Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, HEO said:

Λογικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει καμμία διαφορά αλλά φαίνεται το υλικό του τηλεφώνου έχει θέμα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Πως προκύπτει αυτό;

Έχουν παραπονεθεί κι άλλοι για τη φυσική sim?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από αυτά που διαβάζω παραπάνω

Εν ολίγοις εγώ θα το ήθελα να έχει την esim με μια φυσική και αυτό δεν βλέπω να περπατάει καλά


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλα τα θέματα που έχει το 7 Pro (και μην έχοντας προηγούμενη εμπειρία με την σειρά Pixel) τελικά αξίζει να το πάρει κάποιος που μένει στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική η άποψη του καθενός.
Για εμένα ναι, προσωπικά είναι ότι πιο ολοκληρωμένο έχω πιάσει στα χέρια μου.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας όλα τα θέματα που έχει το 7 Pro (και μην έχοντας προηγούμενη εμπειρία με την σειρά Pixel) τελικά αξίζει να το πάρει κάποιος που μένει στην Ελλάδα;
Από εσένα εξαρτάται.
Αν είσαι διατεθειμένος να θυσιάσεις volte/vowifi και 5G, θεωρώ ότι είναι καλύτερο θα μπορούσες να αποκτήσεις σε αυτό αυτό το εύρος τιμής.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 11:11 ΠΜ, HEO said:

Προκύπτει από αυτά που διαβάζω παραπάνω

Εν ολίγοις εγώ θα το ήθελα να έχει την esim με μια φυσική και αυτό δεν βλέπω να περπατάει καλά


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Δε μοιάζει ακριβώς για HW πρόβλημα. Δε θα το έθετα ποτέ έτσι.

Κράτα ότι είσαι σε μια unsupported χώρα και όντως οι 2 SIM για να δουλέψουν σχεδόν απροβλημάτιστα ταυτόχρονα χρήζουν το trick με τη 1 SIM να είναι σταθερά στο 2G.

18 ώρες πριν, gpgalanis said:

Διαβάζοντας όλα τα θέματα που έχει το 7 Pro (και μην έχοντας προηγούμενη εμπειρία με την σειρά Pixel) τελικά αξίζει να το πάρει κάποιος που μένει στην Ελλάδα;

Η δική μου γνώμη είναι πως όχι, παρ' ότι δεν υπάρχουν μελανά σημεία. Από τη στιγμή που δεν μπορείς να κάνεις out of the box ποιοτικές κλήσεις χωρίς να πέφτουν, σημαίνει μια μόνιμη "γλυκιά" ταλαιπωρία. Το root στην Ελλάδα μοιάζει μονόδρομος και τότε ναι αξίζει η αγορά.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το cinematic blur ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsoump said:

Δε μοιάζει ακριβώς για HW πρόβλημα. Δε θα το έθετα ποτέ έτσι.

Κράτα ότι είσαι σε μια unsupported χώρα και όντως οι 2 SIM για να δουλέψουν σχεδόν απροβλημάτιστα ταυτόχρονα χρήζουν το trick με τη 1 SIM να είναι σταθερά στο 2G.

Η δική μου γνώμη είναι πως όχι, παρ' ότι δεν υπάρχουν μελανά σημεία. Από τη στιγμή που δεν μπορείς να κάνεις out of the box ποιοτικές κλήσεις χωρίς να πέφτουν, σημαίνει μια μόνιμη "γλυκιά" ταλαιπωρία. Το root στην Ελλάδα μοιάζει μονόδρομος και τότε ναι αξίζει η αγορά.

Με root χάνεις τα ota update, πρέπει να τα κάνεις χειροκίνητα.Δεν είναι σίγουρο ότι θα λαμβάνεις τις κλήσεις με ρουταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, spyridon70 said:

Με root χάνεις τα ota update, πρέπει να τα κάνεις χειροκίνητα.Δεν είναι σίγουρο ότι θα λαμβάνεις τις κλήσεις με ρουταρισμα.

Όσοι είναι με root & magisk δεν έχουν κάνει αναφορές για χαμένες κλήσεις (τουλάχιστον στο telegram και στο myphone).

Έχουμε πει ξανά ότι οι κλήσεις στα κινητά μας περνάνε μόνο στις κεραίες του 2G γιατί το 3G καταργείται (η cosmote το έχει τελείως καταργημένο και έχει κατά πλειοψηφία τα περισσότερα θέματα). Συνεπώς, έχεις μετάπτωση δικτύου από LTE στο 2G και σε συνδυασμό με την 2η κάρτα τα πράγματα μπλέκονται (muted/dropped/lost calls).

Για την αρμονία των καρτών και των ποιοτικών κλήσεων, οι κλήσεις θα πρέπει να τρέχουν στο 4G και η λύση μοιάζει να είναι SIM + eSIM στη Vodafone με rootαρισμένο κινητό.

Τα ΟΤΑ είναι η μόνη απώλεια που και χειροκίνητα τα updates έχουν το θέμα του ξανασεταρίσματος (κάρτες, safetynet, drm, revolut κλπ) αλλά ψιλλά γράμματα.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsoump said:

Όσοι είναι με root & magisk δεν έχουν κάνει αναφορές για χαμένες κλήσεις (τουλάχιστον στο telegram και στο myphone).

Έχουμε πει ξανά ότι οι κλήσεις στα κινητά μας περνάνε μόνο στις κεραίες του 2G γιατί το 3G καταργείται (η cosmote το έχει τελείως καταργημένο και έχει κατά πλειοψηφία τα περισσότερα θέματα). Συνεπώς, έχεις μετάπτωση δικτύου από LTE στο 2G και σε συνδυασμό με την 2η κάρτα τα πράγματα μπλέκονται (muted/dropped/lost calls).

Για την αρμονία των καρτών και των ποιοτικών κλήσεων, οι κλήσεις θα πρέπει να τρέχουν στο 4G και η λύση μοιάζει να είναι SIM + eSIM στη Vodafone με rootαρισμένο κινητό.

Τα ΟΤΑ είναι η μόνη απώλεια που και χειροκίνητα τα updates έχουν το θέμα του ξανασεταρίσματος (κάρτες, safetynet, drm, revolut κλπ) αλλά ψιλλά γράμματα.

Αυτη η μεθοδος για τα ΟΤΑ φανταζομαι θα δουλευει και σε μας, Οποτε μικρο το κακο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά και μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα stutters και την μπαταρία το s22 ultra.. Από άποψης μπαταρίας και smoothness εμπειρίας χρήσης το έχει συγκρίνει κάνεις σε σχέση με s22 ultra ή να τα είχε και τα δύο?! 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/pixelphone/thread/187593653/google-pixel-update-november-2022?hl=en

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2022 at 9:30 ΠΜ, greg2310 said:

Με μια σιμ θα εχω προβλημα με drop calls?

Πιθανά όχι, δεν θα στο υπογράψει κανείς βέβαια.

On 7/11/2022 at 3:16 ΜΜ, djivo said:

Μακάρι να δουλεύει κάτι τέτοιο, δεν το ήξερα. Συνήθως όλοι έχουν θέμα με το ξανασετάρισμα του κινητού.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ PIXEL 7:

"WARNING: Do not use this method if on the Pixel 7/Pro. Due to a bug in the Android Verified Boot system, the Install to Inactive slot method can soft-brick your device by triggering a boot loop. Instead, use the standard method of losing root and reflashing the modified inti_boot.img with the flash-all.bat script (on windows) and MAKING SURE to remove the "-w" flag to prevent user data loss."

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/pixelphone/thread/187593653/google-pixel-update-november-2022?hl=en

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Δυστυχώς σε pixel 5+wind τίποτα δεν άλλαξε


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsoump said:

Πιθανά όχι, δεν θα στο υπογράψει κανείς βέβαια.

Μακάρι να δουλεύει κάτι τέτοιο, δεν το ήξερα. Συνήθως όλοι έχουν θέμα με το ξανασετάρισμα του κινητού.

Εγώ με SIM Vodafone δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις,παρά μόνο αν επιλεγα 3g network.Η ίδια SIM στο S22 5g δουλεύει τέλεια αλλά και στο παλιό μου pixel 3xl

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spyridon70 said:

Εγώ με SIM Vodafone δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις,παρά μόνο αν επιλεγα 3g network.Η ίδια SIM στο S22 5g δουλεύει τέλεια αλλά και στο παλιό μου pixel 3xl

με ανοιχτά δεδομένα ή κλειστά?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την καινούργια ΟΤΑ Νοεμβρίου συνολικού μεγέθους 26MB αλλά ομως άργησε παρά πολύ να κατέβει και να εγκατασταθεί  φανταζομαι να ήταν το αρχείο από 500ΜΒ και πάνω ποσο θα έκανε,δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλον αυτό.

Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris1974 said:

Πέρασα σήμερα την καινούργια ΟΤΑ Νοεμβρίου συνολικού μεγέθους 26MB αλλά ομως άργησε παρά πολύ να κατέβει και να εγκατασταθεί  φανταζομαι να ήταν το αρχείο από 500ΜΒ και πάνω ποσο θα έκανε,δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλον αυτό.

Πες μας πως παει το τηλέφωνο μετά την ενημέρωση, όταν είσαι σε LTE network . Δέχεται κλήσεις κανονικά ή λέει οτι δεν είσαι διαθέσιμος και μετά σου έρχεται μήνυμα με κλήση οτι δεν σήκωσες το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spyridon70 said:

Πες μας πως παει το τηλέφωνο μετά την ενημέρωση, όταν είσαι σε LTE network . Δέχεται κλήσεις κανονικά ή λέει οτι δεν είσαι διαθέσιμος και μετά σου έρχεται μήνυμα με κλήση οτι δεν σήκωσες το τηλέφωνο.

Δεν έχω δει διαφορά η κλήσεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά και μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα stutters και την μπαταρία το s22 ultra.. Από άποψης μπαταρίας και smoothness εμπειρίας χρήσης το έχει συγκρίνει κάνεις σε σχέση με s22 ultra ή να τα είχε και τα δύο?! 

Τα είχα και τα δύο ταυτόχρονα για λίγες ημέρες, αλλά από άποψη smoothness έχουν μεγάλη διαφορά, που γίνεται ακόμα μεγαλύτερη αν υπολογίσεις και το κόστος του καθενός.

Αν είχαμε και τα δίκτυα όπως πρέπει θα μιλάγαμε για το καλύτερο android κινητό ΚΑΙ εμείς στην Ελλάδα. Γιατί η αλήθεια είναι ότι μου λείπούν αρκετά τα εικονίδια Wifi calling και το HD στις κλήσεις.

Το S22 Ultra για μένα είναι το πιο υπερτιμημένο android της αγοράς, και γενικώς ήταν η αφορμή να μην ασχοληθώ ποτέ ξανά με την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, chris1974 said:

Πέρασα σήμερα την καινούργια ΟΤΑ Νοεμβρίου συνολικού μεγέθους 26MB αλλά ομως άργησε παρά πολύ να κατέβει και να εγκατασταθεί  φανταζομαι να ήταν το αρχείο από 500ΜΒ και πάνω ποσο θα έκανε,δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλον αυτό.

Η εγκατάσταση πάντα παίρνει πολύ ώρα ανεξαρτήτως μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, chris1974 said:

Πέρασα σήμερα την καινούργια ΟΤΑ Νοεμβρίου συνολικού μεγέθους 26MB αλλά ομως άργησε παρά πολύ να κατέβει και να εγκατασταθεί  φανταζομαι να ήταν το αρχείο από 500ΜΒ και πάνω ποσο θα έκανε,δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλον αυτό.

Έτσι είναι ..η αναβάθμιση όσο μικρή και να είναι διαρκεί πολύ ώρα 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με root και Wind να μας πει αν παίζουν volte-WiFi όπως με Vodafone.
Το 5g καλοδεχουμενο αλλά δεν με καίει αν δεν έχει.

Sent from my LE2125 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 6:42 ΜΜ, ChrisNikol said:

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά και μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα stutters και την μπαταρία το s22 ultra.. Από άποψης μπαταρίας και smoothness εμπειρίας χρήσης το έχει συγκρίνει κάνεις σε σχέση με s22 ultra ή να τα είχε και τα δύο?! 

Στην τελευταια εκδοση η μπαταρια του S22 ultra μια χαρα ειναι εως εξαιρετικη....Μια μερα κρατησα μονο το pixel το εδωσα λογω των θεμάτων με το σημα ....Ακομα και στο smoothness ελαχιστη διαφορα...Συνολικα δεν υπαρχει συγκριση σχεδον σε ολα πλεονεκτει το Samsung...Αν βεβαια το κοστος ειναι το θεμα εκει δεν μπορω να σου πω κατι ...Το 22 ultra το κρατησα μαζι με το iphone και το pixel εφυγε σε 1,5 μερα χάνοντας και 85 ευρω...επιλογη μου βεβαια 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...