Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς το έχεις σε LTE μόνιμα;;; Αν σε πάρουν τηλέφωνο σε πέφτει σε 2G η 3G;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, giorgosgiorgos93 said:

Εμένα πάλι τα κουμπιά με βολεύουν αφάνταστα τα έχω συνηθίσει εδώ και ένα χρόνο και μου φαίνεται τα άλλα περίεργα.

Έχω βάλει και αυτή την εφαρμογή και με βολεύει αφάνταστα με διπλό χτύπημα στην οθόνη να κλειδώνει.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jordigordillo.dtswidget

Δεν εχει διπλό χτύπημα να κλειδώνεις και να ξεκλειδώνεις το κινητο? Πρεπει να βαλουμε εξτρα εφαρμογή?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, filkatsxlt said:

Δεν εχει διπλό χτύπημα να κλειδώνεις και να ξεκλειδώνεις το κινητο? Πρεπει να βαλουμε εξτρα εφαρμογή?

Screen off widget & tile για κλείδωμα με διπλό χτύπημα.

Για αφύπνιση της οθόνης υπάρχει ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι για κλείδωμα δεν έχει για ξεκλείδωμα με ένα χτύπημα έχει βάζεις αυτό το widget και το κλειδώνεις με διπλό χτύπημα.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, HEO said:

Πώς το έχεις σε LTE μόνιμα;;; Αν σε πάρουν τηλέφωνο σε πέφτει σε 2G η 3G;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Όχι δεν πέφτει κανονικά σε LTE αυτό βλέπω προς το παρόν τώρα τι να σου πω αν αργότερα πέσει σε 3G η 2G δεν ξέρω τώρα όμως δούλευει άψογα. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πέφτει κανονικά σε LTE αυτό βλέπω προς το παρόν τώρα τι να σου πω αν αργότερα πέσει σε 3G η 2G δεν ξέρω τώρα όμως δούλευει άψογα. 
Για Ελλάδα μιλάμε?


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, guy_fawkes said:

Για Ελλάδα μιλάμε?


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι Ελλάδα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgosgiorgos93 said:

Όχι για κλείδωμα δεν έχει για ξεκλείδωμα με ένα χτύπημα έχει βάζεις αυτό το widget και το κλειδώνεις με διπλό χτύπημα.

Σωστό.

Προτείνω nova launcher prime που έχει gesture για double tap to lock.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tsoump said:

Σωστό.

Προτείνω nova launcher prime που έχει gesture για double tap to lock.

Οκ γούστα είναι αυτά 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, chris1974 said:

Όχι δεν πέφτει κανονικά σε LTE αυτό βλέπω προς το παρόν τώρα τι να σου πω αν αργότερα πέσει σε 3G η 2G δεν ξέρω τώρα όμως δούλευει άψογα. 

Είσαι Ελλάδα με βονταφον?  Οταν είσαι σε κλήση, θα πρέπει να βλέπεις Η+...(και αυτό για λίγο ακόμα καιρό που και η βονταφον θα ρίξει εντελώς το 3G)...μετά θα βλέπεις σκέτο G.

Ξανατονίζω....τα παραπάνω κατά την διάρκεια κλήσεων...όταν είσαι standby, το 4G/LTE δουλέυει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, chris1974 said:

Όχι δεν πέφτει κανονικά σε LTE αυτό βλέπω προς το παρόν τώρα τι να σου πω αν αργότερα πέσει σε 3G η 2G δεν ξέρω τώρα όμως δούλευει άψογα. 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση κάπου κάνεις λάθος, 3G πέφτει σίγουρα ή 2G.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα... βγάζει πολύ πιο βελτιωμένη φωτογραφία από το 6 Pro.

Τώρα όσον αφορά την νέα οθόνη.. 

δεν είναι μόνο πιο φωτεινή στον εξωτερικό χώρο, έχει καλύτερο contrast... η ρύθμιση της προσαρμοστικό είναι απλά τέλεια.. 

Το +20% επιπλέον στην απόδοση της μπαταρίας, από το προηγούμενο μοντέλο,.. μάλλον ισχύει... με κάθε επιφύλαξη.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εμένα Μ ηρθε το pixel 7 pro, και το χρησιμοποιώ τώρα δύο μέρες.

Αρχικά, με Vodafone δεν έχω κανένα πρόβλημα με κλήσεις, ούτε ακούω περίεργους ήχους ούτε τίποτα παρόμοιο. Φυσικά 4G, και κάτι που μου άρεσε είναι ότι είναι ένα σημείο στην τουαλέτα που δεν έπιανε καλά το wifi με το προηγούμενο κινητό, μέχρι τώρα το pixel πιάνει καλά και δεν αποσυνδέεται όπως το προηγούμενο.

Μπαταρία δεν σχολιάζω ακόμα γιατί λένε πολλοί ότι προσαρμόζεται στη χρήση που του κανεις, παρόλαυτα να πω ότι είμαι ικανοποιημένος μέχρι τώρα (κρατάει όλη μέρα με full brightness qhd).

Με χαλάει λίγο το ότι δεν μπορώ να "πειράξω" λίγο παραπάνω το home page, και είναι κάποιες ρυθμίσεις που θα μου πάρει λίγο να τις συνηθίσω.

Η κάμερα τα σπάει, αρχικά δεν περίμενα να είναι τόσο καλύτερη από το p30pro που είχα (μέχρι και στο ζουμ, παρόλο που το p30pro έχει χ50), αλλά και καλύτερες φωτό από το iphone της κοπέλας μου.

Για ηχείο δεν λέω γιατί προσωπικά χρησιμοποιώ ή ακουστικά ή Bluetooth ηχείο.

Γενικά είμαι πολυ ικανοποιημένος προς το παρον

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση κάπου κάνεις λάθος, 3G πέφτει σίγουρα ή 2G.

Όντως έχεις δίκιο απλώς όταν ξεκιναγα την κλήση δεν το έκανε και δεν έδινα σημασία αλλά σήμερα που το είδα καλύτερα πέφτει σε Η+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εμένα Μ ηρθε το pixel 7 pro, και το χρησιμοποιώ τώρα δύο μέρες.
Αρχικά, με Vodafone δεν έχω κανένα πρόβλημα με κλήσεις, ούτε ακούω περίεργους ήχους ούτε τίποτα παρόμοιο. Φυσικά 4G, και κάτι που μου άρεσε είναι ότι είναι ένα σημείο στην τουαλέτα που δεν έπιανε καλά το wifi με το προηγούμενο κινητό, μέχρι τώρα το pixel πιάνει καλά και δεν αποσυνδέεται όπως το προηγούμενο.
Μπαταρία δεν σχολιάζω ακόμα γιατί λένε πολλοί ότι προσαρμόζεται στη χρήση που του κανεις, παρόλαυτα να πω ότι είμαι ικανοποιημένος μέχρι τώρα (κρατάει όλη μέρα με full brightness qhd).
Με χαλάει λίγο το ότι δεν μπορώ να "πειράξω" λίγο παραπάνω το home page, και είναι κάποιες ρυθμίσεις που θα μου πάρει λίγο να τις συνηθίσω.
Η κάμερα τα σπάει, αρχικά δεν περίμενα να είναι τόσο καλύτερη από το p30pro που είχα (μέχρι και στο ζουμ, παρόλο που το p30pro έχει χ50), αλλά και καλύτερες φωτό από το iphone της κοπέλας μου.
Για ηχείο δεν λέω γιατί προσωπικά χρησιμοποιώ ή ακουστικά ή Bluetooth ηχείο.
Γενικά είμαι πολυ ικανοποιημένος προς το παρον
 
Επειδή είσαι από τους λίγους με Vodafone, Volte δεν έχει να φανταστώ;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβετε; Η cosmote κατηργησε ήδη το 3G ενώ η vodafone και η wind θα το καταργήσουν σε λίγο. Για αυτό δεν έχουν πρόβλημα προς το παρόν τα τηλέφωνα που έχουν vodafone ή wind. 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: προσπαθεί ο άνθρωπος μου στην Γαλλία να βρεί courrier να μου στείλει το τηλέφωνο και δεν το δέχονται λένε λόγω μπαταρίας λιθίου.
Θα το στείλει μέσω ταχυδρομείου.
Εσείς που έχετε παραλάβει με ποίο τρόπο γινότανε?

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites



Ερώτηση: προσπαθεί ο άνθρωπος μου στην Γαλλία να βρεί courrier να μου στείλει το τηλέφωνο και δεν το δέχονται λένε λόγω μπαταρίας λιθίου.
Θα το στείλει μέσω ταχυδρομείου.
Εσείς που έχετε παραλάβει με ποίο τρόπο γινότανε?

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Ναι κάποιες κούριερ δεν δέχονται να μεταφέρουν μπαταρίες κι εύφλεκτα υλικά.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ερώτηση: προσπαθεί ο άνθρωπος μου στην Γαλλία να βρεί courrier να μου στείλει το τηλέφωνο και δεν το δέχονται λένε λόγω μπαταρίας λιθίου.
Θα το στείλει μέσω ταχυδρομείου.
Εσείς που έχετε παραλάβει με ποίο τρόπο γινότανε?

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα από Γερμανία με ακύρωσε η FedEx για την μπαταρία αλλά η DHL το δέχτηκε χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στα του κινητού και εγώ, το έχω μερικές μέρες τώρα, έρχομαι από S22 Ultra οπότε δεν εντυπωσιάστηκα με οθόνη κτλ. αλλά είναι ισάξια στα μάτια μου.

Το software είναι άψογο, χαλιέμαι με το την google search bar στο κάτω μέρος αλλά οκ, παίζει να αλλάξω launcher κάποια στιγμή (στο s22 είχα της microsoft και ήταν πολύ decent).

Κλήσεις από cosmote, όπως είπατε πέφτει EDGE πάντα και για αυτό το λόγο αργεί να καλέσει όπως και αργεί να δεχτεί κλήσεις (δεν με απασχολεί τίποτα από τα δύο). Του έκανα root και έχω 5g στην cosmote αλλά τίποτα άλλο, το μόνο που με ενδιέφερε προσωπικά ήταν το voLTE. Ταχύτητες 5G ίδιες πάνω κάτω με το s22.

Στα άσχημα τώρα, το είχα αρκετές μέρες μόνο με μία sim φυσική και όλα δούλευαν κομπλέ, καλούσα με καλούσαν χωρίς πρόβλημα. Χθες το πρωί έβαλα esim vodafone, η οποία παρεμπίπτοντος με το root δουλεύει Volte και 5g κανονικά (δεν έχω δοκιμάσει το VoWifi δουλεύει και το Wifi calling με vodafone), με το που έβαλα την esim λοιπόν άρχισα να χάνω κλήσεις από cosmote, έπαιρνα μετά από λίγη ώρα sms σας κάλεσε αυτός το αριθμός, όσοι με καλουσαν και δεν με έβρισκαν τους έλεγε ότι έχω κλειστό το κινητό. 

Είχα διαβάσει κάπου ότι παίρνει δύο esim κάρτες ταυτόχρονα και πήγα να κάνω και την cosmote αλλά τελικά δεν ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο, από ότι είδα στο xda σε κάποιους λειτουργεί αλλά στους περισσότερους αφήνει μόνο μία όπως σε εμένα αλλά είναι στα σχέδια για μελλοντικό software update από την google.

Τώρα έχω δοκιμάσει το αντίστροφο, να έχω την vodafone σε κανονική sim και την cosmote σε esim και μέχρι στιγμής είναι οκ αλλά θα το δούμε γιατί στη vodafone δεν έχω πολλές κλήσεις γενικώς οπότε ακόμα δεν έχω δείγμα, στα τεστ που έκανα μέσα στην ημέρα δεν υπήρξε πρόβλημα.

Μου αρέσει το κινητό αλλά αν δεν καταφέρω να έχω και τις δυο γραμμές στο κινητό θα αναγκαστώ να το αλλάξω γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κουβαλάω δυο κινητά.

Edited by DarkOphobia
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν γίνει root το κινητό σε επόμενη αναβάθμιση πρέπει να το ξανακάνω root.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ερώτηση: προσπαθεί ο άνθρωπος μου στην Γαλλία να βρεί courrier να μου στείλει το τηλέφωνο και δεν το δέχονται λένε λόγω μπαταρίας λιθίου.
Θα το στείλει μέσω ταχυδρομείου.
Εσείς που έχετε παραλάβει με ποίο τρόπο γινότανε?

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα ζητήσεις να πάει οδικώς.Το πρόβλημα με τις μπαταρίες αφορά αεροπορικές αποστολές.

7 ώρες πριν, DarkOphobia said:

Στα του κινητού και εγώ, το έχω μερικές μέρες τώρα, έρχομαι από S22 Ultra οπότε δεν εντυπωσιάστηκα με οθόνη κτλ. αλλά είναι ισάξια στα μάτια μου.

Το software είναι άψογο, χαλιέμαι με το την google search bar στο κάτω μέρος αλλά οκ, παίζει να αλλάξω launcher κάποια στιγμή (στο s22 είχα της microsoft και ήταν πολύ decent).

Κλήσεις από cosmote, όπως είπατε πέφτει EDGE πάντα και για αυτό το λόγο αργεί να καλέσει όπως και αργεί να δεχτεί κλήσεις (δεν με απασχολεί τίποτα από τα δύο). Του έκανα root και έχω 5g στην cosmote αλλά τίποτα άλλο, το μόνο που με ενδιέφερε προσωπικά ήταν το voLTE. Ταχύτητες 5G ίδιες πάνω κάτω με το s22.

Στα άσχημα τώρα, το είχα αρκετές μέρες μόνο με μία sim φυσική και όλα δούλευαν κομπλέ, καλούσα με καλούσαν χωρίς πρόβλημα. Χθες το πρωί έβαλα esim vodafone, η οποία παρεμπίπτοντος με το root δουλεύει Volte και 5g κανονικά (δεν έχω δοκιμάσει το VoWifi δουλεύει και το Wifi calling με vodafone), με το που έβαλα την esim λοιπόν άρχισα να χάνω κλήσεις από cosmote, έπαιρνα μετά από λίγη ώρα sms σας κάλεσε αυτός το αριθμός, όσοι με καλουσαν και δεν με έβρισκαν τους έλεγε ότι έχω κλειστό το κινητό. 

Είχα διαβάσει κάπου ότι παίρνει δύο esim κάρτες ταυτόχρονα και πήγα να κάνω και την cosmote αλλά τελικά δεν ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο, από ότι είδα στο xda σε κάποιους λειτουργεί αλλά στους περισσότερους αφήνει μόνο μία όπως σε εμένα αλλά είναι στα σχέδια για μελλοντικό software update από την google.

Τώρα έχω δοκιμάσει το αντίστροφο, να έχω την vodafone σε κανονική sim και την cosmote σε esim και μέχρι στιγμής είναι οκ αλλά θα το δούμε γιατί στη vodafone δεν έχω πολλές κλήσεις γενικώς οπότε ακόμα δεν έχω δείγμα, στα τεστ που έκανα μέσα στην ημέρα δεν υπήρξε πρόβλημα.

Μου αρέσει το κινητό αλλά αν δεν καταφέρω να έχω και τις δυο γραμμές στο κινητό θα αναγκαστώ να το αλλάξω γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κουβαλάω δυο κινητά.

Ιντερνετ απο ποια σιμ παίρνεις;Δοκίμασε να μην παίρνεις απο esim cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να παίζει με την esim

Στα δικά μου δικαρτα αν δεν έχεις ενεργοποιήσει VoLTE η αλλαγή μπάντας από 4G σε 3G η 2G , γίνεται χωρίς καθυστέρηση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μαζί με τον φορτιστή τού.
Μαύρο, 256 gb
Τώρα στήσιμο σιγά σιγά και συγκριτικό με το Xperia 1 iv.


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...