φόβο για τα ίδια.Αφου εσύ δεν έχεις πρόβλημα με χαμένες κλήσεις άρα το πρόβλημα ήταν στο δικό μου κινητό 

 

Link to comment
Share on other sites

μα ούτε εγώ είχα πρόβλημα με τις κλήσεις.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spyridon70 said:

Άρα καθαρά θέμα του τηλεφώνου μου

Μπορεί , θα σου πω και απο Δευτέρα που θα μου στείλουνε το νέο pixel σε άλλο χρώμα 

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Άρα καθαρά θέμα του τηλεφώνου μου
Η θέμα του παρόχου κινητής που έχεις και των περιοχών που κινείσαι.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djivo said:

5G Cosmote :classic_cool:

 

Screenshot_20221110-150300.png

Με το pixel ρουταρισμενο;

27 minutes ago, guy_fawkes said:

Μπορεί , θα σου πω και απο Δευτέρα που θα μου στείλουνε το νέο pixel σε άλλο χρώμα 

 

Οκ.Περιμενω

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spyridon70 said:

Με το pixel ρουταρισμενο;

Οκ.Περιμενω

Είπαμε, χωρίς root 5G δεν έχει δυστυχώς... 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε με root στη Vodafone δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα (5G, VOLTE, VOWIFI). Οπότε αυτός ήταν ο λόγος της φορητότητας.
Σε αυτή τη περίπτωση δε με απασχολεί το drop.

Ίσως δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ και συγχωρήστε με.Αν σταματήσει η Voda το 3G και έχει 5g,4g και 2g το volte θα δουλεύει ; Έστω και με root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, afilopou said:


Ίσως δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ και συγχωρήστε με.Αν σταματήσει η Voda το 3G και έχει 5g,4g και 2g το volte θα δουλεύει ; Έστω και με root

Ναι θα δουλεύει κανονικά μόνο με ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Εγω εως τωρα δεν εχω προβλημα σε τιποτα ουτε σε κλησεις ουτε στην οθονη ολα δουλευουν μια χαρα ειμαι ευχαριστημενος για την επιλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris1974 said:

Εγω εως τωρα δεν εχω προβλημα σε τιποτα ουτε σε κλησεις ουτε στην οθονη ολα δουλευουν μια χαρα ειμαι ευχαριστημενος για την επιλογη μου.

Χρήστο με φυσική sim?Σε τι πάροχο;έχεις κάνει ρουτ;

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ με Pixel 6 μεν, χωρίς κανένα πρόβλημα δε. Φυσικήsim,wind και όλα κανονικά.

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Finn said:

Οπότε θα πρότεινα να δοκιμασεις ενεργοποίηση σε άλλο συμβατό τηλέφωνο και αν και πάλι δε δουλέψει τότε θα χρειαστείς νέα κάρτα sim
Sent from my iPhone using Tapatalk

 

6 ώρες πριν, djivo said:

Έκανες κλήση και δεν πέφτει σε 2g-3g στη wind;

Σε Cosmote παίζει μόνο το 5G με root. Οπότε έκανα φορητότητα για Vodafone. Ξέρω ότι θα απογοητεύω με το σήμα αλλά τουλάχιστον θα δουλεύουν όλα ρολόι στο θέμα κλήσης..

Η κάρτα ήταν φίλου και απλά την βάλαμε για δοκιμή στο rootαρισμένο μου Pixel 6! Η κάρτα ήταν καινούργια, την έχει 1 μήνα σε Samsung Galaxy A5. Είπε ότι θα βρει κάποια συμβατή συσκευή για να στείλει το sms στην Wind!

Έκανα κληση και όπως φαίνεται και στην φωτογραφία κρατάει το LTE όπως και στην Vodafone. Αντίθετα με την Cosmote που πέφτει σε 2G!

image.png.84d807c14361ca41bd25db6d1b8e4d56.png

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, agelakos12 said:

Μπορεί κάποιος να μου στείλει μέθοδο, video για root γιατί είμαι άσχετος.

Χάνεται η εγγύηση όταν κάνουμε root???

https://www.youtube.com/watch?v=6JQ8xrpW2iU&t=128s 

Μπορείς να κανεις unroot όποτε θέλεις και θα ισχύει και πάλι κανονικά.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...